Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mamma Mia!!! Hippy Vis i Happy Brač :)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 14.12.2018 16:08

Fajnie, że dotarliśmy już na Vis :lol:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 15.12.2018 01:37

agata26061
Wybacz proszę, Katerinka, że ja dopiero teraz tutaj docieram..

Najważniejsze,że się odnalazłaś, zaczęłam się martwić :D Z tym czasem, a raczej jego brakiem to faktycznie - katastrofa :roll:


piotrf
Katerina napisał(a):
Kaczka zostanie przedstawiona wszystkim w kolejnym odcinku



Będzie nam niezmiernie miło

Widzę, że kaczka ewidentnie wzbudza zainteresowanie - co nie dziwi, bo jest odbiciem naszych narodowych ekscytacji na przestrzeni wielu ostatnich lat :lool: :lool: :lool: Miło będzie, bo moja kaczka jest niezmiernie sympatyczna :D


Beata W.
Fajnie, że dotarliśmy już na Vis :lol:

Też odczułam ulgę... :lol: Myślę, że już dzisiaj się nawet ...rozpakujemy :wink: 8)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 16.12.2018 02:12

No i doba minęła a my dalej na walizkach :roll:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 16.12.2018 19:53

gusia-s napisał(a):No i doba minęła a my dalej na walizkach :roll:


Sporo bagażu , pośpiech też wskazany nie jest . . .


Pozdrawiam
Piotr
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 16.12.2018 22:05

piotrf napisał(a):
gusia-s napisał(a):No i doba minęła a my dalej na walizkach :roll:


Sporo bagażu , pośpiech też wskazany nie jest . . .


Pozdrawiam
Piotr



:roll: :lol:

Miałam się wczoraj rozpakować, ale poszłam na ...kiermasz świąteczny, opiłam grzańcem, czyli ciepłym Cycem i ot, rezultat :oops:

Ale już się mobilizuję :D
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 16.12.2018 22:12

Katerina napisał(a):
Miałam się wczoraj rozpakować, ale poszłam na ...kiermasz świąteczny, opiłam grzańcem, czyli ciepłym Cycem i ot, rezultat :oops:


Katerina, litości...ciepłym Cycem??? 8O 8O 8O
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 16.12.2018 23:05

W oczekiwaniu na rozpakowanie tobołków zimnego cyca wygrzebałam do popicia risotto z owocami morza ... Czymś trzeba ten rybny smak zabić :mrgreen:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.12.2018 23:21

beatabm napisał(a):
Katerina napisał(a):
Miałam się wczoraj rozpakować, ale poszłam na ...kiermasz świąteczny, opiłam grzańcem, czyli ciepłym Cycem i ot, rezultat :oops:


Katerina, litości...ciepłym Cycem??? 8O 8O 8O


Są miejsca wTym kraju,gdzie
Ciepły Cyc
zimą króluje :lol: :papa:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 17.12.2018 01:02

Dzień pierwszy - Moja Komiža na ziemi :wink: cz. 1


Pierwszy poranek w Komiży wita nas taką pogodą...i oczywiście śmiechem mew (dobrze, że już nie tupotem :lol: )

IMG_20180902_085427.JPG

IMG_20180902_091454.JPG


Te mewy zawsze tam siedzą...Uparłam się ,że kiedyś zrobię zdjęcie tego dachu i komina bez mew - ale bez szans :lol: Zawsze jakaś stoi - jak na bocianim gnieździe - i wypatruje wroga od strony morza :?: 8)

Małż informuje, że nigdzie nie pójdzie, dopóki nie napisze kilku maili i pozarządza zdalnie firmą :roll:

Nawet mnie to ucieszyło - będę mogła w spokoju przywitać się z sąsiedztwem apartmana - z mojego najbardziej ulubionego miejsca na ziemi - balkonu z widokiem na wyspę Biševo, który jest najlepszym punktem obserwacyjnym :boss:

IMG_20180906_114854.JPG


Czytelnicy, którzy znają moje poprzednie relacje będą znudzeni , ale ja mogę bez końca przyglądać się otoczeniu i ...moim sąsiadom :D

Jest jeszcze wcześnie i plaża pod domem tonie w cieniu, ale tych dwóch, dobrze mi znanych rybaków, już na posterunku...

IMG_20180902_090502.JPG

IMG_20180902_091554.JPG

IMG_20180902_090553_2.JPG



To sąsiedzi Vanji - jeden mieszka w budynku przed którym siedzą na powyższym zdjęciu, drugi - ten w marynarskiej koszulce i z psem Astrą - po przeciwnej stronie mojego balkonu.... i ma bardzo ładną werandę...


IMG_20180902_091850.JPG


Machamy do siebie - panowie i ja dobrze się rozumiemy - potrafię tak jak i oni godzinami siedzieć i patrzeć w morze, oraz obserwować ludzi, koty, statki i chmury :coool:

Rozsiadam się wygodnie z kubkiem kawy i zaczynam obmyślać jakie imię nadać mojej kaczce - ponieważ wzbudziła więcej zainteresowania niż temat Jezusa hippisa, to nie będę trzymać Was długo w niepewności...

Oto ona - časna sestra, czyli zakonnica, prawda, że sympatyczna? :oczko_usmiech:

IMG_20180902_090553.JPG


Trafiam w necie na taką stronę z chorwackimi imionami - niektóre są przezabawne :lool: , wklejam, bo może się komuś przyda :) http://www.imiona.info/imiona_chorwackie_z.html

Widzę tu wiele statecznych imion godnych siostry zakonnej...np. ...Glorijeta, Ermonela, Cudomira, Gjzepina...i ...bardzo aktualne na dniach ...Silvestra :roll: :oczko_usmiech:

Ale powiedzcie sami, czy te imiona pasują do tak radosnej istoty? :la: :lool:

IMG_20180902_090532.JPG


Szukam dalej...Oczywiste skojarzenia to Radovanka :lol: ,Vigorka, Igrana (Imprezowiczka? :roll: :lol: ), albo Premilna (Przesympatyczna) :D

Jest jeszcze jedno...Jedupka :mrgreen:

Jeśli nie wierzycie, że takie imię istnieje - oto dowód: http://www.imiona.ovh/Jedupka.html

:lool: :lool: :lool:

Ponieważ temat wyboru imienia nie został do tej pory zamknięty, to chętnie poznam Wasze typy - kaczka nie może przecież pozostać bezimienna :roll: :oczko_usmiech: Nazwijmy kaczkę, bo wychodzi na to, że jest ona...nieochrzczoną zakonnicą 8O :mrgreen:


Ja tak siedzę i dywaguję, a tu słońce zbliża się do zenitu i w naszej małej enklawie robi się śródziemnomorsko - familijny klimat...Na plażę wylegają domownicy i letnicy naszych lokalsów.

IMG_20180906_111309.JPG


Rozkładam matę plażową na balkonie i oddaję się obserwacjom. Jest tak, jak należy - czyli po staremu :lol:

Jak zwykle we wrześniu - jest krewna sąsiada - właściciela Astry - z małym synkiem. To już trzeci raz, jak widzę tę rodzinę - patrzę, jak chłopaczek rośnie i z roku na rok lepiej pływa :D

IMG_20180906_120601.JPG

IMG_20180906_120627.JPG

IMG_20180906_121827.JPG


A tu...młodzież z okolicy - znaleźli sobie miejsce na plotki 8)

IMG_20180906_121940.JPG


I rozwiązanie zagadki, dlaczego mewy wiecznie trwają na czatach...Tu zawsze ktoś czyści ryby, a odpadkami karmi te ptaki :lol:

IMG_20180910_100134.jpg


Tak, nasze sąsiedztwo jest bardzo...hippy :nice:

Pewnie niektórzy pamiętają, jak w 2016 byłam świadkiem przygotowań do Goulash Festival - etno imprezy odbywającej się corocznie w Komiży - na plaży Kamenice...

P8133983.JPG


...albo ślub hipsterów ze Splitu... 8), który pokazałam TU

P8164105.JPG


Opalam się , wspominam i patrzę w prawo - na miejsce kultowe do tej pory - słynna restaurację Jastožera, gdzie homara jadali celebryci pokroju J. Malkovicha, ale jeszcze bardziej kultowe od tego roku :lol: , bowiem stolik w okienku widocznym na zdjęciach wystąpił w filmie "Mamma mia II. Here we go again!"

IMG_20180903_110959.JPG

IMG_20180911_080113.JPG


Colin Firth udowodnił w jednej ze scen, że nie potrzebuje kaskadera do zadań specjalnych i poleciał z krzesełkiem prosto do Jadranu - Kąpiący się z Jastogami - to teraz jego ksywa :mrgreen:

mamma_mia26-071017.jpg

mamma_mia27-071017.jpg

mamma_mia28-071017.jpg


Biedny...Ciekawe ile razy powtarzali tę scenę :?: :lool:

I co ciekawe - nie śpiewał w tej scenie utworu S.O.S. ABBY :mrgreen:

Stolik, przy którym siedział nie był "moim" stolikiem :oczko_usmiech: Ten w filmie był bardziej...grecki :roll: :wink:

P9071881.JPG


W czasie kręcenia filmu ekipa i gwiazdy Mamma Mia II byli zakwaterowani w Visie, Colin na przykład - w luksusowej Villi Serena (http://visvillas.com/)

01-16-740x490.jpg


Ale ja nie zamieniłabym mojej miejscówki z balkonem na żadną villę :boss: :sm: Tu jest cały mój komiski mikrokosmos :hearts:

W następnym odcinku wybierzemy się na spacer po miasteczku, żeby przywitać się z moim...większym komiskim mikrokosmosem :oczko_usmiech:

IMG_20180902_102539.JPG


:papa:
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 17.12.2018 10:02

Nareszcie Komiža - chłonę wszystko jak gąbka :mrgreen:

Piszesz:
Katerina napisał(a):
Te mewy zawsze tam siedzą...Uparłam się ,że kiedyś zrobię zdjęcie tego dachu i komina bez mew - ale bez szans :lol: Zawsze jakaś stoi - jak na bocianim gnieździe - i wypatruje wroga od strony morza :?: 8)


No chyba jednak tak nie jest, na jednym zdjęciu na kominie mewa jest:
file (2).jpg


a na drugim nie ma :lol:
file.jpg
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 17.12.2018 10:20

Katerina, jak pusto w porcie u Ciebie!!! 8O 8O 8O Widać ze to niedziela, zmiana załóg....
Widzę ze jesli jeszcze kiedykolwiek najdzie mnie na Komizę to tylko niedziela :mrgreen:
Rzeczywiscie kapiący sie chłopczyk rośnie jak na drożdżach.
Chyba rozumiem aż za bardzo Twoją radośc z powrotu do swojego miejsca - dziwne ale podobnie czuję sie w Mandalinie, jak swoja, tam nic nie jest obce :wink:
Cudownie mieś takie swoje miejsce na ziemi :smo:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 17.12.2018 10:25

travel
No chyba jednak tak nie jest, na jednym zdjęciu na kominie mewa jest:a na drugim nie ma

Ale na dachu jest jedna :roll: A ja napisałam:
kiedyś zrobię zdjęcie tego dachu i komina bez mew

:lol: :papa:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 17.12.2018 10:53

beatabm
Katerina, jak pusto w porcie u Ciebie!!!

Ha, za kilka dni będzie tam tłok - do Komiży przypływały w tym roku ogromne jachty, nigdy wcześniej nie widziałam tam takich dużych i "wypasionych" jednostek..Najgorsze jest to , że z powodu ścisku przy kei i na bojkach zaczynają parkować vis-a -vis :wink: mojego balkonu :evil: , co było nową , niezbyt miłą niespodzianką. Dlaczego Ci z jachtów muszą ciągle patrzeć przez lornetkę, nawet gdy nie są na pełnym morzu i wszystko widzą w pobliżu, Ty mi powiedz... :roll:
A gdzie imię dla kaczki? Liczyłam na Ciebie :lol: 8)
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 17.12.2018 11:01

Katerina napisał(a):beatabm
Katerina, jak pusto w porcie u Ciebie!!!

Ha, za kilka dni będzie tam tłok - do Komiży przypływały w tym roku ogromne jachty, nigdy wcześniej nie widziałam tam takich dużych i "wypasionych" jednostek..Najgorsze jest to , że z powodu ścisku przy kei i na bojkach zaczynają parkować vis-a -vis :wink: mojego balkonu :evil: , co było nową , niezbyt miłą niespodzianką. Dlaczego Ci z jachtów muszą ciągle patrzeć przez lornetkę, nawet gdy nie są na pełnym morzu i wszystko widzą w pobliżu, Ty mi powiedz... :roll:
A gdzie imię dla kaczki? Liczyłam na Ciebie :lol: 8)

Nie mam pojęcia bo nigdy nie patrzę przez lornetkę 8O 8O 8O
Kaczucha? Cyclandia :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 17.12.2018 11:06

Katerina napisał(a):travel
No chyba jednak tak nie jest, na jednym zdjęciu na kominie mewa jest:a na drugim nie ma

Ale na dachu jest jedna :roll: A ja napisałam:
kiedyś zrobię zdjęcie tego dachu i komina bez mew

:lol: :papa:


Oj sorry :oops:

Ale masz widok z balkonu 8O
Mój niestety będzie połowiczny :roll: :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Mamma Mia!!! Hippy Vis i Happy Brač :) - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone