Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mamma Mia!!! Hippy Vis i Happy Brač :)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.01.2019 17:51

Katerina napisał(a)::cry: :cry: :cry: :cry:

Do końca miałam nadzieję. Gdańsk i Trójmiasto płaczą.


Cała Polska
Od Morza aż do Tatr płacze...
:cry: :cry: :cry:
Załączniki:
FB_IMG_1547489647172.jpg
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18304
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 14.01.2019 21:54

tomekkulach napisał(a):
Katerina napisał(a)::cry: :cry: :cry: :cry:

Do końca miałam nadzieję. Gdańsk i Trójmiasto płaczą.


Cała Polska
Od Morza aż do Tatr płacze...
:cry: :cry: :cry:


Dokładnie tak , tragiczne wieści na koniec pracy :cry: :cry: :cry:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 15.01.2019 12:38

Tomku, Piotrze, dzięki za słowa wsparcia, są one dla nas - mieszkańców Trójmiasta kojące. :?

A tak oddaliśmy wczoraj hołd naszemu Prezydentowi...

mercedes-czyli-baltic-sail-days-gdansk-2018-t54246-105.html#p2046384

Kolejny odcinek relacji już niedługo - mam nadzieję :papa:
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 24.01.2019 00:44

cześć,
widzę że trafiłem na przerwę między aktami :wink:
najpierw relację "przeleciałem", potem przeczytałem od deski do deski i urzekło mnie to (trochę przestawiłem kolejność):
Katerina napisał(a):...Te mewy zawsze tam siedzą...
...tych dwóch, dobrze mi znanych rybaków, już na posterunku...
...To już trzeci raz, jak widzę tę rodzinę - patrzę, jak chłopaczek rośnie i z roku na rok lepiej pływa :D ...
...nie zamieniłabym mojej miejscówki z balkonem na żadną villę :boss: :sm: Tu jest cały mój komiski mikrokosmos :hearts:
...Jest tak, jak należy - czyli po staremu :lol: ...

chyba większość z nas ma w Cro swoje: "mewy", "rybaków", "rodzinę", "balkon" gdzie "jest tak, jak należy - czyli po staremu" ... właśnie dlatego my po raz 7-my wracamy do swojego miejsca na Hvarze :)

Katerina napisał(a):...
Jest około 24 tej, gdy dzwoni telefon..Właściciel penzionu w Mikulovie :( :oczko_usmiech:

"Gdzie jesteście?"

"Brno" - odpowiadam.

Rzut słuchawką :mrgreen: Tak samo jak w zeszłym roku - z tym, że to inny hotelik :lol:...

czytałem i nie mogłem uwierzyć, to zachowanie zupełnie nie pasuje mi do Czechów których znam :?
jak dla mnie ich temperament i mentalność świetnie oddaje film "Operacja Dunaj" i rzeźby Davida Černego ... a ten Wasz tam nie pasuje :|

tak na marginesie, w minionym roku jadąc na jarmark świąteczny pierwszy raz widziałem Mikulov
nie znałem tego miasta z tej strony ale jeśli mielibyście kłopot z noclegiem to zawsze można zatrzymać się w ichniejszym "kasynie" :wink:

gorąco pozdrawiam cały Gdańsk i czekam na ciąg dalszy

m@rek
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 24.01.2019 02:57

Witam wszystkich tu zaglądających po mojej dłuższej nieobecności :papa:

Moja Komiža na ziemi - cz. 2


Zostawiam swoją świeżo ochrzczoną kaczkę - Premilną Vigorkę - na balkonie i wybieramy się na prawdziwą kawę połączoną z powitaniem z "wielkomiejską" Komižą, po tym jak przywitałam się z z naszą podbalkonową, rybacką enklawą hipisów :D

Zżera mnie ciekawość, czy piętno :roll: "Mamma Mia II" zdążyło się już odcisnąć na charakterze miasteczka.

Spacer będzie krótki, gdyż chcemy się po nim wybrać na naszą ulubioną plażę w odległej części Visu.

Mamy nadzieję przywitać się z tajemniczą Ojdaną - wnuczką naszej Vanji, ale nie spotykamy nikogo wychodząc z domu, więc przymykamy furtkę i jesteśmy bezpośrednio w pasażu turystycznym - na ulicy Ribarskiej.
Mam nadzieję,że CroLove.pl nie będzie miało mi za złe, że pożyczyłam sobie ich zdjęcie :roll: :P Widać na nim nasz balkon - ten wyżej, jak też plażę pod nim - pokazaną przeze mnie w poprzednim odcinku - plażę Žanićevo.

wyspa-bisevo-mamma-mia2-chorwacja-2018-4.jpg


Na murku, przy którym zawsze zatrzymują się turyści, by zrobić zdjęcia wyspy Biševo, a na którym wieczorem odbywają się posiadówki do późnej nocy przy różnych płynach, teraz rozłożył się kot. I będzie tam przesiadywał przez cały czas naszego pobytu :D

IMG_20180902_102539.JPG


W tym miejscu, gdzie od zawsze leżą łodzie rybaków, zauważam niepokojącą informację...

IMG_20180904_123630.jpg

IMG_20180904_123630.jpg


Parcela należąca do "miasta" jest na sprzedaż...Czy to oznacza, że ktoś może postawić tu budynek zasłaniający widok z ulicy ??? 8O Jak wysoki? A może nawet konobę? Przerażający scenariusz...Ale, na razie nie chcę o tym myśleć, dostrzegam nowość...

Informacja wizualna w postaci takich tabliczek pojawiła się w tym roku w różnych miejscach w Komižy.

Ta, ulokowana przy naszym apartmanie, informuje, że okolica w pierwszej linii brzegowej, łącznie z ulicą Ribarską nazywa się Molo bonda i nie ma nic wspólnego z molo, ani Bondem (chociaż Pierce Brosnan tu grasował przecież :lol: :oczko_usmiech: )

IMG_20180904_123657 — kopia.jpg

IMG_20180904_123701 — kopia.jpg


Zdjęcia kiepskie - przy powiększeniu niewyraźne :oops: , ale tablica wyjaśnia, że Komiža była kolebką rybołóstwa na całym Adriatyku, a plażyczki i domy wzdłuż ulicy Ribarskiej od dziesiątków lat miejscem zamieszkania i pracy najodważniejszych z rybaków .
Mam zamiar poświęcić mały fragment viskiej części relacji temu zagadnieniu, więc na razie nie rozpisuję się :wink: i zmierzam ku "centrum" , aby napić się tej dobrej kawy :)

Jest około 10.30, dziwne, że nie ma tłumów...Chyba wszyscy leżą już na plaży :D

IMG_20180911_112609.jpg

IMG_20180911_111333.jpg


Małe murki służą za stragany paniom takim, jak ta w czerni - na powyższym zdjęciu... ( towar wiodący to produkty z rogača - mączka ze strąków tej rośliny, wypieki w postaci chlebka świetojańskiego i nalewki, jak też viška pogača od smokave, czyli sprasowany kolać z fig z dodatkiem anyżu - te brązowe krążki na pierwszym planie)

IMG_20180904_124957_1 — kopia.jpg


...ale są tu też sklepiki "wielobranżowe" oferujące wszystko - od sprzętu do pływania po pamiątki.

Chcę sprawdzić, czy pojawiły się już gadżety związane z "Mamma Mia", np. kubki z wizerunkiem Collna F. :wink: więc odwiedzam jeden z tych sklepów...

A tam... 8O

IMG_20180904_124946_1.jpg


Czyżby zaczęli przewidywać najazd turystów z Niemiec i Austrii?? :oczko_usmiech: Do tej pory było ich tu jak na lekarstwo :roll: ...

Zbliżamy się do placu nazwanego kiedyś przeze mnie " Petit Paris", a oficjalnie Škor.

IMG_20180904_162236.jpg


Tu też dawno wypito poranna kawę, ale my jesteśmy usprawiedliwieni - jesteśmy po długiej podróży, zaczęliśmy późno :wink:
:nice:

Kawka w pełnym komforcie - bez tłumów 8) Z widokiem na Komunę - wieżę zegarową i muzeum rybołóstwa, a kiedyś wieżę obronną przed piratami.

IMG_20180904_130943 — kopia.jpg


Pyszna ta pierwsza kawa w Komižy :hearts:

Idziemy dalej opustoszałą Rivą.

IMG_20180904_131513 — kopia.jpg


Oooo...jest ! Marketing działa :oczko_usmiech:

IMG_20180905_105836 — kopia.jpg

IMG_20180904_162002 — kopia.jpg


Tablica ogłoszeń na Rivie...To chyba nie jest komiska premiera ?? :roll: Widzieliśmy już film...z obowiązku...w Gdyni dwa tygodnie wcześniej, więc nie odwiedzimy kina letniego, które mieści się na równoległej ulicy.

IMG_20180904_161942 — kopia.jpg


Kolejny sklepik...W tym roku flamingi są zdecydowanie de mode...królują krokodylki - ciekawe, czy to w wyniku wykupienia ptaków w sezonie, bo mamy wrzesień, czy po prostu Vis promuje nowe trendy? :mrgreen:

IMG_20180904_162100 — kopia.jpg


Komiža wydaje się bez zmian, co raduje nasze serca...jest jedna różnica - też optymistyczna ..

W odróżnieniu od roku poprzedniego, gdy Vis dosięgła susza i pożary, teraz drzewa są soczyście zielone :D...

IMG_20180904_162204.jpg

IMG_20180904_161545 — kopia.jpg


...a na palmach ani śladu szkodnika o nazwie crveni surlaš, o którym pisała maslinka 8)

Na chwilę zbaczamy z rivy i zanurzamy się w uliczki położone na tyłach promenady.

IMG_20180904_151005 — kopia.jpg

IMG_20180902_102705 — kopia.jpg

IMG_20180902_102724 — kopia.jpg

IMG_20180902_102822 — kopia.jpg

IMG_20180904_151022 — kopia.jpg

IMG_20180904_151044 — kopia.jpg

IMG_20180904_151114 — kopia.jpg


Ponownie wychodzimy na Rivę w pobliżu falochronu i mariny mijając Komunę.

IMG_20180904_151153 — kopia.jpg

IMG_20180904_133943.jpg

IMG_20180904_154804 — kopia.jpg


(Ciekawe, czy maslinka zauważy jakąś różnicę na placyku przed Komuną? :wink: )

Przy jednym ze straganów w marinie widzę znanego nam sprzedawcę pamiątek, który kiedyś uznał mnie za Słowenkę :lol: (coś wyczuł :wink: ), oraz jego znajomą ze śliczną córeczką :D

IMG_20180904_154737 — kopia.jpg

IMG_20180904_154757 — kopia.jpg


Takie małe dziewczynki uwielbiam, mogłabym łyżkami jeść :hearts: ( Ta mała istotka jeszcze pojawi się w relacji, a wręcz stanie się bohaterką odcinka :wink: )

A obrazek powyższy wydał mi się trochę...hippy :nice:

W konobie Koluna - zaraz obok - siedzi nasz znajomy fryzjer Zoki :D Ma on zakład kilka metrów od naszej miejscówki i też jest...bardzo hippy, chociaż włosów nie ma :mrgreen: Trochę o nim pisałam w mojej pierwszej relacji .

IMG_20180904_155140 — kopia.jpg


Wracamy do domu, aby zabrać bambetle plażowe i udać się do auta zostawionego na płatnym parkingu nad miasteczkiem.

Ale najpierw przespacerujemy się ponownie Rivą...

IMG_20180904_161658 — kopia.jpg

IMG_20180904_162002 — kopia.jpg

IMG_20180904_162418.jpg


...oraz plażą Šporku Žolo położoną w bezpośrednim sąsiedztwie placu Škor i łączącą się później z naszą przydomową.

To kwintesencja uroku Komiży :hearts:

IMG_20180904_162356 — kopia.jpg

IMG_20180904_162424.jpg

IMG_20180904_162431.jpg

IMG_20180904_162444 — kopia.jpg

IMG_20180904_162547 — kopia.jpg

IMG_20180904_162810.jpg

IMG_20180904_162853.jpg

IMG_20180904_162926.jpg

IMG_20180904_163048.jpg



Zostawiam Was z tymi widokami i idę po sprzęt do plazingu. Zaraz pojedziemy na plażę, bo dzień krótki we wrześniu :lol: :papa:
Ostatnio edytowano 24.01.2019 03:28 przez Katerina, łącznie edytowano 1 raz
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 24.01.2019 03:16

m@rek
najpierw relację "przeleciałem", potem przeczytałem od deski do deski i urzekło mnie to (trochę przestawiłem kolejność):

Miło mi,że zainteresowała Cię relacja :papa:
chyba większość z nas ma w Cro swoje: "mewy", "rybaków", "rodzinę", "balkon" gdzie "jest tak, jak należy - czyli po staremu" ... właśnie dlatego my po raz 7-my wracamy do swojego miejsca na Hvarze :)

Tak, jesteśmy szczęściarzami :D
czytałem i nie mogłem uwierzyć, to zachowanie zupełnie nie pasuje mi do Czechów których znam :?

To była trochę nasza wina... :oops: Mimo rozgniewania i tak był uroczy :lol:
gorąco pozdrawiam cały Gdańsk i czekam na ciąg dalszy

:hearts: Gdańsk dziękuje i też pozdrawia :papa:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12159
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 24.01.2019 10:32

Nareszcie :roll:
Tak...nie ma to jak poranny spacer, nawet jeśli tylko wirtualny.
Choć powinien być nie na kawe a po chleb.
I nie o 10:30 8O Przecież to idzie paść z głodu do tej pory. Tu nawet zmęczenie podróżą nie jest wymówką :roll: :mrgreen:
Cisza, spokój w miasteczku, zdecydowanie mi odpowiada.
Tylko w porcie przy falochronie jak zawsze tlum :roll: :mrgreen:
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 24.01.2019 14:00

Pięknie pokazujesz Komižę , aż się nie mogę doczekać :roll:

Katerina napisał(a):Kolejny sklepik...W tym roku flamingi są zdecydowanie de mode...królują krokodylki - ciekawe, czy to w wyniku wykupienia ptaków w sezonie, bo mamy wrzesień, czy po prostu Vis promuje nowe trendy? :mrgreen:


Sprawdzę za niecałe 5 miesięcy co będzie modne w tym sezonie to sobie porównasz we wrześniu :mrgreen:
A może w tym roku nie planujesz Visu ?
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14795
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 24.01.2019 14:40

Katerina napisał(a):(Ciekawe, czy maslinka zauważy jakąś różnicę na placyku przed Komuną? :wink: )

No pewnie, że zauważy. Gdzie się podział Nepomuk :?: 8O Taka feta, żeby postawić pomnik, a teraz co? :roll: Ukradziony czy przeniesiony? ;)

Niepokojące wieści o sprzedaży parceli, ale nie martwmy się na zapas.

Fajne te nowe tabliczki. Molo Bonda jest też w Jelsie ;)

Ale mi się zatęskniło za Komižą...
Igłą pinii
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 728
Dołączył(a): 28.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Igłą pinii » 24.01.2019 15:28

Stęskniona byłam tych słonecznych widoków. Przywracają miłe dla oka i serca chwile, za którymi tak się tęskni.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 24.01.2019 16:08

Katerina napisał(a): ... Na murku, przy którym zawsze zatrzymują się turyści, by zrobić zdjęcia wyspy Biševo, a na którym wieczorem odbywają się posiadówki do późnej nocy przy różnych płynach, teraz rozłożył się kot. I będzie tam przesiadywał przez cały czas naszego pobytu :D ...
No proszę, intuicyjnie i ja na nim się oparłam, bez płynów żadnych :mrgreen: wyspy Bisevo w ciemnościach nie dało rady wypatrzeć ale domek i pomost weselny hippy mam :)
IMG_20170918_212634.jpg


Katerina napisał(a): ...W konobie Koluna - zaraz obok - siedzi nasz znajomy fryzjer Zoki :D Ma on zakład kilka metrów od naszej miejscówki i też jest...bardzo hippy, chociaż włosów nie ma :mrgreen: Trochę o nim pisałam w mojej pierwszej relacji ...
To ten słynny fryzjer? Chyba w Komizy jest tylko jeden?
Nasz najmłodszy załogant się u niego strzygł :)
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 24.01.2019 17:07

beatabm
nie ma to jak poranny spacer, nawet jeśli tylko wirtualny.
Choć powinien być nie na kawe a po chleb.
I nie o 10:30 8O Przecież to idzie paść z głodu do tej pory. Tu nawet zmęczenie podróżą nie jest wymówką :roll: :mrgreen:

Eeee...tam, bez chleba spokojnie mogę żyć, ale bez kawy?? 8O :roll:
Wiesz, my jesteśmy nocnymi sowami - jemy w nocy, więc rano się nie chce, a poranek często zastaje nas na balkonie po nocnych spacerach - gdyby to był lipiec, to mogłabym powiedzieć,że jestem najwcześniej z rana spacerującą cromaniaczką - bo byłoby już jasno :lol:


travel
Pięknie pokazujesz Komižę , aż się nie mogę doczekać :roll:

Dzięki, Izo, Komiży będzie jeszcze bardzo dużo - i nocnej i za dnia.
A może w tym roku nie planujesz Visu ?

8O 8O 8O Ja??? Nie planuję??? :lol: 2 tygodnie u Vanji zarezerwowane :boss:


maslinka
Gdzie się podział Nepomuk :?: 8O Taka feta, żeby postawić pomnik, a teraz co? :roll: Ukradziony czy przeniesiony?

Rok temu we wrześniu jeszcze stał :lol:

P8056582.JPG

P8056583.JPG


Zapytałam jakiegoś lokalsa, który instalował tam nagłośnienie pod imprezę pewnego wieczora..Stwierdził,że nikt w Komiży nie rozumiał, po kiego on tam stanął :roll: Poza tym zawadzał wszystkim w tym miejscu - racja, też powiedziałam mężowi, że gdybym szła tam wieczorem "na pamięć" to mogłabym z nim wejść w kolizję :lol:
Ten facet mówił, że przenieśli Nepomuka do jakiegoś kościoła, ale nie wiedział którego, być może nawet do Visu. Ale mi nie chciało się jakoś szukać tego zacnego świętego :oczko_usmiech: Spróbuję namierzyć go we wrześniu 8)
Fajne te nowe tabliczki. Molo Bonda jest też w Jelsie ;)

Jak przetłumaczyłabyś Molo bonda? Translatory głupieją, gdy to wpisuję... :roll:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 24.01.2019 17:26

Igłą Pinii
Stęskniona byłam tych słonecznych widoków. Przywracają miłe dla oka i serca chwile, za którymi tak się tęskni.

Oj, tęskni się, tęskni :D :papa:


gusia-s
To ten słynny fryzjer? Chyba w Komizy jest tylko jeden?
Nasz najmłodszy załogant się u niego strzygł :)

Tak, to on, zvjezda komiskiego i światowego fryzjerstwa :lol: :oczko_usmiech:
Opisałam kiedyś w pierwszej relacji, jak mi Małża ostrzygł za " jedyne" 200Kn :mrgreen:
Jest celebrytą ,poza tym chętnie uczestniczy w kolejnych Goulash Festivals :oczko_usmiech:

P8144011.JPG

P9051587.JPG
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.01.2019 22:35

:D
Nie będę rozkładał odcinka na czynniki pierwsze :roll:
Powiem tylko tyle :arrow:
Dobrze,że jesteś z powrotem :hearts:
Bo już się wszyscy martwili 8)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14795
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 24.01.2019 22:47

Katerina napisał(a):Zapytałam jakiegoś lokalsa, który instalował tam nagłośnienie pod imprezę pewnego wieczora..Stwierdził,że nikt w Komiży nie rozumiał, po kiego on tam stanął :roll: Poza tym zawadzał wszystkim w tym miejscu - racja, też powiedziałam mężowi, że gdybym szła tam wieczorem "na pamięć" to mogłabym z nim wejść w kolizję :lol:

Miejsce może i nie najlepsze, ale nieładnie postąpili z Nepomukiem :roll: Najpierw go stawiają w obecności biskupa i innych oficjeli, a po roku im zawadza :?
No i co teraz będzie z przyjaźnią czesko-chorwacką? :|

Katerina napisał(a):Jak przetłumaczyłabyś Molo bonda? Translatory głupieją, gdy to wpisuję... :roll:

Poszperałam w słownikach i wychodzi na to, że molo to molo ;), a "bond" to... obligacja 8O Molo obligacji brzmi nieco dziwnie, ale może być też tak, że to komiška/viška gwara, jak uvala Malo Trovna :mrgreen: i chodzi o zupełnie inne słowo.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Mamma Mia!!! Hippy Vis i Happy Brač :) - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone