Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

niebezpieczne śmiertelnie drogi na hvarze

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
albeertos
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) albeertos » 14.07.2006 15:45

zzzzzzz napisał(a):jadąc hvarskimi drogami bardziej niz na ich stan zwracałam uwagę na piękne widoki i otaczającą mnie lawędę :D
TAM TRZEBA JECHAC :D

Już nie mogę się doczekać :lol: wyruszamy 1 wrzesnia z Poznania.

Mam nadzieję że nasz Dodge Grand Caravan z bagażnikiem dachowym się zmieści i nie podzieli losu niemieckiego Volvo... 8)
VValdek
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) VValdek » 21.07.2006 17:54

Byłem w tym roku pierwszy raz w Cro ( Pisak + Hvar ). I przyznam, że byłem trochę zawiedzony drogą z Sucuraju do Jelsy. Na podstawie opisów, które przeczytałem na tej stronie, spodziewałem się totalnego extremum. A droga okazała się całkiem przyjemna i wcale nie straszna, skoro nie wywołała paniki u mojej żony i dziecka :wink: .
Niezbyt wąska - spokojnie można było wyminąć się z jadącymi z przeciwka, przepaści też nie tak głębokie, jakich się spodziewałem. Zakręty owszem - dość liczne i "ciasne", trzeba się było trochę nakręcić kierownicą. Ale widoczki zrekompensowały mi te braki z nawiązką.
Zdecydowanie ciekawiej robi się od skrzyżowania koło Jelsy, w kierunku na południe wyspy. Droga robi się wąska, a za wspaniałym tunelem, wielokrotnie opisanym na tym forum, dodatkowo bardzo stroma i kręta.
Ale wszystkie drogi Hvaru bije na głowę strary odcinek drogi ( stara cesta ) Hvar - Stari Grag. Cudo !!! Wspaniałe widoki i prawdziwe przepaści zaraz za krawędzią drogi. To misie lubią najbardziej :D
Wieczorem extra widok z góry ( mniej-więcej z nad tunelu na nowej drodze do Hvaru ) na rozświetlony Stari Grag. Ten odcinek trzeba zaliczyć koniecznie.
A na polach między miejscowościami Bruslje i Grabje, zaraz przy drodze, są "plantacje" lawendy. Nie mogłem z nich wyciąnąć mojej żony.
VValdek
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) VValdek » 21.07.2006 17:56

Oczywiście miałem na myśli Stary Grad, a nie Grag, jak napisałem.
maciej1969
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciej1969 » 22.07.2006 12:20

czym Waldek kręciłeś po zakrętach Hvaru ?
madzik
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzik » 22.07.2006 12:48

Ja w tym roku po raz kolejny wracam na Hvar. Kocham te wyspe ;)
Jade z biurem podróży, wiec czeka jazda autokarem, mam nadzieje, że tym razem NIE PIĘTROWYM... Siedziałam wtedy w pierwszym rzędzie na pietrze tuż przed szybą i wierzcie mi, że mialam najlepsze widoki ze wszystkich, a jednocześnie duszę na ramieniu.... Co to była za adrenalina:D Szczególnie wtedy gdy koncowa czesc autobusu zawisła podczas ostatniego zakrętu nad przepaścią !!! Dzieki naszemu cudownemu kierowcy wyszlismy z tego oczywiscie bez szwanku, ale to co przeżylismy to nasze :) Zalecana prędkośc na drodze ze Starego Gradu do Hvaru - 20km/h :)
wojan
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 22.07.2006 14:20

madzik napisał(a): Zalecana prędkośc na drodze ze Starego Gradu do Hvaru - 20km/h :)

Nie - trochę przesadziłaś.Chyba ,że miałaś na myśli tzw.starą drogę.Ta nowa szerokością i jakością nawierzchni jest porównywalna z jadranką.A to dowody:
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam.
niezawodny
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 22.07.2006 15:21

Tunel z Jelsy do Zawali to legenda - prawdziwa Hrvatska dla tygrysów 8) . To po prostu trzeba zobaczyć i przeżyć na własnej skórze. Kiedyś było mi dane utknąć w tym tunelu, mniej więcej na środku, na dobrą godzinę a przyczyna była najbardziej prozaiczna; nikt nikomu nie chciał ustąpić :lol: Gwoli ścisłości dodam że to nie ja byłem prowodyrem (byłem gdzieś 3-ci w "peletonie") lecz jadąca z naprzeciwka obywatelka Bosni i Hercegowiny (przepisowa blondynka), której nie chciał ustąpić pola obywatel z "nad Renu". W końcu odbyliśmy w środku tunelu międzynarodowy wiec (tu grałem już pierwsze skrzypce :lol: ) w którym poparłem sąsiada z nad Renu (w imię odwiecznej przyjaźni i w szerokopojętym, własnym interesie). Miało to takież skutki że cała kolumna z naprzeciwka musiała się cofnąć i wcale nie było to proste bo blondi z BiH nie bardzo umiała jechać do tytułu a wąski i ciemny tunel tegoż zadania jej nie ułatwił. W międzyczasie dokonałem pomiarów geofizycznych w tymże tunelu - przez cały odcinek panuje tam stała, sympatyczna temperatura ok. 12 stopni C (o ile dobrze liczby pamiętam)
Jeden mały tunel a ile wspomnień... :wink:
zawodowiec
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 22.07.2006 16:59

Niezawodny, mamy trochę podobne wspomnienia. W czasach przed zamontowaniem świateł ruchem kierowali chłopcy z krótkofalówkami, tylko że siedzieli do 8 wieczorem. Któregoś razu wracaliśmy do Zavali starając się zdążyć przed 8, tylko że chłopcy się zmyli pół godziny wcześniej. No i tunel się błyskawicznie zapchał z obu stron, już nikt nie wiedział z czyjej przyczyny, my utknęliśmy gdzieś pośrodku. Ja zostałem przy samochodzie a moja dzielna piękniejsza połówka wyszła pieszo na stronę Zavali i się wzięła za kierowanie ruchem. Najłatwiej jej poszło z przekonaniem Niemców żeby się wycofali, a najgorzej było podobno z Chorwatami :D
petris
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 22.07.2006 22:15

Wyjezdzamy z tunelu na Ivan Dolac jakims cudem zdjecie jest ostatnie.
Obrazek
za zakretem wlot do tunelu
Obrazek
na rozdrozu dokad jechać.?Takie tylko sa serpentyny na Hvarze.Nie ma zakretow smierci :) :)Obrazek
wojan
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 22.07.2006 22:39

Petris -piękne zdjęcia,lepiej się je ogląda jak się to wszystko widziało tak nie dawno na własne oczy

Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano 23.07.2006 01:10 przez wojan, łącznie edytowano 1 raz
madzik
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzik » 22.07.2006 23:07

Tak, wojan mialam na mysli stara drogę ze Starego Gradu do Hvaru. Nowa przy tym to autostrada:D Szeroka, jest oś jezdni, od strony przepaści za zabezpiecznia czego na starej niestety nie ma...
petris
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 23.07.2006 08:42

Jak my bylismy światła jeszcze nie działały ,czerwiec ,poczatek lipca.Mile wspominam Hvar.Lecz jestem wlasciwie niespokojnym duchem,musze wszedzie zajrzec a wyspa to sam wiesz najwyżej 4 dni wypadów ,pozniej tylko woda,woda,woda.Jedziemy na Peljesac a tu znowu mam za dużo miejsc do zobaczenia.I tak zle i tak niedobrze, najważniejsze ,ze jest wspaniale. :) :?:
VValdek
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) VValdek » 24.07.2006 12:19

maciej1969 napisał(a):czym Waldek kręciłeś po zakrętach Hvaru ?

Ford Mondeo
ally
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 24.07.2006 12:30

Oj aż miło popatrzeć na zdjęcia .... ehhh Hvar jest piekny. :hearts:
Grzegorzra
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorzra » 26.07.2006 21:15

ally napisał(a):Oj aż miło popatrzeć na zdjęcia .... ehhh Hvar jest piekny. :hearts:
:lol: Tak to prawda
Zostało jeszcze 27 dni
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne