Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korcula - II połowa lipca w ciemno, czy to możliwe?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Jolzag
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 27.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolzag » 24.06.2010 09:30

Czyli jeśli przeprawiłabym się promem z Ploce to potem muszę przeprawić się jeszcze jednym promem z Orebicia do Korculi Domince tak? Czyli czekają mnie 2 promy? A jeśli pojadę przez Bośnie to dojeżdzam do Orebica i przeprawiam się tylko jednym promem? Do KOrcul Domince?
Jolzag
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 27.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolzag » 24.06.2010 09:31

Dobra, zalatwi się ZK. Zadzwonię dzisiaj i zapytam poprostu. Dzięx
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 24.06.2010 09:34

Jolzag napisał(a):Czyli jeśli przeprawiłabym się promem z Ploce to potem muszę przeprawić się jeszcze jednym promem z Orebicia do Korculi Domince tak? Czyli czekają mnie 2 promy? A jeśli pojadę przez Bośnie to dojeżdzam do Orebica i przeprawiam się tylko jednym promem? Do KOrcul Domince?

Dokładnie tak.
Jolzag
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 27.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolzag » 24.06.2010 10:13

To chyba jednak wybiorę drogę przez Bośnie. Bo jesli nie zgram się w czasie z promami to mogę stracić bardzo dużo czasu. Dzięki za info. Bardzo mi pomogłaś:)
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 24.06.2010 10:43

Nie ma za co :)

Tylko raz skorzystałam z promu, w drodze powrotnej, tylko dlatego że mogłam dokładnie wycyrklować czas dojazdu, żeby zdążyć na prom. W zeszłym roku zrobiliśmy podejście w drodze "do" ale uciekł nam i nie było sensu czekać. Rozumiem zwolenników promu - zmęczenie po i tak już długiej podróży daje się we znaki, na promie można odsapnąć, droga - wiadomo. Ale piękna jest, widoki niezapomniane. Pewnie w kwestii kalkulowania prom-paliwo i tak wychodzi podobnie.
Przejazd przez BiH to pestka, nawet na granicach celnicy rzadko w dokumenty zaglądają, choć zdarza się to. Na te moje kilka wyjazdów z tego co pamiętam paszporty i ZK wzięli do ręki tylko raz i to zdaje się "dla formalności" bo w tym tempie to jednego paszportu by nie przeczytał a co dopiero 3 czy 4 :)

Pewnie już niedługo będziemy się cieszyć mostem na Peljesac, a wtedy ani BiH ani prom z Ploce nie będzie straszny. Ale to pewnie za czas jakiś.

Życzę sporo przyjemności z wyjazdu.
Jolzag
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 27.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolzag » 24.06.2010 12:19

Bardzo dziękuję i nawzajem:)
Jolzag
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 27.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolzag » 09.08.2010 13:14

Witajcie,
wróciłam z Korculi - Karbuni pod koniec lipca. Szczerze polecam jeśli ktoś lubi ciszę i spokój. Zarezerwowałam wcześniej apartament i całe szczęście, bo byliśmy na miejscu o 19.00 więc chyba nic byśly nie znaleźli. Poza tym ciężko jest chodzić od domu do domu i pytać o wolne miejsca. Byłam na wycieczce w Priżbie, bo miałam tam znaleść coś w ciemno na drugi tydzien, ale niestety nie podobało mi się. Grajdoł, dom przy domu na stromych zboczach, malutka plaża żwirowa na której wypoczywało bardzo dużo osób. Ogólne wrażenie marne. Całe szczęście, że nasza gospodyni miała wolny inny apartament na drugi tydzizeń naszego pobytu, bo byłaby bieda.
Z czystym sumieniem polecam Karbuni. Nie ma sklepu ani restauracji. Najbliższa jest w Vela Luce, ale to tylko 6 km. Można zrobić zakupy w markecie Tomi, który znajduje się przy wjeździe do Vela Luki i mieć na parę dni produkty żywnościowe na śniadania, pieczywo można zamrozić i codziennie wyjmować świerze na śniadanie. Obiady też można gotować, ale jak ktoś nie ma na to ochoty (tak jak my), to w Vela Luce jest mnóstwo restauracji i pizzzerii, w któych można smacznie zjeść, a te 6 km naprawde nie jest przeciwskazaniem do spędzenia w Karbuni wspanialych wakacji.
Poniżej podaję jeszcze link do apartamentów Zaknić w których byliśmy, gdyby ktoś chciał skorzystać.
POLECAM!!!
http://www.karbuni.info/
Monte Christo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 793
Dołączył(a): 04.01.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monte Christo » 09.04.2013 19:44

wyjazd w piatek ? to te czasy sa niemozliwe !!
Sobota 20h pewnie sie skonczy. Pomysl ze nie zalapiesz sie na prom od razu, korki, postoje itp.
A o 20 to juz kazdy imprezuje :)

Proponuje zweryfikowac swoje plany i ruszyc w sobote aby być na niedziele w godzinach przedpołudniowych.
Czyli sobota rano w twoim przypadku.

Ot taka moja dygresja. Ja zawsze jade w ciemno zawsze sie cos znajdzie. Nie przejmuj sie.
Ale nie zakladaj ze bedziesz 15-16 na miejscu. Bo zamim sie ogarniesz obejrzysz 2 -3 kwatery a bedzie 20....

Powodzenia :)
rafii
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 255
Dołączył(a): 01.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafii » 10.04.2013 21:37

troszkę się spóźniłeś z radami :)
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 10.04.2013 22:03

8O :D :wink:
kkitka
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 03.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kkitka » 15.07.2013 13:53

Odświeżam stary wątek bo mam pytanie dla tych co byli w Prigradicy, czy jest możliwość znalezienia noclegów w ciemno dla 2 osób? Jedziemy już w najbliższą sobotę i my noclegi już mamy, ale znajomi chcą dołączyć,ale mają obawy co do kwater w ciemno :(
gohha
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 22
Dołączył(a): 26.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) gohha » 16.07.2013 17:38

Jak myślicie czy znajdę na Istrii coś w ciemno? jak pojadę 17 sierpnia? na tydzień dla dwóch rodzin? Poradzcie bo ja nie umiem chyba szuka w internecie :(
anetasaczek
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 28.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) anetasaczek » 28.02.2015 20:49

Ja wam pomogę jeśli jedziecie w ciemno.Mieszkam w Makarskiej.
Pozdrawiam :papa: :papa:
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
Korcula - II połowa lipca w ciemno, czy to możliwe? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone