Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

niebezpieczne śmiertelnie drogi na hvarze

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 07.08.2007 22:15

Ta najwyższa góra nad Sv. Nedelją to chyba Sv. Nikola? I z północy i z południa można tam wejść pieszo, może i są wyznakowane szlaki, może widziałeś drogowskaz dla pieszych? Zdaje się że prawie na szczyt można wjechać samochodem po szutrze od starej drogi Starigrad-Hvar, jadąc od Starigradu zjazd w lewo niedługo przed następnym zjazdem na Velo i Malo Grablje. Tu coś o tym pisałem.
Andrzej G
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 203
Dołączył(a): 29.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej G » 07.08.2007 22:26

zawodowiec napisał(a):Ta najwyższa góra nad Sv. Nedelją to chyba Sv. Nikola? I z północy i z południa można tam wejść pieszo, może i są wyznakowane szlaki, może widziałeś drogowskaz dla pieszych? Zdaje się że prawie na szczyt można wjechać samochodem po szutrze od starej drogi Starigrad-Hvar, jadąc od Starigradu zjazd w lewo niedługo przed następnym zjazdem na Velo i Malo Grablje. Tu coś o tym pisałem.


Faktycznie Sv.Nikola.Byłem na samej górze i do Sv.Nikoli miałem może ok. 0.5 godz marszu i na pewno był mały znak Sv.Nedjelja na drodze szutrowej na której dwa samochody spokojnie by się minęły.Mam to ujęcie na sfilmowane , ale nie mogę znalezć zdlęcia ... może kolega ma to je zamieszczę
Andrzej G
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 203
Dołączył(a): 29.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej G » 07.08.2007 22:38

mam ....to ta droga
Obrazek

na poniższym zdjęciu w oddali widać góry na stałym lądzie

Obrazek
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 07.08.2007 22:48

Nie byłem na szczycie ani pod szczytem Sv. Nikoli ale może ten drogowskaz to do ścieżki pieszej? Na żadnej mapie nie ma drogi samochodowej bezpośrednio do Sv. Nedelji, zresztą na północ spada skalna ściana :) Ta piesza ścieżka widać ją jakoś obchodzi.
emiro
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 16.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) emiro » 07.08.2007 23:40

Widzę że trochę namieszałem ale z mojej mapy wynika że jest połączenie SV. Nadjelja z drogą główna do Hvaru tuż za wylotem z "2" tunelu (od strony Hvaru). Górę Św. Nikola jadąc w stronę Hvaru miał bym z prawej strony.Dodam jednocześnie że opinie forumowiczów cenię sobie nade wszystko i wspomnianej drogi nie będę testował.
Przy okazji pytanko: czy do tunelu PITVE zmieszcze się czymś takim jak fiat Doblo ? Z fotek wygląda to nieciekawie.

pozdr.
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 07.08.2007 23:43

emiro napisał(a):Widzę że trochę namieszałem ale z mojej mapy wynika że jest połączenie SV. Nadjelja z drogą główna do Hvaru tuż za wylotem z "2" tunelu (od strony Hvaru). Górę Św. Nikola jadąc w stronę Hvaru miał bym z prawej strony.Dodam jednocześnie że opinie forumowiczów cenię sobie nade wszystko i wspomnianej drogi nie będę testował.

Też widziałem na niektórych mapach tą zaznaczoną "drogę" ale to pewnie dla pieszych, osiołków, może dla rowerów górskich.
emiro napisał(a):Przy okazji pytanko: czy do tunelu PITVE zmieszcze się czymś takim jak fiat Doblo ? Z fotek wygląda to nieciekawie.

Powinieneś przejechać bez problemu :)
pzdr
verus
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 185
Dołączył(a): 29.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) verus » 17.09.2007 18:00

Wczoraj wróciłem z Hvaru i dorzucę parę zdań na ten temat.

Wcześniej naczytałem się tutaj o tych śmiertelnych drogach tyle, że już miałem zamiar płynąć ze Splitu. Po lekturze na forum wydawało mi się, że to droga w stylu : albo ja albo ona. Uda się czy nie uda ? Zejdę w przepaść czy nie ? W końcu płynąłem z Drvenika bo wjechałem na Sv Jure ( ta droga rzeczywiście jest trudna )

Odcinek Sucuraj - Jelsa pokonałem w 50 min min. Jelsa - Sucuraj w 1godz 15 min. bo pod koniec jechał przede mną wielki wóz kampingowy.

Jeśli dla kogoś ta droga jest problemem i ma kłopoty z prowadzeniem auta to tutaj nie powinien straszyć ludzi. Poza kilkoma trudnymi miejscami, jedzie się zwyczajnie. Brak pobocza paraliżuje i to optyczne złudzenie, że nie zdołamy się wyminąć z innym autem.

To samo się ma do tunelu Pitve. Jest szeroki i można wjechać bez problemu dużym Jeepem. Przejazd normalnym autem osobowym to żaden wyczyn. Fakt tunel jest miejscem zjawiskowym.

Druga "Smiertelna" stara droga Jelsa - Hvar na zdjęciu poniżej.
Polecam - trasa piękna i widokowa.
Obrazek
tczarnecki
Globtroter
Posty: 49
Dołączył(a): 25.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tczarnecki » 20.07.2008 09:53

czyli multivanem na luzie przejadę?
asikx
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 20.07.2008 10:00

Przejedziesz multivanem.
Mijaliśmy się w tunelu Pitve z hrvatskim dżygitem w ciężarówie - wywrotce - i też dało radę - chociaż miło nie było.

Następnego dnia tunel był przejezdny - znaczy, że ciężarówka nie utknęła:)

Pozdrawiam,
Aśka
kwapior
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 25.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) kwapior » 25.07.2008 22:13

emiro napisał(a):Widzę że trochę namieszałem ale z mojej mapy wynika że jest połączenie SV. Nadjelja z drogą główna do Hvaru tuż za wylotem z "2" tunelu (od strony Hvaru). Górę Św. Nikola jadąc w stronę Hvaru miał bym z prawej strony.Dodam jednocześnie że opinie forumowiczów cenię sobie nade wszystko i wspomnianej drogi nie będę testował.
Przy okazji pytanko: czy do tunelu PITVE zmieszcze się czymś takim jak fiat Doblo ? Z fotek wygląda to nieciekawie.

pozdr.


W tym roku byłem na Hvarze i kilkakrotnie w Sv.Nedjelji oraz zaliczyłem wejście na Św Nikole 626m i żeczywiscie od strony północnej jest droga szutrowa która można podjechać prawie na sam szczyt lecz od strony południowej czyli od Św Nedjelji jest tylko pieszy szlak turystyczny (oznakowany).Wspinaczka dosc cięzka ale na samej górze jest premia a dokładnie gospodarstwo pewnego sympatycznego pana który prowadzi tam tez coś w rodzju baru i po wielkim wysiłku można napić się zimniutkiego Karlovacko.Wszystkim którzy sa na siłach aby podjąc trud wspięcia sie na własnych nogach na górę naprawde polecam
camelbek1
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 14.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) camelbek1 » 09.07.2017 12:30

Witam. Mam pytanie odnośnie tunelu pitve, czy przejade przez niego osobówką i rowerami na dachu.
Pozdrawiam
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 09.07.2017 12:45

Zdjęcia z 2008 roku.
Załączniki:
Chorwacja 2008 500.jpg
Chorwacja 2008 385.jpg
Chorwacja 2008 092.jpg
Eliot100
Odkrywca
Posty: 77
Dołączył(a): 10.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eliot100 » 31.07.2017 15:53

camelbek1 napisał(a):Witam. Mam pytanie odnośnie tunelu pitve, czy przejade przez niego osobówką i rowerami na dachu.
Pozdrawiam

Zdaje sie, ze maksymalna wysokość nie może przekroczyć 2,20.
Załączniki:
DSCN1605.JPG
DSCN1604.JPG
DSCN1601a.JPG
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
niebezpieczne śmiertelnie drogi na hvarze - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone