Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Litva Łotva i Estonia szukam informacji

Słowenia, Czarnogóra, Albania, a nawet Grecja, Włochy, Hiszpania, a może Floryda, albo ... Słowacja?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jo-asia
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) jo-asia » 02.09.2014 11:54

Byłam dawno temu,
ale polecam: Wilno (chaotyczne i na pierwszy rzut oka nieprzyjazne, ale potem wciąga)
Troki
Połąga (super klimacik nad morzem)
Mierzeja Kurońska - już prawie Skandynawia, zdecydowanie TRZEBA

Ryga i niedaleko Jurmała

Tallin i Parnawa.

To tak na szybko.
joajer
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) joajer » 02.09.2014 18:27

Ciekawy jestem jak w tych krajach z noclegami, czy są jak np w HR setki apartamentów pod najem, czy są raczej tylko pokoje, czy też wygląda to jakoś inaczej? I czy warunki, kwatery czy campingi to standard europejski czy też bardziej wschodnioeuropejski?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.09.2014 18:47

joajer napisał(a):Ciekawy jestem jak w tych krajach z noclegami, czy są jak np w HR setki apartamentów pod najem, czy są raczej tylko pokoje, czy też wygląda to jakoś inaczej? I czy warunki, kwatery czy campingi to standard europejski czy też bardziej wschodnioeuropejski?

Otworzyłeś podane linki :?: :!: :roll:

Bardzo wątpię, bo tam masz odpowiedź na twoje pytanie :!:
Dostajesz wszystko pod nos, a nawet ci się nie chce poczytać :?
joajer
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) joajer » 03.09.2014 19:26

Lednice napisał(a):
joajer napisał(a):Ciekawy jestem jak w tych krajach z noclegami, czy są jak np w HR setki apartamentów pod najem, czy są raczej tylko pokoje, czy też wygląda to jakoś inaczej? I czy warunki, kwatery czy campingi to standard europejski czy też bardziej wschodnioeuropejski?

Jest tam trochę info ale akurat nie to o co mi chodzi, chyba sam tego nie oglądałeś, ludzie opisują kilka miejsc, jakieś campingi czy też motele bez głębszego opisu standardu i cen, ale mnie to i tak nie interesuje, jak pisałem szukam coś ala apartamenty i w kilku miejscach, szukam także ciekawych miejsc nad morzem czy też jeziorem, niespecjalnie miasta mnie interesują.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.09.2014 21:11

Nad morzem na Litwie są popularne miejscowości Nida i Połąga, ale setek apartamentów tam się nie spodziewaj. Tam jest po prostu za zimno latem i nie ma tłumów. 8)

Atrakcją są Litwy, Łotwy, Estonii są właśnie miasta.
Moich znajomych zachwycił jako całość Tallin, Ryga i Wilno nie rzuciły na kolana, choć kilka miejsc jest tam bardzo ciekawych. No do tego dodaj kilka zamków pałaców jak Troki, Rundale, Mitawa, Sigulda,
czyste jeziora i lasy, puste plaże, zimny Bałtyk
I to wszystko 8)
Pudelek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 04.09.2014 00:51

joajer napisał(a):
Lednice napisał(a):

Jest tam trochę info ale akurat nie to o co mi chodzi, chyba sam tego nie oglądałeś, ludzie opisują kilka miejsc, jakieś campingi czy też motele bez głębszego opisu standardu i cen, ale mnie to i tak nie interesuje, jak pisałem szukam coś ala apartamenty i w kilku miejscach, szukam także ciekawych miejsc nad morzem czy też jeziorem, niespecjalnie miasta mnie interesują.

różne są zboczenia, ale raczej mało kto dogłębnie opisuje standard noclegowy w galerii czy relacji. Nie mniej np. w swoich galeriach daję zdjęcia i kilka słów, więc można wyciągnąć pewne wnioski. Natomiast bardzo dokładne dane o standardzie można znaleźć np. na pl.camping.info...

morze jest wszędzie podobne - raczej puste, mało zabudowane i chłodnej jak Bałtyk. Ciekawsze w Estonii, gdzie są spore tereny z głazami narzutowymi. Jeziora jak jeziora - nie różnią się specjalnie od polskich. Powyżej słusznie napisano, że najciekawsze są właśnie miasta, zamki, czyli rzeczy wytworzone przez człowieka. Plus np. estońskie mokradła - polecam park Lahemaa.
jumpy
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) jumpy » 25.11.2014 23:27

Trochę późno zauważyłem, może jeszcze się przyda.
Tutaj jest relacja z naszej podróży po tych krajach w 2011 roku.
Sol-Wagon
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 26.11.2014 22:59

będąc w Tallinie szkoda nie wyskoczyć do Pd Finlandii...jakieś zamki czy skansen też można tam pooglądać...:)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.10.2015 09:50

[quote="Lednice"]Nad morzem na Litwie są popularne miejscowości Nida i Połąga, ale setek apartamentów tam się nie spodziewaj. Tam jest po prostu za zimno latem i nie ma tłumów. 8)

Atrakcją są Litwy, Łotwy, Estonii są właśnie miasta.
Moich znajomych zachwycił jako całość Tallin, Ryga i Wilno nie rzuciły na kolana, choć kilka miejsc jest tam bardzo ciekawych. No do tego dodaj kilka zamków pałaców jak Troki, Rundale, Mitawa, Sigulda,
czyste jeziora i lasy, puste plaże, zimny Bałtyk
I to wszystko 8)[/quote]

Wprawdzie wątek sprzed roku ale przez przypadek przeczytałem i z wieloma tezami w nim się nie zgodzę.

Dojazd nad morze na Litwę jest bardzo dobry od kowna jest darmowa autostrada i dość szybko możemy się tam dostać.
Litwa ma niewiele morza a plaż coś koło 20 kilometrów.Największy kurort to Pałąga ,z noclegami nie ma problemu,oferujący kwatery stoją na wszystkich drogach dojazdowych ze zdjęciami.Tam niestety tłumy.Miejsce popularne wsród np.Białorusinów .
Kłajpeda ,miasto mi przypomina zabudową Gdańsk,muzeum morza ,delfinarium i mierzeja kurońska,super wydmy.

Co do temperatury to tak jak u nas jak trafisz na pogodę .Tu jest jakaś relacja
http://www.kroliczekdoswiadczalny.pl/20 ... kowno.html

Łotwa -lini brzegowej ma coś koło 600 km czyli tyle co Polska a ,że jest ich 2 mln to tłumów nie ma .
Plaże czyste .W Lipawie codziennie była grabiona.długie i szerokie.
Podczas pobytu tylko raz było wietrznie ale i to miało swój urok,taka sztormowa pogoda była niezłą atrakcją dla dzieci.
Morze z długą płycizną więc nie takie zimne.Do tego cisza ,super parki i brak tandetnej chińszczyzny,szaszłyków,straganów itp.
Naprawdę można odpocząć.Złocisty piasek.
Co do angielskiego to młodsi znają.W ZSRR wszyscy uczyli się angielskiego,natomiast z rosyjskim wcale nie jest tak kolorowo,starsi owszem znają natomiast młodsi niekoniecznie chcą mówić.
Widziałem taką scenkę :do knajpki przyszło małżeństwo z dzieckiem ,może 10 letnim.Rodzice mówili po rosyjsku,obsługa po łotewsku.Ten mały chłopiec był tłumaczem.
Ceny na łotwie droższe niż w Polsce.Myślę,że podobne do chorwackich.

Co do Rygi jest przepiękna.
W Estonii nie byłem
Podsumowując Łotwę naprawdę warto zwiedzić ,myślę,że jest doskonałą alternatywą dla tłocznego polskiego pobytu.Znam kilka osób,które były i wszystkie są zadowolone.Nie ma walki o plażę,parawanów itp .
Poprzednia strona

Powrót do Jak nie Chorwacja to ... ???

Litva Łotva i Estonia szukam informacji - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019