Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nowy odcinek A1 do granicy z Czechami

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 05.06.2014 09:27

dids76 napisał(a):Za paliwo płaciłem kartą, za winietę chcieli tylko gotówkę. Chociaż kupowałem razem, dlatego teraz winiety kupuję zawsze dwie w drodze do Chorwacji.



Ale to co prosisz o "dziurkę" na powrót od razu ?
No w sumie tak, gorzej jak sprzedawca nie zaczai i sprzeda Ci dwie winiety tak samo przedziurkowane...
bl
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 201
Dołączył(a): 06.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bl » 06.06.2014 09:30

paza napisał(a):Faktycznie jak już niektórzy pisali, może lepiej przy opcji Brno walić dalej na Wiedeń i spać gdzieś pod Graz, a Słowację sobie odpuścić?


Dokładnie tak.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 06.06.2014 13:11

Lutenet napisał(a):Ja przez 2 lata latałem z Bydzi na Gniezno - Wrocław - Kłodzko - Olomouc - Brno - Wiedeń ... natomiast w tym roku postanowiłem lecieć A1 od Torunia - Gierkówka - Ostrawa - Olomouc - Brno - Wiedeń ...
Myślę, że będę mniej zmęczony niż 2 lata temu, gdzie już sam przejazd przez Polskę wykańczał :)
W weekend miałem test Kraków - Bydgoszcz po tej trasie i było całkiem spoko.


Z Torunia do Baski na Krk rok temu ciągnąłem na raz w 18 godzin z czego PL to była udręka. Teraz celuje 2 godzinki mniej gdyż z 10-ki wbijamy się od razu na A1, omijamy cały Włocławek i jedziemy wiaduktem w Mszanie. Porównując z rokiem ubiegłym to spora oszczędność. Nie wiem jak tam korki koło Rzgowskiego Ptaka, rok temu zwężenie i też z pół godziny stania i trochę na wjeździe do Częstochowy tam gdzie wiadukt budują
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 06.06.2014 14:06

jackuc napisał(a):
dids76 napisał(a):Za paliwo płaciłem kartą, za winietę chcieli tylko gotówkę. Chociaż kupowałem razem, dlatego teraz winiety kupuję zawsze dwie w drodze do Chorwacji.



Ale to co prosisz o "dziurkę" na powrót od razu ?
No w sumie tak, gorzej jak sprzedawca nie zaczai i sprzeda Ci dwie winiety tak samo przedziurkowane...


Tak, proszę o dwie winiety, jedną tam a drugą na powrót (tu podaję datę powrotu). Przeważnie robię tak że jeżeli np pierwsza winieta kończy mi się 02.07 a powrót mam planowany na 05.07 to drugą kupuję od 03.07, żeby mieć "pokryty" cały pobyt i w razie wcześniejszego wyjazdu nie kupować trzeciej winiety :wink:
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 06.06.2014 14:10

No sprytnie... Napiszę sobie kartkę dla Czecha żeby zakumał
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 06.06.2014 14:13

Austriacką kupuję zawsze w miejscowości Wielfersdorf, stacja OMV na drodze B7. Sprzedają tam tyle winiet że niema problemu z dogadaniem się :oczko_usmiech:
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 06.06.2014 14:23

Ja chcę kupić od razu w Bohuminie jak rok temu to nie muszę stawać niepotrzebnie
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nowy odcinek A1 do granicy z Czechami - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone