Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Makarska - co warto zobaczyć?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
RobCRO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1502
Dołączył(a): 04.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) RobCRO » 25.05.2008 10:38

Inde, to dzielnica Zelenka...więc o ile mnie pamięć nie zawodzi, jest to Splitska, chyba Vukovarska...spójrz na plan Makarskiej, jakie są tam ulice w tej dzielnicy i wszystko jasne...

pozdrav
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 873
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 25.05.2008 12:11

O cholerka przecież to przedmieścia chyba są :D Do morza w sumie nawet nie aż tak daleko, ale żeby dojść sobie do portu i "starówkę" to szykuje się niezła wyprawa. Kursują w Makarskiej jakieś autobusy miejskie albo coś na ich wzór? Dzięki RobCRO :)

Pozdrav :papa:
zzola
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 05.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zzola » 07.06.2008 13:52

Chciałabym się podpiąć pod wątek i spytać, gdzie dokładnie znajdują się plaże w Makarskiej. Na pewno jest to całe wybrzeże od strony Splitu (opisujecie je jako bardzo tłoczne), co jeszcze? :roll: Mam zarezerwowany apartament na ul. Biokovskiej i zastanawiam się, gdzie będzie najlepsze miejsce do wypoczynku... Z planu miasta wynika, że będę mieć dość blisko do portu, lecz port to nie plaża ;) Czy na półwyspie Sv. Petar od strony portu jest taka możliwość lub na wybrzeżu w dzielnicy Osejava?
dsk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 160
Dołączył(a): 18.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dsk » 16.06.2008 10:15

No i wrocilem:):)

900 zdjec kilka litrow wina i piwa wspomnienia na caly rok i na bank powrot za rok albo moze nawet wczesniej:):)

Mimo kilku dni deszczowych bylo poprostu bosko:)
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 873
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 16.06.2008 14:43

dsk napisał(a):No i wrocilem:):)

900 zdjec kilka litrow wina i piwa wspomnienia na caly rok i na bank powrot za rok albo moze nawet wczesniej:):)

Mimo kilku dni deszczowych bylo poprostu bosko:)


Czekamy na relację dsk! :) A teraz pisz mi tu prędziutko co z tymi ustronnymi plażami, czego mamy się spodziewać i na co uważać w obecnych warunkach!

Vidimo se poslije! :papa:
bestia75
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bestia75 » 18.06.2008 00:11

Chciałbym się dowiedzieć czy ulica Splitska w Makarskiej to peryferie miasta czy można ją zaliczyć do centrum?
Jeszcze trzy pytania:
1.Odległość ze Splitskiej do centrum rozrywkowego?
2.Odległość ze Splitskiej do plaży?
3.Odległosć ze Splitskiej do marketu Konzum?
Najchetniej jakby ktos podał ile minut zajmuje pokonanie w/w tras,bo wiadomo ze odległość w metrach nie zawsze jest miarodajna(jedni podaja w linii prostej inni wzdłuz ulicy itp.)
Z góry wielkie dzięki!!
RobCRO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1502
Dołączył(a): 04.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) RobCRO » 18.06.2008 07:37

bestia75 napisał(a):Chciałbym się dowiedzieć czy ulica Splitska w Makarskiej to peryferie miasta czy można ją zaliczyć do centrum?
Jeszcze trzy pytania:
1.Odległość ze Splitskiej do centrum rozrywkowego?
2.Odległość ze Splitskiej do plaży?
3.Odległosć ze Splitskiej do marketu Konzum?
Najchetniej jakby ktos podał ile minut zajmuje pokonanie w/w tras,bo wiadomo ze odległość w metrach nie zawsze jest miarodajna(jedni podaja w linii prostej inni wzdłuz ulicy itp.)
Z góry wielkie dzięki!!


Splitska to raczej nie centrum, aczkolwiek daleko nie jest, poza tym, trudno podać czas przejścia, bo to stosunkowo długa ulica i niewiadomo, pod który numer trafisz...poza tym, zależy też od tempa, jakim się poruszasz. Jeden obróci w 5 minut, inny będzie się "ślimaczył" i 20 pokonując ten sam odcinek...
ale jeśli chodzi o Konzum, to jest on w miarę blisko, bo na następnej ulicy w dół - Zagrebačkiej. Do plaży jest dalej...poza tym, na którą plażę?
pewnie masz już mapę, a jeśli nie, to znajdziesz ją tutaj może się to przydać...

pozdrav
bestia75
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bestia75 » 18.06.2008 12:43

Wielkie dzięki!!
A która plaża posiada najbardziej rozbudowana infrastrukturę?Konkretnie chodzi mi o mozliwośc kupienia jakiegoś napoju na plaży,jakiś beach bar itp,żeby nie trzeba było po każdą rzecz biegać do sklepów?
Jeszcze pytanko czy mozna legalnie spożywać na chorwackich plażach piwko czy jest jakiś zakaz?
Jeżeli mozesz to napisz jeszcze gdzie,w rejonie jakich ulic znajduje sie to scisłe centrum rozrywkowe Makarskiej?
Wielkie dzięki kolego:))
fabi
Odkrywca
Posty: 63
Dołączył(a): 17.05.2006
plaże

Nieprzeczytany postnapisał(a) fabi » 24.06.2008 08:36

to może ja też o coś zapytam Was. Interesują mnie Brela i Baśka Woda. Czy w tych miejscowościach są plaże żwirowe z łagodnym wejściem do wody? I czy z tych miejsc pływają jakieś tramwaje wodne do Splitu i trogiru w stałych godz. Chciałbym np. pochodzić po trogirze a nie zawsze jechać autem.
Może są jakieś wycieczki na pobliskie wyspy ( jakieś przyklady cenowe)
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005
Re: plaże

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 24.06.2008 11:58

fabi napisał(a):to może ja też o coś zapytam Was. Interesują mnie Brela i Baśka Woda. Czy w tych miejscowościach są plaże żwirowe z łagodnym wejściem do wody? I czy z tych miejsc pływają jakieś tramwaje wodne do Splitu i trogiru w stałych godz. Chciałbym np. pochodzić po trogirze a nie zawsze jechać autem.
Może są jakieś wycieczki na pobliskie wyspy ( jakieś przyklady cenowe)


Wystarczy poszukać Brela i Baska Voda były już opisywane wiele razy..
http://cro.pl/forum/search.php?mode=results


Pozdrawiam:)
fabi
Odkrywca
Posty: 63
Dołączył(a): 17.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) fabi » 24.06.2008 12:01

jestem Ci niezmiernie wdzięczny :lol:
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 24.06.2008 12:11

ależ nie ma za co :twisted: :o
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 24.06.2008 13:15

fabi napisał(a):jestem Ci niezmiernie wdzięczny :lol:



Coś mi się wydaje, że kolega Fabi podrywa koleżankę Ines. I bądż tu uczynny dla wszystkich.
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 24.06.2008 13:26

:lol:
dsk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 160
Dołączył(a): 18.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dsk » 01.07.2008 19:49

Inde napisał(a):
dsk napisał(a):No i wrocilem:):)

900 zdjec kilka litrow wina i piwa wspomnienia na caly rok i na bank powrot za rok albo moze nawet wczesniej:):)

Mimo kilku dni deszczowych bylo poprostu bosko:)


Czekamy na relację dsk! :) A teraz pisz mi tu prędziutko co z tymi ustronnymi plażami, czego mamy się spodziewać i na co uważać w obecnych warunkach!

Vidimo se poslije! :papa:


NIE PISZE Z POLSKIMI ZNAKAMI BO ICH W DOMOWYM LAPKU NIE POSIADAM:)
Sporo pracy mialem a i jakos strona dziala wooolno strasznie ale jak trzeba to sie napisze cos niecos:)

Co do Splickiej to nad nia niedaleko jest wielgachny market...nie pamietam nazwy...kupowalismy tam czasem rozne sprawunki:):)
MIeszkalem na Slavonskiej kolo kosciola.Jak dla mnie to blisko centrum...jakies 10min piechotka (2-3 dnia juz sie nie zauwaza odleglosci).

Najwazniejsze ze z tej strony jest znacznie blizej do wspanialszych ciekawszych plaz.
Jedna rada jak stoisz twarza do zajebistego widoku:):)musialem:) czyli wody blekitnego nieba i wysp w oddali to wszystko co najlepsze w Makarskiej z plaz jest po prawej stronie:)
Czym dalej tym piekniej.

aha w tych rejonach pelno jest niemieckich nudystow...ale nic to:):) nie ma za to tlumu ludzi z dziecmi i betonu...istny raj!!!
To nasza 1 plaza przed wejsciem do lasku i przed skalami.
Obrazek

ta to juz dalsze odkrycie ale naprawde warto!!!! dalej w las i na skaly a niedaleko juz miejscowosc Krvavica - czyli kaszanka po slowensku(o ile pamietam)

Obrazek

Nasze miejsce bylo ponizej...Druga strona za plecami jest piekniejsza ale wszystkie zdjecia plaz mam z zona a tam opalac sie w kostiumie to grzech:)

... ale moze cos znajde...
Obrazek

a to jedna z wielu drog do domu...jest pieknie:)
Obrazek

Sama MAkarska nawet fajna.
Najlepsza knajpa jaka znalezlismy my i jeszcze kilka innych osob to bez dwoch zdan ANTONIO czyba na ulicy Cvijetnej (dochodzi sie nia do plazy lub jakas obok kolejna:)]
Lody w havana romana przy poczatku portu super jak mowiliscie:):) ale znalazlem lepsze w Dubrovniku niedaleko wejscia na mury.
Pizza najlepsza jaka jadlem tez w Dubrovniku zaraz przy porcie ...ale trzeba kolo 30 min czekac...juz mialem robic raban ...a tu pan zadowolony przyszedl:)

JAk na 1 raz to sie ciesze ze z biurem pojechalismy...
aha GANDALF TRAVEL jak dla mnie super biuro!!!!!!!!!!!!!!!
Zero klopotow, autokar 1 klasa wypas, kierowcy super, pilot od 10 w tamtym rejonie zna wszystkich, rezydent 1 raz jak my ale to nic!
Na biuro nie dam zlego slowa powiedziec i dzielnie odpieram ataki glupoli na forum GW:)
Dubrovnik super,
Hvar i Brac na tyle co widzielismy super,
Biokowo super,
wodospady Kravice, Pocitelj z zamkiem i meczetem super,
Mostar gdyby nie zasmiecenie mialby swoj klimat...no i czlowiek nie skoczyl z mostu przez caly czas jak bylismy:(:(
Kawa po turecku...bez rewelacji:)
Split to moje rozczarowanie...gdyby nie Palac Dioklecjana ( trzeba zobaczyc koniecznie) to byloby fatalnie... a ten smrod w porcie...:(:(

Oczywiscie forum bylo odpowiednio zareklamowane i na wszystkich wycieczkach gdzie spodziewalem sie stada ludzi koszulka byla zakladana...
Obrazek


Szkoda tylko ze z braku czasu nie udalo sie wstapic do Blato i MR Olimpija:(

...ok nie wiem co jeszcze ... jakies pytania itp?:)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Makarska - co warto zobaczyć? - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone