Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Makarska - co warto zobaczyć?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 873
Dołączył(a): 07.03.2008
Makarska - co warto zobaczyć?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 10.03.2008 17:25

Postanowione i zarezerwowane! Pierwszego września wyruszamy do Makarskiej! Zamieszkamy niemalże w centrum na 9 dni. Jako obowiązek stawiam sobie niemiłosierne leniuchowanie na plaży, aktywne zwiedzanie wszystkiego co warto zobaczyć w obrębie 100km oraz wypróbowanie narodowej (lokalnej) kuchni. W planie już teraz uwzględniłem odwiedzenie Mostaru oraz Dubrownika. Nie mam jednaj pojęcia na jakiej plaży leniuchować w taki sposób aby nie wspominać jedynie betonu, co warto zjeść oraz w jakie jeszcze miejsca się wybrać. Jeśli macie chwilkę czasu bardzo proszę o Wasze sprawdzone propozycje miejsc do zwiedzenia oraz wspomnienia z tego miejsca.

Pozdrawiam!
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 10.03.2008 18:13

Dla mnie Riwiera Makarska najbardziej TAK,
Sama Makarska niestety Nie!
(miasteczko jak miasteczko, nic specjalnego,ciągle tłumy, do plaży daleko, a apartamenty nad plaza w bardzo wysokiej cenie:(jedyna zaleta to targ i duży wybór restauracji)


Jest tyle pięknych miejscowości w okolicach Makarskiej (Brela, Tucepi,
Baska V., Podgora w których do plaży nie drałuje sie przez pół miasta;)!
W Tucepi(ok.5km za Makarska) płaciliśmy od 28 sierpnia 18E za apartament 60m2 praktycznie przy samej plaży, oczywiście pojechalismy w ciemno)
We wrześniu nie ma po co rezerwować, bo kwater jest tyle, ze można przebierać i negocjować ceny!Zawsze dobrze wiedzieć za co sie płaci:)
Co do zwiedzania to oczywiście:
Cala Riwiera, wyspy Brac, Hvar, Split, Trogir, Dubrovnik...
Jednak każdy preferuje co innego..jeśli lubisz tłumy i dużo rozrywek to miejsce dla ciebie!
Ostatnio edytowano 10.03.2008 18:31 przez ines, łącznie edytowano 1 raz
Marcin29
Croentuzjasta
Posty: 279
Dołączył(a): 10.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin29 » 10.03.2008 18:27

ines napisał(a):Dla mnie Riwiera Makarska najbardziej TAK,
Sama Makarska niestety Nie!

Jest tyle pięknych miejscowości w okolicach Makarskiej (Brela, Tucepi,
Baska V., Podgora w których do plaży nie drałuje sie przez pół miasta;)!
We wrześniu nie ma po co rezerwować, bo kwater jest tyle, ze można przebierać i negocjować ceny!Zawsze dobrze wiedzieć za co sie płaci:)
Co do zwiedzania to oczywiście:
Cala Riwiera, wyspy Brac, Hvar, Split, Trogir, Dubrovnik...
Jednak każdy preferuje co innego..:)


Zgadzam sie Ines!!!calkowicie popieram... :wink:
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 873
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 10.03.2008 18:32

Gdybym miał na tyle umiejętności kierowcy aby dać się na wyjazd własnym autem (którego jeszcze nie mam) taki kawał drogi to oczywiście, że wybrałbym bardziej postronne miejsca. Jedziemy jednak z Gandalfvtravel w jedno z miejsc, które oferują. Stąd będziemy skazani nijak na wycieczki organizowane przez rezydenta oraz krajowy "pks".
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 10.03.2008 19:16

no to zmienia postać rzeczy:)
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 873
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 10.03.2008 19:41

ines napisał(a):no to zmienia postać rzeczy:)


Domyślam się :) Na pewno ominie nas wiele dzikich plaż, odległych od miejsca noclegu wypraw. Jednakże jestem pewny że w okolicy również jest mnóstwo ciekawych miejsc do zwiedzenia tym bardziej, że w Cro będziemy po raz pierwszy ;)
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 10.03.2008 22:46

Riwiera Makarska to dla mnie najpiękniejsza cześć Chorwacji:)
Na pewno nie będziecie sie nudzić, bo jest tam co robić:)
Piękne widoki, wspaniała atmosfera i niepowtarzalny klimat sprawia ze będziecie ten wyjazd milo wspominac;))

ps.Jak będziecie mieli okazje to wybierzcie sie do cro autem:)
Kir
Cromaniak
Posty: 1012
Dołączył(a): 06.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kir » 11.03.2008 01:20

Przez Makarską jeżdzą autobusy ichniejszego PKS na trasie Dubrownik -Split Możecie więc na własną rękę albo z biurem podrózy zwiedzić Dubrownik (zwiedzić koniecznie)
czy Split. Dalej jednak niż Trogir bym sie nie porywał.

Biura w Makarskiej organizują wyjazdy do Medjugorje a czasem wodospady Kravica-Medjugorje-Mostar i taka wycieczke polecam ale musicie mieć paszporty
Tu możecie coś zobaczyć:
forum/viewtopic.php?t=10592&start=1

Są też rejsy stateczkami na wyspy.
Marcin29
Croentuzjasta
Posty: 279
Dołączył(a): 10.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin29 » 11.03.2008 11:29

Inde napisał(a):Gdybym miał na tyle umiejętności kierowcy aby dać się na wyjazd własnym autem (którego jeszcze nie mam) taki kawał drogi to oczywiście, że wybrałbym bardziej postronne miejsca. Jedziemy jednak z Gandalfvtravel w jedno z miejsc, które oferują. Stąd będziemy skazani nijak na wycieczki organizowane przez rezydenta oraz krajowy "pks".


a no to inna historia.czy to bedzie wypoczynek ze zwiedzaniem?
taki mix znaczy sie?jeden dzien zwiedzanie, kolejny plaza...?
jesli tak to ten na plaze warto wykorzystac na przemieszczenie sie gdzies obok-Brela, Baska Voda... :wink:
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 873
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 11.03.2008 14:54

Marcin29 napisał(a):
Inde napisał(a):Gdybym miał na tyle umiejętności kierowcy aby dać się na wyjazd własnym autem (którego jeszcze nie mam) taki kawał drogi to oczywiście, że wybrałbym bardziej postronne miejsca. Jedziemy jednak z Gandalfvtravel w jedno z miejsc, które oferują. Stąd będziemy skazani nijak na wycieczki organizowane przez rezydenta oraz krajowy "pks".


a no to inna historia.czy to bedzie wypoczynek ze zwiedzaniem?
taki mix znaczy sie?jeden dzien zwiedzanie, kolejny plaza...?
jesli tak to ten na plaze warto wykorzystac na przemieszczenie sie gdzies obok-Brela, Baska Voda... :wink:


Dokładnie tak :) Będzie to jak sam to nazwałeś "mix" dziś tu jutro tam a pojutrze cały dzień na słoneczku. Aktywnie, fakultatywnie a między tym leniuchowanie z opalaniem. Brela, Baska Voda jakie mniej więcej są to odległości do pokonania? Zakładając, że początek marszu mamy w porcie w Makarskiej?:)
Bierut
Croentuzjasta
Posty: 168
Dołączył(a): 17.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bierut » 26.03.2008 10:00

ines napisał(a):Riwiera Makarska to dla mnie najpiękniejsza cześć Chorwacji:)
Na pewno nie będziecie sie nudzić, bo jest tam co robić:)
Piękne widoki, wspaniała atmosfera i niepowtarzalny klimat sprawia ze będziecie ten wyjazd milo wspominac;))

ps.Jak będziecie mieli okazje to wybierzcie sie do cro autem:)


Ines, czytałem twoje posty jeszcze przed wyjazdem gdy tak samo jak ja teraz miałaś wątpliwości gdzie zacumować. Widzę, że wybrałaś Tucepi.
Czy mogłabyś jeszcze raz wyrazić opinię gdzie się zatrzymać: Od Breli po Tucepi. Jedziemy (własnym samochodem) z dziećmi i raczej nie zależy nam na głośnym, życiu nocnym. Z twoich opowieści odpada Makarska, zastanawiam się co z tą Brelą, czy te podejścia z plaży są naprawdę takie niewygodne ? Wyjeżdzamy 23 czerwca. Tak więc decyzja na miejscu. Priorytetem dla nas jest apartament naprawdę blisko morza w rozsądnej cenie. Nie bez znaczenia jest także dostęp do sklepów, bankomatów.
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 26.03.2008 10:44

Inde napisał(a):
Marcin29 napisał(a):
Inde napisał(a):Gdybym miał na tyle umiejętności kierowcy aby dać się na wyjazd własnym autem (którego jeszcze nie mam) taki kawał drogi to oczywiście, że wybrałbym bardziej postronne miejsca. Jedziemy jednak z Gandalfvtravel w jedno z miejsc, które oferują. Stąd będziemy skazani nijak na wycieczki organizowane przez rezydenta oraz krajowy "pks".


a no to inna historia.czy to bedzie wypoczynek ze zwiedzaniem?
taki mix znaczy sie?jeden dzien zwiedzanie, kolejny plaza...?
jesli tak to ten na plaze warto wykorzystac na przemieszczenie sie gdzies obok-Brela, Baska Voda... :wink:


Dokładnie tak :) Będzie to jak sam to nazwałeś "mix" dziś tu jutro tam a pojutrze cały dzień na słoneczku. Aktywnie, fakultatywnie a między tym leniuchowanie z opalaniem. Brela, Baska Voda jakie mniej więcej są to odległości do pokonania? Zakładając, że początek marszu mamy w porcie w Makarskiej?:)



Startujac z zachodniej czesci Makarskiej kierujecie sie w kierunku Splitu,po jakichs 4 km dotrzecie do Krvavicy,potem kolejne moze 2 km i macie Promajne a po kolejnych moze 3 km bedziecie w Basce Vodzie a zaraz za nia jest Brela.Mimo ,ze wydawac by sie moglo,ze to kawal drogi to pamietajcie,ze bedziecie szli brzegiem morza i co rusz beda miejsca gdzie mozna przysiasc i napic sie piwa.My szlismy w odwrotnym kierunki i cala wycieczka z Baski do Makarskiej i z powrotem zajela nam ponad 5 godzin,ale choc trudno w to uwierzyc nie czulismy zmeczenia.Warto to zaplanowac na popoludnie.wieksza czasc trasy zacieniona.W tym roku to powtorzymy i to z dziecmi.Polecam rowniez wypad na szczyt sv Jurego, albo przynajmniej do konoby Biokovo,widoki.......wow
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 873
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 26.03.2008 12:24

Rzeczywiście sumując tą odległość to może troszke przerażać. No ale mamy za sobą 9-cio godzinny marsz do Morskiego Oka i stamtąd szlakiem przez Świstówkę (1763 m n.p.m.) oraz Kopę (1855 m n.p.m.) do Doliny Pięciu Stawów także myśle, że podołamy :D Wracając do Chorwacji [...] jak na razie na 5 miesięcy przed wyjazdem priorytety, które choć by się waliło i paliło musimy zobaczyć, zwiedzić i dotknąć to:

- Dubrownik
- Mostar (BiH)
- Rejs do Sućuraju
- Brella, Basca Voda (oraz pozostałe okoliczne miejscowości/plaże)

Zastanawiam się jeszcze nad:

- Park Narodowy Krka + Šibenik
- Međugorje i wodospady Kravica
- Split / Trogir
- Korčula

Dużo zależy (jak zwykle) od funduszy jakimi będziemy władać. Jeśli macie chwilkę napiszcie proszę, które z tych miejsc (prócz Brelli i Basca Voda) można zwiedzić na własną rękę tamtejszym PKS`em, a nie fakultetem za 35 euro (ała).

Pozdrawiam!
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 873
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 10.04.2008 17:07

Zostawiając już wycieczki i zwiedzanie czas zająć się za samą Makarską. Staram się od paru dni rozmawiając z biurem które ma mnie zabrać na miejsce ustalić miejsce w którym mieści się moja villa (Villa Lidia). Na początku twierdzili, że nie podają nazw ulic potem jednak udało mi to uzyskać. Jest to ulica Antuna G. Matosa, w chwili obecnej staram się ustalić na zdjęciu satelitarnym gdzie konkretnie znajduje się ta ulica. Oczywiście z biurem są znów problemy :P Zatem czy ktoś z Was może mi powiedzieć, czy jest to ta zaznaczona żółtą linią?

Obrazek

Pozdrav :papa:
Kir
Cromaniak
Posty: 1012
Dołączył(a): 06.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kir » 10.04.2008 17:56

Inde napisał(a):- Park Narodowy Krka + Šibenik
- Međugorje i wodospady Kravica
- Split / Trogir
- Korčula


Pks-em da się dojechać do Szibenika, Splitu Trogiru. Na Korczulę też (z Orebicza stateczkiem ale to już jest wyprawa.

Na pewno obowiązkowy punkt programu to Split i trochę mniej trogir.
Szibenik jest trochę daleko zostawcie sobie tak jak Krka na inny raz
Medugorje to jak już chcecie. Dla kogoś kto nie przeżywa religijnych wzruszeń brodzenie w straganach z dewocjonaljami nie jest fajne.

Jak pojedziecie na Kravica to Krka nie zrobią na was żadnego wrażenia.
Na wodospady Kravica i Mostar Poczitelij i np Radomlije czy nawet Stolac albo Trebenje to radzę pozyczyć samochód. Na dobę wychodzi ok 40 euro.

Korczulę bym odpuscił chyba ze znajdziecie rejs prosto na Korczulę. Bo tłuc sie przez Peljeszac i łodzią po to samo tylko dużo gorzej niż w Dubrowniku to nie ma co.
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Makarska - co warto zobaczyć?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone