Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mój pierwszy raz :-))

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Ernest
Mój pierwszy raz :-))

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ernest » 09.06.2003 08:38

Witam!
Chcemy ze znajomymi wybrać się w lipcu do Chorwacji pierwszy raz pod namiot, będzie nas czworo. Jaki kamp polecilibyście? Oprócz morza chcemy troche pochodzic po górkach i innych jakis fajowych miejscach. Drugie pytanko czy warto byc w jednym miejscu - na jednym campie, czy bardziej 2-3 dni w jednym miejscu i np. 3-4 w innym miejscu?
Dzieki za odpowiedzi!
Pozdraiwam
Ernest
maciogg
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 372
Dołączył(a): 26.05.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciogg » 09.06.2003 09:04

cześc

Kiedy i skąd jedziecie?
Ernest

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ernest » 09.06.2003 09:43

Z Poznania 11 lipca wieczor
maciogg
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 372
Dołączył(a): 26.05.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciogg » 09.06.2003 09:53

My z Wrocławia 11 lipca wieczór :D
Jedziemy na 3 auta (6 dorosłych + jedno dziecko).
Chcemy z namiotami przejechać całą Chorwację (a potem jeszcze Włochy).
Generalnie pierwszy dzień jeziora plitvickie, potam jak najdalej na południe (Dubrovnik) i wracając Makarska, Hvar, wodospady Krka, potem tydzień na Istrii i jakieś 3 dni w okolicach Wenecji.
bartekz
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 08.05.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartekz » 09.06.2003 10:10

Przede wszystkim jedzcie jak najdalej na poludnie!!! Odradzam Makarska, polecam Dubrovnik! Jesli chcecie gory to zatrzymajcie sie w Paklenicy (po jednej stronie drogi morze, po drugiej gory).
Kolo Dubrovnika bardzo fajny kemping 10km przed mostem w miejscowosci Orasac (od strony morza, zaraz za budka informacji turystycznej) SUPER plaza-polecam!
Udanego wyjazdu!
DarekJ
Tylko Dalmacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) DarekJ » 16.06.2003 11:28

maciogg napisał(a):My z Wrocławia 11 lipca wieczór :D
Jedziemy na 3 auta (6 dorosłych + jedno dziecko).
Chcemy z namiotami przejechać całą Chorwację (a potem jeszcze Włochy).
Generalnie pierwszy dzień jeziora plitvickie, potam jak najdalej na południe (Dubrovnik) i wracając Makarska, Hvar, wodospady Krka, potem tydzień na Istrii i jakieś 3 dni w okolicach Wenecji.

Początek znakomity. Zaczałbym od Dubrownika potem Peljesac i skończyłbym na Hvarze. Szczerze radzę. Podobne jak Ty podejście do tematu wielu już przerabiało. I wnioski przeważnie te same: jak kończyli na Dalmacji to żałowali, że tak późno, jak zaczynali od Dalmacji to żałowali, że tam nie zostali. A może każdy musi sam spróbować.
Poniewaz jedziecie w szczycie sezonu musicie spodziewać się (przynajmniej w środkowej i północnej Chorwacji) tłumów na plażach, ulicach i kempingach.
Natomiast na pewno odradzam pobyt nad zatoką wenecka, chyba że tylko dla noclegu przy zwiedzaniu Wenecji.
Po pobycie nad chorwackiem Adriatyki może to być duże rozczarowanie.
Dlaczego opisałem w iinym wątku na tym forum.
maciogg
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 372
Dołączył(a): 26.05.2002
Re: Tylko Dalmacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciogg » 16.06.2003 11:39

DarekJ napisał(a):
maciogg napisał(a):My z Wrocławia 11 lipca wieczór :D
Jedziemy na 3 auta (6 dorosłych + jedno dziecko).
Chcemy z namiotami przejechać całą Chorwację (a potem jeszcze Włochy).
Generalnie pierwszy dzień jeziora plitvickie, potam jak najdalej na południe (Dubrovnik) i wracając Makarska, Hvar, wodospady Krka, potem tydzień na Istrii i jakieś 3 dni w okolicach Wenecji.

Początek znakomity. Zaczałbym od Dubrownika potem Peljesac i skończyłbym na Hvarze. Szczerze radzę. Podobne jak Ty podejście do tematu wielu już przerabiało. I wnioski przeważnie te same: jak kończyli na Dalmacji to żałowali, że tak późno, jak zaczynali od Dalmacji to żałowali, że tam nie zostali. A może każdy musi sam spróbować.
Poniewaz jedziecie w szczycie sezonu musicie spodziewać się (przynajmniej w środkowej i północnej Chorwacji) tłumów na plażach, ulicach i kempingach.
Natomiast na pewno odradzam pobyt nad zatoką wenecka, chyba że tylko dla noclegu przy zwiedzaniu Wenecji.
Po pobycie nad chorwackiem Adriatyki może to być duże rozczarowanie.
Dlaczego opisałem w iinym wątku na tym forum.


Dzięki za rady, ale:
- do Chorwacji jeździmy zawsze w szczycie sezonu (tak lubimy)
- tłuma nam nie przeszkadzają, w Dubrovniku juz byliśmy i wiemy, że jest super
- jedziemy ze znajomymi którzy jeszcze nie byli w HR i nie wiadomo kiedy znowu pojadą, więc chcą zobaczyć jak najwięcej
- kończymy zawsze na północy, bo do domu bliżej i powrót na jeden raz a także jesteśmy fanami Koversady (za każdym razem jak jesteśmy w HR to tam minimum kilka dni)
- co do Włoch to generalnie masz rację (bylismy tam juz kiedyś), ale w tym roku w planach Wenecja, a poza tym śpimy tam na kampingu Caorle, gdzie jest fajny park wodny a nasz siedmiolatek też raz na jakiś czas potrzebuje troche piaseczku na plaży :D
DarekJ
Re: Tylko Dalmacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) DarekJ » 16.06.2003 12:01

maciogg napisał(a):Dzięki za rady, ale:
- do Chorwacji jeździmy zawsze w szczycie sezonu (tak lubimy)
....


Sorry za moje wywody, ale temat wątku był "Mój pierwszy raz" i nie zauważyłem, że to nie Ty byłeś autorem tego wątku.
Co to jest Koversada?

Powrót do Kempingi



cron
Mój pierwszy raz :-))
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone