Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Pag

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 06.02.2013 13:00

ja tylko dodam, że po drugiej stronie zatoki w połowie popołudnia już są zacienione plaże, jakby ktoś cienia szukał :)
widzieliśmy to z naszych nasłonecznionych do samego wieczora plaż :)
Ostatnio edytowano 06.02.2013 13:08 przez Bea.ta, łącznie edytowano 1 raz
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 06.02.2013 13:01

aoirghe napisał(a): osławiona Girenica, zadziałały na moją wyobraźnię.;)

Musisz mi uwierzyć na słowo, że Girenica jest naprawdę przereklamowana.
Owszem-niebrzydka.
Ale w porównaniu z plażami w Metajnie wygląda jak uboga krewna. :mrgreen:

aoirghe napisał(a): Wydawało mi się, że właśnie często dobijaliście do tamtej części wyspy- chyba jeszcze raz muszę przejrzeć te relacje.:D

Jeżeli raz na dwa tygodnie to często, to.....tak. :D :wink:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 06.02.2013 13:10

BeJur napisał(a):ja tylko dodam, że po drugiej stronie zatoki w połowie popołudnia już są zacienione plaże, jakby ktoś cienia szukał :)
widzieliśmy to z naszych nasłonecznionych do samego wieczora plaż :)


Owszem, wspominam o tym w swoim poprzednim poście. Ale o tym, czy to plus czy minus, decyduje wyłącznie temperatura otoczenia ;-)
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 06.02.2013 13:13

oj tam, oj tam ... :)
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 06.02.2013 13:16

Mikromir napisał(a): Anakin pewnie wyciągnie swój miecz świetlny

Oj, niestety lata już nie te i człowiek już tak nie macha mieczem jak kiedyś niestety. :cry:

Mikromir napisał(a):ale Metajny bym nie poleciła, zwłaszcza na pierwszą wizytę w Chorwacji. Zacznę od plusów: nad zatoką, co oznacza cieplejszą wodę niż w Mandre; z widokiem na zachód, co zapewnia nasłonecznienie do wieczora. Rucica blisko- ale jeśli jedziecie samochodem, a na Beritnicę to już całkiem kawał drogi i tylko pieszo. I na tym plusy się kończą, a zaczynają minusy. Sama miejscowość nijaka, nie zachwyca jak inne chorwackie małe osady. Wszędzie daleko - jeśli chcecie coś jeszcze zobaczyć, to zrobicie sporo kilometrów. Plaża w samej Metajnie bardzo nieciekawa - prawie przejeżdżaliśmy ludziom po rękach, jak siedzieli na asfalcie - chyba, że lubicie zapach spalin ;-)

Co do plusów się zgadzam w pełni.
Co do minusów...........niekoniecznie. :mrgreen:
Pokaż mi zachwycającą osadę chorwacką na Pagu.
Tutaj nie ma mieściny typy np.Primosten.
Wszystkie wiochy generalnie do siebie podobne.
No może oprócz samego Pagu, ale jak dla mnie pobyt w nim był taki sobie, a już na pewno nie zachwycający. :D
Plaża przy "głównej magistrali"...
Powiem Ci,że jak zobaczyłem na YT filmik z Metajny, tez miałem mieszane uczucia. :?
"Używaliśmy" "miejskiej" plaż do przedpołudniowego taplania się dzieci, potem w samochód i wypad na inne plaże.
Większość z nas jedzie tam samochodem, prawda?
Więc...
Owszem.....gdybym miał siedzieć na "magistrali" całymi dniami - poważnie bym się zastanowił - tu jest zgoda.
Ale nawet nie dysponując samochodem, masz pod nosem Zubavę.
10 minet spacerkiem. :D
Na Beretnicę nie dojedziesz samochodem- fakt.
Ale dzięki temu na plaży masz w szczycie sezonu.........10 osób.
Nie warto się przejść?


Mikromir napisał(a):Anakin, zanim zaczniesz ostrzyć miecz świetlny, wspomnij, że przed wyjazdem szukałeś apartamentu najpierw w okolicach Boszany ;-) Jakaś była tego przyczyna, nie?


Do miecza to już się......ustosunkowałem. :D
Jaka była przyczyna poszukiwań w okolicach Bosany?(swoją drogą to nawet ja nie pamiętam, że tam szukałem :lol: :wink: ).
Niewiedza.
A ta jak wiemy nie zawsze jest....błogosławieństwem. :mrgreen:

Mikromir napisał(a):Druga strona zatoki wydaje mi się piękniejsza:

O majonezie już wspomniałem. :D
aoirghe
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 16
Dołączył(a): 31.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) aoirghe » 06.02.2013 13:25

Wcięło mi posta.:O Ano, konie też tam są.:D A także krzyże i chałupy-widmo, które świetnie wpasowałyby się w historię z trupami w tle.;)))

Tu link to zdjęć z blogu Pana Jacka Antonika: http://www.jacekantonik.pl/droga-przez-pieklo-wycieczka-na-sveto-brdo-chorwacja-2012

Jeśli nie "odkryłam Ameryki" i wszyscy już to widzieli, to sorry.:D

Coraz więcej argumentów, będzie to ciężki orzech do zgryzienia.:O
Ale dziękuję za kolejny głos w tej sprawie- przyjrzę się bliżej i tym miejscowościom.:))))
Ostatnio edytowano 06.02.2013 13:56 przez aoirghe, łącznie edytowano 2 razy
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 06.02.2013 13:27

Anakin, jeszcze trochę i mnie przekonasz do zmiany rezerwacji na najbliższy sezon ;-)
Żart oczywiście.
Są różne majonezy. My sprawdziliśmy obie strony zatoki, no i już wybraliśmy. Szczerze mówiąc, którąkolwiek stronę się wybierze, plusów i tak jest więcej :-) W Chorwacji można się zachwycić nawet Sukosanem, prawda? ;-)
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 06.02.2013 13:31

Mikromir napisał(a): W Chorwacji można się zachwycić nawet Sukosanem, prawda? ;-)

Normalnie jam nie godzien :oops: , a widzę, że czytasz mnie kompleksowo. :oczko_usmiech:
aoirghe
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 16
Dołączył(a): 31.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) aoirghe » 06.02.2013 13:39

W sumie to chyba pojedziemy w ciemno i decyzję podejmiemy na miejscu.;)
Tak myślę.;)
Pospisuję wszystkie wymienione miejscowości i wio.;)

A niestety, porównania z innymi rejonami nie mam. Wiem że to nietypowe miejsce na pierwszą wizytę w Chorwacji, ale ja lubię nietypowe miejsca.;)
Myślałam, żeby podzielić urlop na dwie części i jedną część spędzić na Pagu, a drugą w okolicach Pakostane.
Ale to zależy od długości urlopu. Na ten moment wygrywa opcja Pag i poznanie wyspy, bo oprócz zwiedzania i objeżdżania, chcemy też wypocząć.;) A zapuścimy się tylko do Nin i Zadaru.:)
Chyba, że znacie jakieś fajne miejsce o podobnym poziomie zatłoczenia, w promieniu powiedzmy 100-200 km, do którego można się ewentualnie przenieść?;)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107737
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.02.2013 13:52

aoirghe napisał(a):Wcięło mi posta.:O Ano, konie też tam są.:D A także krzyże i chałupy-widmo, które świetnie wpasowałyby się w historię z trupami w tle.;)))


Zdjęcia pochodzą z blogu Pana Jacka Antonika.

Jeśli nie mogę ich zacytować, to usunę.;)

Powinnaś mieć zgodę autora, jak nie masz to lepiej usuń i zamieść link do bloga.
aoirghe
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 16
Dołączył(a): 31.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) aoirghe » 06.02.2013 13:53

Przepraszam, już to koryguję.:(
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 06.02.2013 14:03

aoirghe napisał(a):Myślałam, żeby podzielić urlop na dwie części i jedną część spędzić na Pagu, a drugą w okolicach Pakostane.

Wg mnie bez sensu.
Lepiej się skupić przez 2 tygodnie na Pagu.
Gdzie można się wybrać?
Zadar, Nin (po drodze), Lun, Pag (choć niekoniecznie :wink: ), można wodną taksówką z Tovarnele śmignąć na Rab na kilka godzin, zerknąć na most w Gajac, zobaczyć Paski Trokut (jak ktoś lubi oglądać stertę kamieni).
I styknie.
A resztę wolnego czasu poświęcić na plaże. :D
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 06.02.2013 14:12

anakin napisał(a):
Mikromir napisał(a): W Chorwacji można się zachwycić nawet Sukosanem, prawda? ;-)

Normalnie jam nie godzien :oops: , a widzę, że czytasz mnie kompleksowo. :oczko_usmiech:


Jak ktoś publikuje - i to całkiem, całkiem... - nie ma się co dziwić, że ludzie czytają. Po to do szkoły chodzili, żeby się nauczyć czytać, nie? ;-)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 06.02.2013 14:14

anakin napisał(a):
aoirghe napisał(a):Myślałam, żeby podzielić urlop na dwie części i jedną część spędzić na Pagu, a drugą w okolicach Pakostane.

Wg mnie bez sensu.


Ja Ci powiem, czy bez sensu, jak wrócę z urlopu na początku sierpnia. Tydzień będę na Pagu, a drugi tydzień na południu Dalmacji. :-)
Ostatnio edytowano 06.02.2013 15:23 przez Mikromir, łącznie edytowano 1 raz
aoirghe
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 16
Dołączył(a): 31.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) aoirghe » 06.02.2013 14:27

Mikromir napisał(a):
anakin napisał(a):
aoirghe napisał(a):Myślałam, żeby podzielić urlop na dwie części i jedną część spędzić na Pagu, a drugą w okolicach Pakostane.

Wg mnie bez sensu.


Jak Ci powiem, czy bez sensu, jak wrócę z urlopu na początku sierpnia. Tydzień będę na Pagu, a drugi tydzień na południu Dalmacji. :-)


Będę bardzo wdzięczna.:) Chociaż mogę liczyć pewnie na max. 10 dni, więc to zmienia trochę postać rzeczy.;)
A mogę zapytać, gdzie się wybierasz?:)

Te punkty, które wymieniłeś, Anakinie, wzięłam pod uwagę.:)

A swoją drogą, miałam kocicę Jotkę, a teraz mieszka ze mną kocur Obi.:D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Pag - strona 51
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone