Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Makarska - co warto zobaczyć?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dsk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 160
Dołączył(a): 18.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dsk » 01.07.2008 20:19

jesli chodzi o ceny itp....

zaskoczylo mnie ze w sklepach dosc drogo a w knajpach normalnie albo i taniej nawet...

mielismy 1 raz w histori jakichkolwiek wyjazdow wykupione jedzenie -sniadania i obiadokolacje i musze stwierdzic ze bylo ok.
Godziny elastycznie sie dawalo dopasowac.
Sniadania bufet nie do przejedzenia ale wedliny maja straszne a objad zupa i 2 dania do wyboru z deserem mi wystarczaly...czyli nie jest zle:)

Jesli chodzi o wino to tylko domowe i koniecznie czerwone...

chyba z 5 roznych bialych pilem i wszystko straszne a juz sklepowe to koszmar:)

a czerwone od gospodarza 5 literkow przyjechalo i 1 biale a dodatkowo:
dzem figowy jak mowil tu ktos - wspanialy:)
kilka roslin narazie siedza w ogrodku rodzicow i zobaczymy co bedzie :)
ozujsko i karlowacko po kilka butelczyn


Coz jade na bank za rok a moze i we wrzesniu:)
I jednak najlepiej nie w sezonie, zabrac troche jedzenia wlasnego, samochod (ale nie koniecznie) i nawet w ciemno sie da:)
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 873
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 01.07.2008 20:38

Rewelacja :) Powiedz dsk jak długo jechaliście do Dubrownika i ile byliście w samym mieście? Cały czas się zastanawiam czy jest sens tam pojechać dla paru godzin. My zamieszkamy w dzielnicy Zelenka po stronie Splitu niedaleko tych wysokich hoteli. Mam nadzieję, że nie będziemy mieli dużo dalszej drogi :) Wina białego akurat nie lubie, ale na pewno skosztuje innego "białego" trunku RAKIJIIIIIII :D Proszę bardzo o zaznaczenie (mniej więcej) na mapce gdzie te mniamniuśne plaże :D opadła mi szczena po raz kolejny na ich widok. Gratuluje udanej wyprawy :)

Mapka z google:
http://www.fostertravel.pl/photo/big/12 ... rskiej.jpg
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 01.07.2008 21:13

Co do wina to wole czerwone, ale w Chorwacji dokładnie na płw.Peljesac białe było o niebo lepsze :D
Może zależy to od regionu..Peljesac to w końcu kraina wina:)
dsk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 160
Dołączył(a): 18.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dsk » 01.07.2008 21:42

Ja na Zelence mieszkalem!!!!!!!!!!!!!

Wiesz jaka ulica??????

Zejdziesz na dol, w prawo przy morzu ... nie mozna nie trafic!!!!!!

Rakija mnie nie powala bo to nasz bimber:):)

ale wino czerwone rewelka:)

Co do Knajpy Antonio to idz koniecznie.
Wlasciciel robi wino, oliwe i ma dziesiatki medali w regionie jest najlepszy...podobno...jakby co to dam namiar na mojego gospodarza.spoko facet za 5e masz litr wysmienity:)

Dubrownik busem 2h conajmniej w jedna strone ...ale czlowieku na murach na pewno powiesz ze bylo warto....


No i warto zobaczyc hotel jaki chorwaci chcieli nam dac ze dlugi a kwas nie chcial... 8)
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 873
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 01.07.2008 22:17

Ta ulica to Vukovarska albo Splitska. Ville Gandalfa na Zelence są podobno wszystkie obok siebie także to miła informacja :) Nasza mieści się ściana w ścianę z Villą Bogomila. Naprawdę obawiałem, że będziemy mieli ostry kawał drogi do tych fajnych plaż i jedyną taką cichszą będzie ówdziejsza Nugal pod Tucepi.
dsk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 160
Dołączył(a): 18.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dsk » 01.07.2008 22:35

ok mapka wykuta jak z kamienia ale nie mam nic ciekawszego do przerobienia niz win tools:)


jakby co to pytaj jak skojarze to odpowiem:)

Obrazek

Polwysep sw petar obowiazkowo obejdz caly co zobaczysz:):)

I dalej jak jest Osejeva i lasy to mozna do tej wspanialej plazy co ze skarpy jej widac dojsc!!!!!
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 873
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 02.07.2008 19:31

Teraz to na pewno już nie zabłądzimy :D Dzięki dsk. Zastanawiam się co jeszcze powinienem wiedzieć o Makarskiej ale chyba warto zostawić chociaż troszkę w sferze niespodzianek i tajemnic :D Powiedz jeszcze proszę jak z ofertami i oferującymi wycieczki oraz czy ceny w granicach 30 euro za Mostar, Dubrownik i 19 za fishpikniki są aktualne ;)
dsk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 160
Dołączył(a): 18.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dsk » 03.07.2008 12:10

dubrownik 30e
mostar 35e ale tu masz dodatkowo wodospady Kravica i meczet w Pocitlju - nasz pilot znal omama tamtejszego wiec tez fajnie bylo... sprzedaje on sok z granatow podobno wysmienity...ale 7e na litr...teraz jednak szkoda ze nie kupilem:)
fisz piknik 25 chyba kosztowal ale statek ladny i rybka wysmienita rakija i wino do oporu...niezle wychodzilismy na brzeg:):)
No i nasza zaloga to byli 2 goscie ktorzy byli zolnierzami w wojnie ichniejszej ostatniej...niezle opowiesci zapodawali... 8O
bestia75
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bestia75 » 08.07.2008 12:55

Wczoraj wróciłem z Makarskiej.Byłem z biurem Oskar i mieszkałem własnie na Splitskiej w dzielnicy Zelenka.Jezeli chodzi o ceny wycieczek FISH PICNIC to 25 e minimum.W porcie jest masa statków oferujących te wycieczki.Wybrałem statek VOGA.Fajny gest załogi bo akurat obchodziłem urodziny i dostałem nawet szampana na pokładzie.Jezeli chodzi o rakije to tylko poczęstunek ale tak jest wszedzie.Nie wierzcie w bajki że rakiji jest do bólu.Wszyscy którzy organizuja te wycieczki tak mówia a potem szczególnie w drodze powrotnej każą nawet sobie płacić za rakije.Obiadek na statku bardzo smaczny,wino do obiadu gratis(litr na cztery osoby).Nie wierzcie tez w historie LAWENDOWE POLA.Nasz rejs był do miejscowosci Jelsa na Hvarze oraz do Bol na Braciu.Na słynnym Hvarze mielismi 45 minut czasu wolnego a jak zapytalismy miejscowego o pola lawendy to okazało sie że do tych pól jest 3 km.
Dubrownik!!!Warto za każdą cene!!Ja akurat jechałem ze znajomymi samochodem.Z Makarskiej jest 150 km do Dubrownika.Na dojazd trzeba liczyć 2,5 godziny.Trudno zaparkować w Dubrowniku.Lepiej zostawić auto z dalsza od centrum bo na duzych płatnych parkingach i tak nie ma miejsca wiec lepiej zaoszczedzić czas i nie bładzic miedzu zakorkowanymi ulicami w centrum w poszukiwaniu parkingu.Straciliśmy ponad 30 minut na szukanie,az w końcu pojechaliśmy z dala od centrum i po 5 minutowym spacerku byliśmy na miejscu.
Jezeli chodzi o zakupy to na Zagrebackiej masz market Konzum przy takim małym rondzie.Jezeli potrzebyjesz wiekszego marketu to 10 minut pieszo w góre za ul.Splitską masz KERUM.Market większy od Konzuma,dostaniesz tam wszystko.Przykładowo kilogram arbuza w Kerum 2,99 kn a w sklepiku przy plaży 8 kn.
Jeżeli chodzi o wina to polecam czerwony VRANAC oraz białe bodajże GRAVESAVICA.
Ludzi coraz wiecej na plażach.szczerze mówiąc to z kazdym dniem trudniej znależć dobre miejsce.Na plaże musisz wychodzić około 9 rano jezeli chcesz miec jakiś wybór miejsca do plażowania.Temperatura jak w Afryce:))Wieczorem o 19 było 44 stopnie.Jezeli masz możliwosc dokupienia klimatyzacji do pokoju to polecam bo ciężko wytrzymać bez klimy.Ludzie spią nawet na tarasach!!
Jeżeli macie pytania to piszcie.Odpowiem jutro.
grzesis
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 13.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzesis » 08.07.2008 20:06

dsk napisał(a):ok mapka wykuta jak z kamienia ale nie mam nic ciekawszego do przerobienia niz win tools:)


jakby co to pytaj jak skojarze to odpowiem:)

Obrazek

Polwysep sw petar obowiazkowo obejdz caly co zobaczysz:):)

I dalej jak jest Osejeva i lasy to mozna do tej wspanialej plazy co ze skarpy jej widac dojsc!!!!!


Czy mógłbys wkleić mapkę w większej rozdzielczości, ewentualnie wysłać mi na emaila adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl, i jak wiesz gdzie są bankomaty Zagrebacka Banka czy mógłbys je zaznaczyć?
Artur68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 671
Dołączył(a): 14.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Artur68 » 08.07.2008 20:31

dsk napisał(a):fisz piknik 25 chyba kosztowal ale statek ladny i rybka wysmienita rakija i wino do oporu...


bestia75 napisał(a):Nie wierzcie w bajki że rakiji jest do bólu.Wszyscy którzy organizuja te wycieczki tak mówia a potem szczególnie w drodze powrotnej każą nawet sobie płacić za rakije.



To jak to jest z tymi napitkami ? :wink:
bestia75
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bestia75 » 10.07.2008 13:15

Z napitkami na fish picknikach jest tak ze wszyscy którzy organizują wycieczki mówia że rakiji mozna pic do woli.Ale rzeczywistosc jest inna.Zarówno my jak i nasi znajomi kilka dni wczesniej byli na takiej wycieczce kupując ja przy promenadzie palmowej koło przystanii.Jest tam kilka duzych statkow i kazdy organizuje rejs.Najwiecej chetnych jest na rejs Makarska-Hvar-Brac-Makarska.Start 8.30 powrór około 18.
Rzeczywistość z rakiją i winem wyglada tak:
Ładujesz sie na pokład,odbijacie od brzegu,po kilkunastu minutach pani przechodzi z taca na której ma malutkie plastikowe kubeczki a w nich może po 20 ml rakiji.Kazdy sie częstuje i ......długo długo nic.Udalismy sie wiec na dolny pokład do baru z zapytaniem czy przypadkiem nie brakło załodze tego trunku:))kelner wyłozył kolejna tace na barek i kazał sie czestować.Zeszlismy jeszcze moze dwa razy i w drodze powrotnej kazano nam juz....zapłacić chyba 5 kn za 20 ml.Wino było do obiadu gratis w ilosci litra na cztery osoby.Wczesniej gdy pytalismy o winko to też płatne chyba 10 kn za plastikowy kubeczek mieszczący moze 150 ml.
Najprawdopodobniej taka zasade stosują na wszystkich tych statkach.My byliśmy takim duzym białym o nazwie VOGA.Znajomi byli jeszcze wiekszym z zielonymi ławkami i siatka na górze zazywał sie chyba MAKARSKI....coś tam dalej ale nie pamietam.Było tak samo.
Kilka dni pozniej spotkalismy goscia ktory nam sprzedał bilety na ten rejs i Polak nie byłby Polakiem:)) gdyby nie zapytał....dlaczego żałowano rakiji:))Odpowiedział ze ze wzgledow bezpieczenstwa,że niektórzy pózniej skacza do morza itd.
Tak wiec nie jest tak do końca prawda z tymi darmowymi i nielimitowanymi trunkami.
Artur68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 671
Dołączył(a): 14.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Artur68 » 10.07.2008 14:18

Dzięki "bestio" z wyczerpującą odpowiedź - dobrze ,że nie jestem amatorem rakii ,lecz raczej zapalonym piwoszem :D
Mam pytanie co do samego rejsu - czy statek zawija do jakiś zatoczek ,gdzie można się na przykład wykąpać i poopalać ? - bo słyszałem również o takiej ofercie.
Jeżeli możesz to proszę odezwij się na maila , bo mam jeszcze kilka pytań dotyczących Makarskiej , a nie chcę zaśmiecać wątku-pozdrawiam Artur ( adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl )
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 10.07.2008 14:23

a w jakiej cenie ta wycieczka Makarska-Hvar-Brac-Makarska?
tak na oko ;) (sorry za OT)
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 873
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 10.07.2008 14:32

mutiaq napisał(a):a w jakiej cenie ta wycieczka Makarska-Hvar-Brac-Makarska?
tak na oko ;) (sorry za OT)


W granicach 25 euro / osoba :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Makarska - co warto zobaczyć? - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone