Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.02.2019 18:01

Czy teraz kiedy autostrada jest już w pełni gotowa czy istnieje bezproblemowy wyjazd z Trzec z Gostice Majolka w stronę Chorwacji ?
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 17.02.2019 19:59

alechandro napisał(a):Czy teraz kiedy autostrada jest już w pełni gotowa czy istnieje bezproblemowy wyjazd z Trzec z Gostice Majolka w stronę Chorwacji ?
Jadąc od knajpy lokalną drogą 454 (wzdłuż autostrady) do Podlehnika, gdzie jest wjazd na autostradę.
rzdrozny
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 204
Dołączył(a): 26.05.2015
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) rzdrozny » 18.02.2019 13:15

Już ktoś rzucił taki pomysł, ale warto się upewnić: czy nie najlepszym rozwiązaniem jest po prostu przedłużenie objazdu M-L-P tylko o kolejną literkę C?:) Z Ptuja do Cvetlin pokazuje ok. 30 minut jazdy, co przy niezakorkowanej granicy byłoby znośne.

Dla ludzi, co znają M-L-P i lubią zrobić sobie przerwę w McD chyba dobre wyjście.
Użytkownik usunięty
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.02.2019 07:32

endryu napisał(a):adąc od knajpy lokalną drogą 454 (wzdłuż autostrady) do Podlehnika, gdzie jest wjazd na autostradę.

Dzięki wielkie bo nie nadążam za tymi zmianami :oops:
Tomy Lee
Croentuzjasta
Posty: 249
Dołączył(a): 01.01.2017
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomy Lee » 19.02.2019 20:38

yabko napisał(a):Rozważam dwa warianty, może już ktoś jechał?

2. https://goo.gl/m6phhv
Ilz > Bad Radkersburg > Ormož > Ivanec
trasa2.jpg

Jechałem w zeszłym roku pierwszy raz i sobie chwalę. Myślę, że po tym jak uśmiercony został darmowy objazd przez Ptuj w tym roku więcej osób tędy pojedzie. Jak już kiedyś powiedziałem - będę tędy jeździł dopóki Chorwacja nie wejdzie do Schengen. Trasa ma wielu zwolenników a także przeciwników, którzy twierdzą, że tam jest wąsko i kręta droga. Mnie pasowało, tylko kawałek przez wioski trochę wąsko (jak na wsi) ale zawsze to jakaś odmiana przed albo po kilkuset kilometrach nudnej autostrady. Jadę tamtędy przede wszystkim dlatego, że nie trzeba się bawić w kotka i myszkę ze Słoweńskimi drogowcami i codziennie sprawdzać, czy wczorajszy plan wyjazdu jest dziś jeszcze aktualny. To było stresujące i z czasem coraz bardziej żenujące. Zjeżdżając na Ilz masz wszystko jasne, stacje benzynowe, knajpy, wszystko opisane w innym wątku. I sam wyciągnij wnioski - dlaczego tamten ma kilka stron a tutaj....?
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 07.03.2019 11:18

yabko napisał(a):Rozważam dwa warianty, może już ktoś jechał?

1.https://goo.gl/6zz52g
Murek > Lenart > Ptuj > Cvetlin
trasa1.jpg


2. https://goo.gl/m6phhv
Ilz > Bad Radkersburg > Ormož > Ivanec
trasa2.jpg

Dla potomnych.
Jechałem każdym znanym i popularnym objazdem Słoweńskim.
Jechałem M-L-P w dwie strony, jechałem M-L-P-C i jechałem I-BR-O.
Ten ostatni po prostu rządzi i nie ma o czym gadać. Póki co jeszcze nie znalazłem kogoś aby opisywał korki na granicy czy w ogóle na trasie.
Nigdy już inaczej nie pojadę do czasu aż Słowenia otworzy granicę przelotową do Chorwacji (Schengen).
Wówczas wydam pierwszy raz na słoweńską autostradę.
Objazd M-L-P już jest tak popularny, a granica w Macelj tak zawalona ostatnimi czasy, że na prawdę szkoda nerwów.
I nie ma reguły o której godzinie. Czasami wystarczy być 3h wcześniej lub później i będzie pusto (tak jak miałem przez 4x), a czasami rzeźnia.
W Ormožu NIGDY nie ma korków.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 08.03.2019 10:06

kaeres napisał(a):
yabko napisał(a):Rozważam dwa warianty, może już ktoś jechał?

1.https://goo.gl/6zz52g
Murek > Lenart > Ptuj > Cvetlin
trasa1.jpg


2. https://goo.gl/m6phhv
Ilz > Bad Radkersburg > Ormož > Ivanec
trasa2.jpg

Dla potomnych.
Jechałem każdym znanym i popularnym objazdem Słoweńskim.
Jechałem M-L-P w dwie strony, jechałem M-L-P-C i jechałem I-BR-O.
Ten ostatni po prostu rządzi i nie ma o czym gadać. Póki co jeszcze nie znalazłem kogoś aby opisywał korki na granicy czy w ogóle na trasie.
Nigdy już inaczej nie pojadę do czasu aż Słowenia otworzy granicę przelotową do Chorwacji (Schengen).
Wówczas wydam pierwszy raz na słoweńską autostradę.
Objazd M-L-P już jest tak popularny, a granica w Macelj tak zawalona ostatnimi czasy, że na prawdę szkoda nerwów.
I nie ma reguły o której godzinie. Czasami wystarczy być 3h wcześniej lub później i będzie pusto (tak jak miałem przez 4x), a czasami rzeźnia.
W Ormožu NIGDY nie ma korków.


Zakładając wszędzie zero korków, to tym objazdem jest godzina dłużej niż płatną trasą ...
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 08.03.2019 10:20

piotrulex napisał(a):
Zakładając wszędzie zero korków, to tym objazdem jest godzina dłużej niż płatną trasą ...


No właśnie ryzyko jest na granicy. Jakby nie było korków to czas przejazdu autostradą jest bezdyskusyjnie najlepszy. Ja w tym roku nocuję w Ptuj i rano postaram się sprawdzić co internet podaje na temat korków i zobaczę, albo pojadę autostradą albo Cvetlin.
Tomy Lee
Croentuzjasta
Posty: 249
Dołączył(a): 01.01.2017
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomy Lee » 08.03.2019 10:28

Zakładając wszędzie zero korków, to tym objazdem jest godzina dłużej niż płatną trasą ...


Idąc tą samą logiką można założyć, że przy takiej samej pogodzie i identycznej wodzie i plaży można jechać nad Bałtyk bo bliżej. Trochę lipne założenia. Kiedy słyszałeś, że na płatnej trasie i na granicy było zero korków? Właśnie o to chodzi, że wcale nie tania słoweńska autostrada zaraz po wykupieniu winiety jest mocno zapchana i jedzie się wolniej aż do granicy a tam to najczęściej masakra.
Tylko wejście do Schengen jest w stanie to uzdrowić.
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 08.03.2019 10:34

Tomy Lee napisał(a):Idąc tą samą logiką można założyć, że przy takiej samej pogodzie i identycznej wodzie i plaży można jechać nad Bałtyk bo bliżej. Trochę lipne założenia. Kiedy słyszałeś, że na płatnej trasie i na granicy było zero korków? Właśnie o to chodzi, że wcale nie tania słoweńska autostrada zaraz po wykupieniu winiety jest mocno zapchana i jedzie się wolniej aż do granicy a tam to najczęściej masakra.
Tylko wejście do Schengen jest w stanie to uzdrowić.


No nie przesadzaj...ja nie raz jechałem autostradą słoweńską i kilka razy trafiłem na bardzo mały ruch. W zeszłym roku na granicy SLO-HR było przedemną jedno auto. Co do opłat to faktycznie mogło by być taniej.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 08.03.2019 10:35

Tomy Lee napisał(a):
Zakładając wszędzie zero korków, to tym objazdem jest godzina dłużej niż płatną trasą ...


Idąc tą samą logiką można założyć, że przy takiej samej pogodzie i identycznej wodzie i plaży można jechać nad Bałtyk bo bliżej. Trochę lipne założenia. Kiedy słyszałeś, że na płatnej trasie i na granicy było zero korków? Właśnie o to chodzi, że wcale nie tania słoweńska autostrada zaraz po wykupieniu winiety jest mocno zapchana i jedzie się wolniej aż do granicy a tam to najczęściej masakra.
Tylko wejście do Schengen jest w stanie to uzdrowić.


My jeździmy w nocy z czwartku na piątek, co roku bardzo podobnie. Raz mam do granicy 10 minut korka a raz wszystko stoi, że zamiast wjechać na bezpłatny odcinek przy Ptuj pruliśmy dalej bokami wjeżdżając przed samą granicą na główną trasę. Nie twierdzę, że Twoja trasa jest zła gdyż jest dobra. Mówię jak jest i to raczej bezdyskusyjne. Od kiedy zerkam w kamerki czy używam trafika w mapach google nie narzekam na korki, a trasa na bieżąco modyfikuje się sama :) Robiąc 1300 km na raz naprawdę robi mi każda godzina więcej za kółkiem ...

Podsumowując swoją myśl. Zakładając chęć zaoszczędzenia 15E i korek na granicy głównej trasy, Twoja propozycja jest świetna. Pewnie nawet najlepsza z omawianych alternatyw dla płatnej Słowenii, też tak myślę. Może zaoszczędzić zarówno pieniądze jak i czas :)

Rok temu po raz pierwszy dałem się namówić na jazdę płatną Słowenią do okolic Postojnej, dalej w dół na Rupa i docelowo wyspa Krk. Dla nas było idealnie
Ostatnio edytowano 08.03.2019 10:48 przez piotrulex, łącznie edytowano 1 raz
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2661
Dołączył(a): 13.03.2011
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 08.03.2019 10:39

Moja trasa od lat to CZ, A, SL i HR wszystko autostradami. Brno, Mikulov, Wiedeń, Graz, Macelj, Lućko i juz dalej prosto :mrgreen: Zawsze jezdzilem we wrześniu na noc
Teraz jedziemy w sierpniu w środku tygodnia. Taktyka jest taka, włączyć google map online i jechać. Juz kilka razy sie nie zawiodłem nawet jak wydawało mi sie ze mapa zgłupiała omijając korki przez jakieś zadupia.

Kupuje winiety i lece tak jak prowadzi GM :wink:
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 08.03.2019 11:07

Jeżdżę w tygodniu, więc nigdy jeszcze nie stałem na granicy jadąc w tamtą stronę. W 2018 roku jechałem przez Cvetlin żeby poznać nową drogę na ten rok. Ale faktycznie zastanawiam się, czy Cvetlin się nie zakorkuje. Być może trzeba się będzie przerzucić na Ilz - Ormoż, choć bardzo lubię objazd M-L-P.
Trzeba będzie po prostu analizować posty tych, którzy pojadą na początku sezonu.
Ostatnio edytowano 08.03.2019 11:10 przez Koenig, łącznie edytowano 1 raz
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 08.03.2019 11:09

piotrulex napisał(a):
Zakładając wszędzie zero korków, to tym objazdem jest godzina dłużej niż płatną trasą ...

Grunt to być optymistą nie ? :)
Szkoda, że cała rodzina później się denerwuje, a dzieci dają tak w kość, że odechciewa się myśleć pozytywnie....i to w drodze na wakacje.
Ja tylko radzę z doświadczenia.
Każdy tak pisze ja Ty do czasu pierwszego zatwardzenia na Macelj.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 08.03.2019 11:23

kaeres napisał(a):
piotrulex napisał(a):
Zakładając wszędzie zero korków, to tym objazdem jest godzina dłużej niż płatną trasą ...

Grunt to być optymistą nie ? :)
Szkoda, że cała rodzina później się denerwuje, a dzieci dają tak w kość, że odechciewa się myśleć pozytywnie....i to w drodze na wakacje.
Ja tylko radzę z doświadczenia.
Każdy tak pisze ja Ty do czasu pierwszego zatwardzenia na Macelj.


U mnie jest szklanka zawsze do połowy pełna i z optymizmem witam każdy nowy dzień :)

U mnie nikt się nie denerwuje a dziecko mam bardzo ułożone :)

Ja też piszę tylko z doświadczenia. Może niewielkie ale pewnie z 10 razy w cro byliśmy

Nie wiedzieć, że jest korek to można było kilka lat temu jak koszt transmisji danych zabijał :)

Najlepsze, że każdy z nas ma rację więc pozostaje mi udanego weekendu życzyć :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 234
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone