Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Makarska - co warto zobaczyć?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pavio
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 02.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pavio » 10.04.2008 18:15

ines napisał(a):W Tucepi(ok.5km za Makarska) płaciliśmy od 28 sierpnia 18E za apartament 60m2 praktycznie przy samej plaży, oczywiście pojechalismy w ciemno)


Masz może jeszcze te namiary.Jadę we wrześniu i takie cioś bardzo by mi pasowało.Jeżeli możesz to proszę
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
mama_Kapiszonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2042
Dołączył(a): 30.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mama_Kapiszonka » 11.04.2008 14:29

Ja akurat na Makarską narzekać nie będę. Dla dorosłych lubiących knajpki do wyboru do koloru. Dla dzieciaków (i rodziców chcących choć na chwilę od dzieci odetchnąć) też raj, bo mnóstwo tak atrakcji, huśtawek, drabinek, karuzel, ciuchcia itp.

Natomiast podanae odległosci są....mało miarodajne.

Nie umiem zlokalizowac Waszej Lidii i ulicy po samej fotce. Może mapka miast na www.makarska.hr będzie Wam pomocna.

My z naszego app mieliśmy niby 500 m do plaży, ale oznaczało to morderczą wspinaczkę na ostatnich kilkudziesięcu metrach trasy, bo dom był zlokalizowany w przedsotatniej uliczce pod górami ;-)

Co polecam: zachody słońca obok Yellow House (klub, pyszna pizza, pokoje gościnne) - na samej plaży.

Muzeum malakologiczne w klasztorze.

Spacer na Campo Santo (prawy cypel).
Nocny spacer uliczkami starówki.

We wrześniu nie jest już tak tłoczno. Ale za to jak zacznie lac to ...leje kilka dni :-(
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 874
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 11.04.2008 16:44

Dziekuje mama_Kapiszonka za linka oraz miejsca warte zobaczenia, na pewno skorzystamy! Identyczną mapkę jak na w/w stronie mam w wersji papierowej i już chyba wiem, która jest to ulica na zdjęciu satelitarnym. O owych stromych podejściach całe szczęście przeczytałem w innym temacie o Makarskiej jeszcze przed rezerwacją :D Co do pogody to różnie to bywa ;) Wyruszamy 1 września także mam nadzieję, że nam się niebo nie rozpłacze.
dsk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 160
Dołączył(a): 18.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dsk » 18.04.2008 14:24

Witam wszystkich maniakow hrk...sam sie nim staje po czytaniu cale 6h w pracy ...dobrze ze nie ma szefa i piatek...:)

no i te fotki...

Jade z gandalfa do makarskiej od 03 czerwca... villa Ante

Moze byl ktos widzial ???

Jest jakas szansa aby wynajac na miejscu jakis skuterek bez prawa jazdy aby objechac okolice>>????

Aha jeszcze...

MOja zona ma wazny paszport ale ma jeszcze nie zmienione nazwisko ... to bedzie jakis problem???Ostatecznie moze nie pokazywac dowodu jak nie bedzie trzeba tylko sam paszport (BIH) ..

Z gory dziekuje za informacje...
aha...coz to za mr olipya..jakies kultowy lokalik?niedaleko makarskiej sie znajduje??

oczywiscie opisze /pokaze fotki z wyjazdu:)
dsk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 160
Dołączył(a): 18.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dsk » 18.04.2008 14:25

edit.
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 874
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 18.04.2008 20:58

Witam dsk. Z tego co wiem wszystkie ville gandalfa prócz Lidii są usytuowane dosyć wysoko co oznacza codzienną wspinaczkę po powrocie z plaży, która niestety nie jest oddalona o 400 metrów tak jak twierdzi gandalf ;) Poszperaj po forum, może o samej villi Ante nie ma zbyt wiele to o biurze owszem ;) No i licze na obszerną relacje po powrocie gdyż wybieram się nieco później i sam jestem ciekaw tej oferty.

Pozdrav :papa:
dsk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 160
Dołączył(a): 18.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dsk » 18.04.2008 22:23

...o biurze... slyszalem same dobre opinie... poszperam...


a zdjecia beda na bank:)
Leoanne
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 22.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leoanne » 19.04.2008 13:58

Witam!

Bylam z Gandalfem na wakacjach, ale nie w Cro, a w Grecji. Jednak conieco moge powiedziec o biurze. Dla mnie sa ZDECYDOWNIE lepsi od Funcluby (maja niemalze identyczna oferte).

Co do samej Makarskiej (bylam chyba ze 4 razy, w samej chorwacji 6)- jesli chodzi o wspinaczke do apartamentow to same pozytywy. Chcac probowac specjalow lokalnej kuchni, przepysznych lodow (najlepsze w Kavana Romana - przy duzym Konzumie w porcie) wspinaczka pozwala zrzucic nadmiar kalorii :) Plywanie + łażenie pod gore daje efekty :)

W Makarskiej warto pojsc do Miejskiego Muzeum (Gradski Muzej) - o ile dobrze pamietam to miesci sie tuz przy poczatku portu, na przeciw tankowania dla motorowek, tuz za rogiem od marketu Studenac.

Kolejna rzecz to muzeum fauny i flory chorwackiej czesci adriatyku.
Stojac twarza do kosciolka w rynku trzeba pojsc uliczka w prawa strone - minac punkt Hrvatska Lutirija i isc do konca uliczki, potem w lewo skrecic.

Warto tez obejsc plw. Svety Petar - baaardzo fajny spacer.

Kojejna rzecz warta zobaczenia - udalaj sie w strone Splitu - plaza lub daptakiem oczywiscie, po pewnym czasie schodzi sie z deptaka na szutrowa drozke lesna, wiedzie ona troszke przez las, troche potem przy oliwkowym polu, a po stronie moza znalezc co raz skalne boksy z krotka i waska plaza - niemalze tylko dla 2 osob - romantische :), idac jeszcze dalej swieeetna knajpka dosc wysoko nad brzegiem (znaczy sie urwisko jest wyzsze)

Jezeli lubicie czasem napic sie drogich drinkow w dosc nietypowej scenerii to polecam dyskoteke Grotta :) jak nazwa mowi miesci sie w grocie (patrzac od strony portu po prawej stronie) Nietypowosc polega na tym, ze podloga jest z plexiglassu i widac wode obijajaca sie o skaly pod spodem. Nie polecam jednak klaustrofobikom :))

Aha, co do wycieczek fakultatywnych - szczegolnie jesli chodzi o "fish picnic", "dwie wyspy" nie polecam korzystac ze zdzierczych ofert biura podrozy z srednimi statkami z krzeslami plastikowymi na gornym pokladzie. Warto zebrac kilkuosobowa grupe, przejsc sie portem i wybrac sobie statek i odpowiednia cene. Czesto mozna negocjowac w zaleznosci od ilosci osob. Nie wszystkie statki tez oferuja inne niz ryba menu, a przeciez nie wszyscy jedza rybe - niektore wymiennie oferuja kurice na zaru, czyli pyszny grillowany filet z kury.


Ogolnie Makarska bardzo OK, bedziecie zadowoleni
dsk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 160
Dołączył(a): 18.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dsk » 19.04.2008 14:25

wiec jednak fish picnic indywidualnie a nie z biure...dzieki


a jesli chodzi o kase to jak jest zajlepiej???wymieniac w polsce czy na miejscu??
Leoanne
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 22.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leoanne » 19.04.2008 15:07

na miejscu...bez roznicy czy euro czy pln
aktualny kurs http://www.pbz.hr/default.asp?akcija=TL&jezik=1
Tomek O.
Croentuzjasta
Posty: 286
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek O. » 19.04.2008 15:24

Witam. Uważam podobnie jak Kir. Zamiast płacić za wycieczki fakultatywne wypożycz samochód. Jeśli wieźmiesze np na 3 dni to moe trochę i utargujesz z ceny. A wtedy moim zdaniem punkty obowiązkowe to:

- sv Jure :) Ale tutaj zależy wszystko od Twoich umiejętnosci jako kierowcy. Jeśli jesteś początkujący to odpusć, jesli trzymasz się w średniej to śmiało - najwyżej się troszke spocisz :). Ta wycieczka tak aby spokiojnie wjechac, pochodzić i porobic fotki zajmie pół dnia

- Hvar. Tutaj musisz wyjechać naprawde rano żeby to miało sens - sprawdzasz kiedy masz prom z Dvernika i docierasz do przystani na godzine wczesniej. Przejeżdzasz cały Hvar oczywiscie kierując się na starą drogę i podziwiajac wspaniałe widoki i docierasz do miasta Hvar. Tutaj wdrapujesz się na piechotę na górę do zamku i podziwiasz widoki. Wracając kierujsze się do Zavali przejezdzajac przez tunel (Pitve o ile dobrze pamietam) na drugą stronę wyspy. Wracasz na prom i do domu. To Ci zajmie na pewno cały dzień

- Trogir. Wspaniałe wąskie uliczki, super klimat. Extra lody na starówce z kulkami wielkimi jak nasze 3 :)

- Split starówka, Klis i Salona. W Splicie obowiazkowy to Pałac i starówka, Klis to super zamek warty zobaczenia ze wspaniałym widokiem na Split. Salona to super ruiny pamiętające czasy cesarskie.

Pozdrawiam,
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 874
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 19.04.2008 15:36

Leoanno jesteś niezastąpiona! Plan zwiedzania po Twoim poście wydłużył się znacznie :D zapewniam, że odwiedzę wszystkie te miejsca. Największego smaka zrobiły mi owe "dwuosobowe" plaże :D Obawiałem się, że gdy wybiore Makarską takie romantyczne rzeczy pójdą na bok na rzecz "imprezowości" miasta, ciesze się że jest jednak inaczej! :D Dsk co do walut poczekaj do momentu wyjazdu. Kursy tak szaleją, że każda opcja może się okazać bardziej opłacalna.

Pozdrav :papa:
Leoanne
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 22.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leoanne » 19.04.2008 16:03

Inde, Makarska znam niemal jak wlasna kieszen...w tym roku jade do malutkiej dzurki jaka jest Tucepi, ale to przeciez tuz obok Makarskiej. Wybralam Tucepi, bo jade z moja labradorka, a ona jest zbyt towarzyska jak na Makarska :)

Te male plazyczki poznalam dzieki kolezance, ktora plazowac nie lubi i nie moze, za to lazila po Makarskiej kiedy ja sie wygrzewalam w sloncu. Ona znalazla te urocze miejsca.

Powiem Ci tez, ze ktoregos razu w trakcie pobytu w Makarskiej udalo mi sie zalapac na Jaegermeister Party. Do portu przybil wielki statek a'la piracki, wpol nagie dziewczyny, piraci-faceci i hektolitry trunku na bole zoladkowe :) za kazde wypite conajmniej 3 pipetki dostawalo sie gadzet firmowy. Bosko. To dzialo sie jakos w licpu lub sierpniu.

Jesli chodzi o Wasze zakwaterowanie, to kwaterunek po stronie starego miasta to niestety klapa. Lepiej wybrac Zelenke (osiedle po stronie wjazdu od Splitu). Wiem, ze Gandalf ma z tym problemy, ale jak sie mocno pocisnie, to potrafia pojsc na reke.

Do morza to moze i jest 350m, ale w lini prostej :/ to niestety daje jakies ok 1km i to do PORTU a nie plazy!!! do plazy tej od wjazdu ze Splitu jest jakies 2-3km, a tam jest normalna prawdziwa plaza, a nie waskie paski z kupa dzieci. WIĘC warto jest w dzien plazowy zrobic wyprawe calodniowa plazowa, bo nie oplaca wracac sie co pol godziny 2km do apartamentu.

Ogolnie rzecz ujmujac...pytajcie o co chcecie, a ja w miare mozliwosc odpowiem na wszystkie pytania. Mysle, ze nie ma co pisac na priva, bo inni podroznicy Funclubu i Gandalfa skorzystaja z naszych rozmow.

Moge nawet na zyczenie zrobic na podstawie mapki z www.makarska.hr lub z google maps mape na Wasz uzytek z zaznaczonymi miejscami o ktorych mowimy :)
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 874
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 19.04.2008 16:27

Leoanne mapka to by było coś pięknego :) Co do zakwaterowania wybrałem Lidię właśnie ze względu na mniejszą odległość do morza oraz wizualnie lepsze wyposażenie.

Przyznam Ci jednak, że pensjonat będziemy wykorzystywać tylko do spania, a po ciemku wszystko takie same ;) Grunt aby było czysto i uczciwie, a cała reszta to przecież uroki z poza 4 ścian.

Wyjazd mamy 1 września, zatem już w końcówce tego szalonego sezonu. Mam jednak nadzieję, że jakiś chociaż malutki festynik nam sie trafi :D Cóż to za wypad nad morze bez szantów ;) A jak nie to sami sobie takowe urządzimy, a co!

Również jestem zdania aby zadawać pytania tutaj, które jak tylko mi się nasuną bezzwłocznie zadam!

Pozdrav :papa:
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 19.04.2008 19:04

Leoanne napisał(a):Chcac probowac specjalow lokalnej kuchni, przepysznych lodow (najlepsze w Kavana Romana - przy duzym Konzumie w porcie)


Hehehe Kavana Romana jest najlepszą cukiernią na Makarskiej Riwierze i ma wśród Cromaniaków wielu stałych bywalców :)
Z tym, ze ja bym raczej powiedziała, że to ten Konzum jest obok Kavany Romana, a nie na odwrót. Z zewnątrz to wcale go tak dobrze nie widać. W tym przeszklonym budynku jest na parterze jeszcze kantor wymiany walut (czynny chyba do północy w sezonie), T-Com, a na piętrze księgarnia, drogeria i jakieś pomniejsze butiki.

Leoanne napisał(a):W Makarskiej warto pojsc do Miejskiego Muzeum (Gradski Muzej) - o ile dobrze pamietam to miesci sie tuz przy poczatku portu, na przeciw tankowania dla motorowek, tuz za rogiem od marketu Studenac.


Opisując dokładne położenie Kavany Romana, wystarczy napisać, że to muzeum jest budynek dalej w prawo (siedząc twarzą do morza) :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Makarska - co warto zobaczyć? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone