Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nowy odcinek A1 do granicy z Czechami

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
paza
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 98
Dołączył(a): 26.06.2009
Nowy odcinek A1 do granicy z Czechami

Nieprzeczytany postnapisał(a) paza » 23.05.2014 09:44

Dotychczas jeździłem Bydgoszcz-Częstochowa-Bielsko-Biała-Cieszyn-Żylina i pod Bratysławą nocowałem. Czy teraz po oddaniu A1 do granicy warto jechać do Bratysławy przez Brno? Czy od granicy do Brna, a później do Bratysławy można dojechać autostradą? Z góry dzięki za odpowiedź.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 23.05.2014 09:58

Cromireczka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 04.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cromireczka » 23.05.2014 10:06

A moje pytanie brzmi w jakim stanie jest nawierzchnia autostrady D1 od Ostrawy do Ołomuńca. da sie jechać normalnie czy są to płyty betonowe na których trzepie samochodem. I druga sprawa gdzie po drodze najlepiej kupić czeska winietę.
arek_sosnowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek_sosnowiec » 23.05.2014 10:21

Cromireczka napisał(a):A moje pytanie brzmi w jakim stanie jest nawierzchnia autostrady D1 od Ostrawy do Ołomuńca. da sie jechać normalnie czy są to płyty betonowe na których trzepie samochodem. I druga sprawa gdzie po drodze najlepiej kupić czeska winietę.


Są płyty ale jedzie się dobrze. Winietę można kupić zaraz po przekroczeniu granicy PL/CZ na Shell'u.
Cromireczka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 04.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cromireczka » 23.05.2014 10:39

Dzięki bardzo
jasio
Cromaniak
Posty: 747
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jasio » 23.05.2014 20:30

arek_sosnowiec napisał(a):
Cromireczka napisał(a):A moje pytanie brzmi w jakim stanie jest nawierzchnia autostrady D1 od Ostrawy do Ołomuńca. da sie jechać normalnie czy są to płyty betonowe na których trzepie samochodem. I druga sprawa gdzie po drodze najlepiej kupić czeska winietę.


Są płyty ale jedzie się dobrze. Winietę można kupić zaraz po przekroczeniu granicy PL/CZ na Shell'u.

O ile dobrze pamiętam to płyty są ale za Ołomuńcem na odcinku około 25 km. :)
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 23.05.2014 21:04

paza napisał(a): Czy od granicy do Brna, a później do Bratysławy można dojechać autostradą?

Witam ziomka.
Z Brna do Bratysławy masz autostradę D2. A z Bratysławy dalej jak jedziesz? Nie lepiej od Breclav skierować się na Wiedeń?
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 23.05.2014 21:17

podobnie jak Walp, proponuję drogę na Wiedeń. a nocleg np w Mikulovie. nie wiem czy kierujesz się na A1 do Torunia, czy ewentualnie na Konin i dalej od Łodzi ale prawie cała trasę, z małą ok 60 km przerwą, pokonujesz 2 - pasmówkami. z łodzi gierkówką, a od pyrzowic dalej praktycznie do samej Chorwacji autostradą (nie licząc tego odcinka w okolicach Mikulova - ale droga dobrej jakości i szeroka)
ferster
Croentuzjasta
Posty: 167
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ferster » 23.05.2014 21:28

Jeżeli chcecie zwiedzić Bratysławę to tak! Ale tranzytem to nie tak!
Lutenet
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 27.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lutenet » 28.05.2014 07:53

Ja przez 2 lata latałem z Bydzi na Gniezno - Wrocław - Kłodzko - Olomouc - Brno - Wiedeń ... natomiast w tym roku postanowiłem lecieć A1 od Torunia - Gierkówka - Ostrawa - Olomouc - Brno - Wiedeń ...
Myślę, że będę mniej zmęczony niż 2 lata temu, gdzie już sam przejazd przez Polskę wykańczał :)
W weekend miałem test Kraków - Bydgoszcz po tej trasie i było całkiem spoko.
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 28.05.2014 12:03

ja trasę od Łodzie gierkówką przetestowałem w zeszłym roku. jest trochę dalej niż przez Boboszów, ale jedzie się płynniej, szybciej i trasa mniej męcząca. zdecydowanie polecam
eltori
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 01.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) eltori » 29.05.2014 17:16

Witam, sorki za może głupie pytanie... ale kto pyta ponoć nie błądzi. Jadąc przez Brno i Bratysławę - rozumiem, że trzeba wykupić winiety i na Czechy i na Słowację?
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 29.05.2014 17:33

eltori napisał(a): Jadąc przez Brno i Bratysławę - rozumiem, że trzeba wykupić winiety i na Czechy i na Słowację?

Jeśli jedziesz drogami s poplatkem, np. autostradą D2, to trzeba mieć obie winiety.
leopantera
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 697
Dołączył(a): 13.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) leopantera » 29.05.2014 17:40

eltori napisał(a):Witam, sorki za może głupie pytanie... ale kto pyta ponoć nie błądzi. Jadąc przez Brno i Bratysławę - rozumiem, że trzeba wykupić winiety i na Czechy i na Słowację?

Tak
Czechy mają darmową autostradę do rogatek Ostravy - dalej winieta, a Słowacy czatują zaraz za granicą
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 406
Dołączył(a): 10.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 29.05.2014 21:29

paza napisał(a):Dotychczas jeździłem Bydgoszcz-Częstochowa-Bielsko-Biała-Cieszyn-Żylina i pod Bratysławą nocowałem. Czy teraz po oddaniu A1 do granicy warto jechać do Bratysławy przez Brno? Czy od granicy do Brna, a później do Bratysławy można dojechać autostradą? Z góry dzięki za odpowiedź.

Rozważałeś może drogę Częstochowa - Siewierz - Podwarpie - S1 - A1 - Żory - Cieszyn - Zilina? Okolice Bielska - Białej (Tychy, Pszczyna, Żywiec) jak czytam to remonty.
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nowy odcinek A1 do granicy z Czechami
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone