Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Korčula

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 04.07.2015 19:41

DaJaRa napisał(a):Witam.
Ja też dołączyć chcę do klubu. Zapiszcie mnie.
Na Korculę jadę w tym roku kolejny raz.
Każdego roku znajduję ciekawe miejsca warte odwiedzenia.


Ceny są porównywalne.


Witamy, witamy :D Zapisujemy :wink:
To może jako "wpisowe" poprosimy o zdjęcie choć jedno z tych ciekawych miejsc :mrgreen:

Pozdrawiam serdecznie
Kejtiii
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 25.07.2015
Korcula - aktualne informacje

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kejtiii » 25.07.2015 17:23

Witam! Poszukuję osób, które aktualnie spędzają wakacje na wyspie Korcula.
Chciałabym się dowiedzieć jak wygląda sytuacja z pożarami - czy jest bezpiecznie.
Planuję wczasy na Korculi (blisko miasta Korcula) na przełomie sierpnia i września jednak ostatnie wzmianki o pożarach bardzo mnie przeraziły.. Nie wiem czy rezerwować wczasy czy obrać inny kierunek.
Z tego co widzę temperatury na Korculi nadal bardzo wysokie i żadnych opadów :( Bardzo mnie to martwi mimo, że do mojego urlopu jeszcze miesiąc.
Dziękuje za wszystkie informacje i odpowiedzi, pozdrawiam serdecznie!! :))
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Korcula - aktualne informacje

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.07.2015 18:03

Kejtiii napisał(a):Witam! Poszukuję osób, które aktualnie spędzają wakacje na wyspie Korcula.
Chciałabym się dowiedzieć jak wygląda sytuacja z pożarami - czy jest bezpiecznie.
Planuję wczasy na Korculi (blisko miasta Korcula) na przełomie sierpnia i września jednak ostatnie wzmianki o pożarach bardzo mnie przeraziły.. Nie wiem czy rezerwować wczasy czy obrać inny kierunek.
Z tego co widzę temperatury na Korculi nadal bardzo wysokie i żadnych opadów :( Bardzo mnie to martwi mimo, że do mojego urlopu jeszcze miesiąc.
Dziękuje za wszystkie informacje i odpowiedzi, pozdrawiam serdecznie!! :))

Witam.
Nie panikuj - ktoś w innym wątku tak napisał.
Czytaj ten wątek ... Korčula czeka :wink: :lol:
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 26.07.2015 23:04

:D wszystkim obecnie przebywającym na Korculi polecam bardzo fajną, klimatyczną konobę KONOPICA, znajduje się kilka kilometrów za Carą w kierunku na Korculę.

Odkryliśmy ją w tym sezonie...
Do zamówienia podano nam cieplutki, własnoręcznie pieczony chlebek, przepyszną sałatkę z hobotnicy oraz dwie olbrzymie patery grillowanego mięsa z krumpirami i blitve, pomarańczowym ryżem, bakłażanem i lokalnymi sałatkami. Całość naprawdę przeogromna, nie do zjedzenia.

Na deser jogurtowy sernik oraz, dla niektórych, na własne życzenie, ciepłe mleko od kóz, które rodzina właśnie tam hoduje dla własnych potrzeb.

Pilliśmy podczas kolacji Jamnicę, wodę Jana, Colę, Karlovacko, a i nawet wysączyliśmy jedną, całą butelkę Plavaca.

Atmosfera była bardzo spokojna , wręcz domowa . Byliśmy bardzo zadowoleni zarówno z jakości produktów, jak i z potraw.


:D wierzcie mi, to na pewno jedna z perełek na Korculi.


Racun z napiwkiem wyniósł 550 kun, w sześć osób niestety nie mogliśmy wszystkiemu sprostać.

Niestety zdjęcia mamy tylko w komórkach, nikt z nas nie zabrał aparatu, ale znalazłam ich stronkę, dosyć starą. Teraz wygląda tam dużo, dużo lepiej, na pewno i zdecydowanie polecam…

http://www.korcula-guide.com/korcula/konopi :D
smerf1
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 02.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) smerf1 » 27.07.2015 00:14

Witam,też proszę o zapisanie do Klubu Miłośników Wyspy Korculi.Byliśmy w Vela Luka,przewędrowaliśmy tam wszystko w okolicy co się dało(aktywnie Nordic Walking),tam też są prześliczne!!! zatoczki,a szczególnie dla tych, co kochają totalną ciszę i cudne widoki.Relację będę zdawał już niebawem.Pozdrawiam Korczulan.
Emiliaa
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 69
Dołączył(a): 01.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Emiliaa » 05.08.2015 12:28

Drodzy Miłośnicy! :)
w tym roku wybieramy się po raz pierwszy na wyspę, niestety wyjazd w piątek ale nie mamy więcej wolnego niż tydzień :( (dobre i to). Plany są takie aby przeprawić się dwoma promami: Ploče-Trpanj i Orebič-Domince. Chcielibyśmy zdążyć na te najwcześniejsze czyli o godz. 5 lub 7. Jak wygląda ich oblężenie w soboty i ile czasu wcześniej radzilibyście dotrzeć do portu?
Z góry serdecznie dziękuję za informacje :)
fafikdog
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 115
Dołączył(a): 25.07.2006
Vela Spila - Korćula

Nieprzeczytany postnapisał(a) fafikdog » 06.08.2015 15:04

Jak dojechać do Vela Spila? Stronka
Chodzi mi o to jaki jest prawidłowy adres jaskini, który można wpisać w navi?
Wujek Gógiel i podana powyżej strona podają różne adresy...
No i jaka cena biletu?
heca7
Cromaniak
Posty: 624
Dołączył(a): 03.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 20.09.2015 23:09

No to zaklepane :wink: W przyszłym roku Prizba. Czy ktoś mógłby mi napisać coś od siebie o tej miejscowości? Szukałam ale opisy na forum są dość stare.
krombocher
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 647
Dołączył(a): 07.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krombocher » 20.09.2015 23:21

Co Ciebie interesuje? Byliśmu tam co prawda w 2012, ale nasi przyjaciele siedzą tam 6m w roku, więc mogę poprosić o informację w czasie rzeczywistym :wink:
heca7
Cromaniak
Posty: 624
Dołączył(a): 03.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 21.09.2015 09:17

Zdziwiło mnie to, że już o tej porze wiele apartamentów jest zajętych. Cxy ta miejscowość jest baaardzo popularna? Gdzie są sklepy typu Konzum, Studenac. Czy oprócz polecanej wyżej konoby jest więcej knajpek. Można kupić lody? Jest tam coś w rodzaju centrum?
Zawsze jeździłam do miejsc małych, czasem odludnych :wink:
Nie wiem o co pytać. Rozumiem, że skoro Twoi znajomi wybrali tą miejscowość to czymś ich urzekła ;)
Czekam jeszcze na odpowiedź z drugiego apartamentu . Pani ma miejsce w terminie ale ma też starych gości którzy się tak wcześnie nie decydują. Dała im jeszcze tydzień. Bo ja mogę zarezerwować juz dziś. A pierwszy apartament jest nad samym morzem blisko tego półwyspu z ...winnica? Ktokolwiek patrzy w Google to pyta co to za paski :D Zamierzamy spędzić w Prizbie dwa tygodnie. Ponieważ pierwszy apartament jest wolny tylko tydzień to dlatego będziemy się przenosić.
Przepraszam za chaotyczny post. Ale wysiadł mi internet. A na
komórce ledwo widzę literki ;)
krombocher
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 647
Dołączył(a): 07.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krombocher » 21.09.2015 12:46

Hej Heca. Myślę, że Prizba nie jest baaaaaaardzo popuplarna. To typowa, długa ulicówka, gdzie wybrzeże zostało zabudowane np. kosztem ścieżek spacerowych. Dlatego połowa apartmanów ma bezpośrednie zejście (często strome) do wody a pozostałe są po drugiej stronie ulicy :lol: Z tego względu o centrum to tam raczej trudno mówić, no chyba, że za centrum uznać okolice klasztoru sióstr, głównej plaży i restauracji Riva Dannyego Franulovica (można tam dobrze zjeść, posłuchać czasem klap, ale do najtańszych to raczej nie należy).
W Prizbie masz mały sklep lokalnej spółdzielni Blato 1902 obok którego można kupić ryby z samochodu. Sklepy typu Konzum są w Blato, a w Veli Luce masz dużego Tommyego.
Wybór moich znajomych to czysty przypadek. Są już na emeryturze, zżyli się z miejscową rodziną i ze względów sentymentalno-rowerowych goszczą tam co roku od końca sierpnia do listopada i od marca-kwietnia do czerwca.
Prześlij mi na priv ewentualne linki do stron apartmanów, to może coś więcej przyjdzie mi do głowy.

Pozdrav
K
heca7
Cromaniak
Posty: 624
Dołączył(a): 03.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 21.09.2015 16:25

Dzięki :) Mała miejscowość mi odpowiada. Z dojazdem nie będzie problemów- byle by było dokąd.
Odzyskałam internet więc mogę się rozpisać. Sprawa wygląda tak. Chcemy jechać od 13 sierpnia do 27. Tzn tyle być na miejscu. Kwatera , która mi się bardzo podoba jest wolna od 19 i już ją zaklepaliśmy. Jednocześnie intensywnie poszukujemy kwatery na pierwszą część pobytu. Nie jest to bardzo proste bo jest nas 5-oro z dziećmi. Dodatkowo w grę wchodzi tylko pierwsza linia bez ulicy przed domem ;)
Jeśli nic nie znajdziemy w Prizbie na ten tydzień to zacznę przeglądać inne miejscowości po tej stronie wyspy.
Prześlę na priv ofertę , która nam najbardziej odpowiada a gdzie czekamy na tą odpowiedź od starych bywalców- może to Twoi znajomi? :lol:
rybkagzo
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 14.08.2012
Polecane miejsca na kwaterę na Korculi

Nieprzeczytany postnapisał(a) rybkagzo » 05.01.2016 15:40

Witajcie,
Właśnie planuję wyjazd wakacyjny na Korculę.
Przyznam, że nie prześledziłam forum ale szukam fajnego miejsca na kwaterę dla 4 osób ( praktycznie 4 dorosłe) i 3 osób ( 2 dorosłych i 15 latek) na przełomie lipiec /sierpień.
Podpowiecie cos interesującego:-)
heca7
Cromaniak
Posty: 624
Dołączył(a): 03.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 05.02.2016 16:19

Zaczynam się bać , że z tą Korculą jest coś nie tak 8-O Wątki miłośników Hvaru, Brać, Półwyspu Peljesac mają po kilkadziesiąt/ kilkaset stron. Czyżby nikt nie lubił Korculi ? W kalendarzu wyjazdowym na 2016 rok też mało deklaracji Korculi.
Miłośnicy ujawnijcie się! :D

I żeby nie było, że jałowy wpis to mam pytanie. Jak jechaliście na Korculę? Ze Splitu czy przez Półwysep i dwoma promami? Pierwszą kwaterę mam koło Vela Luki. Jedziemy w sierpniu.
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 05.02.2016 23:11

heca7 napisał(a):Czyżby nikt nie lubił Korculi ?

Ja byłem tylko w miasteczku tak jak większość :( wiec nic nie mogę powiedzieć o całej wyspie
A Ty ....pojedziesz , zobaczysz (na pewno nie będziesz żałował) wrócisz ,opiszesz ,zachęcisz i kto wie może wakacje 2017 to będzie Korcula :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Korčula - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone