Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

na pierwszy wyjazd Istria czy Dalmacja?

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 24.06.2007 12:47

aninia napisał(a):
mala_mi napisał(a):tak szukam i szukam sposobu na odwagę i zastanawiam się - może jednak nie rzucać się na głęboką wodę...? może pojechać z biurem podróży...? znalazłam coś takiego http://fostertravel.pl/wakacje/willa-an ... a-141.html
nie wiem, co to za biuro, ale może warto rozważyć, zwłaszcza że cena dość przystępna...? co prawda nie lubię odpoczywać pod gwizdek i wolę sobie sama organizować czas, ale ta droga jednak mnie przeraża...


Jak nie czujesz sie pewnie to jedz z biurem podróży przekonasz się jak jest i jak wygląda droga to da ci więcej pewności na przyszły rok i pewnie wtedy już nie będziesz miała tyle obaw tylko wsiądziesz w samochód i heja na Chorwacje :D

DO Chorwacji

pozdrav :papa:
profet
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 305
Dołączył(a): 23.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) profet » 28.06.2007 12:27

Pierwszy raz jechałem z biurem podróży co nieco się dowiedziałem zobaczyłem i teraz jadę samochodem. To dobry sposób dla wahających się , najpierw wyjazd zorganizowany a potem samemu własnym autem
Mamcia
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 11.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mamcia » 02.07.2007 11:04

Właśnie wróciliśmy z Istrii :( , konkretniej z Umagu. Wczesniej przez parę lat objeżdzaliśmy wyłącznie Dalmację.

Moim zdaniem wszędzie jest bardzo ładnie, choć nieco inaczej, a co się tyczy Niemców i Włochów..... Rzeczywiście tych drugich na Istrii jest sporo, w końcu kiedyś tu pomieszkiwali.. A Niemców jest wszędzie pełno - jeżdzę po raczej wygodnych campingach i zazwyczaj 70 % parcel zajmują na nich właśnie oni.

Trudno byłoby mi zdecydować, gdzie najpierw- Istria czy Dalmacja - i tam i tam bardzo mi się podoba - dla mnie na dzień dzisiejszy jedynym kryterium byłaby pogoda.
8) Na południu zawsze były upały i bardzo ciepłe noce, co trzeba przyznać nie wszystkim służy (no chyba , że ktoś nie nastawia się na spanie :) .
Natomiast w Umagu - po prostu luksus....... W dzień do 30 stopni, ciepluteńka woda, a noce chłodnawe i rześkie.... Lepiej być nie może w tym klimacie...

Może właśnie dlatego następnym razem wybiorę jednak północ.. :hut:
keruj7
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 430
Dołączył(a): 23.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) keruj7 » 08.07.2007 20:04

Wróciłem 2 tygodnie temu. Byłem w okolicy Primostenu. Wydaje mi się, że troszkę się zmieniło. Niemców mało, Włochów jeszcze mniej za to mnóstwo Czechów. A wracając 23 czerwca czyli pierwszy dzień wakacji i co dosłownie trzeci samochód to Polacy. Trafiłem na odludną okolicę i były trzy rodziny z Czech, trzy z Polski i jedna z Niemiec. Było przecudnie, szkoda było wracać.
galerik
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 24
Dołączył(a): 16.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) galerik » 09.07.2007 12:31

keruj7 napisał(a):Wróciłem 2 tygodnie temu. Byłem w okolicy Primostenu. Wydaje mi się, że troszkę się zmieniło. Niemców mało, Włochów jeszcze mniej za to mnóstwo Czechów. A wracając 23 czerwca czyli pierwszy dzień wakacji i co dosłownie trzeci samochód to Polacy. Trafiłem na odludną okolicę i były trzy rodziny z Czech, trzy z Polski i jedna z Niemiec. Było przecudnie, szkoda było wracać.


A gdzie dokładnie byłeś? Ja wybieram sie s rodzinką do Primosten, ale bardzo odpowiadałoby nam coś w okolicy, szczególnie jeśli jest "odludnie" :D
keruj7
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 430
Dołączył(a): 23.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) keruj7 » 09.07.2007 19:54

Byłem w malej miejscowości Bilo 5,5 km przed Promosten patrząc od strony Szybenika. Kilka(naście) apartamentów, również jeden który prowadzi Polka wraz z mężem Chorwatem. Na ten apartament nie mam namiarów mogę opisowo. Ja mieszkałem w najmniejszym ale za to z najpiękniejszą plażą. Zejście do wody po drobnych kamieniach. Całość miejscowości nad zatoczką z widokiem na otwarte morze. Odosobnienie pewnie częściowo wynikło z okresu pobytu - czerwiec.
Poprzednia strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
na pierwszy wyjazd Istria czy Dalmacja? - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone