Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Moja Czarnogóra

Całkowita liczba ludności w Czarnogórze to 623 000 osób, przy czym gęstość zaludnienia w tym kraju wynosi 45 osób na jeden kilometr kwadratowy. Kraj ten jest aż 23 razy mniejszy od Polski. Aż 231 osób w przeliczeniu na 1000 osób w Czarnogórze posiada broń palną.
Letoslaw
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 15.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Letoslaw » 06.08.2014 16:15

Piękne dzięki za relację, my wyjeżdżamy już w przyszłą sobotę, przed nami Herceg Novi, Budva, Kotor, Bar i Perast. Mam nadzieję, że transporty pomiędzy miastami nie stanowią problemu :)

Pozdrawiam!
artur77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 601
Dołączył(a): 15.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 06.08.2014 16:30

Letoslaw napisał(a):Piękne dzięki za relację, my wyjeżdżamy już w przyszłą sobotę, przed nami Herceg Novi, Budva, Kotor, Bar i Perast. Mam nadzieję, że transporty pomiędzy miastami nie stanowią problemu :)

Pozdrawiam!

Witaj Letosławie :)
Nie ma żadnego problemu z transportem między tymi miastami, też się tego obawiałem. Drogi są równe, bez większych wybojów. Dla mnie najtrudniejszym odcinkiem była trasa Magistralą Adriatycką na południe od Dubrownika (część także w BiH). Sporo zakrętów, parkingi wyskakujące znienacka zza zakrętu, do tego rozpętała się niezła burza. Dotarliśmy najdalej do Budvy, nie wiem jak droga do Baru. Gorąco polecam Perast jak dla mnie najpiękniejsze miejsce.
artur77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 601
Dołączył(a): 15.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 06.08.2014 16:33

Garść informacji o Herceg Novi in English)
Obrazek
szery
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) szery » 06.08.2014 19:29

Ja polecam miejscowość Buljarica,mała miejscowość,piękna duża plaża ,spokój i cisza,niedaleko Petrovac
szery
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) szery » 06.08.2014 19:34

Odnośnie pogody w MNE to ja byłem 4 lata temu w sierpniu i na 14 dni było 14 dni bezchmurnych.
artur77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 601
Dołączył(a): 15.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 07.08.2014 09:46

szery napisał(a):Odnośnie pogody w MNE to ja byłem 4 lata temu w sierpniu i na 14 dni było 14 dni bezchmurnych.

Właścicielka kwatery mówiła nam, że to lato jest dziwne i trudne do przewidzenia. W prognozach pogody też mówili wcześniej o załamaniu pogody nad Bałkanami. :( U nas bite 4 dni padało, rozpogadzało się pod koniec pobytu- byliśmy od 30.06 do 16.07
artur77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 601
Dołączył(a): 15.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 07.08.2014 09:47

szery napisał(a):Ja polecam miejscowość Buljarica,mała miejscowość,piękna duża plaża ,spokój i cisza,niedaleko Petrovac

Czytałem o Buljaricy, widziałem zdjęcia, też mi się podoba, zwłaszcza, że blisko do Petrovać :). Będąc z psem szukaliśmy kwatery akceptującej zwierzęta i na pierwszy raz nie chcieliśmy jechać aż tak daleko.
artur77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 601
Dołączył(a): 15.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 07.08.2014 09:52

Dowód złej pogody, wybraliśmy się na wycieczkę do Perast. Spowite mgłą dwie wyspy wyglądają bardzo tajemniczo)
Obrazek
Nalegałem na żonę, prosiłem, aż się zgodziła. Wypogodziło się trochę, wydawać by się mogło że padać już nie będzie. Ruszyliśmy w podróż autem, zatrzymaliśmy się na parkingu przed Perast, wyszliśmy z auta, ruszyliśmy spacerem w stronę starówki i nagle podbiegły do nas 2 psy z rodzaju kundlowatych. Jeden z nich był wyraźnie zainteresowany naszą spanielką. Musiałem wziąść Lunę na ręce i zdecydowaliśmy się uciekać. :lol: Zrobiło się bardziej pochmurno, ja koniecznie chciałem zobaczyć starówkę w Peraście. Zaczęliśmy pośpiesznie iść starając się zgubić te psy, które na szczęście nie były agresywne ale wytrwałe w tropieniu naszych śladów. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Weszliśmy po schodach do góry i na jakiś czas je zgubiliśmy. Zrobiłem kilka zdjęć, nakręciłem krótki film i zaczęliśmy schodzić w dół. Oczywiście na dole spotkaliśmy te psy. Bojąc się psiej awantury, z psem na rękach zaczęliśmy szukać schronienia. Zaczęło mocno padać. Wkurzeni na maksa, odjechaliśmy.
Taka sytuacja :)
artur77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 601
Dołączył(a): 15.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 08.08.2014 17:38

Sumując relację, bardzo polecam wszystkim Montenegro, zwłaszcza tym z Was, którym znudziła się troszkę Chorwacja. Jak dla mnie ( byłem w Splicie, Trogirze, Makarskiej i 2xna Braciu) wszędzie w Chorwacji jest bardzo podobnie. Te same domy, dachy, itp. Czarnogóra jest inna, bardziej dzika, ludzie jak napisałem inni ale naprawdę warto ze względu na przyrodę, spokój ( Risan i Perast), południowy nieład który ja akurat lubię. Mam plany wybrać się tam raz jeszcze i koniecznie zaliczyć Kotor, Bar i Ulcinj czego nie udało się tym razem.
Polecam też czarnogórską kuchnię, która jest smaczniejsza od chorwackiej. No co wam poradzę, że kocham jeść)
Grilowane warzywa
Obrazek
Risotto z kurczakiem
Obrazek
Grilled veggies again...
Obrazek
Chyba dostanę szlaban od admina :wink:
Obrazek
Płyty grzejne/patelnia elektryczna do naleśników na promenadzie przy głównej plaży w dzielnicy Mjeline.
Obrazek
Ulubione owoce morza.
Obrazek
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
mistle
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 14.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mistle » 08.08.2014 17:58

Dzięki za relację, właśnie podczytuję forum, bo za 2 tygodnie przede mną Dubrovnik -> Ulcinj -> Herceg Novi. A budynek obrośnięty różowym kwieciem w HN, który sfotografowałeś, to mój hostel ;)
artur77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 601
Dołączył(a): 15.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 08.08.2014 18:03

mistle napisał(a):Dzięki za relację, właśnie podczytuję forum, bo za 2 tygodnie przede mną Dubrovnik -> Ulcinj -> Herceg Novi. A budynek obrośnięty różowym kwieciem w HN, który sfotografowałeś, to mój hostel ;)

Swietnie) Będziesz mieć blisko do starówki i wspaniałych restauracyjek. Udanego wypoczynku))))
Letoslaw
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 15.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Letoslaw » 08.08.2014 20:07

Artur, miałem na myśli autobusowy transport, nie jadę tam autem, chociaż chciałbym :)
artur77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 601
Dołączył(a): 15.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 08.08.2014 21:28

Letoslaw napisał(a):Artur, miałem na myśli autobusowy transport, nie jadę tam autem, chociaż chciałbym :)

Autobusy jeżdżą często z tego co widziałem.
artur77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 601
Dołączył(a): 15.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 16.08.2014 10:53

Chciałbym polecić Wam "pigwówkę". Kupiona w sklepie z alkoholami na promenadzie w Hercegu. Smaczna, delikatna, cena 9.90 EUR.
Obrazek
artur77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 601
Dołączył(a): 15.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 21.08.2014 18:18

Zatoka w Mjeline późnym wieczorem. Sorry za średnią jakość.
Obrazek
Obrazek
Niestety jedyne zdjęcia które mamy z Kotoru. Jak pisałem wcześniej, korki, brak miejsc parkingowych i tłumy skutecznie nas odstraszyły. Fakt, że nie wybraliśmy się tam od rana plus festiwal Kotor Art przyciągnął masę ludzi.
Obrazek
Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Czarnogóra - Црна Гора



cron
Moja Czarnogóra - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone