Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Most na Peljeśac

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3432
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 11.03.2021 09:34

Flayszakal napisał(a):Oczywiście, nawiązując do tematu obok, rozumiem że każdy niezadowolony w ramach protestu pojedzie po staremu naokoło...


Czemu nie, jeśli okaże się, że zakorkowało się na moście to można zrobić zakupy w Neum a drodze powrotnej zatankować na INA.
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3432
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 11.03.2021 09:43

Zapominacie o miejscowych. Bośniak z Neum lub okolic nie wjedzie na most i dalej - BO po co??
A Chorwat z okolic wjazdu na most, ale niekonieczne z takich bliskich też nie pojedzie przez półwysep nowymi drogami, tylko poleci starą drogą do np. Dubrownika do pracy lub w innych sprawach rodzinnych, służbowych itp.
Minie lato i starą drogą będzie dominował ruch samochodowy w kierunku Dubrownika i dalej np. do MNE.
bledzik
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 30.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bledzik » 11.03.2021 11:24

zależy, którędy będzie szybciej i jak będzie kierowała nawigacja
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 11.03.2021 11:25

damianisko5 napisał(a):Zapominacie o miejscowych. Bośniak z Neum lub okolic nie wjedzie na most i dalej - BO po co??
A Chorwat z okolic wjazdu na most, ale niekonieczne z takich bliskich też nie pojedzie przez półwysep nowymi drogami, tylko poleci starą drogą do np. Dubrownika do pracy lub w innych sprawach rodzinnych, służbowych itp.
Minie lato i starą drogą będzie dominował ruch samochodowy w kierunku Dubrownika i dalej np. do MNE.



Oczywiście, że tak. Ale część turystów również wybierze Jadrankę z tych samych powodów, z których wybierają ją i teraz w innych rejonach kosztem A1 - widoki i adrenalina plus pewnie sentyment!

Zwróćcie uwagę na przykład na tunel Sveti Ilija do BV, który działa i jest bezpłatny już od kilku lat, a pomimo to jest tam luźno w porównaniu ze starym zjazdem z Šestanovac!

Widzę natomiast jeden plus nowej trasy: znacznie zmniejszą się korki na obu granicach na przesmyku Neum.
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 11.03.2021 14:17

Dojdzie jeszcze jeden temat, ciekawe czy nie zostanie zlikwidowany prom Ploce - Trpanj ?. Jeżeli nie to pewnie dadzą dużo mniejszą jednostkę oraz ewentualnie ograniczą ilość połączeń.
yooshky
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 24.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yooshky » 11.03.2021 15:04

marekkowalak napisał(a):Zwróćcie uwagę na przykład na tunel Sveti Ilija do BV, który działa i jest bezpłatny już od kilku lat, a pomimo to jest tam luźno w porównaniu ze starym zjazdem z Šestanovac!


Już dziesięciokrotnie nie zdecydowałem się na jazdę tym tunelem (5 sezonów). Nie potrafię. Nie umiem sobie odmówić podróży przez Górną Brelę na Šestanovac (lub odwrotnie). Tunelem nigdy nie jechałem. W tym roku również będąc na Riwierze (Tučepi) nie mam zamiaru jechać tunelem przez sentyment i krajobraz.
Skimir
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 20.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Skimir » 11.03.2021 22:40

Przez tunel jechałem może ze dwa razy.
Pozostałe przez Górną Brelę, jeszcze po drodze zahaczałem Chorwata, który sprzedawał wino... Taka tradycja :-)
borut
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 23.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) borut » 26.03.2021 09:21

Dla równowagi, ja osobiście wręcz przeciwnie :-)
wojtekant
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 158
Dołączył(a): 18.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtekant » 26.03.2021 14:50

Ja przez tunel jechałem raz, bo nowość trzeba było zaliczyć. Jeszcze za przejazd płaciłem, ale poza płaceniem sam tunel emocji we mnie nie wzbudził, wszak po drodze wiele się przejeżdża, tak więc byłem, zaliczyłem i wystarczy. Z mostem może być podobnie, choć most może oferować lepsze widoki, więc kto wie ;)
Flayszakal
zbanowany
Posty: 280
Dołączył(a): 25.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Flayszakal » 26.03.2021 16:32

Widoki, to raz.
A poza tym ominięcie granicy, lub promu.
Dla mnie wybór jest jednoznaczny, ale jak to będzie chciał to może sobie jeździć po staremu :)
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 26.03.2021 16:54

Flayszakal napisał(a):Dla mnie wybór jest jednoznaczny, ale jak to będzie chciał to może sobie jeździć po staremu :)

Ja też bym się nie zastanawiał ani chwili! Ten ostatni odcinek od Ploce do Orebica był dla mnie zawsze bardzo bolesny, bo Peljesac był prawie na wyciągnięcie ręki, a ja walcząc z sennością jeszcze musiałem jechać przez kilka godzin.
Klika razy próbowałem załapać się na prom, ale nigdy mi się to nie udało, zawsze była zbyt długa kolejka.
Ostatnio edytowano 26.03.2021 18:45 przez Chris_M, łącznie edytowano 1 raz
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 26.03.2021 16:57

yzedef napisał(a):Dojdzie jeszcze jeden temat, ciekawe czy nie zostanie zlikwidowany prom Ploce - Trpanj ?. Jeżeli nie to pewnie dadzą dużo mniejszą jednostkę oraz ewentualnie ograniczą ilość połączeń.

Z tego co wyczytałem na Skyscreper, to na moście ma być ograniczenie DCC bodajże do 7,5 T, więc prom musi pozostać choćby dla ciężarówek.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 26.03.2021 18:08

Chris_M napisał(a):Z tego co wyczytałem na Skyscreper, to na moście ma być ograniczenie DCC bodajże do 7,5 T, więc prom musi pozostać choćby dla ciężarówek.



:roll: :roll: :roll:
Gdyby to była prawda, to ta budowa nie miałaby chyba większego sensu! Przecież tamtędy ma przebiegać dalszy ciąg autostrady A1.

Może to jest jakieś ograniczenie tymczasowe, na początku funkcjonowania mostu.
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 26.03.2021 18:33

marekkowalak napisał(a):
Chris_M napisał(a):Z tego co wyczytałem na Skyscreper, to na moście ma być ograniczenie DCC bodajże do 7,5 T, więc prom musi pozostać choćby dla ciężarówek.



:roll: :roll: :roll:
Gdyby to była prawda, to ta budowa nie miałaby chyba większego sensu! Przecież tamtędy ma przebiegać dalszy ciąg autostrady A1.

Może to jest jakieś ograniczenie tymczasowe, na początku funkcjonowania mostu.

Przypuszczam,że to ograniczenie wynika z braku odpowiednich dróg dojazdowych na Peljesacu i dopiero gdy one zostaną wykonane, to wówczas ograniczenie zostanie zdjęte.
Z tym, że na autostradę A1 na Peljesacu to jeszcze długo nie ma co liczyć, bo jak na razie to nikt nie podaje żadnych, nawet teoretycznych, terminów jej wykonania. Tunele na trasie przyszłej autostrady A1 na razie wykonuje się jako jednonawowe + ewentualnie tunel serwisowy.
vikat
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 25.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) vikat » 27.03.2021 21:12

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone