Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kokos0
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 332
Dołączył(a): 24.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kokos0 » 09.07.2018 21:30

Beatka73 napisał(a):
kokos0 napisał(a):Proszę pomóżcie mi znaleźć w ID Lungo Mare. Może ktoś wie to mi podpowie, szukam i nie mogę znaleźć. Chodzi o to że niby ma być 11 lipca ribarska većer pod tym adresem i nie wiem czy się pomylili z adresem czy z miejscowością ?

A skąd ta info że pod tym adresem? My też się wybieramy ale nawet nie zastanawiałam się gdzie to dokładnie będzie,po prostu wydawało mi się oczywistym że w okolicy tego ronda przy morzu.


W summer programme tak pisze, możesz sprawdzić.
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 10.07.2018 01:13

kokos0 napisał(a):
Beatka73 napisał(a):
kokos0 napisał(a):Proszę pomóżcie mi znaleźć w ID Lungo Mare. Może ktoś wie to mi podpowie, szukam i nie mogę znaleźć. Chodzi o to że niby ma być 11 lipca ribarska većer pod tym adresem i nie wiem czy się pomylili z adresem czy z miejscowością ?

A skąd ta info że pod tym adresem? My też się wybieramy ale nawet nie zastanawiałam się gdzie to dokładnie będzie,po prostu wydawało mi się oczywistym że w okolicy tego ronda przy morzu.


W summer programme tak pisze, możesz sprawdzić.

Jeśli to jest w ID to raczej tylko na rondzie koło Slavinki
kokos0
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 332
Dołączył(a): 24.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kokos0 » 10.07.2018 07:46

m@rek napisał(a):
kokos0 napisał(a):
Beatka73 napisał(a):
kokos0 napisał(a):Proszę pomóżcie mi znaleźć w ID Lungo Mare. Może ktoś wie to mi podpowie, szukam i nie mogę znaleźć. Chodzi o to że niby ma być 11 lipca ribarska većer pod tym adresem i nie wiem czy się pomylili z adresem czy z miejscowością ?

A skąd ta info że pod tym adresem? My też się wybieramy ale nawet nie zastanawiałam się gdzie to dokładnie będzie,po prostu wydawało mi się oczywistym że w okolicy tego ronda przy morzu.


W summer programme tak pisze, możesz sprawdzić.

Jeśli to jest w ID to raczej tylko na rondzie koło Slavinki


Ok, dzięki. Zobaczymy czy coś będzie, nawet nie ma ogłoszeń na ten temat.
jacencjusz
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 28.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacencjusz » 10.07.2018 19:35

kokos0 napisał(a):
m@rek napisał(a):
kokos0 napisał(a):
Beatka73 napisał(a):
kokos0 napisał(a):Proszę pomóżcie mi znaleźć w ID Lungo Mare. Może ktoś wie to mi podpowie, szukam i nie mogę znaleźć. Chodzi o to że niby ma być 11 lipca ribarska većer pod tym adresem i nie wiem czy się pomylili z adresem czy z miejscowością ?

A skąd ta info że pod tym adresem? My też się wybieramy ale nawet nie zastanawiałam się gdzie to dokładnie będzie,po prostu wydawało mi się oczywistym że w okolicy tego ronda przy morzu.


W summer programme tak pisze, możesz sprawdzić.

Jeśli to jest w ID to raczej tylko na rondzie koło Slavinki


Ok, dzięki. Zobaczymy czy coś będzie, nawet nie ma ogłoszeń na ten temat.


Przy tunelu był niebieski plakat i coś mi świta że była tam wpisana Jelsa. Może zmienili miejsce imprezy.
nikaaa_87
Odkrywca
Posty: 103
Dołączył(a): 24.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) nikaaa_87 » 11.07.2018 11:51

Witam. W tym roku startujemy pierwszy raz na wyspę Hvar. Szukaliśmy cichej,spokojnej miejscowości...Sporo osób polecilo Ivan Dolac. Ale patrząc na mapę,nie wydaje mi się,żeby to była totalna dziura :) Podoba mi się Gromin Dolac,ale nie mogę znaleźć apartamentu. W Internecie nie ma za dużo ofert. Nie chcemy jechać w ciemno ,bo jedziemy z psami i małym dzieckiem. Może ktoś mógłby polecić jakiś apartament? Ruszamy 30.08 na noc ze względu na dziecko,bo całą noc prześpi. Gdzie radzicie zrobić postój z noclegiem żeby kierowca i dziecko mogli wypocząć? Jedziemy w skrócie taką trasą:Jastrzębie-Cieszyn-Cadca-Csorna-Karlovac-Jeziora Plitwickie-Knin-Omiś-Drvenik... Sporo osób polecało Krapinę,ale stamtąd do Drvenika to jeszcze 7,5 h nie licząc postojów...
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.07.2018 12:07

W totalnej dziurze trudno o wiele apartamentów.
Ivan Dolac to taka większa dziura.
Inna dziura to np. Zavala.
jacencjusz
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 28.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacencjusz » 11.07.2018 12:17

Ivan Dolac to taki kompromis pomiędzy totalną dziurą a większą miejscowością. Jeśli jedziecie w ciemno to już naocznie stwierdzisz co bardziej Ci pasuje. W sezonie na wyborze może też zaważyć dostępność apartamentów których aż tak wiele nie ma.
O tym że jest to dziura niech świadczy brak sklepu spożywczego :- tylko dwie piekarnie i owoce :-)
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 11.07.2018 12:20

Polecam Milna, mala urocza miejscowosc.
MiśkaA
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 11.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) MiśkaA » 11.07.2018 15:03

Vrboska i Jelsa to śliczne miejsca, maleńkie miasteczka w których można znaleźć apartamenty nad samą wodą.We Vrboskiej jest przepiękna plaża - białe, wapienne terasy schodzące ku morzu, a miejscami płytkie zatoczki. Nieopodal jest Basina, kompletna dziurka, ale blisko obu miasteczek i apartamenty w ogrodach nad samym morzem.Fajnie jest mieć ze sobą rowery i podróżować na różne plaże każdego dnia. Można także wypożyczyć rowery (nawet z fotelikami dla dzieci) w wypożyczalni w Starim Gradzie. Tam także warto zamieszkać, bo miasteczko czarowne na wieczory spacerowe, sklepów ile chcieć plus targ owocowy. W hotelu Lavanda (basen i brodzik dla dzieci) jest polska baza nurkowa, w ramach totalnego rozpasania wakacyjnego można wykupić sobie nurkowanie z instruktorem i zobaczyć Adriatyk od "podszewki". Na pewno Gdinj i Sv Nedjela to miejsca w których nie uświadczysz wielu turystów. Polecam z małym dzieckiem nocleg po drodze - my zwykle, kiedy dzieci były małe, nocowaliśmy w okolicach Plitvic. Przy drodze było i nadal jest pełno tablic z napisem apartmani . Nie należy jednak wynajmować w samych Plitvicach, bo najdrożej i najludniej.
nikaaa_87
Odkrywca
Posty: 103
Dołączył(a): 24.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) nikaaa_87 » 12.07.2018 11:41

Gromin Dolac odpada. Podobno są tylko trzy domy z aparyamentami i w naszym terminie nie ma nic wolnego :/
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 12.07.2018 12:11

A jaką maksymalną odległość od sklepów i knajp zakładasz?
kinga567
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 12.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) kinga567 » 12.07.2018 13:16

MiśkaA napisał(a):Vrboska i Jelsa to śliczne miejsca, maleńkie miasteczka w których można znaleźć apartamenty nad samą wodą.We Vrboskiej jest przepiękna plaża - białe, wapienne terasy schodzące ku morzu, a miejscami płytkie zatoczki. Nieopodal jest Basina, kompletna dziurka, ale blisko obu miasteczek i apartamenty w ogrodach nad samym morzem.Fajnie jest mieć ze sobą rowery i podróżować na różne plaże każdego dnia. Można także wypożyczyć rowery (nawet z fotelikami dla dzieci) w wypożyczalni w Starim Gradzie. Tam także warto zamieszkać, bo miasteczko czarowne na wieczory spacerowe, sklepów ile chcieć plus targ owocowy. W hotelu Lavanda (basen i brodzik dla dzieci) jest polska baza nurkowa, w ramach totalnego rozpasania wakacyjnego można wykupić sobie nurkowanie z instruktorem i zobaczyć Adriatyk od "podszewki". Na pewno Gdinj i Sv Nedjela to miejsca w których nie uświadczysz wielu turystów. Polecam z małym dzieckiem nocleg po drodze - my zwykle, kiedy dzieci były małe, nocowaliśmy w okolicach Plitvic. Przy drodze było i nadal jest pełno tablic z napisem apartmani . Nie należy jednak wynajmować w samych Plitvicach, bo najdrożej i najludniej.


Moi znajomi od lat tam jeżdzą i mają takie samo zdanie. Bardzo dużo miejsc zwiedzili rowerami :boss: Chyba się tam wybiorę z nimi 8)
dj_jack
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 20.03.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dj_jack » 13.07.2018 12:46

Witam serdecznie wszystkich Hvar-maniaków.
Już za 9 dni (tylko 9 :D )wybieramy się z żona i córką na urlop do Chorwacji. Będzie to nasza druga podróż do tego pięknego kraju . W zeszłym roku byliśmy na Istrii a w tym postanowiliśmy zapuścić się dalej i czytając Wasze relacje wybór padł bezapelacyjnie na wyspę Hvar. Będziemy stacjonować w Jelsie i stamtąd w miarę możliwości zwiedzać wyspę z jej pięknymi zatokami. :hut:
I w tym momencie mam pytanie do Was, stali bywalcy wyspy, odnośnie diety bezglutenowej, z której jest zmuszona korzystać moja córcia. Jak to wygląda na Hvarze ? Macie może jakieś doświadczenia w tym temacie ? Jeśli chodzi o przyrządzenia potraw, czy jedzenie w restauracjach, w wersji bezglutenowej to raczej da się to ogarnąć bez większego problemu (grillowane owoce morza) ale pozostaje kwestia np. lodów.
Z doświadczeń zeszłorocznych. W samym Medulinie udał nam się znaleźć lodziarnię gdzie sami robili lody więc była pewność ze nie ma domieszek produktów zawierających gluten, ale w pozostałych odwiedzonych przez nas miasteczkach już nie było tak różowo - nie wspominając już o świadomości sprzedawców w tym zakresie 8O. Dlatego jeśli macie jakieś informacje lub doświadczenia w tej kwestii to z chęcią z nich skorzystamy i z góry dziękujemy za podzielenie się nimi.
Do zobaczenia na tej pięknej wyspie :papa:
spragniony spokoju
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 08.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) spragniony spokoju » 13.07.2018 14:23

Pozdrawiam z Hvaru, a konkretnie z Ivan Dolac. Melduję że sklepik kilka dni temu został zamknięty. Pozostałe atrakcje działają - oczywiście bezgotówkowo. Jakby kogoś interesowało to u mojego gospodarza wisi kartka o wolnym apartamencie.
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 13.07.2018 16:22

spragniony spokoju napisał(a):Pozdrawiam z Hvaru, a konkretnie z Ivan Dolac. Melduję że sklepik kilka dni temu został zamknięty...

w tym sezonie to on nawet nie został otwarty :?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 258
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone