Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Korcula - II połowa lipca w ciemno, czy to możliwe?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Jolzag
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolzag » 22.06.2010 10:34

Witam,
proszę o rozsądną odpowiedź. Wyruszam 10 lipca na wakacje z mężem, szwagierką i 2 dzieci (11 i 12 lat). Wybraliśmy sobie jako nasze miejsce pobytowe Korculę z racji tego, że podobno warta jest odwiedzenia, stosunkowo blisko do Dubrovnika, a przede wszystkim zależy nam na spokoju i czystej wodzie.
Ponieważ nie mamy zarezerwowanej kwatery, myślimy nad znalezieniem czegoś na miejscu. Niestety wyjeżdzając z Warszawy w piątek rano, w Orebicu będziemy gdzieś koło 14.00 w sobotę. Zanim przeprawimy się promem, będzie ok 15.00-16.00. W związku z tym proszę o informację czy o tej porze znajdzemy kwaterę lub domek do mieszkania, blisko wody? Dodam jeszcze, że zanim objedziemy wszystkie miejscowości może być wieczór. Czy raczej szukać już teraz czegoś w internecie? Z góry dzięki za info.
Adam66
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam66 » 22.06.2010 19:03

Moim zdaniem powinnaś sobie coś zarezerwować, poniważ jedziesz w sobotę w szczycie sezonu i to na wyspę. Na wyspie zawsze jest mniejszy wybór. Może się zdarzyć, że do Orebicza dobijesz nie o 14 tylko o 18 i wtedy klops, a jest to możliwe (większy korek na autostradzie lub na przejściu z Bośnią).
Pozdrawiam
Aldonka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 22.06.2010 19:07

Ja bym się raczej nastawiła na jakąś konkretną miejscowość, albo ustalić sobie z 3 główne i tam zacząć szukać. Jeżdżenie od miejscowości do miejscowości, w szczycie sezony? Nie wiem, do mnie to nie przemawia. Ja jestem zwolennikiem wcześniejszego jednak rezerwowania.
mkm
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 22.06.2010 23:18

Ja bym postawił na Karbuni .
noyle
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) noyle » 22.06.2010 23:31

Zawsze znajdziesz jest tylko kwestia ceny,a na pewno będzie łatwiej w niedziele
Jolzag
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolzag » 23.06.2010 15:38

A dlaczego piszecie o przeprawie granicznej z Bośnią? Czy to znaczy, że będę musiała się tamtędy przeprawić w drodzę na Korculę? Nie ma innej trasy?
Jolzag
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolzag » 23.06.2010 15:38

I jeszcze jedno, czy potrzebuje jakieś dodatkowe dokumenty do przejazdu przez tą granice?
Aldonka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 23.06.2010 15:58

Jadąc na Korculę przez Orebic musisz przekroczyć Bośnię i Hercegowinę.
Generalnie niezbędny jest tu paszport i zielona karta ale doświadczenie pokazuje, że i na dowód się wjedzie i czasem zielonej karty nie sprawdzają. O ile dowód ok o tyle zieloną kartę jednak radziłabym posiadać.
noyle
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) noyle » 23.06.2010 17:27

Można ominąć BiH, płynąc promem z Ploce do Trpanij
Janusz777
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz777 » 23.06.2010 20:23

Zazwyczaj przy zejściu z promu w Domince stoją ludzie z napisem "sobe zimmer". Jednak planowana godzina przyjazdu jest dość późna i możesz mieć kłopot. Poza tym raczej bym nie planował tak precyzyjnie bo możesz się przeliczyć. Zresztą już o tym cromaniacy pisali. Więc pozostaje tak zaplanować podróż żeby na Korculę wjechać możliwie wcześnie lub jednak rezerwować. Ja startuję do Prizby 30 lipca więc pewnie miniemy sie w drodze. Pozdrówka :D
Jolzag
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolzag » 24.06.2010 09:12

Dzięki za wszystkie informację. Wiedziałam, że mogę na Was liczyć. Myślałam, że zielona karta przestała już obowiązywać. Niestety widzę, że jeszcze w niektórych Państwach należy ją posiadać. Zastanowię się jeszcze nad miejscem przeprawy promem. Może wcale nie będę musiała przekraczać granicy z Bośnią. A czy jadąc przez Bosnię i Hercegowinę nie nadrabiam drogi? Bo jakoś mi się wydaję, że potem znów muszę się cofnąć...
Jolzag
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolzag » 24.06.2010 09:19

I jak mam załatwić tą zieloną kartę?
Aldonka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 24.06.2010 09:24

zadzwonić do swojego ubezpieczyciela od samochodu i poprosić o nią. W większości (jeśli nie wszędzie) jest ona wydawana za darmo.

Przeprawić możesz się z Ploce, wprost do Trpanj i tam już rzut beretem Orebicz jest. Ale....prom kursuje co 2 a może nawet 2,5 godziny. Jak się niego spóźnisz to czekasz, dla mnie strata czasu, w te 2 godziny dotrę do Orebica drogą.
Czy się drogi lądem nadkłada? Prawdę mówiąc nie wiem, nigdy się nad tym nie zastanawiałam.
Jolzag
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolzag » 24.06.2010 09:27

A ile się czeka? Czy jest wydawana tego samego dnia?
Aldonka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 24.06.2010 09:29

Nie wiem gdzie masz ubezpieczony samochód, jeśli Twój ubezpieczyciel ma jednostkę w Twoim mieście to na miejscu wypisze Ci ZK od ręki. Ja ma "telefonicznego" ubezpieczyciela, przesyłają mi pocztą w ciągu 5 dni.
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019