Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mamma Mia!!! Hippy Vis i Happy Brač :)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Igłą pinii
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 728
Dołączył(a): 28.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Igłą pinii » 17.12.2018 10:08

Katerina
Czytelnicy, którzy znają moje poprzednie relacje będą znudzeni , ale ja mogę bez końca przyglądać się otoczeniu i ...moim sąsiadom

Oj nie, o żadnej nudzie nie może być mowy! Ty nawet z relacji balkonowej zrobisz majstersztyk! A swoją drogą to ja uwielbiam tak patrzeć sobie na to normalne życie lokalsów, na te mewy latające, na to morze szumiące, na te kwiaty w pełnym rozkwicie. Dla mnie to pełnia szczęścia :)

Co do imienia dla kaczki.... hmmmm wszystkie one są wspaniałe. A może jednak ta Vigorka?
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 17.12.2018 16:32

Katerina napisał(a):Dzień pierwszy - Moja Komiža na ziemi :wink: cz. 1

Myślę, że to nieprzypadkowe nawiązanie :smo:

Katerina napisał(a):Colin Firth udowodnił w jednej ze scen, że nie potrzebuje kaskadera do zadań specjalnych i poleciał z krzesełkiem prosto do Jadranu - Kąpiący się z Jastogami - to teraz jego ksywa :mrgreen:

Brzmi jak indiańskie imię :mrgreen: Mógłby zostać... Flamingiem :oczko_usmiech: Pływać już umie :lol:

A jeśli chodzi o imię dla kaczki, mnie się podoba Veselka - trochę jak westalka ;), a przy tym wesoło :D Jest na Twojej stronie chorwackich imion.

Cudowny klimat w tym odcinku. Nic tylko siedzieć i chłonąć...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.12.2018 20:31

Katerina napisał(a):Widzę tu wiele statecznych imion godnych siostry zakonnej...np. ...Glorijeta, Ermonela, Cudomira, Gjzepina...i ...bardzo aktualne na dniach ...Silvestra :roll: :oczko_usmiech:

Ale powiedzcie sami, czy te imiona pasują do tak radosnej istoty? :la: :lool:

IMG_20180902_090532.JPG


Szukam dalej...Oczywiste skojarzenia to Radovanka :lol: ,Vigorka, Igrana (Imprezowiczka? :roll: :lol: ), albo Premilna (Przesympatyczna) :D

Jest jeszcze jedno...Jedupka :mrgreen:

Jeśli nie wierzycie, że takie imię istnieje - oto dowód: http://www.imiona.ovh/Jedupka.html

:lool: :lool: :lool:

Ponieważ temat wyboru imienia nie został do tej pory zamknięty, to chętnie poznam Wasze typy - kaczka nie może przecież pozostać bezimienna :roll: :oczko_usmiech: Nazwijmy kaczkę, bo wychodzi na to, że jest ona...nieochrzczoną zakonnicą 8O :mrgreen:

:D
Skoro Ta kaczusia
wzbudziła takie duże
zainteresowanie,to może ja dodam od siebie,że mam przyjaciółkę z czasów technikum,która została zakonnicą,a konkretnie dominikanką :roll:
Przyjęła imię/ksywę :wink: Terezja :roll:
W ogóle imiona przybierane przez zakonnice kojarzą mi się...8)
z ksywkami panienek z pewnego domu na literę B. 8O
:mrgreen: :papa:
...
...
Igłą pinii napisał(a):Katerina
Czytelnicy, którzy znają moje poprzednie relacje będą znudzeni , ale ja mogę bez końca przyglądać się otoczeniu i ...moim sąsiadom

Oj nie, o żadnej nudzie nie może być mowy! Ty nawet z relacji balkonowej zrobisz majstersztyk!

:D
Widzisz Kasiu,że nie ma żadnego "taniego"
podrywu z mojej strony jak twierdzę,że Twoje relacje są naj... :wink:
Jedne z najlepszych :idea: :D <3
Ostatnio edytowano 18.12.2018 14:21 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 18.12.2018 00:06

Kasiu , w sprawie nadawania imienia drogą kompromisu , mając do wyboru imion kilka ( walczyłem z sobą jak lew ) , doszedłem do następującego wniosku :
Z uwagi na fakt , że nie jest to byle kaczor a przesympatyczna , przy tym posiadająca bardzo zmysłowy dziób i figlarne przebranie kaczuszka :wink: należałoby uhonorować ją podwójnym imieniem , a mianowicie Premilna Vigorka 8)


Pozdrawiam
Piotr
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 18.12.2018 12:37

Igłą pinii, maslinka, tomekkulach
Dzięki za miłe słowa, są one naprawdę motywujące do pisania...w tym trudnym czasie :roll: ...przedświątecznym :lol:

maslinka
Katerina napisał(a):
Dzień pierwszy - Moja Komiža na ziemi :wink: cz. 1


Myślę, że to nieprzypadkowe nawiązanie :smo:

Absolutnie zamierzone :lol: :boss:

Kąpiący się z Jastogami - to teraz jego ksywa :mrgreen:


Brzmi jak indiańskie imię :mrgreen:

To też nie do końca przypadek :lool:


tomekkulach
W ogóle imiona przybierane przez zakonnice kojarzą mi się...8)
z ksywkami panienek z pewnego domu na literę B. 8O
:mrgreen: :papa:

Nie znam się, nie byłam nigdy :lool: :lool: :lool:
Mam uczennicę , która pisze obecnie pracę licencjacką pt. "Wątek kurtyzany w literaturze francuskiej" :D , podpytam :wink:


travel
Ale masz widok z balkonu 8O
Mój niestety będzie połowiczny

Oj, tam, na pewno odkryjesz inne atuty miejscówki :D :papa: Ale Ci zazdroszczę, że już w czerwcu tam będziesz 8)


beatabm
Kaczucha? Cyclandia :mrgreen:

Hm...to bardziej nazwa dla krainy jakiejś wymarzonej :P Była kiedyś niejaka Cicciolina, może Cycolina :roll: :?: :oczko_usmiech:

Igłą pinii
Co do imienia dla kaczki.... hmmmm wszystkie one są wspaniałe. A może jednak ta Vigorka?


maslinka
A jeśli chodzi o imię dla kaczki, mnie się podoba Veselka - trochę jak westalka ;), a przy tym wesoło :D Jest na Twojej stronie chorwackich imion.

Tak!!! Miałam ją na liście, nie wiem, dlaczego pominęłam to imię... :( 8)

piotrf
Z uwagi na fakt , że nie jest to byle kaczor a przesympatyczna , przy tym posiadająca bardzo zmysłowy dziób i figlarne przebranie kaczuszka :wink: należałoby uhonorować ją podwójnym imieniem , a mianowicie Premilna Vigorka 8)

:lool: :lool: :lool: Kusząca propozycja :nice:

Może ktoś jeszcze dorzuci jakieś sugestie, muszę też uwzględnić zdanie Małża ( przecież to też jego kaczka :)) ), a on obstaje przy...Jedupce :roll:
W sumie...jak się przyjrzeć charakterystyce osobowości osoby o imieniu Jedupka..." Unika kontaktu ze światem i tłumem", to by pasowało do zakonnicy :roll: :D , ale z drugiej strony..." Lubi przeżywać różnego rodzaju wstrząsy psychiczne. Gdy się z czymś nie zgadza, bardzo ostro się przeciwstawia." ...tu już gorzej :oczko_usmiech:

Ja też mam już swój typ, ale na razie nie zdradzę :wink: :papa:
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 18.12.2018 13:02

Katerina napisał(a): Ale Ci zazdroszczę, że już w czerwcu tam będziesz 8)

Nie wytrzymałabym do września :roll:
Jestem ciekawa jak jest w czerwcu w Chorwacji. Myślę ,że jest na takiej zasadzie:
-w czerwcu jest dużo kwiatów a mało owoców
-we wrześniu jest dużo owoców a mało kwiatów.

A jeszcze słońce po oczach nie świeci, bo jest wysoko :mrgreen:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 18.12.2018 21:19

travel
Nie wytrzymałabym do września :roll:
-we wrześniu jest dużo owoców a mało kwiatów.


W tym roku było i owocowo i kwieciście we wrześniu :hearts: I bardzo zielono.

Wywołałaś temat, który miał się pojawić w dalszej części relacji, ale właściwie dlaczego nie teraz? 8)
Pierwszy raz widziałam kolorową, soczyście zieloną Cro wrześniową, bez śladów spalenizny. Podobno w lipcu dużo padało i dzięki temu przyroda kwitła do późnej jesieni :D

KWIATY4.jpg

KWIATY3.jpg

KWIATY5.jpg

KWIATY.jpg

KWIATY2.jpg

KWIATY1.jpg


:papa:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 18.12.2018 21:25

Te kwiaty i owoce :hearts: , cudo w ten zimowy wieczór, dzięki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 18.12.2018 21:28

beatabm napisał(a):Te kwiaty i owoce :hearts: , cudo w ten zimowy wieczór, dzięki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

You're very welcome :D :papa:
AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 18.12.2018 22:10

travel napisał(a):Jestem ciekawa jak jest w czerwcu w Chorwacji. Myślę ,że jest na takiej zasadzie:
-w czerwcu jest dużo kwiatów a mało owoców
-we wrześniu jest dużo owoców a mało kwiatów.
A jeszcze słońce po oczach nie świeci, bo jest wysoko :mrgreen:

Ubiegłoroczny czerwiec był bardzo kwiecisty
lato kwiat.JPG

lato lawenda.JPG

lato owoc.JPG

lato agawa.JPG


A słońce może nie świeciło po oczach jednak wyprażało nas skutecznie do cienia
lato temp2.jpg

Jak zawsze są plusy i minusy :)
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1447
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 19.12.2018 15:56

O, jakie ładne kwiatki i owoce!! Faktycznie, jest różnica w porównaniu z relacjami z 2017. A ja też mam zdjęcie granata :P (mieliśmy na niego widok z okna :D )
97g.jpg


A co do kaczuszki...może Cudomira. W końcu pochodzi z cudownych rejonów :wink: .

Może ktoś jeszcze dorzuci jakieś sugestie, muszę też uwzględnić zdanie Małża ( przecież to też jego kaczka :)) ), a on obstaje przy...Jedupce :roll:

Oj nie, proszę nie! :mrgreen:
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 19.12.2018 20:09

Katerina napisał(a):W tym roku było i owocowo i kwieciście we wrześniu :hearts: I bardzo zielono. :papa:


Oczywiście ,że było kwieciście , szczególnie w porównaniu z 2017.
Ale czerwiec to szczyt kwiecistości

AdamZ napisał(a):Ubiegłoroczny czerwiec był bardzo kwiecisty...........

A słońce może nie świeciło po oczach jednak wyprażało nas skutecznie do cienia


W tym roku we wrześniu też nas wyprażyło :roll:
su-petar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 770
Dołączył(a): 25.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) su-petar » 22.12.2018 22:39

Katerina napisał(a):opiłam grzańcem:D

Ja w Krakowie również :D .
Rok temu 30.12. piłem kuhane vino w Poreču (razem ze spotkanymi tam Cromaniakami). Do dziś wspominamy te chwile, koncert zespołu "Tu i Tamo Band" i kochane wino (tak przetłumaczyliśmy z chorwackiego :D )
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 25.12.2018 17:25

travel, AdamZ, pomorzanka zachodnia
Dzięki za zdjęcia kwiecia :D


su-petar
Ja w Krakowie również :D .
Rok temu 30.12. piłem kuhane vino w Poreču (razem ze spotkanymi tam Cromaniakami). Do dziś wspominamy te chwile, koncert zespołu "Tu i Tamo Band" i kochane wino (tak przetłumaczyliśmy z chorwackiego

No, niezły band 8) I niezły cover Eurythmics, który to zespół bardzo cenię :)
A tłumaczenie...przednie 8) :lol:


pomorzanka zachodnia
A co do kaczuszki...może Cudomira. W końcu pochodzi z cudownych rejonów :wink:

Bardzo dobre, tym bardziej, że chyba oznacza "Uwielbiająca Cudy(a)", jak na zakonnicę przystało :wink:

Ale ja jednak wybrałam...opcję Piotra piotrf...Kaczkę oficjalnie ochrzcimy imieniem Premilna Vigorka :lol: 8)


Trochę się spóźniłam, (ale nie aż tak bardzo)... Życzenia fajnych, radosnych Świąt - dla Wszystkich Cromaniaków z Trójmiasta ślę :D

Xmas.jpg

IMG_20181209_183519.jpg

IMG_20181215_163749.jpg
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.12.2018 20:13

Dołączam się do spóźnionych :oops:
Ale szczerych życzeń :hearts:
Kad anđeli upale novogodišnju svijeću,
to ti ja želim zdravlje i sreću,
a tisuće zvijezda kad započnu pir,
znaj da ti želim svu ljubav i mir!
Sretan Božić!
Obrazek
Tobie Kasiu życzę
szerokiej drogi
Obrazek
Czekamy na przyjazd
Obrazek :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Mamma Mia!!! Hippy Vis i Happy Brač :) - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone