Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Małe i duże bałkańskie podróże :-)

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12168
Dołączył(a): 17.02.2010
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 27.06.2014 13:13

kulka53 napisał(a): No ale w odróżnieniu od majowych Włoch tu przynajmniej nie lało :wink: .


Jestem ciekaw, czy sprawdzaliście jaka w tym czasie była pogoda we Włoszech :?: :)
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 27.06.2014 13:38

Nigdy szczególnie dogłębnie nie studiowałem informacji o Santorini ale widze, że sporo ciekawych miejsc jest wartych zobaczenia ... no i nawet da się tam przejść bez pomocy łokci ... :)
Pozdrawiam.
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 20994
Dołączył(a): 04.09.2013
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 27.06.2014 17:32

Tak na szybko musiałem sobie jeszcze zobaczyć oraz poczytać o Santorini,żeby póżniej
za dużo do nadrobienia nie mieć...

Serdecznie pozdrawiam
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 27.06.2014 17:37

longtom napisał(a):Jestem ciekaw, czy sprawdzaliście jaka w tym czasie była pogoda we Włoszech :?: :)

Nie, ale po dwuletnich doświadczeniach i posprawdzanych rocznych sumach opadów w niektórych włoskich rejonach mniej więcej domyślaliśmy się czego się tam można spodziewać.
Zresztą, z smsów od jednego z forumowiczów wynikało, że na północy Włoch były początkiem maja ulewy i nawet podtopienia :?
kmichal napisał(a):Nigdy szczególnie dogłębnie nie studiowałem informacji o Santorini ale widze, że sporo ciekawych miejsc jest wartych zobaczenia ... no i nawet da się tam przejść bez pomocy łokci ... :)

Jest, kilka na pewno.
To wyspa tak inna niż wszystkie, że choćby z tego powodu warto się tam wybrać.

A co do łokci... myślę, że w stolicy w sezonie bez tego się nie obejdzie :wink: , już jak my byliśmy czasem ciężko było przejść. Uliczki tam faktycznie wąskie, ale nie tylko dlatego... :lol:
ajdadi napisał(a):Tak na szybko musiałem sobie jeszcze zobaczyć oraz poczytać o Santorini,żeby póżniej
za dużo do nadrobienia nie mieć...


Nie wiem na ile się wybierasz, ale jeśli na 2 tygodnie, to może za wiele do nadrabiania mieć nie będziesz :) , akurat ten okres będę mieć dość zajęty i może tak być, że za wiele odcinków się nie pojawi :roll: .

Pozdrawiam
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12706
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 27.06.2014 18:43

Przedsezonowa Santorini sympatyczna :) , szkoda jednak że pogoda tochę Wam nie dopisała...
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 27.06.2014 21:25

przepięknie:)
Santorini deczko poznaliśmy w 2 dni, trochę z Waszej listy widzieliśmy ale jak widać kilka ciekawych zaułków nas ominęło jak Empirio...do nadrobienia kiedyś może...:)

Piękne zdjęcia!.
to prawda, ta wyspa jest po prostu zupełnie odmienna i warto zobaczyć ją przez przez dłużej niż 4 h jak wycieczki pływają.
poznawaliśmy ją we wrześniu a i tak trochę tłumów się przewinęło, w maju na pewno było luźniej czego zazdroszczę bo mi trochę zatłoczenie psuło odbiór wyspy i kadry :D
heca7
Cromaniak
Posty: 624
Dołączył(a): 03.01.2010
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 01.07.2014 06:04

kulka53 napisał(a):
c.d.n.


A kiedy? :wink:
DarCro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1196
Dołączył(a): 12.01.2011
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) DarCro » 01.07.2014 06:50

kulka53 napisał(a):Nie wiem czy to na nasz widok taka euforia? :lol:

Obrazek


- Kulki, zdobywcy wysp greckich, wreszcie dotarły do nas! Ihaaaaa!
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 02.07.2014 12:42

dangol napisał(a):Przedsezonowa Santorini sympatyczna :) , szkoda jednak że pogoda tochę Wam nie dopisała...

ArliJ napisał(a):przepięknie:)
Santorini deczko poznaliśmy w 2 dni, trochę z Waszej listy widzieliśmy ale jak widać kilka ciekawych zaułków nas ominęło jak Empirio...do nadrobienia kiedyś może...:)

Piękne zdjęcia!.
to prawda, ta wyspa jest po prostu zupełnie odmienna i warto zobaczyć ją przez przez dłużej niż 4 h jak wycieczki pływają.
poznawaliśmy ją we wrześniu a i tak trochę tłumów się przewinęło, w maju na pewno było luźniej czego zazdroszczę bo mi trochę zatłoczenie psuło odbiór wyspy i kadry :D


heca7 napisał(a):
kulka53 napisał(a):
c.d.n.


A kiedy? :wink:


Jeszcze tego dnia po południu słoneczko przedrze się przez chmury (i niestety z braku kapelusza zbyt mocno mi opali twarz). Wykorzystamy tę poprawę pogody i wybierzemy się zachodni kraniec wyspy.
Niestety na cdn musimy poczekać bo Autor relacji wpakował się w wymianę płotu i wykorzystuje pogodę podobną do greckiej w maju (nie leje przecież non stop).

Na tłum w maju narzekać nie było tak wg mnie żadnego powodu.
O tu mi tylko kilka osób nie dało zrobić zdjęcia wiatrakom.
Obrazek

DarCro napisał(a):- Kulki, zdobywcy wysp greckich, wreszcie dotarły do nas! Ihaaaaa!

:D :D :D
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 02.07.2014 15:14

I ja się W KOŃCU melduję!!

Ale relację wezmę na warsztat.... trochę później, bo wzywają mnie chyba powoli obowiązki ODPOCZYNKOWE :) :hut: :boss: :papa:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 03.07.2014 09:02

tony montana napisał(a):I ja się W KOŃCU melduję!!

Cześć Tony :D
No trochę Cię nie było... także i tu :)

Relacja nie zając, nie ucieknie... a i chwilowo zastój się nam przytrafił. Tak jak Małgosia wcześniej wspomniała, nadszedł czas na wymianę ogrodzenia :cool: no doba trochę za krótka się zrobiła :? .

Mam nadzieję, że ogarnąłeś już wszystkie swoje sprawy :) i powrócisz na dłużej.

Pozdrawiamy
:papa:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 03.07.2014 09:09

kulka53 napisał(a):
Relacja nie zając, nie ucieknie... a i chwilowo zastój się nam przytrafił. Tak jak Małgosia wcześniej wspomniała, nadszedł czas na wymianę ogrodzenia :cool: no doba trochę za krótka się zrobiła :? .

Pozdrawiamy
:papa:

Ogrodzenie nie zając :wink: ,
mam nadzieję, że pracę mają się ku końcowi, bo brakuję mi biało-niebieskich fotek :lol: .
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 03.07.2014 10:06

mysza73 napisał(a):
kulka53 napisał(a):
Relacja nie zając, nie ucieknie... a i chwilowo zastój się nam przytrafił. Tak jak Małgosia wcześniej wspomniała, nadszedł czas na wymianę ogrodzenia :cool: no doba trochę za krótka się zrobiła :? .

Pozdrawiamy
:papa:

Ogrodzenie nie zając :wink: ,
mam nadzieję, że pracę mają się ku końcowi, bo brakuję mi biało-niebieskich fotek :lol: .

Bez ogrodzenia mogą pojawić się nieproszeni goście (zające, sarny i ludzkie ofiary pewnego nałogu). :wink: :D Jest szansa, że nie będzie padać przez kilka kolejnych dni to i płot szybko stanie w pionie.

Biało-niebieskości nie zabraknie w najbliższych odcinkach.
Zapowiedź tego co pokażemy.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 03.07.2014 10:14

Niech ten płot szybko staje :wink: ,
bo ostatnie zdjęcie bajka :hearts:.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 03.07.2014 10:14

Lidia K napisał(a):Biało-niebieskości nie zabraknie w najbliższych odcinkach.


Bardzo biało-niebiesko czekam. :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Małe i duże bałkańskie podróże :-) - strona 413
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone