Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Makarska - co warto zobaczyć?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 10.07.2008 15:34

3lata temu jak byliśmy na takiej wycieczce całodniowej to tylko marzyłam w drodze powrotnej, abyśmy dobili do brzegu..pół statku ludków była ostro podcięta..ludzie rzucali się na stery, bawili sie w kapitanów :?
Chcieli skakać do morza..
Na początku wyglądało to nawet zabawnie, ale później to już nie było mi do śmiechu :(
Jedna kobitka jak zakręciła sterem to myśleliśmy, że stateczek się przewróci...
Nie mówiąc, że obsługa też nie żałowała sobie napojów :?
Za dużo alkoholu to nie zdrowo, może zmniejszyli ilość trunków 8O :D
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 873
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 10.07.2008 19:08

ines napisał(a):3lata temu jak byliśmy na takiej wycieczce całodniowej to tylko marzyłam w drodze powrotnej, abyśmy dobili do brzegu..pół statku ludków była ostro podcięta..ludzie rzucali się na stery, bawili sie w kapitanów :?
Chcieli skakać do morza..
Na początku wyglądało to nawet zabawnie, ale później to już nie było mi do śmiechu :(
Jedna kobitka jak zakręciła sterem to myśleliśmy, że stateczek się przewróci...
Nie mówiąc, że obsługa też nie żałowała sobie napojów :?
Za dużo alkoholu to nie zdrowo, może zmniejszyli ilość trunków 8O :D


Wesoło musiało być :D No ale wiadomo, wszystko z umiarem ;)
bestia75
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bestia75 » 11.07.2008 14:30

Kupując wycieczke Makarska -Hvar-Brac_Makarska przy promenadzie płacisz albo 27 euro albo 200 kn od osoby.Czyli liczac kurs wychodzi ze nieco bardziej opłaca sie placic w euro.Cena wycieczki organizowanej przez Oskara to 24 euro.
Wycieczki różnią sie tylko miejsowoscia przystanku na wyspie Hvar.Duże statki płyna do Jelsy a ten mały do miejscowosci Vrboska.Dalszy plan rejsu taki sam-mianowicie Bol na wyspie Brać.Na Bolu jest około 3,5 godziny na plazowanie.Ceny na Bolu z kosmosu!!!Najdrożej w całej Chorwacji!!Nawet na Starym Miescie w Dubrowniku piwko tańsze niz na plazy Zlatni Rat:))Doplywając na Bol statek cumuje w porcie i jest mozliwosc transferu wodna taksówką na słynna plaże Zlatni Rat.Cena takiej trzyminutowej:))przyjemności 10 kn.Pieszo może 15 minut.
dsk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 160
Dołączył(a): 18.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dsk » 17.07.2008 09:33

Artur68 napisał(a):
dsk napisał(a):fisz piknik 25 chyba kosztowal ale statek ladny i rybka wysmienita rakija i wino do oporu...


bestia75 napisał(a):Nie wierzcie w bajki że rakiji jest do bólu.Wszyscy którzy organizuja te wycieczki tak mówia a potem szczególnie w drodze powrotnej każą nawet sobie płacić za rakije.



To jak to jest z tymi napitkami ? :wink:



nie wiem jak jest z tymi co w porcie siedzą ale my mieliśmy z biura załatwione więc pilot znał doskonale załoge i alkohol byl dostępny cały czas... inna sprawa ile można wypić na spiekocie na statku???:) wino zimne jeszcze uchodzi ale ten bimber/rakija...nie bardzo...:)
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 873
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 30.07.2008 21:56

4 miesiące planowania, śledzenia niczym mol książkowy naszego kochanego forum, zapoznawania z kulturą, językiem, rejonami i ciekawostkami, które warto znać... W końcu nastał ten upragniony DDW.

Spakowani jesteśmy od wczoraj :D Tylko moja ładniejsza połówka lata po domu przekonana, że czegoś zapomnieliśmy, a torba z jedzeniem na podróż powoli zaczyna gabarytem doganiać tą z ciuchami :mrgreen:. Wsiadamy o 1:28 w gandalfowy krążownik i bądź drogo szeroka!

PS. Relacja już się pisze ;) Jak na razie w główce, ale obiecuje, że przeleje wszystko po przez klawiaturę na Wasze monitory.

Pozdrav :papa:
bestia75
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bestia75 » 30.07.2008 23:34

Zatem życzę szczęśliwej podróży i niezliczonych,niezapomnianych atrakcji na miejscu!!Wypoczywajcie a po powrocie podzielcie się wrażeniami:)
madzikaa7
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 30.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzikaa7 » 30.07.2008 23:46

Witam forumowiczów, mam takie pytanie, czy w okolicach Makarskiej jest jakiej miejsce na plazy: przytulne i romantyczne;p gdzie raczej ludzie nie laza?:P moze ma ktos jakies pomysly?
bestia75
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bestia75 » 31.07.2008 11:12

W samej Makarskiej ciężko będzie ze znalezieniem spokojnej,ustronnej plaży.Raczej wszędzie duzo ludzi szczególnie teraz w szczycie sezonu.Natomiast spokojnie znajdziesz ciche zatoczki fundując sobie półgodzinny spacer w jedna bądz w druga strone od centralnej plazy w Makarskiej.Bardziej zorientowany jestem jeżeli chodzi o kierunek w strone Splitu.Najblizsza miejscowośc to bodajże Krvavica,później Baska Voda.Jest tam po drodze sporo fajnych miejsc,między innymi kawałek plaży dla lubiących opalać się nago.
Jeżeli chodzi o kierunek w strone Dubrownika to powiem szczerze ze nie bywałem tam często.Zwiedzanie plaży w tamtejszym kierunku zakończyliśmy kawałek za półwyspem Sv.Petar.Ale wiem ze nastepna miejscowośc to chyba Tucepi i tam jest podobno sporo takich miejsc jakich szukasz.Tak więc jezeli posiadacie autko to mozecie poszukać najlepszego dla Was miejsca.No a jeżeli to wyjazd autokarowy to tez mozna sie wybrać autobusem(tamtejszy PKS nazywa sie chyba PROMAT i kursuje bardzo przyzwoicie).My na przykład w jeden dzień wybraliśmy sie na plazowanie do Baska Voda,przy okazji zwiedzilismy miejscowosc.Udanego wypoczynku:))
Crokuski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 09.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crokuski » 31.07.2008 12:02

W sezonie raczej nie znajdziesz pustych miejsc, ale kameralne i mało zatłoczone - bez problemu. Pojedz w stronę Tucepi ale skręć w prawo przed miasteczkiem do opuszczonego hotelu Jadran, gdzie zaparkuj. Następnie idz wzdłuż plaży w stronę Makarskiej aż dojdziesz do przepięknej małej plaży o szerokości może 10m.
DENISE
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 17.07.2010
Tucepi- apartament

Nieprzeczytany postnapisał(a) DENISE » 27.07.2010 22:19

[quote="ines"]Dla mnie Riwiera Makarska najbardziej TAK,
Sama Makarska niestety Nie!
(miasteczko jak miasteczko, nic specjalnego,ciągle tłumy, do plaży daleko, a apartamenty nad plaza w bardzo wysokiej cenie:(jedyna zaleta to targ i duży wybór restauracji)


Jest tyle pięknych miejscowości w okolicach Makarskiej (Brela, Tucepi,
Baska V., Podgora w których do plaży nie drałuje sie przez pół miasta;)!
W Tucepi(ok.5km za Makarska) płaciliśmy od 28 sierpnia 18E za apartament 60m2 praktycznie przy samej plaży, oczywiście pojechalismy w ciemno)
We wrześniu nie ma po co rezerwować, bo kwater jest tyle, ze można przebierać i negocjować ceny!Zawsze dobrze wiedzieć za co sie płaci:)
Co do zwiedzania to oczywiście:
Cala Riwiera, wyspy Brac, Hvar, Split, Trogir, Dubrovnik...
Jednak każdy preferuje co innego..jeśli lubisz tłumy i dużo rozrywek to miejsce dla ciebie![/quote]

Będę wdzięczna za podanie jaki to był ten 60 m apartament w cenie 28 euro. Proszę o wiadomość na maila: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Danuta
wojtasekk
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 22.04.2010
Re: Tucepi- apartament

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtasekk » 28.07.2010 10:57

Będę wdzięczna za podanie jaki to był ten 60 m apartament w cenie 28 euro. Proszę o wiadomość na maila: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Danuta[/quote]

Musisz wziąć pod uwagę, że te wypowiedzi są z 2008 roku. O ile apartament może być taki sam to ceny zdecydowanie niekoniecznie:)
Vivika
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 07.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vivika » 29.07.2010 18:46

Mam pytanie dot. punktu widokowego na Makarską. Słyszałam, że jest tam jakieś wzgórze - punkt z którego rozciąga się piękny widoczek na panoramę Makarskiej. Może ktoś wie w którym to jest miejscu i jak tam dotrzeć (pieszo czy samochodem)?
atotomus
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 31.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) atotomus » 31.07.2011 12:59

hej, a ja mam pytanie dotyczące imprezowej części Chorwacji w Makarskiej w której nigdy nie byłem. Czy można liczyć na duże kluby imprezowe? Czy raczej małe bary, knajpy, restauracje etc? Jak mniej więcej kształtują się ceny w takich klubach (wejścia, alkohole)? Czy jest coś charakterystycznego a niespotykanego w PL o czym powinienem wiedzieć odwiedzając takie miejsca w Makarskiej?
pozdrawiam
tomek
KrzychuZiom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 661
Dołączył(a): 04.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzychuZiom » 31.07.2011 16:03

Ja także rozważam wypad na Makarską , choć mam mieszane uczucia , czy naprawdę w sierpniu będzie ciężko o spokojne miejsce gdzie można dojść spacerkiem 1km/2km od centrum ? oraz jak ceny ? znajdziemy coś w granicach 15 euro od os ? jedziemy w 4 ..
LUKASQ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 294
Dołączył(a): 12.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKASQ » 12.09.2012 11:01

Wrocilem z Makarskiej 23 sierpnia. Bylem w terminie 10-23 sierpien 2012. Powiem krotko. Najbardziej ZAJE***TA opcja wakacyjna dla WSZYSTKICH. Niesamowita pogoda, widoki takie ze az chce sie plakac ze urodzilo sie w Polsce a nie w Chorwacji, morze czystrze niz woda w kranie (lecz niestety piekielnie slone), imprezy od rana do rana, ludzi prze-mili, tylko rakija nie dobra jak cholera. Nie bede sie zbytnio rozpisywal. Wszelkie pytania prosze na maila adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl, bardzo chetnie pomoge i odpisze. Pozdrawiam. Lukasz 25 lat, Kraków.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Makarska - co warto zobaczyć? - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone