Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

niebezpieczne śmiertelnie drogi na hvarze

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ania77
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) ania77 » 01.08.2006 15:42

W tym samym mądrym przewodniku jest również napisane, że z uwagi na niebezpieczeństwo nie powinno się jeździć drogą z Kotoru do Cetinje nocą i po deszczu. Jechalismy nią i nocą i nocą po deszczu i widok Boki Kotorskiej nocą z góry to najpiękniejszy nocny widok jaki widziałam. No i żyjemy, a przynjmniej tak się nam wydaje.
darious
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) darious » 04.08.2006 23:47

Wybieram się do Starego Gradu, może ktoś wskazać na mapce, która to jest "stara droga" a która "nowa droga" Ze Starego Gradu do Hvaru?
Obrazek
Drugie pytanie, czy to dobry pomysł wybrać się tą drogą rowerem, czy nie grozi to :D śmiercią, chodzi mi o sytuację gdy pojedzie jakiś "wariat" a droga wąska z jednej strony skały z drugiej przepaść i nie będzie gdzie uciec?
Dzięki za wszelkie info. :)
Ryszard_K
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ryszard_K » 05.08.2006 12:06

1. stara - to ta pokręcona
2. bez przesady :lol:
darious
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) darious » 05.08.2006 14:09

Ryszard_K napisał(a):1. stara - to ta pokręcona
2. bez przesady :lol:

1. dzięki za wskazanie drogi
2. w takim razie zapowiada się ciekawie :)
3. czy w Starym Gradzie jest wypożyczalnia rowerów :?:
verus
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) verus » 04.08.2007 18:53

jak ktoś chce na żywo obejrzeć drogi na Hvarze 8)

majeczka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 04.08.2007 22:40

verus napisał(a):jak ktoś chce na żywo obejrzeć drogi na Hvarze 8)

Miło sobie przypomnieć. :papa:
emiro
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) emiro » 05.08.2007 22:46

Witam na forum.
Z opisów i mapek wnioskuję że jadąc z Jelsy przez Zavala oraz Ivan Dolac nie dojadę do miasta Hvar. Pytam ponieważ na jednej z mapek którą posiadam jest połączenie między Sveta Nedjelja z drogą STARI GRAD-HVAR zaraz za tunelem - ale tylko na jednej.

Dziękuję za info. Pozdrawiam.
Andrzej G
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej G » 06.08.2007 08:28

emiro napisał(a):Witam na forum.
Z opisów i mapek wnioskuję że jadąc z Jelsy przez Zavala oraz Ivan Dolac nie dojadę do miasta Hvar. Pytam ponieważ na jednej z mapek którą posiadam jest połączenie między Sv Nedjelja z drogą STARI GRAD-HVAR zaraz za tunelem - ale tylko na jednej.

jedyna droga do miasta Hvar prowadzi przez a właściwie w pobliżu Stari Gradu.Bezpośrednio ze Sv Nedjelji drogi nie ma !!! Z Ivan Dolac nie ma innej drogi do Hvaru jak przez tunel.
Ze SV jest droga szutrowa która prowadzi przez góry i łączy się przy wylocie tunelu z drogą do Jelsy
pozdr
majeczka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 06.08.2007 23:56

emiro napisał(a):Witam na forum.
Z opisów i mapek wnioskuję że jadąc z Jelsy przez Zavala oraz Ivan Dolac nie dojadę do miasta Hvar. Pytam ponieważ na jednej z mapek którą posiadam jest połączenie między Sveta Nedjelja z drogą STARI GRAD-HVAR zaraz za tunelem - ale tylko na jednej.

Nie ma takiego połączenia. Kończy się droga i niestety nie dojedziesz. Ale właściwie jak Ty chcesz jechać? Jadąc z Jelsy skręcasz w prawo na Hvar i omijasz tunel Pitve; wówczas dojeżdżasz, szeroką i wygodną drogą do samego Hvaru. Natomiast kierując się na tunel Pitve, po jego minięciu masz rozjazd ; w prawo Ivan Dolac, w lewo Zavala. Zarówno jedną jak i drugą drogą do Hvaru nie dojedziesz. :lol:
emiro
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) emiro » 07.08.2007 19:49

Chciałem po prostu zaliczyć opisywany tunel oraz zwiedzić miasto HVAR jadąc południową częscią wyspy i wrócić główną drogą do Sukuraja. Zostałem jednak sprowadzony "na ziemię " za co zresztą b.dziekuję
zawodowiec
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 07.08.2007 21:15

Andrzej G napisał(a): Ze SV jest droga szutrowa która prowadzi przez góry i łączy się przy wylocie tunelu z drogą do Jelsy

Ze Sv. Nedelji? to o niej nie słyszałem. Przy wylocie którego tunelu, bo są 2?

Przy wylocie starego tunelu w Pitve odchodzi szutrowa droga idąca nad tunelem, na drugiej stronie dołącza do asfaltu trochę poniżej wylotu tunelu, tu widok ze wzgórza obok najwyższego punktu tej drogi na Zavalę i Šćedro, kliknąć na fotę żeby powiększyć :)
pzdr
Ostatnio edytowano 07.08.2007 21:17 przez zawodowiec, łącznie edytowano 1 raz
Andrzej G
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej G » 07.08.2007 21:17

emiro napisał(a):Chciałem po prostu zaliczyć opisywany tunel oraz zwiedzić miasto HVAR jadąc południową częscią wyspy i wrócić główną drogą do Sukuraja. Zostałem jednak sprowadzony "na ziemię " za co zresztą b.dziekuję

to sobie chociaż obejrzyj ten koniec drogi w SV.Nedjelji
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

pozdr
Andrzej G
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej G » 07.08.2007 21:38

zawodowiec napisał(a):
Andrzej G napisał(a): Ze SV jest droga szutrowa która prowadzi przez góry i łączy się przy wylocie tunelu z drogą do Jelsy

Ze Sv. Nedelji? to o niej nie słyszałem. Przy wylocie którego tunelu, bo są 2?

Przy wylocie starego tunelu w Pitve odchodzi szutrowa droga idąca nad tunelem, na drugiej stronie dołącza do asfaltu trochę poniżej wylotu tunelu, tu widok ze wzgórza obok najwyższego punktu tej drogi na Zavalę i Šćedro, kliknąć na fotę żeby powiększyć :)
pzdr

no to sorry, wprowadził bym w błąd ...zgadywałem :oops: .Będąc na wycieczce w górach widziałem drogę od strony Jelsy do Sv.Nedjelji i wydawało mi się że dochodzi do Plitve

pozdr
zawodowiec
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 07.08.2007 21:45

To dokładnie ta droga. Na mojej fotce z linka widać gdzie się łączy z asfaltem po drugiej stronie tunelu, przy jednej z agrafek. Dalej w dół asfaltem, w prawo na rozstaju i przez Ivan Dolac i Jagodną koniec końców się ląduje w Sv. Nedelji tak jak mówisz :D

Skoczyłbym sobie znowu z tych skałek do wody... w tym roku mogę tylko pomarzyć :(
Andrzej G
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej G » 07.08.2007 21:55

zawodowiec napisał(a):To dokładnie ta droga. Na mojej fotce z linka widać gdzie się łączy z asfaltem po drugiej stronie tunelu, przy jednej z agrafek. Dalej w dół asfaltem, w prawo na rozstaju i przez Ivan Dolac i Jagodną koniec końców się ląduje w Sv. Nedelji tak jak mówisz :D

Skoczyłbym sobie znowu z tych skałek do wody... w tym roku mogę tylko pomarzyć :(

to juz teraz kapuję , bo będąc na wycieczce w górach doszedłem do drogi szutrowej ktora prowadziła od strony Jelsy i był mały drogowskaz Sv.Nedjelja i stąd moje przekonanie że można było nią dojechać do wzmiankowanej miejscowości.Ale chyba ta droga prowadziła na szczyt góry Sv.Nedjelja gdzie z daleka widziałem jakieś instalacje
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne