Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 25.06.2018 09:28

Tayla napisał(a):ps.

poranny widok na błękitne spienione fale rozbijające się o nadbrzeże wyjątkowy....hmmmm a myślałem że Povlja na wyspie BrAĆ jest nie do pobicia - myliłem się !


Ale nie ujmujmy Povlji :) Tu gdzie jestem teraz na Korculi widok morza z tarasu też zachwyca :) Ale jeżeli chodzi o Povlje wieczorną przy zachodzacym słońcu to mój nr. 1 :mrgreen:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 25.06.2018 09:46

osjann napisał(a):
MilaM napisał(a):Albo łódką:) Pokazałam mężowi zdjęcia szutru , mówi,że absolutnie NIE.
Ale już kiedys tam zaglądałam i też bałabym się jechać, po coś te zakazy są.
Pozostaje wynająć żaglówkę...


albo rower :) rok temu przejechałem z ID do zakazu -widoki mega.

To samo co samochód w kwestii łamania przepisów.
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 25.06.2018 09:54

cześć,
dla tych co wybierają się do ID - Studenac we wsi jest nieczynny i nie zanosi się na to że będzie :?
na zakupy trzeba jechać do Jelsy, SG, no może w Zavali ewentualne
dwa sklepiki z pieczywem działają :)
jacencjusz
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 28.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacencjusz » 25.06.2018 10:02

m@rek napisał(a):cześć,
dla tych co wybierają się do ID - Studenac we wsi jest nieczynny i nie zanosi się na to że będzie :?
na zakupy trzeba jechać do Jelsy, SG, no może w Zavali ewentualne
dwa sklepiki z pieczywem działają :)


Marku, Dzięki za ta informacje. Trzeba będzie coś więcej zapakować na pierwsze kilka dni.
Tylko gdzie to zmieścić?
My się meldujemy w ID w środę :-). Jak z temperaturą wody? podobno w ostatnich dniach sporo się ochłodziła.
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 25.06.2018 10:08

jestem od soboty więc nie wiem jak było wcześniej
wczoraj woda była ok a dzisiaj właśnie idę sprawdzić :wink:
bez odbioru :)
Tayla
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 233
Dołączył(a): 18.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tayla » 25.06.2018 10:41

m@rek napisał(a):cześć,
dla tych co wybierają się do ID - Studenac we wsi jest nieczynny i nie zanosi się na to że będzie :?
na zakupy trzeba jechać do Jelsy, SG, no może w Zavali ewentualne
dwa sklepiki z pieczywem działają :)


zapraszamy do ,,naszego'' Studenaca i Konzuma :) Jelsa chyba już w 99% gotowa na sezon.
Wczoraj wieczorem z hotelu Fontana rozchodziła sie po okolicy chorwacka muzyczka - mieli chyba jakiś wieczorek zapoznawczy :)
artbas
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 29.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) artbas » 25.06.2018 11:19

Dzień dobry :)
Wczoraj po południu w Jelsie na płatnym parkingu widziana srebrna Octavia kombi z naklejką Cro.pl
Pozdrawiamy.
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 25.06.2018 15:21

artbas napisał(a):Dzień dobry :)
Wczoraj po południu w Jelsie na płatnym parkingu widziana srebrna Octavia kombi z naklejką Cro.pl
Pozdrawiamy.

naklejka na szybie + magnetyczna na klapie?
to moja Cro'pelka była :)
pozdrawiam
Ps. załapałem się w Jelsie na I połowę meczu, powstrzymam się od komentarza :|
joso79
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 122
Dołączył(a): 01.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) joso79 » 26.06.2018 08:47

yzedef napisał(a):
Basik_63 napisał(a):Z Jelsy można popłynąć tylko taksówką na Brač. Wszystkie fishpicnic wypływają z Hvaru, do którego nie jest aż tak bardzo daleko. Polecam fishpicnic na Vis i Bisevo z zaliczeniem słynnych grot, niebieskiej i zielonej.


Dzięki za cynk, zwłaszcza Vis korci bo tą wyspę trzeba w końcu też zaliczyć, trzeba będzie rozważyć pływanie z Hvar. Może się znajdzie przyjazna dusza która nas tam zawiezie/przywiezie.
Wszak fishpicnic bez winka słabo smakuje :D

yzedef liczę, że sprawdzisz wszystko i mi podpowiesz przed sierpniem co i jak :D
Tayla
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 233
Dołączył(a): 18.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tayla » 26.06.2018 09:39

z ciekawostek cenowych :
z Jelsa można płynąć taksówką ( wypasiona motorówka - nie znam się ale wyglądała fajnie :) )do Dubrovnik, cena dla 6 osób 1000........euro :D jakoś wyjątkowo nie skusiliśmy sie na taką wycieczkę więc cześć w ten sposób zaoszczędzonych pieniążków wydaliśmy na lody :)
joso79
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 122
Dołączył(a): 01.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) joso79 » 26.06.2018 12:10

Tayla napisał(a):z ciekawostek cenowych :
z Jelsa można płynąć taksówką ( wypasiona motorówka - nie znam się ale wyglądała fajnie :) )do Dubrovnik, cena dla 6 osób 1000........euro :D jakoś wyjątkowo nie skusiliśmy sie na taką wycieczkę więc cześć w ten sposób zaoszczędzonych pieniążków wydaliśmy na lody :)

8O
joso79
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 122
Dołączył(a): 01.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) joso79 » 26.06.2018 12:14

m@rek napisał(a):cześć,
dla tych co wybierają się do ID - Studenac we wsi jest nieczynny i nie zanosi się na to że będzie :?
na zakupy trzeba jechać do Jelsy, SG, no może w Zavali ewentualne
dwa sklepiki z pieczywem działają :)

I poza tym nie ma innego nawet malutkiego sklepu? Hmmm..
Marku a czy orientujesz się, widziałeś może czy w ID funkcjonuje jakas wypożyczalnia sprzętu pływającego z silnikami?
Pozdrawiam Jola
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 26.06.2018 12:18

joso79 napisał(a):
m@rek napisał(a):cześć,
dla tych co wybierają się do ID - Studenac we wsi jest nieczynny i nie zanosi się na to że będzie :?
na zakupy trzeba jechać do Jelsy, SG, no może w Zavali ewentualne
dwa sklepiki z pieczywem działają :)

I poza tym nie ma innego nawet malutkiego sklepu? Hmmm..
Marku a czy orientujesz się, widziałeś może czy w ID funkcjonuje jakas wypożyczalnia sprzętu pływającego z silnikami?
Pozdrawiam Jola

W ID nie ma wypożyczalni, to jest naprawdę mała miejscowość.
W Jelsie też słabo z wypożyczeniem.
Większość wypożycza w Hvar ( miasto) i pływa na Pakleni Otoči.
Większe zakupy też trzeba robić w Jelsie lub SG.

Tak na zachętę aby się wybrać na Sv Nikola - widok ze szczytu w kierunku zachodnim. W oddali Vis.

Nie wiem, czy masz uprawnienia, ale jeśli tak, to polecam wypożyczenie czegoś normalnego (nie łódki z silnikiem 5 koni) i wycieczkę w kierunku Vis i Biševo.
My tam ciągamy swoją łódkę ( rib) z Polski.
A takie miejsca jak na dolnym zdjęciu, to tylko od strony morza ( to jest jaskinia na południowej części Biševa - nie ta znana błękitna)
1030710-2188x1459-875x5a83.jpg
Załączniki:
1030323-600x900-450x675.jpg
emtomek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 202
Dołączył(a): 13.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) emtomek » 26.06.2018 12:37

m@rek napisał(a):cześć,
dla tych co wybierają się do ID - Studenac we wsi jest nieczynny i nie zanosi się na to że będzie :?
na zakupy trzeba jechać do Jelsy, SG, no może w Zavali ewentualne
dwa sklepiki z pieczywem działają :)

Właśnie wróciłem do Polski. Niestety w Zavali "sklepik" z pieczywem ten przy ścieżce nad morzem na dzień 22 czerwca był jeszcze zamknięty, bez żadnej informacji. W "Markecie" czyli jedynym sklepie w Zavali (w głębi lądu) zakupy zrobiłem dopiero 21 czerwca, bo akurat trafiłem na wnoszenie towaru na puste półki. Pani sprzedała mi bez kasy informując że czynne będzie za dwa dni = swoją drogą ceny mają wysokie, bo brak konkurencji. Podsumowując chyba najbliżej od tunelu to Jelsa - Konzum, Studenac, .. jest wybór
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 26.06.2018 18:45

kaeres napisał(a):
osjann napisał(a):albo rower :) rok temu przejechałem z ID do zakazu -widoki mega.

To samo co samochód w kwestii łamania przepisów.


ale jak brzmi :mrgreen: i widoki z siodełka ładniejsze :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 255
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone