Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
karin74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 27.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 15.06.2021 22:30

Maslinko, Bravik... bardzo Wam dziękuję.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 16.06.2021 00:35

karin74 napisał(a):Maslinko, Bravik... bardzo Wam dziękuję.


Nie ma za co. Zawsze do usług. :oczko_usmiech:
Akurat tymi autobusami zaliczyliśmy pierwszy "objazd" Hvaru. Też się naszukaliśmy rozkładów jazdy. :papa:
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 16.06.2021 01:43

te kiero napisał(a):Dzięki. Wiedziałem, że mogę na Was liczyć.
Dla mnie to ogólnie nie problem od początku.
Po filmie @mchrob stwierdzam jednak, że dla pewnej Pani będzie to extremum i rejczel dojedziemy tylko do Luciscy.


Moja też trzęsła się na początku...a na końcu drogi już się śmiała :D
..przed nami jechało takie autko :wink:

00113 (1).jpg


....ale ten pirat drogowy... nie dał mi szansy ... 8O :lol:

00115 (1).jpg
bledzik
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 30.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bledzik » 18.06.2021 13:04

Czy ze Splitu na Hvar w niedziele czerwcowe są duże kolejki na prom?
Ma ktoś jakieś doświadczenie albo jechał np. tydzień temu?

Bilety kupuje się na miejscu czy przez internet?
MonikaK
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 28.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MonikaK » 18.06.2021 14:10

Od razu bym dopytała jak wygląda sytuacja z Drvenika w porównaniu ze Splitem. Opłaca się z tamtąd płynąć? Cenowo tak, ale czy kolejki też mniejsze?
karin74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 27.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 18.06.2021 18:52

Kochani bardzo proszę Was o pomoc. Czy orientujecie sie czy w najblizszym czasie jest organizowana w Jelsie albo w Vrbosce Ribarska noć?....znajomi pojechali na zorganizowane wczasy do Vrboski....
Ps..dziekuje Bravik bo dzieki Tobie pojechali dzisiaj do Hvaru i bardzo im sie podobało. ..
Rudiok
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 114
Dołączył(a): 28.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rudiok » 18.06.2021 19:03

Pytanko, czy teraz na Hvarze jest szansa znaleźć kwitnące pola lawendy? Macie jakieś polecane miejscówki?
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 18.06.2021 19:04

karin74 napisał(a):Kochani bardzo proszę Was o pomoc. Czy orientujecie sie czy w najblizszym czasie jest organizowana w Jelsie albo w Vrbosce Ribarska noć?....znajomi pojechali na zorganizowane wczasy do Vrboski....

W Jelsie od 24 do 27 czerwca jest Festiwal Wina, Oliwy i Dziedzictwa Kulturowego:
https://tzjelsa.hr/hr/dogadanja/wine-ol ... -festival/

A we Vrboskiej 26 czerwca - Fešta sv. Petra:
https://vrboska.info/dogadanja/festa-sv-petra


Rudiok napisał(a):Pytanko, czy teraz na Hvarze jest szansa znaleźć kwitnące pola lawendy? Macie jakieś polecane miejscówki?

Czy teraz są, to nie wiem, chociaż chciałabym tam być ;)
Zwykle na przełomie czerwca i lipca, a nawet do połowy lipca.

Miejscówka - okolice miejscowości Brusje. Zaraz przy drodze, na pewno zauważysz :)
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 18.06.2021 19:37

karin74 napisał(a):Kochani bardzo proszę Was o pomoc. Czy orientujecie sie czy w najblizszym czasie jest organizowana w Jelsie albo w Vrbosce Ribarska noć?....znajomi pojechali na zorganizowane wczasy do Vrboski....
Ps..dziekuje Bravik bo dzieki Tobie pojechali dzisiaj do Hvaru i bardzo im sie podobało. ..


Cieszę się razem z nimi. :papa:
karin74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 27.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 18.06.2021 21:55

maslinka napisał(a):
karin74 napisał(a):Kochani bardzo proszę Was o pomoc. Czy orientujecie sie czy w najblizszym czasie jest organizowana w Jelsie albo w Vrbosce Ribarska noć?....znajomi pojechali na zorganizowane wczasy do Vrboski....

W Jelsie od 24 do 27 czerwca jest Festiwal Wina, Oliwy i Dziedzictwa Kulturowego:
https://tzjelsa.hr/hr/dogadanja/wine-ol ... -festival/

A we Vrboskiej 26 czerwca - Fešta sv. Petra:
https://vrboska.info/dogadanja/festa-sv-petra
/quote]
Maslinko..bardzo dziękuję- przekazałam
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 25.06.2021 21:10

te kiero napisał(a):Witam.
Napiszta ludy jakimi autami przejechaliście szutrem od Dubovicy do Sv.Nedelj.
Gdybym dalej miał wszędobylski łazik Meggy z dość wysokim prześwitem to bym nie pytał, ale jest niższa Octavka.

Ford Mondeo kombi w zeszłym roku. Jechałem tą drogą dwa razy w 2011 i rok temu. Uważam, że teraz jest dużo gorzej niż 10 lat temu. Okej, droga jest poszerzona, ale leżą na niej kamienie podobne jak na podkładach kolejowych.
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 25.06.2021 21:20

Mam pytanie do obecnie przebywających na południowej stronie Zawala, SN czy w tych miejscowościach jest możliwość wypożyczenia łodzi motorowej? O ID wiem.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 28.06.2021 13:43

henius34 napisał(a):
te kiero napisał(a):Witam.
Napiszta ludy jakimi autami przejechaliście szutrem od Dubovicy do Sv.Nedelj.
Gdybym dalej miał wszędobylski łazik Meggy z dość wysokim prześwitem to bym nie pytał, ale jest niższa Octavka.

Ford Mondeo kombi w zeszłym roku. Jechałem tą drogą dwa razy w 2011 i rok temu. Uważam, że teraz jest dużo gorzej niż 10 lat temu. Okej, droga jest poszerzona, ale leżą na niej kamienie podobne jak na podkładach kolejowych.

Jechałem tą drogą w 2015 czytając wcześniej o niemal idealnym szutrze na tej drodze.
Ale podobnie uważam, że w niektórych miejscach kamienie na niej są tak wielkie i ostre, że przebita opona to może być najmniejsza awaria.
Miejscami piechotą bym szybciej się poruszał, a i tak się martwiłem. A zaznaczam, że jeździłem już po różnych "szutrach" w Chorwacji, tak tylko na drodze Sv. Nedjelja-Dubovica martwiłem się o zawias.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 28.06.2021 13:48

Rudiok napisał(a):Pytanko, czy teraz na Hvarze jest szansa znaleźć kwitnące pola lawendy? Macie jakieś polecane miejscówki?

Późna odpowiedź ale jeszcze resztki mogą być przy starej drodze ze Starego Gradu do Hvaru.
Widziałem je jeszcze w lipcu 2015 gdy jechałem w stronę Brusje.
cinkowski
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 28.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) cinkowski » 28.06.2021 14:56

Witam. Pierwszy raz chcę pojechać na jakąś wyspę. Wychodzi mi Hvar. Teraz pytanie. Jelsa czy Vrboska ????? Co myślicie ??
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 375
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone