Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 07.07.2019 12:21

sviva napisał(a):Cześć, mam prośbę.

Poprawiłem linka do mapy schowanego pod M-L-P, może tym razem udało mi się poprawnie zaznaczyć trasę w mapach googla. (Mureck, Lenart, okolice Ptuj, Ormoz, obwodnica Varazdin, autostrada do Zagrzebia)
Po sprawdzeniu widzę że na stacjonarnym PC trasa jest prawidłowa ale smartfon jej nie wyświetla poprawnie mimo wprowadzonych punktów pośrednich i nie wiem jak to obejść.
kozlos
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 15.05.2015
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kozlos » 07.07.2019 15:43

Hej,

W CRO byłem kilka razy - zawsze objeżdżałem drogi płatne w Słowenii. W tym roku powtórka, jednak zastanawiam się nad sensem objazdu... Wyjazd w ostatni weekend sierpnia (30 sierpnia) więc korków na granicy być już nie powinno. Zastanawiam się nad zasadnością przycebulenia 30 euro :) Czy ktoś realnie mógłby mi podpowiedzieć ile czasu powinienem zaoszczędzić lecąc autostradą? Zastanawiam się również czy w moim wypadku (auto, które w trasie pali ok 10 litrów benzyny przy spokojnej jeździe) jazda objazdem nie spowoduję wzrostu spalania o 5 litrów i sumarycznie wyjdzie, że zapłacę tyle samo, a stracę tylko czas...
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 07.07.2019 17:18

AdamZ napisał(a):
sviva napisał(a):Cześć, mam prośbę.

Poprawiłem linka do mapy schowanego pod M-L-P, może tym razem udało mi się poprawnie zaznaczyć trasę w mapach googla. (Mureck, Lenart, okolice Ptuj, Ormoz, obwodnica Varazdin, autostrada do Zagrzebia)
Po sprawdzeniu widzę że na stacjonarnym PC trasa jest prawidłowa ale smartfon jej nie wyświetla poprawnie mimo wprowadzonych punktów pośrednich i nie wiem jak to obejść.

Jak chcesz trasę z kompa wyświetlić na smartfonie musisz ustawić punkty trasy. Jak "przeciągniesz" trasę to punkty się gubią.
Ta powinna Ci się dobrze wyświetlić https://goo.gl/maps/ZjkdCJcq2VuoXdeo6
AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 07.07.2019 19:26

dids76 napisał(a):Jak chcesz trasę z kompa wyświetlić na smartfonie musisz ustawić punkty trasy. Jak "przeciągniesz" trasę to punkty się gubią.

Dzięki, znowu się czegoś przydatnego nauczyłem. Moja trasa była nieco droższa, pociągnąłem autostradą prawie pod sam Varazdin.
kris755
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 23.01.2019
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) kris755 » 10.07.2019 14:36

jadąc od strony austrii ominięcię autostrady w słowenii jest nadal aktualne?
na lenart

z góry dziękuję za pomoc
AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 10.07.2019 21:46

kris755 napisał(a):jadąc od strony austrii ominięcię autostrady w słowenii jest nadal aktualne?
na lenart

z góry dziękuję za pomoc

Trasa na Lenart jest nadal aktualna tylko później w Ptuju trzeba wybierać inną opcję niż wjazd na autostradę do granicy. Np.
wariant 1 albo wariant 2
Popox
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 16.04.2018
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Popox » 11.07.2019 08:47

kris755 napisał(a):jadąc od strony austrii ominięcię autostrady w słowenii jest nadal aktualne?
na lenart

z góry dziękuję za pomoc


Kolego przeczytaj 3 ostatnie strony wątku bo widzę że nie zadałeś sobie trudu.
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 11.07.2019 10:13

kris755 napisał(a):jadąc od strony austrii ominięcię autostrady w słowenii jest nadal aktualne?
na lenart

z góry dziękuję za pomoc



normalnie ręce opadają...
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 11.07.2019 13:03

sviva napisał(a):
kris755 napisał(a):jadąc od strony austrii ominięcię autostrady w słowenii jest nadal aktualne?
na lenart

z góry dziękuję za pomoc



normalnie ręce opadają...


a wiesz ile takich postów jeszcze będzie do końca sezonu :P
Morfi68
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 11.07.2019
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Morfi68 » 11.07.2019 13:41

To są zwykle pytania zadawane na 15min przed wyjazdem.

Czy ktoś mi może powiedzieć jak z przejazdem granicy SLO/CRO w Gibina? Niby jest to przejście lokalne
Użytkownik usunięty
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.07.2019 13:55

Morfi68 napisał(a):To są zwykle pytania zadawane na 15min przed wyjazdem.

Czy ktoś mi może powiedzieć jak z przejazdem granicy SLO/CRO w Gibina? Niby jest to przejście lokalne


To od jakiegoś czasu jest przejście międzynarodowe. Więcej na policija.si/nase-naloge/nadzor-drzavne-meje/mejni-prehodi-na-zunanji-schengenski-meji - pozdro.
Karolex_2004
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 12.07.2019
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karolex_2004 » 12.07.2019 05:15

Witam szanowne Grono, chciałbym Was prosić o pomoc w wyznaczeniu trasy tak aby ominąć płatną autostradę w Słowenii, do Chorwacji wybieram się pierwszy raz więc proszę o wyrozumiałość.
Trasa: Żarów (58-130) - Ičići
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 12.07.2019 07:30

Karolex_2004 napisał(a):Witam szanowne Grono, chciałbym Was prosić o pomoc w wyznaczeniu trasy tak aby ominąć płatną autostradę w Słowenii, do Chorwacji wybieram się pierwszy raz więc proszę o wyrozumiałość.
Trasa: Żarów (58-130) - Ičići


Nie no poważnie? Naprawdę takie posty powinny być z automatu kasowane. A o czym w tym wątku się rozmawia? Czytać Ci się niechce? Zwróć uwagę, że nie prosisz o pomoc tylko chcesz aby ktoś poświęcił swój czas, wyznaczył trasę i podał Ci rozwiązanie. A to nie jest pomoc tylko odwalenie roboty za kogoś.

Sorki za żale ale takie posty co drugi dzień potrafią wkurzyć. I potem dziwne, że wątki mają dużo postów jak co drugi tej samej treści.
kolgreen
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 22.10.2016
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kolgreen » 14.07.2019 13:45

Hej! Zwykle jadąc osobówką kupuje winietę Słoweńską ale w tym roku jadę kamperem i mam tylko w pakiecie Austrię i Węgry, Czechy, Słowację. Akurat Słowenii nie. Wybieram się na Istrię. Czy w okolicach miasta Koper mogę spokojnie przejechać bocznymi drogami do Włoch?
valverde20
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 08.04.2019
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) valverde20 » 14.07.2019 18:56

Własne e wróciłem z Cro i mam spostrzeżenia co do objazdu przez Cvetlin. Sam kupiłem winiete miesięczna na Slowenię. W drodze nad Adriatyk jechałem autostradą cały czas, korek w Macelj był nieduży, na 15-20 minut. Choć to pewnie dlatego że to był poniedziałek. Wracałam w sobotę i w Macelj na granicy był armagedon, więc GM pokierowaly mnie same na Cvetlin.
I do sedna, jeśli chcecie jechać pierwszy raz tym przejściem: Jeśli nie macie małych dzieci lub dzieci z chorobą lokomocyjna, jeśli jedziecie zwykłym autem osobowym lub busem (bez przyczep, łodek i kempingów na haku) to jak najbardziej jedźcie na Cvetlin.
Mój synek miał przygody związane z bardo kręta droga do tego przejścia, a żonę też już mdliło :-D co do drugiej kwestii - osobiście widziałem trzy auta (z kempingiem na haku, z motorówka i samego kampera) które miały mega problemy żeby wyrobić na ostrych zakrętach, dodatkowo idących w górę lub dół. Szczególnie na odcinku chorwackim tuż przy przejściu, gdzie drogę zwezały auta stojące w kolejce w drugą stronę. IMO lepiej dostać swoje w Macelj lub jechać na Omroz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 262
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone