Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Pag

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
borsalino4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 329
Dołączył(a): 17.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) borsalino4 » 24.08.2016 22:39

hzag napisał(a):
borsalino4 napisał(a):raz jeszcze wrócę do tematu; był ktoś w tym roku w knajpie w Bosana 68? wcześniej pisaliście że zamknięta była


Wczoraj wróciłem z wyspy. W knajpie byliśmy. Otwarta jest raczej po południu. Wystrój się nie zmienił :D Ale rybki pyszne i porcje zacne.

w takim razie jest pretekst aby wrócić na Pag:)
paw_el
Croentuzjasta
Posty: 449
Dołączył(a): 08.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) paw_el » 25.08.2016 10:20

Czy ktoś jest obecnie na Pagu? Od niedzieli będę w Povljanie. Powiedzcie jaka jest pogoda i temperatura wody.
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 26.08.2016 00:34

Jestem od 14.08 pogoda jest super poza jednym dniem gdzie do południa lało i była burza przeważnie mamy ponad 30 stopni na plusie. Od kilku dni dość dobrze dmuchało ale dzisiaj jest poprawa. Co do wody co dziennie inna plaża i tu zależy na jakiej jesteśmy to jest spora rozbieżność. Mieszkamy w Casce i tu jest najcieplejsza a najgorzej było wejść na Jadrze. Nie mam czym zmierzyć temperatur ale jak mogę podać około od 18-25 stopni. Przy tym na Jadre musiałem ubrać piankę i dopiero można było popłynąć gdzieś dalej ponurkować.
Abi
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 14.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abi » 26.08.2016 14:48

Jak pogoda jest to super :) My dzis wieczorem wyjeżdzamy na Pag, niemamy noclegu, bedziemy szukać na miejscu, docelowo Metajna, w razie czego do zobaczenia na miejscu :papa:
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 26.08.2016 14:56

Pytaj w Galincu 8)
My planujemy dojechać tam w niedzielę około południa.
Może się spotkamy/poznamy.
:papa:
Abi
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 14.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abi » 26.08.2016 17:49

boboo napisał(a):Pytaj w Galincu 8)
My planujemy dojechać tam w niedzielę około południa.
Może się spotkamy/poznamy.
:papa:


My wyruszamy kolo 19 dzisiaj, max 20. My wyruszamy po sąsiedzku, z Żor :)

Jeśli znajdziemy tam nocleg, to nie widze problemu zeby i piwka sie wspolnie napic :wink: :wink: :hut:
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 29.08.2016 06:36

(5:50)
Mgła nad Metajną. Widoczność jakieś 100 m. A we mgle zwierz tumanieje - jak mawiał Pawlak. Pewnie dlatego słychać tyle "beee" :D

Wczoraj po przybyciu zrobiliśmy "honorowo-powitalną" rundkę po Zalewie Paskim.
Byliśmy w tym samym okresie rok temu, byliśmy w pierwszej połowie lipca tego roku;
Tłumy :!:
Tłumy na plażach, pełno pływającego sprzętu. Wszystkie miejsca, gdzie możnaby "splażować" łódkę - zajęte.
Przynajmniej w obrębie od Metajny do Kanału. Całe Paskie Wrata oblężone.
Tak nie było ani w zeszłym roku, ani w lipcu (w jego pierwszej połowie).

:cry:
Po raz pierwszy widziałem (z promu) plastikowe ścierwo. I to w niemałych ilościach.
Bliżej Pagu niż Prizny.

(6:50)
Mgła rzednieje, już majaczy przylądek z laskiem. "Beee" ucichło.

(8:10)
Znowu gęsto. Widoczność jakieś 100 m (max).
"Nema ribe, nema ribe" słyszę z pomostu.
A jak ta ryba ma w takiej mgle zobaczyć przynętę?
:D

A woda lustro:
20160829_081524-1024x768.jpg
Ostatnio edytowano 29.08.2016 08:28 przez boboo, łącznie edytowano 3 razy
Abi
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 14.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abi » 29.08.2016 06:51

To prawda, mgła jak cholera ale o 4:20 elegancko było, gwiazdeczki świeciły, troszke chłodno ale pogoda piękna a teraz tylko owce słychac :mrgreen:
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 29.08.2016 07:01

@Abi
To może ustalmy dziś około 18:00 w konobie nad plażą "miejską", czyli zaraz obok Was.
?
Abi
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 14.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abi » 29.08.2016 07:19

Pewnie, mozemy sie tam spotkac, nie Riva tylko ta jedna dalej idac od Ciebie.
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 29.08.2016 07:25

OK
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 29.08.2016 16:47

No i wrócilym z Jakisnicy (oczywiście Red-GoomYak'iem 8) ).
Miejsce na Red-GoomYaka zaklepane na pierwszą połowę lipca 2017.
Noclegi w Sidro też, bez wahania po obejrzeniu na żywo.
Wiem, Metajna jest fajna, ale...
na Lun jest mnóstwo ślicznych pieczaro-plażyczek, no i jest blisko na Cres i Losinj. A tam (przynajmniej według zdjęć) są fajne klify.
No i to wciąż Pag :D
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 30.08.2016 08:02

Zgadzam się "boboo" na Lun jest fajowo choć byłem w tym tygodniu tylko w zatoce Furnje. Nie mamy sprzętu pływającego i mogłem się oddalić w lewo i w prawo na jakieś 1,5 km w pław to są piękne widoczki woda nie zmieszana przez masy ludzi a co pod wodą to hoho. Na pewno w następnym roku tam przyjadę ze dwa razy to piękne miejsce. Niestety coraz więcej łudzi wie o nim i zostawią tam straszny syf wyzbieraliśmy całą wielką reklamówkę śmierci po brudasach którzy tam idą zostawiają dziadostwo po sobie a potem pokazują znajomym zdjęcia i opowiadają jak to było fajnie. Pod wodą też sporo puszek i innych żeczy na innych plażach spotkałem czego nie było aż tak dużo w poprzednich latach. Ale tak jak piszesz straszne tłumy w tym roku sami to zauważyliśmy może za rok będzie luźnej zobaczymy.
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 30.08.2016 15:05

Vjetar napisał(a):(...) Na samym Pagu Stari Grad (...)

Widok ze Starego Grada na Nowy Grad:
20160830_114053-1024x768.jpg
borsalino4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 329
Dołączył(a): 17.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) borsalino4 » 30.08.2016 17:07

marosmaro napisał(a):Zgadzam się "boboo" na Lun jest fajowo choć byłem w tym tygodniu tylko w zatoce Furnje. Nie mamy sprzętu pływającego i mogłem się oddalić w lewo i w prawo na jakieś 1,5 km w pław to są piękne widoczki woda nie zmieszana przez masy ludzi a co pod wodą to hoho. Na pewno w następnym roku tam przyjadę ze dwa razy to piękne miejsce. Niestety coraz więcej łudzi wie o nim i zostawią tam straszny syf wyzbieraliśmy całą wielką reklamówkę śmierci po brudasach którzy tam idą zostawiają dziadostwo po sobie a potem pokazują znajomym zdjęcia i opowiadają jak to było fajnie. Pod wodą też sporo puszek i innych żeczy na innych plażach spotkałem czego nie było aż tak dużo w poprzednich latach. Ale tak jak piszesz straszne tłumy w tym roku sami to zauważyliśmy może za rok będzie luźnej zobaczymy.

trzeba przestać zachwalac Pag i wysyłać wszystkich na Makarska. albo Wyspy Kanaryjskie. zrobi się luźnej :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Pag - strona 258
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone