Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Most na Peljeśac

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1912
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 16.05.2022 16:17

damianisko5 napisał(a):A wiesz kiedy robione było to zdjęcie z widokiem campu? ps. ale rozkopane, niech to szlag...
Nie zazdroszczę gościom i właścicielowi restauracji huku maszyn, pyłu. A pewnie dojazd też utrudniony!! podejrzewam, że zamknął biznes i wróci tu jak skonczą roboty.


Artykuł jest z zeszłego tygodnia to myślę że te zdjęcia dużo starsze nie są. A co do biznesu to podejrzewam że ostatni rok to miał ciągle otwarte bo budowlańcy też jeść muszą :wink: Myśle że niezłe na tej budowie wyjdzie.
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3436
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 16.05.2022 16:31

Jak zostanie otwarta to pewnością tak będzie.
Też sugeruję datę zrobienia fotki przed lub po sezonie, wskazuje na to brak namiotów/camperów. Parking przy campie też pusty.
Co do knajpowego biznesu trudno mi jest ocenić. Przed pandemią tanio tu nie było i ilekroć tędy przejeżdżałem to aut gości było b. mało lub wcale. W tym roku niestety nie przekonam się naocznie jak tu jest a camp odwiedzam od 16 lat.
Ostatni raz w 2019, nie wiem jak w tej chwili działa restauracja, kiedy go odwiedzałem, to był elegancki lokal, może teraz jest to BAR szybkiej obsługi, nie wiem.
ps. może w tym roku ktoś tu w okolice zawita i zda relację, jak to faktycznie jest. Ponoć ma powstać hotel na terenie campu. Jak na razie to plotki. Kto potwierdzi??
Ostatnio edytowano 18.05.2022 13:46 przez damianisko5, łącznie edytowano 7 razy
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 16.05.2022 16:37

mchrob napisał(a):A co do biznesu to podejrzewam że ostatni rok to miał ciągle otwarte bo budowlańcy też jeść muszą :wink: Myśle że niezłe na tej budowie wyjdzie.

Dokładnie!
Zapewne ma pełne obłożenie (bo tam pracuje teraz cała armia ludzi), a w dodatku ma ruch przez cały tydzień, a nie tylko w weekendy.
Dla niego ta budowa to dar niebios i dzięki niej ma szanse zrobić interes życia.
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 14.06.2022 20:17

Wychodzi na to że jednak się załapię na przejazd mostem w tym roku.
Ma zostać udostępniony do ruchu 26 lipca. Ja potrzebuję go 30 lipca :roll:

Źródło: https://www.vecernji.hr/vijesti/peljeski-most-se-otvara-za-promet-26-srpnja-1594610?fbclid=IwAR2X9tY8KebfMqc2EvUR2JGdrtnrorMIm2grk5PxREs3IjVXG7u6wgJJdEU
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 14.06.2022 21:40

tranquilo napisał(a):Wychodzi na to że jednak się załapię na przejazd mostem w tym roku.
Ma zostać udostępniony do ruchu 26 lipca. Ja potrzebuję go 30 lipca :roll:

Źródło: https://www.vecernji.hr/vijesti/peljeski-most-se-otvara-za-promet-26-srpnja-1594610?fbclid=IwAR2X9tY8KebfMqc2EvUR2JGdrtnrorMIm2grk5PxREs3IjVXG7u6wgJJdEU


Hehe, no nieźle, może i my się załapiemy, bo my 27 byśmy śmigali :oczko_usmiech:

Przy okazji może tu zostawię kilka pytań, w sumie poniekąd w temacie :smo:

Będziemy 27 lipca jechać z Orebića do Trebinje.
Na razie takie tylko gdybanie. Ale zakładając, że otworzą w terminie... Czy do Trebinje jechalibyście przez Dubrownik, czy może właśnie mostem i granica w Neum?
1. Granica: wydaje mi się że na granicy w Neum, po otwarciu mostu, powinno być już szybciutko. A jak wygląda zwykle (czasowo) przekraczanie granicy w Ivanicy?
2. Odległość: również wydaje mi się że kilometrowo wychodzi bardzo podobnie. Czasowo chyba minimalnie krócej byłoby w opcji most+Neum.

Jakbyście jechali, gdyby była już dostępna mostowa alternatywa? Czy coś przemawia bardziej za jedną lub drugą trasą?
Freddie
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 121
Dołączył(a): 14.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Freddie » 16.06.2022 17:30

Otwierają o dzień za późno.... Nie załapię się nawet na wyjeździe z Orebica, który będzie dokładnie dzień przed otwarciem mostu.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 16.06.2022 19:20

corrina napisał(a):
Będziemy 27 lipca jechać z Orebića do Trebinje.
Na razie takie tylko gdybanie. Ale zakładając, że otworzą w terminie... Czy do Trebinje jechalibyście przez Dubrownik, czy może właśnie mostem i granica w Neum?
1. Granica: wydaje mi się że na granicy w Neum, po otwarciu mostu, powinno być już szybciutko. A jak wygląda zwykle (czasowo) przekraczanie granicy w Ivanicy?
2. Odległość: również wydaje mi się że kilometrowo wychodzi bardzo podobnie. Czasowo chyba minimalnie krócej byłoby w opcji most+Neum.

Jakbyście jechali, gdyby była już dostępna mostowa alternatywa? Czy coś przemawia bardziej za jedną lub drugą trasą?


Ja również wybieram się do Trebinje, ale niestety jeszcze przed otwarciem mostu :(

Jednak też analizowałem 2 opcje dojazdu: przez przejście w Slano i przez Dubrovnik. Po rozważeniu wielu za i przeciw, poczytaniu kilku opinii w necie - wyszło mi, że jednak szybciej i wygodniej będzie przez Dubrovnik i przejście Brgat - Ivanica.
Ale chętnie poczytam też opinie osób, które tamtędy przejeżdżały
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 19.06.2022 20:02

Coś mi się wydaje że otwarcie będzie "papierowe" gdyż cała infrastruktura wokół jest w głębokiej du...
Dziś jadąc na wakacje postałem w mijance na 8 za skrzyżowaniem z 414 na Ston i to co widziałem to nie mają szans nawet w sierpniu zakończyć prac. Trwa dopiero korytowanie drogi z częściową podbudową kamienną, z drugiej strony wykonali częściowy nasyp zasypując obecną jezdnię, została im jeszcze skarpa do skucia (brak szerokości pasa drogowego, przekroju).
Sporo jeszcze tego do zrobienia mają, no ale jak puszczą ruch to przynajmniej do Orebica będzie bliżej i bez kolejki na granicy.
Jeżeli puszczą też ruch na kierunek Dubrownik to Ston zostanie rozjechany.
Dr Seselj
Croentuzjasta
Posty: 222
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dr Seselj » 19.06.2022 22:39

Wybierając drogę M 17.3 z Neum na Stolac trzeba pamiętać, ze nie jest ona w pełni ukończona. Duża cześć jest bardzo wąska i ze słaba nawierzchnia.
Natomiast przejście G. Brgat / Ivanica zostało rozbudowane i odprawa idzie szybciej niż kiedyś.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1967
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 20.06.2022 00:02

wielbiciel napisał(a):Coś mi się wydaje że otwarcie będzie "papierowe" gdyż cała infrastruktura wokół jest w głębokiej du...

To raczej już w zeszłym roku było pewne. Zwłaszcza, że termin oddania do użytku poszczególnych dróg, był dużo późniejszy niż samego mostu.
Dlatego, przejeżdżając w zeszłym roku przez półwysep, zaplanowałem ponowne odwiedziny nie wcześniej niż za rok ;)
p_majer
Cromaniak
Posty: 555
Dołączył(a): 08.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) p_majer » 20.06.2022 09:59

tranquilo napisał(a):Wychodzi na to że jednak się załapię na przejazd mostem w tym roku.
Ma zostać udostępniony do ruchu 26 lipca. Ja potrzebuję go 30 lipca :roll:

Źródło: https://www.vecernji.hr/vijesti/peljeski-most-se-otvara-za-promet-26-srpnja-1594610?fbclid=IwAR2X9tY8KebfMqc2EvUR2JGdrtnrorMIm2grk5PxREs3IjVXG7u6wgJJdEU


Pasuje mi ta wiadomość - wprawdzie będę jechał 25.07 z Czarnogóry do Pisaka i gdyby most był otwarty to może bym skorzystał ...
Ale myślę, że jeżeli wystartuje przeprawa 26.07 to w trakcie pobytu w CRO pojedziemy na jakąś wycieczkę do Orebica, korzystając z nowego mostu :)
yooshky
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 24.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yooshky » 28.06.2022 10:36

Mnie przejażdżka mostem ominie w tym roku. Ale może most jest dostępny dla pieszych i rowerzystów?
Ktoś się orientuje?
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 28.06.2022 23:53

W ubiegłym roku podczas naszego pobytu na Peljesacu wyglądał imponująco. Czasami słyszeliśmy, szczególnie w godzinach nocnych prace, które tam trwały. Czy dostępny jest również dla rowerzystów ?

Miejmy nadzieję, że tek
yooshky
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 24.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yooshky » 29.06.2022 09:56

Zastanawiałem się, czy już w tym momencie nie jest otwarty dla pieszych i rowerzystów zanim otworzą go pod koniec lipca dla ruchu pojazdów.
Gotowy jest od dawna ale ruch się nie odbywa ze względu na budowę węzłów i łącznic. Może chociaż piesi mają wstęp już teraz?
W Cro będę do 18.07 więc mnie przyjemność przejażdżki autem ominie.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 29.06.2022 10:22

yooshky napisał(a):Zastanawiałem się, czy już w tym momencie nie jest otwarty dla pieszych i rowerzystów zanim otworzą go pod koniec lipca dla ruchu pojazdów.
Gotowy jest od dawna ale ruch się nie odbywa ze względu na budowę węzłów i łącznic. Może chociaż piesi mają wstęp już teraz?
W Cro będę do 18.07 więc mnie przyjemność przejażdżki autem ominie.


Na tą chwilę jest doprowadzony wyjazd/dojazd z mostu do węzła z starą drogą D414 Orebic-Ston, ustawiają bariery, oznakowanie itp. Po godzinie 17 plac budowy pustoszeje więc możesz spróbować, tylko czy to rozsądne i bezpieczne?
https://www.google.pl/maps/place/42%C2% ... 17.5657037
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone