Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korčula 2011 - najlepsze z najlepszych

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 30.09.2011 20:17

No to masz faceta humanistę :wink:
a_nula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 219
Dołączył(a): 13.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) a_nula » 04.10.2011 22:36

mahadarbi napisał(a):No to masz faceta humanistę :wink:


z wykształcenia ;)
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 04.10.2011 23:04

To się po prostu czyta :!: Zdradza go także bezbłędność ortograficzna i stylistyczna :wink:
SewerynR
Odkrywca
Posty: 63
Dołączył(a): 31.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) SewerynR » 08.12.2011 09:51

jacek77 napisał(a):To i ja się dosiadam, a w tak zwanym międzyczasie przygotowuje swoją relacje z Priżby na Korculi (może wyprzedze autora powyższej :D )


Witam jacku, czy już może gdzieś zamieściłeś relację z Priżby? Wybieramy się do tej miejscowości w nadchodzącym roku i bardzo jestem ciekaw Twojej opini i relacji z pobytu :-)
markasyt
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 342
Dołączył(a): 25.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) markasyt » 13.12.2011 01:14

SewerynR napisał(a):
jacek77 napisał(a):To i ja się dosiadam, a w tak zwanym międzyczasie przygotowuje swoją relacje z Priżby na Korculi (może wyprzedze autora powyższej :D )


Witam jacku, czy już może gdzieś zamieściłeś relację z Priżby? Wybieramy się do tej miejscowości w nadchodzącym roku i bardzo jestem ciekaw Twojej opini i relacji z pobytu :-)


relacja Jacka
agata22051979
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 08.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata22051979 » 13.04.2012 05:06

a_nula napisał(a):
majeczka napisał(a):
a_nula napisał(a):
mkm napisał(a):
majeczka napisał(a):
Marsallah napisał(a):...były to nasze najlepsze wakacje w Chorwacji

... PIEPRZYĆ DŁUGĄ JAZDĘ, DALMACJA TO JEST TO! No i koniecznie na wyspie...

Mkm surowo nakazuje jechać właśnie tam, majeczka potwierdza.


...cieszę się, że się zdecydowaliście i poznaliście tę niezwykłą wyspę. :D
...z początkiem sierpnia również tam będę, już dziś pozdrawiam w korculańskim klimacie :papa:


W przyszłym roku może być już kłopot z rezerwacją ... autorzy relacji rzucą '' naszą '' kamienną villę na pożarcie :(


Ależ mkm.... nie mamy i nigdy nie mieliśmy tego w planach!!! W planach jest relacja z pięknej Korculi...

...Aniu, nie powiem, ale również poczułam wewnętrzną ulgę... :D,
a więc czekamy na impresje z wyspy... :papa:


He he, no przeciez to tez w naszym, ze tak powiem, interesie :)


ale kurcze np. nie moim, ja własnie szukam lokum na korczuli dla 2 osób + 2-latka; może jednak zdradzicie tajemnicę? może na priv?
Gosia i Marek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 297
Dołączył(a): 16.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gosia i Marek » 13.04.2012 10:39

Świetna relacja, Korcula jest na naszej liście na ten rok, może się uda:)
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 04.05.2012 14:07

Witam Marsallah,
odkopałam relację, bo 14 lipca lądujemy w Prižbie, przekopuję więc forum czytając wszystkie relacje z Korculi.
Męska część naszej tegorocznej wyprawy szczególnie zainteresowana jest Dziadkiem ze Smokvicy ;) :

Marsallah napisał(a):

Ooo, o dziadku będzie na pewno. To mój korculański gieroj numer 1. O nim napiszę już jutro :)


Marsallah napisał(a): Ale nie możemy nie zatrzymać się w Smokvicy - raz, żeby cyknąć parę fotek, a drugi przy vinariji pod koniec miejscowości. Wystawiony na zewnątrz stół z butelkami wina i kieliszkami nie pozwala mi przejechać obojętnie obok Zagłębiam się w skąpane w półmroku pomieszczenie, "- Dobre dan!", ale odzewu brak. Po chwili, między regałem z butelkami a wielkimi cysternami dostrzegam właściciela winiarni. Śpi w najlepsze, a moje próby obudzenia go nie odnoszą skutku. Dziadek poległ w starciu z przeważającymi siłami nieprzyjaciela, którego z pewnością "lał prosto w mordę" No cóż, może innym razem się nam poszczęści...



w związku z tym, czy możesz mi opisać, gdzie dokłanie w Smokvicy można trafić na tę winiarnię? ;)
Pozdrawiam
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 22.05.2012 14:35

Magda O.:

Wjeżdżając do Smokvicy od strony Blato/kamieniołomu (czyli od zachodu), vinarija dziadka jest zaraz po wjeździe do wioski po lewej stronie. Po prawej natomiast jest taras z miejscami postojowymi i widokiem na pola uprawne poniżej (a w oddali - na otwarte morze).
lukskajwoker
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 279
Dołączył(a): 15.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukskajwoker » 03.07.2012 19:32

Marsallah napisał(a):
lukskajwoker napisał(a):gdzie w Blato są te ryby - dziś szukałem i znalazłem tylko jakiś sklep z mięsem i mrożonkami rybnymi.
świeżych nie znalazłem NIC.


Nieopodal głównego placu, na ulicy, która - z drugiej strony placu - prowadzi do Prigradicy. Na samym końcu tej ulicy (w pobliżu kościoła) masz kilka sklepików: piekarnię, aptekę i peskariję właśnie. A po przekątnej jest targ miejski, tam też sprzedają ryby (i muszle, których w peskariji nie widziałem).


w tym roku muszę porobić trochę morskich zakupów kulinarnych.
mniej wiecej o ktorej godzinie (czy jakieś konkretne dni?) najlepiej tam coś kupić ?
kroj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 11.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kroj » 04.07.2012 22:30

Marsallah napisał(a):Podjeżdżamy pod Hofera, patrzę na półki. W końcu kilkanaście butelek w przeciętnej cenie ok. 3 EUR za sztukę ląduje w koszyku. Dlaczego tych win nie mogę kupić w Polsce? A jeśli już sprowadzają białe z Austrii, to tylko Lenz Mosery za min. 45 zł za butelkę...kiedy się doczekam? :/


Polecam internetowe miejsca na "dobre kupione w Polsce" wina np. austrovin.pl, niestety nie bardzo to rozumiem ale w takim Hoferze w Austrii lepsze wino dostaniesz niż u nas w różnych centrach wina.

Fajna relacja, byłam na Korculi w Medvinjaku 2 lata temu, miło się czyta takie wspomnienia.
Pozdrawiam :D
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 05.07.2012 09:32

Wina to jest wielka wiedza tajemna jeśli chodzi o ceny i jakość oraz ich wzajemne relacje. Za rok gdy Cro wejdzie do UE padną na twarz. Konkurencja ich wykosi. Dlaczego w Niemczech wina włoskie są tańsze niż we Włoszech - duża konkurencja. Do tej pory struktury mafijno-rządowe trzymają kraj w opresji narzucając wysokie ceny na wszystko i wycinając konkurencję. Ale to się skończy. Zobaczcie półki z winami: oprócz miejscowych może 2-3 rodzaje zagranicznych win. Przypadkowo?

Ich tłumaczenia, że np. Dingac ma mały obszar uprawy jest tylko częściowo prawdziwe, bo nic nie uzasadnia ceny 200 Kn za butelkę. Wejście win konkurencyjnych wymusi obniżkę cen no i przestaną oszukiwać ich własnymi sikami "domaćymi", które zaczynają fermentować jeszcze przed powrotem do Polski.

No i z zaciekawieniem obserwuję całe tysiące hektarów nowych nasadzeń winnych; kto to będzie chciał kupić? A przede wszystkim po jakiej cenie.

To parę luźnych przemyśleń; sorry.
Gosia i Marek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 297
Dołączył(a): 16.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gosia i Marek » 19.07.2012 15:46

Czy ta dobra oliwa, o której wspominała Ania, była kupowana u dziadka?
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 22.08.2012 12:17

Tak, u dziadka.
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 22.08.2012 14:24

Byliśmy u Dziadka, kupiliśmy oliwę, wino i najlepszą ( podobno - nie degustowałam ;)) Travaricę na świecie. Dzięki za namiary :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Korčula 2011 - najlepsze z najlepszych - strona 15
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone