Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Pag

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 14.02.2013 22:17

tak ma być, bo jest tam ... okropnie :roll:
:)
Asia&Grześ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 293
Dołączył(a): 21.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asia&Grześ » 20.02.2013 09:56

Wykorzystam KMWP do zamieszczenia fotograficznej historii zmiany mostu w Pagu, w niektórych wątkach się pytali, no to jest okazja.
A co niektórzy "zakochani" w tej wyspie, możliwe że już jego nie pamiętają :):)

Kiedyś most łączący magazyny solne z częścią starówki Pagu wyglądał tak:

Obrazek

Po lewej ta czerwona budka, to własność Gorana który do dzisiaj prowadzi dla turystów podwodne wycieczki a po lewej ta duża biała budka to dawne centrum informacji turystycznej Pagu razem z kantorem walutowym.
Niestety w 2007 roku doszczętnie się spaliła.
Na następnym zdjęciu ją dobrze widać po lewej. :)

Obrazek

Na przełomie 2008/2009 podjęto decyzje o rozbudowie mariny po lewej stronie mostu ale na przeszkodzie do wpływania większych jednostek jachtowych stanął sam most i jego małe prześwity. Podjęto decyzje o jego wyburzeniu i postawieniu całkiem nowej konstrukcji którą widzimy już dzisiaj wykończoną na Pagu.
Oto parę fot z powstawania nowej przeprawy, choć sam uważam że sam most jest piękny ale jakoś trochę dziwnie odstaje od reszty architektury...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam
Grzechu :)
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 20.02.2013 10:33

fajnie go budowali :)
kukris
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5794
Dołączył(a): 24.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kukris » 22.02.2013 14:16

I trzeba go dokładniej na miejscu oglądnąć. :)
Przyznaję, że do niedawna na samą myśl o pobycie na Pagu wzdrygałem się.
Dotychczas w Chorwacji byłem 4 razy i nigdy nie planowałem pobytu na tej księżycowej wyspie.
Po zapoznaniu się z relacjami w KMWP już wiem gdzie spędzę tegoroczny urlop.
Może mostek jeszcze wypiękniał? :wink:
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 22.02.2013 14:42

kukris napisał(a):Przyznaję, że do niedawna na samą myśl o pobycie na Pagu wzdrygałem się.

Jak najbardziej słusznie. :mrgreen:
kukris napisał(a):Może mostek jeszcze wypiękniał? :wink:

Obawiam się, że Pag jako miasto bardzo Cię rozczaruje.
No, ale mogę się mylić. :D
kukris
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5794
Dołączył(a): 24.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kukris » 22.02.2013 15:27

anakin napisał(a):Obawiam się, że Pag jako miasto bardzo Cię rozczaruje.
No, ale mogę się mylić. :D

Wiem czego się spodziewać (dzięki relacjom), ale wizyta w Pagu to chyba zajęcie obowiązkowe w trakcie pobytu na Pagu :wink: Jakieś 2 godziny myślę wystarczą. :wink:
Nowalję też potraktuję w tych kategoriach 2-3 godziny. Niektórzy zapewne myślą całkiem odmiennie. ale to nie moje klimaty.
Za to pozostałe miejscówki i zwłaszcza plaże, to hm... po prostu miodzio :D
Pozdr.
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 22.02.2013 15:29

kukris napisał(a):Wiem czego się spodziewać (dzięki relacjom), ale wizyta w Pagu to chyba zajęcie obowiązkowe w trakcie pobytu na Pagu :wink: Jakieś 2 godziny myślę wystarczą. :wink:
Nowalję też potraktuję w tych kategoriach 2-3 godziny. Niektórzy zapewne myślą całkiem odmiennie. ale to nie moje klimaty.
Za to pozostałe miejscówki i zwłaszcza plaże, to hm... po prostu miodzio :D
Pozdr.

Wg mnie to jest świetny plan. :D
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 22.02.2013 15:30

kukris napisał(a): Jakieś 2 godziny myślę wystarczą. :wink:
.


z obiadem w knajpce spokojnie :)
kukris
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5794
Dołączył(a): 24.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kukris » 22.02.2013 16:06

Szkoda, że urlop dopiero od 30 sierpnia :( , ale dzięki temu nie muszę (chyba) spieszyć się z rezerwacją :wink:
Pogonię na chybił trafił :)
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 27.02.2013 12:41

Nie ma jak piękny Pag :)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 01.03.2013 13:31

Takie pytanie jest:
Czy ktoś z Was wie, gdzie dokładnie znajdują się ruiny obozu opisanego tutaj:
http://www.tiara.sinica.edu.tw/~miki/ko ... slana.html
Byliście tam? Jak tam najlepiej dojść - mam opcję tylko na nogach, żadnych gumiaków. :(
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 01.03.2013 13:33

Mikromir napisał(a):Takie pytanie jest:
Czy ktoś z Was wie, gdzie dokładnie znajdują się ruiny obozu opisanego tutaj:
http://www.tiara.sinica.edu.tw/~miki/ko ... slana.html
Byliście tam? Jak tam najlepiej dojść - mam opcję tylko na nogach, żadnych gumiaków. :(


no to jeśli to jest Slana i bez gumjaka
ani innego wodnego transportu - to tak jak na Beretnicę .... i dalej .... dalej ...
kawał drogi
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 01.03.2013 14:20

BeJur napisał(a): to tak jak na Beretnicę .... i dalej .... dalej ...
kawał drogi


Hmmm...
Ta Slana i okolice nie takie małe są. Jakby to ktoś na mapie miał zaznaczone, to by nie trzeba było na chybił - trafił i parę "dalejów" by się zaoszczędziło może.
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 01.03.2013 14:22

Mikromir napisał(a):Ta Slana i okolice nie takie małe są. Jakby to ktoś na mapie miał zaznaczone, to by nie trzeba było na chybił - trafił i parę "dalejów" by się zaoszczędziło może.


jeśli myślimy o tej samej uvali :) to zobacz na mapie - za Beretnicą to jest, autem tam nie dojedziesz a jedyna ścieżka wg mnie prowadzi właśnie przez Beretnicę :)
Rysiek tam gumjakiem dopływał :)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 01.03.2013 14:58

BeJur napisał(a):
Mikromir napisał(a):Ta Slana i okolice nie takie małe są. Jakby to ktoś na mapie miał zaznaczone, to by nie trzeba było na chybił - trafił i parę "dalejów" by się zaoszczędziło może.


jeśli myślimy o tej samej uvali :) to zobacz na mapie - za Beretnicą to jest, autem tam nie dojedziesz a jedyna ścieżka wg mnie prowadzi właśnie przez Beretnicę :)
Rysiek tam gumjakiem dopływał :)


Z Beritnicy to by było na oko z pół godziny plażą do zachodniej części zatoki - jeśli się da przejść. Ale jeśli ruiny są we wschodniej części, to trzeba dodać jeszcze z godzinę marszu, bez nieprzewidzianych przeszkód oczywiście.

Rzeczywiście kawał drogi. Pytanie jest, czy tamtędy się wogóle da przejść, czy też są tam jakieś skały nie do pokonania, a ich obejście zajmie np. dwa dni z hakiem :wink:

Oczywiście ruiny nie muszą być nad samą wodą, co dodatkowo komplikuje sprawę. :(
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Pag - strona 54
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone