Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nowy odcinek A1 do granicy z Czechami

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
paza
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 98
Dołączył(a): 26.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) paza » 04.06.2014 08:56

Faktycznie jak już niektórzy pisali, może lepiej przy opcji Brno walić dalej na Wiedeń i spać gdzieś pod Graz, a Słowację sobie odpuścić? Albo w Ostravie odbić na Bytce i spać, jak dawniej, pod Bratysławą?
jacek73
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 904
Dołączył(a): 24.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek73 » 04.06.2014 09:24

ja w tym roku również z Bydzi jak polecacie do A1 Łódź-Częst-Gorzyczki a potem przez Cz nocleg w Mikulowie
Austria i do celu, w roku ubiegłym jechaliśmy przez Boboszów fajna trasa i jak piszą przedmówcy krótsza
ale mnie umęczyła Pozdr.Jacek :)
a i jeszcze jak paza szukasz noclegu pod Graz mogę polecić sprawdzony w ubiegłym roku tam nocowaliśmy pensjonat prowadzany przez polskie małżeństwo :)
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 04.06.2014 09:35

walp napisał(a):
paza napisał(a): Czy od granicy do Brna, a później do Bratysławy można dojechać autostradą?

Witam ziomka.
Z Brna do Bratysławy masz autostradę D2. A z Bratysławy dalej jak jedziesz? Nie lepiej od Breclav skierować się na Wiedeń?


To jest optymalna trasa moim zdaniem do Breclav i tam odbijać na Wiedeń, sporo tam porobili jedzie się dobrze

Co do płyt to wystarczy jechać trochę szybciej to nie telepie tak mocno :mrgreen:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 04.06.2014 11:13

paza napisał(a):Faktycznie jak już niektórzy pisali, może lepiej przy opcji Brno walić dalej na Wiedeń i spać gdzieś pod Graz, a Słowację sobie odpuścić? Albo w Ostravie odbić na Bytce i spać, jak dawniej, pod Bratysławą?


Jeśli chcesz w Ostravie odbić na Bytče to musisz się liczyć z kupnem winiety w Czechach. Droga Ostrava - Frydek Mistek jako R56 jest płatna.
http://www.ceskedalnice.cz/image/zpoplatnene-velka.gif
Na Bratysławę lepiej jednak przez Cieszyn - Żylinę
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 04.06.2014 13:45

Ale mogą śmigać jak mają czas w Ostravie na Czeską 58 co idzie od Rundnej i nie muszą kupować winiety :mrgreen: a Potem na 35 .
Ale po co tak kombinować jak dla mnie bez sensu lepiej śmigać na Cieszyn .
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 04.06.2014 13:56

[quote="Cromireczka"]A moje pytanie brzmi w jakim stanie jest nawierzchnia autostrady D1 od Ostrawy do Ołomuńca. da sie jechać normalnie czy są to płyty betonowe na których trzepie samochodem. I druga sprawa gdzie po drodze najlepiej kupić czeska winietę.[/quote
smigasz lewym pasem i po sprawie
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 04.06.2014 13:58

dids76 napisał(a):Na Bratysławę lepiej jednak przez Cieszyn - Żylinę


:lol:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 04.06.2014 16:31

jara napisał(a):
dids76 napisał(a):Na Bratysławę lepiej jednak przez Cieszyn - Żylinę


:lol:


Nie żebym miał zamiar tamtędy jechać :oczko_usmiech: :mrgreen:
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 04.06.2014 16:55

dids76 napisał(a):
jara napisał(a):
dids76 napisał(a):Na Bratysławę lepiej jednak przez Cieszyn - Żylinę


:lol:


Nie żebym miał zamiar tamtędy jechać :oczko_usmiech: :mrgreen:


Ale ja, jeżeli Pan pozwoli, to i owszem :lol:
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 04.06.2014 17:13

To jeszcze powiedzcie gdzie zatankować najlepiej
Mam diesla 70litrów zbiornik więc luz
Tankuje za nie swoje :mrgreen: w Jastrzębiu a potem to już albo Austria lub Słowenia na dotankowanie bo w Cro chyba drożej ?
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 04.06.2014 17:16

jackuc napisał(a):To jeszcze powiedzcie gdzie zatankować najlepiej
Mam diesla 70litrów zbiornik więc luz
Tankuje za nie swoje :mrgreen: w Jastrzębiu a potem to już albo Austria lub Słowenia na dotankowanie bo w Cro chyba drożej ?


Tu można sprawdzić

http://www.pzmtravel.com.pl/paliwa-w-europie.html
paza
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 98
Dołączył(a): 26.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) paza » 04.06.2014 22:06

OK, to jeszcze pojadę po staremu, a Wy sprawdźcie i opiszcie później jak się jechało, ja ruszam 29.06, a Wy?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 04.06.2014 22:10

jackuc napisał(a):To jeszcze powiedzcie gdzie zatankować najlepiej
Mam diesla 70litrów zbiornik więc luz
Tankuje za nie swoje :mrgreen: w Jastrzębiu a potem to już albo Austria lub Słowenia na dotankowanie bo w Cro chyba drożej ?


No na 70 litrach diesla to praktycznie na miejsce powinieneś dojechać :oczko_usmiech:
Ja mam 55l benzyny i starcza mi do pierwszych stacji w Chorwacji, tam w ubiegłym roku było najtaniej :oczko_usmiech:

W Austrii dosyć tanio było na stacji zaraz po zjeździe z A9 na objazd Mureck-Lenart-Ptuj.
Dziś ON tam po 1,295 euro a benzyna po 1,369
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 05.06.2014 06:34

No kolega mi mówił że w Austrii ok ale nie przy autostradzie. No nic dotankuję na Słowenii a potem już w Cro. Jakoś bardzo w to nie wnikam w końcu to wymarzone wakację ale jak przy okazji coś się uda zaoszczędzić to ok a jak nie to trudno

Dids a ta stacja akceptuje karty ? Bo mi się wydaje, że tam kupuje winiety w drodze powrotnej i płaciłem gotówką (jest barek)

PS.
Kiedyś miałem Audika benzynę 1.8T i tak rok temu koszty paliwa do Cro Hondą dieslem wyszły mi ok 750zł (mówię o płatnościach własnych) a Audikiem 1300 ...
Niemniej prywatny samochód też mam benzynę i święty spokój :twisted:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 05.06.2014 09:16

Za paliwo płaciłem kartą, za winietę chcieli tylko gotówkę. Chociaż kupowałem razem, dlatego teraz winiety kupuję zawsze dwie w drodze do Chorwacji.

Jak na razie w Austrii paliwo wychodzi taniej niż w Słowenii:
http://www.petrol.si/
Czy w Chorwacji
http://www.hak.hr/info/cijene-goriva/#eurodizel
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nowy odcinek A1 do granicy z Czechami - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone