Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Pag

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Abi
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 14.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abi » 30.08.2016 17:14

Jedno co mnie bardzo denerwuje tu w Chorwacji , to to że na wielu tablicach, ulotkach, informacjach w apartamentach są info w kilku językach, tylko nie w Polskim, przeciez turystów z Polski jest masa, to lepiej po czesku napisac... :evil:

Boboo, dzieki za spotkanie, bedziecie sie nudzic, dajcie znac :)
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 30.08.2016 18:41

Bo tak trochę w tym "polskiej winy" jest.
Bo gdy Chorwat mówi do jakiegoś cudzoziemca w swoim języku a ten nie rozumie, to powie to po prostu.
Dont understand, nicht verstehen, ne/o comprende/o itd. itp.
A Polak kiwa głową, potakuje, dobra, dobra..., "natirliś jawol",
No to potem jak robią tabliczki dla turystów, to wychodzą z założenia, że Polacy rozumieją i dla nich nie trzeba.
dr.kokos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 639
Dołączył(a): 19.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) dr.kokos » 31.08.2016 22:51

boboo napisał(a):Bo tak trochę w tym "polskiej winy" jest.
Bo gdy Chorwat mówi do jakiegoś cudzoziemca w swoim języku a ten nie rozumie, to powie to po prostu.
Dont understand, nicht verstehen, ne/o comprende/o itd. itp.
A Polak kiwa głową, potakuje, dobra, dobra..., "natirliś jawol",
No to potem jak robią tabliczki dla turystów, to wychodzą z założenia, że Polacy rozumieją i dla nich nie trzeba.


No i wszysto jasne... :mrgreen:
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 01.09.2016 13:02

W Konzumie w BV nad kasami wisi tabliczka z napisami w kilku językach. Oczywiście jest też znaczek PL, ale tekst jest... po czesku :mrgreen:
Yas
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 03.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yas » 04.09.2016 00:35

bylem na Pag'u, Povljana. w tym sezonie, info komus, cos? sluze ;)
Abi
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 14.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abi » 04.09.2016 09:12

Yas napisał(a):bylem na Pag'u, Povljana. w tym sezonie, info komus, cos? sluze ;)



Gdzie na Pagu można kupic rakije a nie travarice??
lexi
Odkrywca
Posty: 115
Dołączył(a): 09.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) lexi » 05.09.2016 17:00

Jestem na Pagu, dzis troche wieje...taki szkwalek wiec troche nudno... doradzicie jakie wino kupic w sklepie? Chorwackie ale Cabernet-sauvignon albo Merlot ...pomożecie?
Abi
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 14.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abi » 05.09.2016 17:04

W jakiej miejscowosci jestes?
Ja dzis pojezdzilem po Pagu bo lało jak cholera, wkoncu udało mi sie normalna rakije dostac a nie tylko travarice. Kupilem tez swojskie wino.
lexi
Odkrywca
Posty: 115
Dołączył(a): 09.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) lexi » 05.09.2016 17:07

Abi napisał(a):W jakiej miejscowosci jestes?
Ja dzis pojezdzilem po Pagu bo lało jak cholera, wkoncu udało mi sie normalna rakije dostac a nie tylko travarice. Kupilem tez swojskie wino.


..no troche kropilo..w Metajna jestem..
Abi
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 14.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abi » 05.09.2016 18:02

No ja zaraz jade na Rucice, tez jestem w Metajnie, dzis mijalem samochód na krakowskich tabulach ;)
lexi
Odkrywca
Posty: 115
Dołączył(a): 09.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) lexi » 05.09.2016 18:51

Abi napisał(a):No ja zaraz jade na Rucice, tez jestem w Metajnie, dzis mijalem samochód na krakowskich tabulach ;)

...van na brytyjskich numerach..
Abi
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 14.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abi » 05.09.2016 18:56

A to nie zwrocilem uwagi, widzialem niebieskiego chevroleta, bodajrze aveo na KR ;)
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 05.09.2016 19:07

Co do wina, nie pomogę :wink:
ale na ewentualną jutrzejszą nudę polecam wziąć aparat, kamerę i pojechać tam, gdzie przybija prom.
Jutro będzie ładnie wiało, ale to właśnie jest tam warte obejrzenia.
lexi
Odkrywca
Posty: 115
Dołączył(a): 09.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) lexi » 05.09.2016 20:34

boboo napisał(a):Co do wina, nie pomogę :wink:
ale na ewentualną jutrzejszą nudę polecam wziąć aparat, kamerę i pojechać tam, gdzie przybija prom.
Jutro będzie ładnie wiało, ale to właśnie jest tam warte obejrzenia.


Boboo boje sie wiatru bardzo ...naogladalem się zniszczeń - kiedys "dzialalem" w grupie reagowania po huraganach .. naogladalem sie...?wino bezpieczniejsźe.. :D
paw_el
Croentuzjasta
Posty: 449
Dołączył(a): 08.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) paw_el » 05.09.2016 21:40

Wino to np. Plavac, Laguna, Terra Vinea, Cuvee Piket. Są do kupienia i w Konzumie i w Plodine. Kupowałem głównie w mieście Pag.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Pag - strona 259
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone