Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Moje podboje - Garda, Costa del Maresme 2013

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
_Piotrek_
Cromaniak
Posty: 992
Dołączył(a): 27.02.2011
Moje podboje - Garda, Costa del Maresme 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Piotrek_ » 04.07.2013 12:50

Wreszcie nadeszły (tak naprawdę to już się skończyły :)), długo oczekiwane i planowane wakacje 2013. Plany jak zwykle ambitne, chociaż trudno było przewidzieć co to będzie przy tak długiej trasie. W końcu to pierwsze nasze wakacje (nie licząc krótkiego „zakopca” w zeszłym roku, ale to dosyć blisko) w takim składzie osobowym (2+2). Mały ma 1,5 roku i już jest świadomy tego co mu się należy i mało tego, wie jak te należności egzekwować. Mała ma blisko 5 lat i jest już zaprawiona w podróżowaniu, 2 razy Chorwacja, Praga, a do tego jakieś tam wypady ze starymi jak coś wymyślili.
Tym razem wymyśliliśmy (ja wymyślałem i przekonałem do tych planów moje Kochanie) Santa Susanna w okolicach Barcelony w Hiszpani jako główny cel podróży, ale ponieważ najkrótsza trasa to ponad 2100 km w jedną stronę, to oczywistym było, że na jeden raz jej nie zrobimy. Tak się złożyło, że mniej więcej w połowie tej trasy leży jezioro Garda we Włoszech i tam zaplanowaliśmy pierwszą część naszego pobytu. Miejscowość Moniga del Garda i apartamenty wykupione w sprawdzonym przed dwoma laty Neckermanie. Wyszło całkiem przyzwoicie cenowo – ok. 1100zł za 5 noclegów w kompleksie apartamentów z basenem i placem zabaw dla dzieci. Jak się później okazało, to place zabaw bardzo często były jednymi z głównych atrakcji naszych wycieczek, przynajmniej dla młodszej części naszego zespołu ale „o tem potem”.
Wyjazd jak zwykle rano, bo nocne jazdy to nie dla mnie. Trasa początkowo jak do Chorwacji, a w okolicach Grazu odbijamy na Klagenfurt, Villach a dalej Triest, Wenecję, Weronę i na końcu na Brescię. Droga, chociaż ciekawa (szczególnie pogranicze Austriacko-Włoskie) strasznie nam się dłużyła i na miejscu byliśmy dopiero po ok. 14 godz. podróży. Ponieważ było bardzo późne popołudnie to w zasadzie tylko pokręciliśmy się chwilę po ośrodku (Santa Barbara – zdjęć nie zamieszczam bo w sumie nie robiłem ich tam za wiele, ale jak ktoś jest zainteresowany to może spokojnie w necie całkiem sporo znaleźć) i poszliśmy spać.
Pierwszego dnia przed południem odpoczywamy, testujemy basen i wszystkie pompowane zabawki (zapomniałem zabrać kompresor więc się trochę nadmuchałem) i korzystamy z wyśmienitej pogody. Początkowo myśleliśmy jednego dnia zwiedzić Weronę i Mantuę, ale z uwagi na gorąc uznaliśmy, że lepiej będzie jak będziemy sobie (a szczególnie dzieciakom) dawkować atrakcje w postaci wycieczek. I tak po obiedzie pierwszego dnia wyruszyliśmy do Werony. Dojechaliśmy do parkingu pod murami miejskimi w okolicach amfiteatru i stamtąd rozpoczęliśmy nasze zwiedzanie miasta.

Obrazek

Obrazek

Via Mazzini

Obrazek

udajemy się na główny plac średniowiecznego miasta Piazza delle Erbe,

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

dalej poprzez Piazza dei Signori

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

dochodzimy do Adygi z mocno wburzonymi wodami.

Obrazek

Oglądamy miasto z drugiej strony brzegu

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i Ponte di Pietra dochodzimy do katedry

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Spacerujemy jeszcze chwilę po mieście,

Obrazek

Obrazek

Obrazek

wpadamy na włoskie jedzenie do jednej z knajpek i po ok 5 godzinach konczymy nasze zwiedzanie Werony.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 04.07.2013 12:53

Pierwsza ;)

Atrakcyjne te podboje :D Będę zaglądać!

:papa:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13057
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 04.07.2013 13:14

No jak Garda, to jestem tu obowiązkowo :P .
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 04.07.2013 13:20

_Piotrek_ - oczywiście, że poczytam i pooglądam...

:oczko_usmiech: :papa:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 04.07.2013 13:22

_Piotrek_ napisał(a):zapomniałem zabrać kompresor więc się trochę nadmuchałem

Wakacje z dmuchaniem.
Nie są mi obce takie atrakcje.

Pozdrawiam,
Wojtek
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 04.07.2013 13:29

Będę zaglądać napewno :papa: !
A można prosić o większe zdjęcia ?
_Piotrek_
Cromaniak
Posty: 992
Dołączył(a): 27.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Piotrek_ » 04.07.2013 15:15

dziękuję wszystkim za zainteresowanie

Potter napisał(a):A można prosić o większe zdjęcia ?

trochę większe zdjęcia po kliknieciu na nie
_Piotrek_
Cromaniak
Posty: 992
Dołączył(a): 27.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Piotrek_ » 04.07.2013 15:45

Kolejny dzień generalnie niewiele miał się różnić od poprzedniego, z tą tylko różnicą, że po przedpołudniowym plażowaniu (nie było już dmuchania kółka, piłki, kaczki i wielkiej płaszczki, to z nią było najtrudniej) i kąpieli, po obiedzie mieliśmy jechać do Mantovy i ewentualnie jak starczy czasu do Sabbionety. Nie starczyło. Do Mantovy, podobnie z resztą jak i Werony z naszego miejsca pobytu nie jest daleko – ok. 60km. Po ok. godzinie czasu wjechaliśmy Via Legnano do miasta. Tak do końca to nie wiem czy mogłem jechać tą groblą czy nie (były znaki zakazu ruchu z jakimiś dopiskami), w każdym razie przejechaliśmy i zaparkowaliśmy na parkingu przy murach, przy Piazza Arche. Załacimy za postój i ruszyliśmy do Palazzo Ducale, gdzie kręcimy się po dziedzińcu

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i idziemy na plac Sordello. Tam oglądamy Katedrę.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Następnie udajemy się poprzez plac Broletto na plac Erbe. W zasadzie wokół tych trzech placów skupia się stara część miasta, przy czym najwięcej ruchu tego dnia było właśnie przy piazza Erbe. Tam też można zobaczyć między innymi rotundę i bazylikę.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W jednaj z kawiarni siadamy na kawę i ciastka.

Obrazek

Chwilę jeszcze spacerujemy

Obrazek

Obrazek

i dzieciaki coraz bardziej dają znać o tym co myślą o naszym zwiedzaniu. Nie pozostało nam nic innego jak pójść w kierunku parku przy piazza Virgiliana, na nasze szczęście okazało się, że są tam place zabaw i zeszło nam tak jakąś godzinkę. Po tym czasie idziemy ponownie na Piazza Erbe na kolacje.

Obrazek

Obrazek

Nie jest tanio ale nawet smacznie. Po kolacji oczywiście wracamy do naszej kwatery głównej, na parkingu samochód stoi, policja nas nie odholowała, więc albo nam się udało, albo mogliśmy tam być. Jeszcze tylko ostatni rzut oka na miasto.

Obrazek
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13057
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 04.07.2013 15:50

Ale pustki w Mantovie 8O ,
jeszcze bardziej się utwierdzam w tym, że to cudowne miejsce :P , muszę tam jeszcze kiedyś zajrzeć :P .
_Piotrek_
Cromaniak
Posty: 992
Dołączył(a): 27.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Piotrek_ » 04.07.2013 16:00

mysza73 napisał(a):Ale pustki w Mantovie 8O ,
jeszcze bardziej się utwierdzam w tym, że to cudowne miejsce :P , muszę tam jeszcze kiedyś zajrzeć :P .


Masz rację pusto, szczególnie we wczesnych godzinach popołudniowych, byliśmy w poniedziałek, a to z zasady dzień kiedy muzea są zamknięte więc może dlatego, pod wieczór było bardziej tłoczno. Sama Mantua rzeczywiście urocza.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.07.2013 19:33

Też z ciekawością zasiadam. :)
-Katka-
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 26.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) -Katka- » 04.07.2013 19:49

I ja będę śledzić :D
kataryniarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 539
Dołączył(a): 28.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kataryniarz » 05.07.2013 07:34

Włochy i Hiszpania, zapowiada się bardzo ciekawie. W tym roku pierwszy raz zawitaliśmy do Włoch i bardzo nam się spodobało, a Hiszpania gdzieś tam w planach.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13433
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 05.07.2013 07:49

Pierwsza część Waszej podróży, pokrywa się z drugą częścią mojej, więc z przyjemnością dołączę. :wink:
_Piotrek_
Cromaniak
Posty: 992
Dołączył(a): 27.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Piotrek_ » 05.07.2013 10:20

Na trzeci dzień naszego pobytu nad Gardą zaplanowaliśmy całodzienny objazd jeziora. Po śniadaniu ruszyliśmy w trasę. Trasa jak najbardziej widokowa, na początek przejazd nad Salo. Przystanki miały być trzy, pierwszy w Gargnano, jednak nie doszedł do skutku. Dzieciaki usnęły i postanowiliśmy, że jedziemy dalej. Im bardziej na północ, tym więcej tuneli tym bardziej górzyście, ładnie. Jednak wszystkie te wspomnienia pozostawiamy tylko dla siebie ponieważ zdjęć z auta nie robiliśmy, więc tu odsyłam do relacji innych forumowiczów. Kolejnym przystankiem miał być Trydent. W sumie to tylko 60 km na północ od jeziora. Trasa miejscami całkiem ciekawa. W Trydencie zaparkowaliśmy przy zamku Castello del Buon Consiglio, opłaciliśmy parking i ruszyliśmy na miasto.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na koniec jeszcze tylko kilka ujęć zamku

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i ruszamy w drogę powrotną. Po drodze na chwilę zatrzymujemy się nad jeziorem Toblino gdzie na półwyspie (a może to wyspa) stoi zamek o tej samej nazwie. Zdecydowanie lepiej wygląda od strony północnej, ale nie bardzo było gdzie się zatrzymać.

Obrazek

Dalej jedziemy do Malcesine tam posiłek i szwędanie się po miasteczku.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po 18 jesteśmy na miejscu, ponieważ słońce grzało całkiem mocno to jeszcze godzinna kąpiel w basenie i padnięci mogliśmy iść spać.
Następna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Moje podboje - Garda, Costa del Maresme 2013
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone