Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

na pierwszy wyjazd Istria czy Dalmacja?

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Jola L-G
Cromaniak
Posty: 1091
Dołączył(a): 21.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jola L-G » 29.05.2007 13:47

mala_mi napisał(a):a czy nadal najlepiej jechać tam z wałówką z POlski bo ceny jedzenia wysokie?;)


Ceny są jakie są, jedni preferują zabieranie wszystkiego żeby grosza nie wydać (mięsa w słoikach itp) inni biorą to co lekkie i co nie straci na wartości. No, ale jeść trzeba, więc jeśli chcesz gotować to radzę troszkę zapasów zabrać.
maadoox
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 552
Dołączył(a): 24.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) maadoox » 29.05.2007 16:12

Bezwzględnie Dalmacia:))).
maadoox
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 552
Dołączył(a): 24.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) maadoox » 29.05.2007 16:15

Jola L-G napisał(a):
mala_mi napisał(a):a czy nadal najlepiej jechać tam z wałówką z POlski bo ceny jedzenia wysokie?;)


Ceny są jakie są, jedni preferują zabieranie wszystkiego żeby grosza nie wydać (mięsa w słoikach itp) inni biorą to co lekkie i co nie straci na wartości. No, ale jeść trzeba, więc jeśli chcesz gotować to radzę troszkę zapasów zabrać.

Ja wziąłem kilka lat temu kiełbasę na grilla pakowaną w folie:))). Ciumkałem się z tą kiełbasą 2 tygodnie po Dalmacji samochodem:))), kiełbasa na przemian była zmrożona na kość w lodówce, raz roztopiona jak smalec:))). Po dwóch tygodniach upiekłem na patelni w Senj w domku i zjadłem ze smakiem:))). Wszyscy się bali zjeśc a mnie wyjątkowo smakowała:))). Żeby była jasnośc nic mi po niej nie było:).
BorsukWro
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 22.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) BorsukWro » 29.05.2007 18:54

mala_mi napisał(a):tylko że ja tam chcę jechać z córką SAMA.....
czy to bardzo nierozsądne postanowienie?


Ja też mam lekką obawę, że nie znajdę apartamanetu. Dlatego też zawsze
biorę awaryjny namiot + mapę kampów rozsyłaną przez chorwackie biuro
turystyczne. Przy poprzednim wyjeździe namiot przydał się w pierwszą noc, a
potem to już tylko miejsce w bagażniku zajmował.
kuczi74
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 93
Dołączył(a): 09.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) kuczi74 » 29.05.2007 20:37

Moim zdaniem możesz spokojnie śmigać w ciemno :D Zobaczysz jeszcze dobrze samochodu nie zaparkujesz a już będą ci zagadywać z kwaterą.Ja bylem 4 razy w Dalmacji zawsze w ciemno i to środek sezonu.Zawsze staram się tam być do południa mam wtedy więcej czasu na znalezienie czegoś ciekawego,wiesz jak to jest ,nie zawsze pierwsza napotkana osoba ma taką kwaterę jakiej szukasz (cena,położenie). :papa:
mala_mi
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 28.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mala_mi » 29.05.2007 20:51

BorsukWro napisał(a):
mala_mi napisał(a):tylko że ja tam chcę jechać z córką SAMA.....
czy to bardzo nierozsądne postanowienie?


Ja też mam lekką obawę, że nie znajdę apartamanetu. Dlatego też zawsze
biorę awaryjny namiot + mapę kampów rozsyłaną przez chorwackie biuro
turystyczne. Przy poprzednim wyjeździe namiot przydał się w pierwszą noc, a
potem to już tylko miejsce w bagażniku zajmował.


myślę sobie, że jeśli uda mi się ten prawie-samotny wyjazd to już mnie nic w życiu nie złamie....;)
mala_mi
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 28.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mala_mi » 29.05.2007 20:53

dzięki Wam wszystkim za pomoc, mam nadzieję, że wszystko będzie jak trzeba i będę miała czym się pochwalić:)
BorsukWro
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 22.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) BorsukWro » 30.05.2007 22:18

Tak jak maadoox pisze, kooooniecznie pamiętaj o polskiej wałówce. Cały
mój poprzedni wyjazd męczyłem pęto jakiejś suchej-coś-typu-krakowskiej.
Dopiero wracając zjedliśmy jej ostatni kawałek, po chorwackich delicjach
miło było czasem kęs chrupnąć :D

Kiełbasie robiliśmy zdjęcia, gdzie to ona niby nie była, no i można było
odmierzać przebytą drogę ubytkami kiełbachy. Ogólnie kupa zabawy
jak się potem wspomina :lol:

No i nie łam się. Mam wrażenie że boisz się nieco drogi, więc pamiętaj nic na siłę, zrelaksuj, jedź na wakacje a nie "na wyzwanie".
Zobaczysz, że jak już będziecie na miejscu będziesz bohatarem dla córy!

Bawcie się dobrze~!
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 31.05.2007 08:59

Jola L-G napisał(a):
mala_mi napisał(a):a czy nadal najlepiej jechać tam z wałówką z POlski bo ceny jedzenia wysokie?;)


Ceny są jakie są, jedni preferują zabieranie wszystkiego żeby grosza nie wydać (mięsa w słoikach itp) inni biorą to co lekkie i co nie straci na wartości. No, ale jeść trzeba, więc jeśli chcesz gotować to radzę troszkę zapasów zabrać.


Mięso w słoikach to nie tylko oszczędność pieniędzy ale również oszczędność czasu na wczasach. Ugotowanie ryżu czy makaronu zajmuje 10-15 minut, podgrzanie gotowego gulaszu w słoiku jeszcze mniej, tak więc na cały obiad stracisz 30 minut z pozmywaniem natomiast w knajpce czasem możesz czekać i godzinę zanim Ci jedzonko przyniosą jak będzie dużo ludzi. Co do wędlin miejscowych, to mi po prostu zbytnio nie smakują, choć owszem są sklepy typowo mięsne gdzie dobre dostaniesz ale jest ich mało, są z reguły kiepsko zaopatrzone i krótko otwarte. Dla mnie dodatkowym argumentem własnego jedzonka jest córcia obecnie 4,5 roku, która niestety często wymyśla przy jedzeniu, a to za dużo czosnku, a to papryka a to za dużo pieprzu czy za bardzo przypieczone, co skutkuje że ja zjadam 2 obiady a małej i tak trzeba coś później zrobić, choć z doświadczenia widzę, że sytuacja w przeciągu ostatnich lat poprawia się na plus i coraz częściej z knajpek korzystamy. Kolejnym argumentem za własnym jedzonkiem, może być fakt, że idąc do knajpy należy jakoś wyglądać czyli wypada się przebrać z kąpielówek w coś bardziej stosownego. W większości knajp na strój nikt nie zwraca uwagi, ale w tych lepszych możesz zostać poproszona o skompletowanie ubioru przed zajęciem miejsca, na kwaterce natomiast tego problemu nie masz.

Jeden z prostych, szybkich i dla mojej rodzinki smacznych obiadków do którego i znajomi się przekonali a nie znali:

Spaghetti a'la Rysio :wink:

Mielonkę turystyczną (puszka) smażymy na patelni, gotujemy makaron na drugim palniku, w garczku mieszamy gotowy sos z paczki np. "spaghetti bolognese" wlewamy do rondla z przysmażoną mielonką, zagotowujemy, przyprawiamy do smaku, odcedzamy makaron, jemy :D It's All. Czas potrzebny na przygotowanie = czas potrzebny na zagotowanie makaronu. Polecam do tego sporą lampkę dobrze schłodzonego wina wg upodobań 8) Wracamy na plażę 8)
kw
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 932
Dołączył(a): 31.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) kw » 31.05.2007 09:26

Rysiu, całkowicie się z Tobą zgadzam.
Dodatkowo, moje panie twierdzą, że wymyślanie co dziś zjemy,
a potem podgrzewanie tego, to jest jedna z rozrywek wczasowych.
mala_mi
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 28.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mala_mi » 31.05.2007 10:11

Tak, Borsuku, boję się drogi i to wcale nie trochę, ale jak diabli:))))

ale nie takie rzeczy w życiu robiłam, więc mam nadzieję, że to też mnie nie złamie i wrócę szczęśliwa, opalona i bohaterska:))))

wałówka z Polski ma jeszcze tę jedną zaletę, że więcej kasy można przeznaczyć na jeżdżenie na miejscu:))
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 31.05.2007 10:17

No to może nakręcisz nowy odcinek Fear Factory :?: "Jak przełamać strach przed drogą do Chorwacji". :D A tak na poważniej to droga jest prosta wygodna i nie taka straszna. Nawet jeśli pobłądzisz gdzieś po drodze to pamiętaj - masz dwa tygodnie urlopu, żeby się odnaleźć a przy okazji co zobaczysz to Twoje :D

Pozdrav :papa:
mala_mi
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 28.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mala_mi » 31.05.2007 10:31

Leszek Skupin napisał(a):No to może nakręcisz nowy odcinek Fear Factory :?: "Jak przełamać strach przed drogą do Chorwacji". :D A tak na poważniej to droga jest prosta wygodna i nie taka straszna. Nawet jeśli pobłądzisz gdzieś po drodze to pamiętaj - masz dwa tygodnie urlopu, żeby się odnaleźć a przy okazji co zobaczysz to Twoje :D

Pozdrav :papa:




hihihihihihihihi, kto by chciał oglądać ileś tam odcinków, jak siedzę na forum czytając porady i strasz ciut topnieje? :D
mala_mi
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 28.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mala_mi » 31.05.2007 13:33

jeszcze jedno pytanko: ile mniej więcej jest km do Splitu? oczywiście mogę poszukać, ale może ktoś wie i ułatwi mi pracę......
ynka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1655
Dołączył(a): 17.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ynka » 31.05.2007 14:58

Wg mnie około 1 200 km,
poradzisz sobie :wink:
Zawsze można się zatrzymać na parkingu, jak poczujesz zmęczenie, i przekimać godzinkę.
Moja rada:
jak czujesz, że oczy się zamykają, zjedź na pobocze (jeśli nie ma zakazu), wyjdź na powietrze, zrób kilka przesiadów, dojedź do najbliższego parkingu i zrób tak jak wyżej napisałam.
Aha, ja wole wyjezdżać wcześniej rano. Jak jestem wyspana, nie męcze się tak w podróży.
Powodzenia
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
na pierwszy wyjazd Istria czy Dalmacja? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone