Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

na pierwszy wyjazd Istria czy Dalmacja?

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maadoox
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 552
Dołączył(a): 24.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) maadoox » 31.05.2007 15:40

mala_mi napisał(a):Tak, Borsuku, boję się drogi i to wcale nie trochę, ale jak diabli:))))

ale nie takie rzeczy w życiu robiłam, więc mam nadzieję, że to też mnie nie złamie i wrócę szczęśliwa, opalona i bohaterska:))))

wałówka z Polski ma jeszcze tę jedną zaletę, że więcej kasy można przeznaczyć na jeżdżenie na miejscu:))

Nie bój się :))), my Cię obronimy:). Jak Wam samochód stanie to zawsze można pomachać na jakiegoś zioma :))), najpewniej nie odmówi pomocy. Co do zaś jedzenia, mnie przynajmniej az tak bardzo nie potrzeba ogromnych ilości:))), upał tak na mnie działa że zmine piwko jem nie "z" a "zamiast":))).
Annetta
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 28.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Annetta » 01.06.2007 11:09

Mała_mi jeśli masz zacięcie Małej Mi i "takie" poparcie tylu życzliwych Ci ludzi z forum - ruszaj śmiało!
A jeśli obawiasz się jechać sama zobacz kto w tym czasie wyrusza do Cro i może udasię pojechać przynajmniej część trasy razem - zawsze przyjemniej i raźniej!
Pozdrawiam i bez obaw - ruszaj! :D
003dlaczego
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 05.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) 003dlaczego » 01.06.2007 11:24

u mnie byo tak:
w zeszłym roku był mój "pierwszy raz" w Chorwacji i razem z rodzinką byliśmy w Istrii, a dokładnie w Medulinie (ok 10 km od Puli). Wybraliśmy się właśnie tam, aby "wybadać: Chorwację, ale również dlatego, że było znacznie bliżej niż do Dalmacji :wink:

W tym roku wybieramy sie do Dalmacji, jako że czujemy sie już, uwaga: ekspertami. W naszej własnej opinii :P
maadoox
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 552
Dołączył(a): 24.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) maadoox » 01.06.2007 11:32

003dlaczego napisał(a):u mnie byo tak:
w zeszłym roku był mój "pierwszy raz" w Chorwacji i razem z rodzinką byliśmy w Istrii, a dokładnie w Medulinie (ok 10 km od Puli). Wybraliśmy się właśnie tam, aby "wybadać: Chorwację, ale również dlatego, że było znacznie bliżej niż do Dalmacji :wink:

W tym roku wybieramy sie do Dalmacji, jako że czujemy sie już, uwaga: ekspertami. W naszej własnej opinii :P

To oczywiste:))))). Każdy jest tu ekspertem:))) we własnej opini:)))). I bardzi dobrze:))). Sam sie czuje profesorem wiedzy o CRO, ale czy sie to komus podoba czy nie to juz całkiem inna historia:DDD.
003dlaczego
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 05.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) 003dlaczego » 01.06.2007 12:01

To oczywiste:))))). Każdy jest tu ekspertem:))) we własnej opini:)))). I bardzi dobrze:))). Sam sie czuje profesorem wiedzy o CRO, ale czy sie to komus podoba czy nie to juz całkiem inna historia:DDD.


Mam tylko nadzieję, że się gromko nie zawiodę na tej swojej wiedzy :lol:
wiko
Croentuzjasta
Posty: 184
Dołączył(a): 07.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiko » 01.06.2007 12:41

maadoox napisał(a):Bezwzględnie Dalmacia:))).


A po co się tam pchać, ja zacząłem od Istrii i było super. :lol:

IMHO Dalmacja jest trochę przereklamowana, byłem widziałem mam swoje zdanie. 8)
maadoox
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 552
Dołączył(a): 24.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) maadoox » 01.06.2007 18:13

wiko napisał(a):
maadoox napisał(a):Bezwzględnie Dalmacia:))).


A po co się tam pchać, ja zacząłem od Istrii i było super. :lol:

IMHO Dalmacja jest trochę przereklamowana, byłem widziałem mam swoje zdanie. 8)

A dla mnie jest bomba i dużo bardziej mi się podoba od Cro północnej:DDD. Kwestia gustu:).
aprokop
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 76
Dołączył(a): 30.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) aprokop » 01.06.2007 19:03

Pierwszy raz samochodami byliśmy z rodziną na Istrii w 2002 roku, Dalmacja była za daleko, po otwarciu autostrady do Splitu jeździmy do Dalmacji, kilka godzin jazdy mniej niż wcześniej. Pięknie jest na całym wybrzeżu Chorwacji choć różnie. Polecam kolejno od góry tzn. Istria na początek potem Dalmację środkową a na koniec Dubrownik (jak będzie już autostrada). Życzę miłego wypoczynku w każdym miejscu.
Areks
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 8
Dołączył(a): 03.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Areks » 04.06.2007 00:37

[witaj Anett
A czy gdy robiliście postoje to spaliście na kwaterach czy w namiocie i jakie były ceny? W jakich granicach? Co powiesz o wyjeździe na początku sierpnia? Arek
keruj7
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 430
Dołączył(a): 23.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) keruj7 » 04.06.2007 01:26

Pierwszy raz jadąc do Chorwacji planowałem nocleg na Węgrzech w okolicy Balatonu. Ale przejeżdżając tam wcale nie czułem się zmęczony więc trasę Kraków-Jablanac zrobiłem na raz, od Karlovaca drogami lokalnymi (nie było jeszcze autostrady). Nie jest to jakiś wyczyn. Teraz wybieram się w okolice Splitu a będzie to o tyle łatwiejsze, że jest autostrada od granicy do Splitu. I to już za 4 dni :D
Annetta
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 28.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Annetta » 04.06.2007 19:23

Areks, wystartowaliśmy o 6.00 z Zakopanego, przejazd przez Słowację trwał 3 godz. ok. 10 byliśmy w Budapeszcie, gdzie mieliśmy się zatrzymać na zwiedzanie i nocleg, ale zastała nas burza, więc pojechaliśmy dalej. Odpoczynek nad Balatonem i obiad trwał ok. 1 godz. Potem do granicy, wymiana pieniędzy, tankowanie i do Senij. Wzdłuż wybrzeża jadąc podziwialiśmy widoki ok. 16 - 17 poczuliśmy zmęczenie, zaczęliśmy szukać kwatery i o 18.00 zakwaterowaliśmy się w znalezionej w Karlobagu. Byliśmy przygotowani na camp ale 8 EUR od dorosłego i 6 od dziecka zadecydowało o noclegu w pokojach z łazienką i kuchnią. Trzeciego dnia pojechaliśmy dalej na południe. Po zwiedzaniu i zakupach w Zadarze pojechaliśmy do Vodic, gdzie znaleźliśmy apartament za 40 EUR/dzień. Byliśmy w 1 połowie lipca, potem ceny "poszły" w gorę. Znajomi płacili za kwaterę w sierpniu 55 EUR/dz.
sznajder
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 03.06.2007
???????????????

Nieprzeczytany postnapisał(a) sznajder » 05.06.2007 22:16

POWIEM KRÓTKO DALMACJA I WIATAJ WÓDKO!!!
JAKA ISTRIA TAM NIEMCÓW DUŻO I CYWILIZACJA. NA POŁUDNIU TO I OSIOŁKA ZBACZYSZ I LAWENDY POWĄCHASZ I W DUBROWNIKU JESZCZE ŚLADY PO KULACH ZOBACZYSZ. NO CHYBA, ŻE WOILISZ ALL INCLUSIEVEEEEE ITP.
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002
Re: ???????????????

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 06.06.2007 02:58

sznajder napisał(a):POWIEM KRÓTKO DALMACJA I WIATAJ WÓDKO!!!
JAKA ISTRIA TAM NIEMCÓW DUŻO I CYWILIZACJA. NA POŁUDNIU TO I OSIOŁKA ZBACZYSZ I LAWENDY POWĄCHASZ I W DUBROWNIKU JESZCZE ŚLADY PO KULACH ZOBACZYSZ. NO CHYBA, ŻE WOILISZ ALL INCLUSIEVEEEEE ITP.


Z tymi niemcami to prawda,wiecej ich i wlochow na Istrii niz w Dalmacji,a o kwatery w ciemno tez gorzej na Istrii...
mala_mi
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 28.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mala_mi » 15.06.2007 21:08

tak szukam i szukam sposobu na odwagę i zastanawiam się - może jednak nie rzucać się na głęboką wodę...? może pojechać z biurem podróży...? znalazłam coś takiego http://fostertravel.pl/wakacje/willa-an ... a-141.html
nie wiem, co to za biuro, ale może warto rozważyć, zwłaszcza że cena dość przystępna...? co prawda nie lubię odpoczywać pod gwizdek i wolę sobie sama organizować czas, ale ta droga jednak mnie przeraża...
aninia
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 10.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) aninia » 24.06.2007 12:41

mala_mi napisał(a):tak szukam i szukam sposobu na odwagę i zastanawiam się - może jednak nie rzucać się na głęboką wodę...? może pojechać z biurem podróży...? znalazłam coś takiego http://fostertravel.pl/wakacje/willa-an ... a-141.html
nie wiem, co to za biuro, ale może warto rozważyć, zwłaszcza że cena dość przystępna...? co prawda nie lubię odpoczywać pod gwizdek i wolę sobie sama organizować czas, ale ta droga jednak mnie przeraża...


Jak nie czujesz sie pewnie to jedz z biurem podróży przekonasz się jak jest i jak wygląda droga to da ci więcej pewności na przyszły rok i pewnie wtedy już nie będziesz miała tyle obaw tylko wsiądziesz w samochód i heja na Chorwacje :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
na pierwszy wyjazd Istria czy Dalmacja? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone