Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korčula 2011 - najlepsze z najlepszych

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 19.08.2011 21:58

Dzięki za zaufanie ... polecam się na przyszłość :wink:
Pozdrav :D ...
soprano71
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 14.07.2010
Bratnja Luka :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) soprano71 » 29.08.2011 16:33

Wspaniała plaża. Dzięki Twojej relacji trafiliśmy bez pudła:) Środek sierpnia a na plaży czasami byliśmy tylko my :) droga na szczęście odstrasza zbyt dużą ilość chętnych.
miro.t
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 25.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) miro.t » 12.09.2011 01:06

a_nula i Marsallah jeśli to nie tajemnica napiszcie ile osób może znaleźć nocleg w kamiennym domu??
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 16.09.2011 20:27

Gratuluję relacji! Korczula w planach, więc zostawiam ślad, by Wasza relacja mi się nigdzie nie zawieruszyła.

Byłem wprawdzie na wakacjach w Orebiću, więc zaliczyłem parę krótkich wizyt w stolicy wyspy oraz jednodniowy wypad autem do Lumbardy i Pupnatskiej Luki, ale wyspa zasługuje chyba na dłuższy na niej pobyt. Pozdrawiam!
cooleczka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 410
Dołączył(a): 17.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) cooleczka » 17.09.2011 17:22

Witajcie,
tak naprawdę Wasza relacja skłoniła mnie do wyjazdu na Korculę. Wyspa wspaniała, pogoda cudowna, dziś byliśmy na plaży Bacva i mnie poraziła - porażenie oznacza osunięcie się szczęki 30 cm poniżej szyi i pstryknięcie ok 100 fotek. :)
Jest zajefajnie. Tylko ryb nie mogę nigdzie dostać. Byłem dziś raniutko w Blato i lipa, jeden tubylec z 4 rybami średniej jakości. Może w Orebiciu jutro dostanę. pozdro
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 22.09.2011 12:41

miro.t napisał(a):a_nula i Marsallah jeśli to nie tajemnica napiszcie ile osób może znaleźć nocleg w kamiennym domu??


4-5

cooleczka napisał(a):tak naprawdę Wasza relacja skłoniła mnie do wyjazdu na Korculę. Wyspa wspaniała, pogoda cudowna
cieszymy się, że Tobie też się podoba :D

Co do rybek, to popytajcie swojego gospodarza, może coś doradzi. Na półwyspie na pewno coś dostaniecie. W przypadku całkowitej posuchy, zawsze możecie kupić mrożonkę - w Tommym (Vela Luka) wybór jest spory i choć nie ma to jak świeżynka, to np. mrożone kalmary smakują super.
gego
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1114
Dołączył(a): 13.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gego » 22.09.2011 19:27

cooleczka napisał(a):
Jest zajefajnie. Tylko ryb nie mogę nigdzie dostać...


Ryb multum

* W Prizbie codziennie około godziny 9.30 - 10 jeździ pan (a nawet trzy pany) picapami oferując świeże ryby (mają megafony na autkach).
* W Blato w "ribarnicy" obok kościoła znajdziesz prawie o każdej porze
* W Vella Luce na targu zakupisz wszelkie owoce jadranu (do godziny 9.00)

U panów z samochodów rybki po 20 kuna (makrele, uszate, gawuni, sardele...), te same rybki w powyższych po 60 - 70 kun
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 22.09.2011 21:52

Na dobranoc ... jeszcze jedna korculańska '' rybka '' :wink:
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 22.09.2011 23:55

gego napisał(a):
cooleczka napisał(a):
Jest zajefajnie. Tylko ryb nie mogę nigdzie dostać...


Ryb multum

* W Prizbie codziennie około godziny 9.30 - 10 jeździ pan (a nawet trzy pany) picapami oferując świeże ryby (mają megafony na autkach).
* W Blato w "ribarnicy" obok kościoła znajdziesz prawie o każdej porze
* W Vella Luce na targu zakupisz wszelkie owoce jadranu (do godziny 9.00)

U panów z samochodów rybki po 20 kuna (makrele, uszate, gawuni, sardele...), te same rybki w powyższych po 60 - 70 kun


...w tym roku w Zavalaticy również często bywali, wybór asortymentu ryb dość różnorodny, włącznie niekiedy z kalmarami, nawet nie trzeba było jeździć dalej... :D
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 23.09.2011 09:59

gego napisał(a):* W Blato w "ribarnicy" obok kościoła znajdziesz prawie o każdej porze


Hmm, podważam wiarygodność powyższej informacji z łatwością. W dni, w które jest jakakolwiek dostawa, czynne do wyczerpania towaru (9-11), ale do jakiejś 7 rano można tam dostać coś lepszego niż dziwactwa i drobnica, w dodatku nie codziennie. W niektóre poranki zamknięte na głucho. Poza rankami nieczynne.
gego
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1114
Dołączył(a): 13.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gego » 23.09.2011 12:13

Marsallah napisał(a):
Hmm, podważam wiarygodność powyższej informacji z łatwością...



nie wiem, nie mieszkam tam, nie upieram się przy swojej wersji, ale...

W powyższej rybarnicy byłem 2 razy (szukałem muli)
około 12 w południe i około 14
nie było dużego wyboru
jakaś duża ryba do suma podobna za 90 kun i małe sardele po 60
od biedy można było zakupić

no ale może miałem szczęście...

Pozdr.
cooleczka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 410
Dołączył(a): 17.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) cooleczka » 23.09.2011 16:06

[quote="gego"][quote="Marsallah"]

Hmm, podważam wiarygodność powyższej informacji z łatwością...



dokładnie, byłem koło 7,30 i stan jak opisałem wcześniej. Z Tommy'ego skorzystałem ;)
Dziś, po 20h autkiem już w domu...
markasyt
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 342
Dołączył(a): 25.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) markasyt » 26.09.2011 19:41

Marsallah napisał(a):...rezerwuję sobie prawo do poszukiwania 'idealnego dalmatyńskiego miasteczka', tak samo jak szukaliśmy w tym roku idealnej plaży. I choć na tym polu - w moim mniemaniu - ideału nie znaleźliśmy, to Bratinja Luka jest bliska perfekcji.
Ideałem byłoby małe miasteczko, praktycznie całe stare (kamienne chodniki, kamienice, jedynie asfalt na drodze dojazdowej...
Niewykluczone, że w poszukiwaniu takiego miejsca trzeba by oddalić się nieco od Jadrana...


Počitelj!
No i jeszcze Toledo :?
Fakt - dość trudne dojścia do Jadrana, zwłaszcza w tym drugim przypadku :wink:
A poważnie już mówiąc, to relację potraktowałem jak "instrukcję obsługi" Korculi - dzięki. Jedziemy tam (do Priżby :evil: ) 01.10 sprawdzić czy już wszystko będzie pozamykane :D
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 29.09.2011 23:39

Choć wolę Pelješac to z ogromną przyjemnością przeczytałam Twoją relację z Korčuli :wink:
Nie dosyć, że rzeczowa to jeszcze lekka i przyjemna w odbiorze. Aż dziw bierze, że facet tak świetnie pisze :wink: No chyba, że małża dyktowała :wink: :lol:

Wiele punktów na mapie Korčuli odbieram podobnie. Miasto mnie zupełnie nie powaliło, choć coś tam w sobie pewnie ma. Nie wspominając o moooocno przereklamowanej Lumbardzie. No szału nie ma :wink: Na plażyczkach, o jakich wspominasz nie byłam, ale z pewnością warte poświęcenia.

Wstydem i hańbą z którymi muszę żyć jest Dubrownik (sic! :wink: ), do którego nigdy nie udało nam się dotrzeć, mimo 4-krotnego pobytu w Cro :oops: Dobrze, że Wam się udało go liznąć chociaż, bo przecież, jak powiadają klasycy gatunku: 'kto nie był w Dubrowniku, nie był tak naprawdę w Chorwacji' :wink:

Pozdrawiam,
Anka
a_nula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 219
Dołączył(a): 13.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) a_nula » 30.09.2011 20:12

Nie dyktowała, to w całości Bartka dzieło ;) ja tylko dodawałam gdzie nie gdzie swoje 3 grosze, żeby był ślad, że też w tej przygodzie brałam udział ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Korčula 2011 - najlepsze z najlepszych - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone