Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Litva Łotva i Estonia szukam informacji

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
jo-asia
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 30.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) jo-asia » 02.09.2014 10:54

Byłam dawno temu,
ale polecam: Wilno (chaotyczne i na pierwszy rzut oka nieprzyjazne, ale potem wciąga)
Troki
Połąga (super klimacik nad morzem)
Mierzeja Kurońska - już prawie Skandynawia, zdecydowanie TRZEBA

Ryga i niedaleko Jurmała

Tallin i Parnawa.

To tak na szybko.
joajer
Cromaniak
Posty: 638
Dołączył(a): 15.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) joajer » 02.09.2014 17:27

Ciekawy jestem jak w tych krajach z noclegami, czy są jak np w HR setki apartamentów pod najem, czy są raczej tylko pokoje, czy też wygląda to jakoś inaczej? I czy warunki, kwatery czy campingi to standard europejski czy też bardziej wschodnioeuropejski?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.09.2014 17:47

joajer napisał(a):Ciekawy jestem jak w tych krajach z noclegami, czy są jak np w HR setki apartamentów pod najem, czy są raczej tylko pokoje, czy też wygląda to jakoś inaczej? I czy warunki, kwatery czy campingi to standard europejski czy też bardziej wschodnioeuropejski?


Otworzyłeś podane linki :?: :!: :roll:

Bardzo wątpię, bo tam masz odpowiedź na twoje pytanie :!:
Dostajesz wszystko pod nos, a nawet ci się nie chce poczytać :?
joajer
Cromaniak
Posty: 638
Dołączył(a): 15.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) joajer » 03.09.2014 18:26

Lednice napisał(a):
joajer napisał(a):Ciekawy jestem jak w tych krajach z noclegami, czy są jak np w HR setki apartamentów pod najem, czy są raczej tylko pokoje, czy też wygląda to jakoś inaczej? I czy warunki, kwatery czy campingi to standard europejski czy też bardziej wschodnioeuropejski?


Otworzyłeś podane linki :?: :!: :roll:

Bardzo wątpię, bo tam masz odpowiedź na twoje pytanie :!:
Dostajesz wszystko pod nos, a nawet ci się nie chce poczytać :?

Jest tam trochę info ale akurat nie to o co mi chodzi, chyba sam tego nie oglądałeś, ludzie opisują kilka miejsc, jakieś campingi czy też motele bez głębszego opisu standardu i cen, ale mnie to i tak nie interesuje, jak pisałem szukam coś ala apartamenty i w kilku miejscach, szukam także ciekawych miejsc nad morzem czy też jeziorem, niespecjalnie miasta mnie interesują.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.09.2014 20:11

Nad morzem na Litwie są popularne miejscowości Nida i Połąga, ale setek apartamentów tam się nie spodziewaj. Tam jest po prostu za zimno latem i nie ma tłumów. 8)

Atrakcją są Litwy, Łotwy, Estonii są właśnie miasta.
Moich znajomych zachwycił jako całość Tallin, Ryga i Wilno nie rzuciły na kolana, choć kilka miejsc jest tam bardzo ciekawych. No do tego dodaj kilka zamków pałaców jak Troki, Rundale, Mitawa, Sigulda,
czyste jeziora i lasy, puste plaże, zimny Bałtyk
I to wszystko 8)
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1971
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 03.09.2014 23:51

joajer napisał(a):
Lednice napisał(a):
joajer napisał(a):Ciekawy jestem jak w tych krajach z noclegami, czy są jak np w HR setki apartamentów pod najem, czy są raczej tylko pokoje, czy też wygląda to jakoś inaczej? I czy warunki, kwatery czy campingi to standard europejski czy też bardziej wschodnioeuropejski?


Otworzyłeś podane linki :?: :!: :roll:

Bardzo wątpię, bo tam masz odpowiedź na twoje pytanie :!:
Dostajesz wszystko pod nos, a nawet ci się nie chce poczytać :?

Jest tam trochę info ale akurat nie to o co mi chodzi, chyba sam tego nie oglądałeś, ludzie opisują kilka miejsc, jakieś campingi czy też motele bez głębszego opisu standardu i cen, ale mnie to i tak nie interesuje, jak pisałem szukam coś ala apartamenty i w kilku miejscach, szukam także ciekawych miejsc nad morzem czy też jeziorem, niespecjalnie miasta mnie interesują.


różne są zboczenia, ale raczej mało kto dogłębnie opisuje standard noclegowy w galerii czy relacji. Nie mniej np. w swoich galeriach daję zdjęcia i kilka słów, więc można wyciągnąć pewne wnioski. Natomiast bardzo dokładne dane o standardzie można znaleźć np. na pl.camping.info...

morze jest wszędzie podobne - raczej puste, mało zabudowane i chłodnej jak Bałtyk. Ciekawsze w Estonii, gdzie są spore tereny z głazami narzutowymi. Jeziora jak jeziora - nie różnią się specjalnie od polskich. Powyżej słusznie napisano, że najciekawsze są właśnie miasta, zamki, czyli rzeczy wytworzone przez człowieka. Plus np. estońskie mokradła - polecam park Lahemaa.
jumpy
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 58
Dołączył(a): 14.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jumpy » 25.11.2014 22:27

Trochę późno zauważyłem, może jeszcze się przyda.
Tutaj jest relacja z naszej podróży po tych krajach w 2011 roku.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 26.11.2014 21:59

będąc w Tallinie szkoda nie wyskoczyć do Pd Finlandii...jakieś zamki czy skansen też można tam pooglądać...:)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.10.2015 08:50

[quote="Lednice"]Nad morzem na Litwie są popularne miejscowości Nida i Połąga, ale setek apartamentów tam się nie spodziewaj. Tam jest po prostu za zimno latem i nie ma tłumów. 8)

Atrakcją są Litwy, Łotwy, Estonii są właśnie miasta.
Moich znajomych zachwycił jako całość Tallin, Ryga i Wilno nie rzuciły na kolana, choć kilka miejsc jest tam bardzo ciekawych. No do tego dodaj kilka zamków pałaców jak Troki, Rundale, Mitawa, Sigulda,
czyste jeziora i lasy, puste plaże, zimny Bałtyk
I to wszystko 8)[/quote]

Wprawdzie wątek sprzed roku ale przez przypadek przeczytałem i z wieloma tezami w nim się nie zgodzę.

Dojazd nad morze na Litwę jest bardzo dobry od kowna jest darmowa autostrada i dość szybko możemy się tam dostać.
Litwa ma niewiele morza a plaż coś koło 20 kilometrów.Największy kurort to Pałąga ,z noclegami nie ma problemu,oferujący kwatery stoją na wszystkich drogach dojazdowych ze zdjęciami.Tam niestety tłumy.Miejsce popularne wsród np.Białorusinów .
Kłajpeda ,miasto mi przypomina zabudową Gdańsk,muzeum morza ,delfinarium i mierzeja kurońska,super wydmy.

Co do temperatury to tak jak u nas jak trafisz na pogodę .Tu jest jakaś relacja
http://www.kroliczekdoswiadczalny.pl/20 ... kowno.html

Łotwa -lini brzegowej ma coś koło 600 km czyli tyle co Polska a ,że jest ich 2 mln to tłumów nie ma .
Plaże czyste .W Lipawie codziennie była grabiona.długie i szerokie.
Podczas pobytu tylko raz było wietrznie ale i to miało swój urok,taka sztormowa pogoda była niezłą atrakcją dla dzieci.
Morze z długą płycizną więc nie takie zimne.Do tego cisza ,super parki i brak tandetnej chińszczyzny,szaszłyków,straganów itp.
Naprawdę można odpocząć.Złocisty piasek.
Co do angielskiego to młodsi znają.W ZSRR wszyscy uczyli się angielskiego,natomiast z rosyjskim wcale nie jest tak kolorowo,starsi owszem znają natomiast młodsi niekoniecznie chcą mówić.
Widziałem taką scenkę :do knajpki przyszło małżeństwo z dzieckiem ,może 10 letnim.Rodzice mówili po rosyjsku,obsługa po łotewsku.Ten mały chłopiec był tłumaczem.
Ceny na łotwie droższe niż w Polsce.Myślę,że podobne do chorwackich.

Co do Rygi jest przepiękna.
W Estonii nie byłem
Podsumowując Łotwę naprawdę warto zwiedzić ,myślę,że jest doskonałą alternatywą dla tłocznego polskiego pobytu.Znam kilka osób,które były i wszystkie są zadowolone.Nie ma walki o plażę,parawanów itp .
Poprzednia strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Litva Łotva i Estonia szukam informacji - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone