Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

na pierwszy wyjazd Istria czy Dalmacja?

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mala_mi
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) mala_mi » 28.05.2007 07:53

wybieram się we wrześniu, ale nijak nie mogę się zdecydować, bo gdzie zajrzę tam piękniej, a już czasu tak niewiele... pomóżcie, proszę...
BorsukWro
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) BorsukWro » 28.05.2007 08:24

Dużo zalezy czym jedziesz. No i co lubisz.
Jeśli autem to ja bym polecił Dalmację - dużo miejsc do odwiedzenia, piękne widoki.
Jeśli biuro podróży i 14dni na jednej plaży to wówczas Istria z dobrze rozbudowaną inrastrukturą.

W tym roku jadę po raz drugi, poprzednio dalmacja tym razem Istria.
Więc na pierwszy raz - Dalmacja jako i ja :]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.05.2007 08:24

mala_mi napisał(a):wybieram się we wrześniu, ale nijak nie mogę się zdecydować, bo gdzie zajrzę tam piękniej, a już czasu tak niewiele... pomóżcie, proszę...

forum/viewtopic.php?t=14741&highlight=
forum/viewtopic.php?t=15188&highlight=istria+dalmacja
wiko
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiko » 28.05.2007 09:13

Jeśli Istria to ja polecam RABAC, a dla malkontentów, którzy stwierdzą że to kombinat turystyczny, gwarno, tłoczno itp. polecam domki rybackie na na jednej z bezludnych wysepek, do których raz w tygodniu przypływa "łódka - sklep" (widziałem parę ofert w katalogach)

Zależy co kto lubi :lol:
mala_mi
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) mala_mi » 29.05.2007 09:49

szczerze mowiąc to chyba skłaniałabym się ku Dalmacji, ale pierwszy raz jadę tak daleko samochodem i trochę się boję.....
zwłaszcza że w samochodzie będzie też moja 12-letnia córka...
Jola L-G
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jola L-G » 29.05.2007 10:09

Jeżeli jedziesz we wrześniu to nie powinieneś mieć problemów z zakotwiczeniem się, bo ludzi zdecydowanie mniej. Najpierw zakotwicz na kilka dni na północy, a potem możesz sprawdzić jak wygląda Chorwacja w kierunku południowym. Zatrzymaj się tam gdzie najbardziej spodoba się wszystkim, oczywiście jakiś cel sobie wyznacz, ale niekoniecznie musisz w wyznaczonym miejscu zostać. To co podoba się jednemu niekoniecznie musi podobać się innym. Jeżeli miejsce docelowe wybierzesz na miejscu to będzie świadomy wybór i napewno 100% zadowolenia. :wink: :hut:
mala_mi
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) mala_mi » 29.05.2007 10:12

czyli jechać w ciemno, bez wcześniejszych rezerwacji?
Jola L-G
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jola L-G » 29.05.2007 10:14

mala_mi napisał(a):szczerze mowiąc to chyba skłaniałabym się ku Dalmacji, ale pierwszy raz jadę tak daleko samochodem i trochę się boję.....

Umiesz jeździć, drogi są podobne. Jak jadę na wakacje to wypoczywam od momentu wyjazdu z domu, czyli: nic na siłę, zawsze nocleg na Węgrzech i przyjeżdżam do Cro wypoczęta. Droga powrotna wygląda tak samo i cała Rodzinka jest zadowolona.
Annetta
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Annetta » 29.05.2007 10:26

Hej!
Byłam w zeszłym roku pierwszy raz z rodzinką za namową przyjacół.
Pojechaliśmy sami "w ciemno" i nie żałujemy!
Było cudownie i posuchaj Joli L-G i BorsukaWro, mają rację - zatrzymujecie się, gdy jesteście zmęczeni lub zauroczeni miejscem.
Warto odważyć się i pojechać obojętnie czy to będzie Istria czy Dalmacja.
My dojechalismy na początek do Senji i wzdłuż wybrzeża - piękne widoki - magistralą do Karlobagu - odpoczynek 2 dni i dalej do Vodic, a powrót przez Plitvickia Jezera z 1 dniowym postojem.
I od tamtej pory nie możemy już się doczekać ponownej eskapady.
Zaraziliśmy przyjaciół naszych i wyruszamy już 15.06.07 :D
Ruszaj do Cro!!!!!!
mala_mi
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) mala_mi » 29.05.2007 10:27

Jola L-G napisał(a):
mala_mi napisał(a):szczerze mowiąc to chyba skłaniałabym się ku Dalmacji, ale pierwszy raz jadę tak daleko samochodem i trochę się boję.....

Umiesz jeździć, drogi są podobne. Jak jadę na wakacje to wypoczywam od momentu wyjazdu z domu, czyli: nic na siłę, zawsze nocleg na Węgrzech i przyjeżdżam do Cro wypoczęta. Droga powrotna wygląda tak samo i cała Rodzinka jest zadowolona.

właśnie tak chciałam. tylko tych noclegów się boję - że nic nie znajdę jak już będę na miejscu....
wiem, żę obawa może być głupia, ale wszak ja nowicjusz......;)
Jola L-G
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jola L-G » 29.05.2007 10:27

mala_mi napisał(a):czyli jechać w ciemno, bez wcześniejszych rezerwacji?

Niektórzy wolą mieć wszystko "zapięte na ostatni guzik". Nie masz dokładnie sprecyzowanych planów, a we wrześniu w dostępności kwater jest naprawdę ogromny wybór. Według mnie w ciemno jak nic :lol: :lol:

Pościągaj sobie jakieś adresy z miejscowości, które ewentualnie by Cię interesowały (na forum znajdziesz wiele opisów) i tym się kieruj, zawsze będziesz pewniejszy, bo masz jakiś adres zapisany. Gdyby pod wskazanym adresem akurat nie było to wokoło są sąsiedzi. Zresztą kwatery same wychodzą do ludzi, informacje często z ceną stoją przy drodze. naprawdę nie masz się czego obawiać.
Ostatnio edytowano 29.05.2007 10:33 przez Jola L-G, łącznie edytowano 1 raz
mala_mi
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) mala_mi » 29.05.2007 10:30

Annetta napisał(a):Hej!
Byłam w zeszłym roku pierwszy raz z rodzinką za namową przyjacół.
Pojechaliśmy sami "w ciemno" i nie żałujemy!
Było cudownie i posuchaj Joli L-G i BorsukaWro, mają rację - zatrzymujecie się, gdy jesteście zmęczeni lub zauroczeni miejscem.
Warto odważyć się i pojechać obojętnie czy to będzie Istria czy Dalmacja.
My dojechalismy na początek do Senji i wzdłuż wybrzeża - piękne widoki - magistralą do Karlobagu - odpoczynek 2 dni i dalej do Vodic, a powrót przez Plitvickia Jezera z 1 dniowym postojem.
I od tamtej pory nie możemy już się doczekać ponownej eskapady.
Zaraziliśmy przyjaciół naszych i wyruszamy już 15.06.07 :D
Ruszaj do Cro!!!!!!

tylko że ja tam chcę jechać z córką SAMA.....
czy to bardzo nierozsądne postanowienie?
mala_mi
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) mala_mi » 29.05.2007 10:33

Jola L-G napisał(a):
mala_mi napisał(a):czyli jechać w ciemno, bez wcześniejszych rezerwacji?

Niektórzy wolą mieć wszystko "zapięte na ostatni guzik". Nie masz dokładnie sprecyzowanych planów, a we wrześniu w dostępności kwater jest naprawdę ogromny wybór. Według mnie w ciemno jak nic :lol: :lol:

nie należę do tych, którzy muszą mieć "na ostani gudzik". na polskich wypadach zdarzało mi się spać w samochodzie nawet bo nic nie znalazłam:))
ale to obcy kraj jednak.... choć nie ukrywam, żę czuję się uspokojona:))
Jola L-G
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jola L-G » 29.05.2007 10:48

To dobrze, że ci ulżyło, a wrócisz napewno zadowolona :wink: :wink:
mala_mi
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) mala_mi » 29.05.2007 11:29

a czy nadal najlepiej jechać tam z wałówką z POlski bo ceny jedzenia wysokie?;)
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019