Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
daniel1961
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 130
Dołączył(a): 02.09.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) daniel1961 » 23.11.2017 18:59

gusia-s napisał(a):
daniel1961 napisał(a):
gusia-s napisał(a):
daniel1961 napisał(a):... Na razie najdogodniejszym, choć troszkę na uboczu jest kemping Mala Milna ...
Na Mala Milna myślę, że bez rezerwacji konkretnego miejsca na samym dole nie ma co się pchać z budą. Kemping położony jest na zboczu, parcele pochyłe i zadrzewione. Nie ustawisz na nich budy, jedynie te na samym dole dają jakieś możliwości ale ich jest zaledwie kilka.

Gusia, czy gdzieś widziałaś plan tego kempingu?

Planu nie widziałam ale oceniam tak po zdjęciach i mapie. Ludzikiem googlowym wjedziesz na sam kemping. Parcele położone tarasowo z nachyleniem pną się w górę po zboczu. Nawet jeśli wtarabanisz tam budę będzie problem z jej wypoziomowaniem. Parcele na dole są jako tako proste. Poza tym już się nauczyłam, po pierwsze zdjęcia znacznie spłaszczają teren, po drugie jak na fotkach kempu nie ma przyczep tylko kampery i namioty to już wiadomo dlaczego :mrgreen: Na zdjęciach kempingu Mala Milna nawet przy namiotach nie stoją auta to coś oznacza ;).


Przespacerowałem się po terenie i faktycznie płaskich miejsc na przyczepę trzy w porywach cztery, dojazd do nich marną, wąską alejką.
Zdjęcie sprzed sześciu lat, może przeszło jakąś modernizację. Sporo tematów do wyjaśnienia. Sam dojazd do Milnej z 116 jest ok, jak nie będzie potrzeby minięcia się z drugą przyczepą :lol:
Dzięki za pomoc, jak coś wyjaśnię dam znać :D
007man
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 201
Dołączył(a): 29.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) 007man » 03.12.2017 14:13

Może kogoś zainteresuje temat STAND UP PADDLE w cro.
Polecam mój filmik z pływania na SUPie na wyspie Hvar:

plywanie-na-supie-hvar-jagodna-kamp-lili-t53350.html

Może macie podobne doświadczenia, jakieś prywatne zdjęcia, filmiki, polecane miejsca to podzielcie się nimi w tym nowym wątku.
Na Wasze pytania również chętnie odpowiem :papa:
kliper
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 08.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) kliper » 06.12.2017 14:54

Witam serdecznie.
Do lata jeszcze daleko ale ja już mam pytanie:czy ktoś z miłośników hvaru zna zatokę Virak? Proszę o wszelkie informacje o zatoce.
A może znacie ten dom?
Załączniki:
02.jpg
Bidon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 21.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bidon » 23.12.2017 14:51

Domek Julia (ze zdjęcia) delikatnie mówiąc bardzo surowo urządzony. W środku wygląda jakby spał w nim jeszcze niedawno Josip Broz Tito i to w czasach swojej młodości. Po przeciwnej stronie jest nowszy budynek o lepszym standardzie z kilkoma apartamentami. Plaża malutka, kamienista ze starymi łódkami i ich "garażami". Miejsce bardzo spokojne i ciche, do knajpy z 1,5 km, a do sklepu to już "wyprawa".
kliper
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 08.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) kliper » 24.12.2017 09:42

Dzięki za info. A jak z fauną morską? Warto zabrać wędki?
Bidon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 21.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bidon » 24.12.2017 13:45

kliper napisał(a):Dzięki za info. A jak z fauną morską? Warto zabrać wędki?


Jasne, że warto, choć okazów się latem nie złapie, ale na zupę rybną zawsze :D
Na stronie: ribarstvo.mps.hr można wykupić zezwolenie na połów ryb.
ZytaS
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2068
Dołączył(a): 08.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZytaS » 26.12.2017 00:51

Tytusdj napisał(a):A tak wygladaja turnieje w V. Stivina

Czy można prosić o ponowne wklejenie zdjęć? Poprzednie "ukradła" awaria serwera...
Pozdrawiam i wszystkiego najlepszego z okazji Świąt :papa:
anubis2423
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anubis2423 » 27.12.2017 17:14

Witam miłośników Hvaru ,Chciałem zapytać jaką miejscowość możecie polecić dla rodziny z dzieckiem. Zależy mi by plaża (dostępna dla dziecka 7 lat) była blisko żeby codziennie nie jeździć autem . No i sklepy i konoby by były w pobliżu. Będzie wyjazd prawdopodobnie w Lipcu więc też nie chciałbym się tłoczyć. hehe wypisałem tyle że pewnie nie ma takiego miejsca na wyspie które spełni wszystkie wymagania :D Pozdrawiam i proszę o pomoc
KasiaS
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 02.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) KasiaS » 27.12.2017 19:25

Kochani
Była Makarska Riviera , było północne wybrzeże był Brać (jak na razie mój faworyt )
I pora na Hvar ... wybór padł na Zavale
Bardzo proszę o namiary na noclegi dla dwóch rodzin 4 i 5 osób..moze być w jednym apartamencie lub dwie 4 .
Blisko morza z grillem i tarasem tyle jeśli chodzi o wymagania ..
Dziękuję
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 27.12.2017 20:14

Na bieżąco czytam wątek i jego tytuł wskazuje na Klub miłośników.... a ostatnio zrobił się tu niestety wątek o kwatery.... gdyby to choć były konkretne informacje, pytania, a nie co polecacie.... Może lepiej wyodrębnić watek Kwatery/noclegi na wyspie Hvar i wtedy kwestie noclegów będą w jednym wątku??? Pół roku temu jak szukałam informacji praktycznych i ciekawostek o wyspie to ciężko było się przebić przez całość.....

Miłośnicy, co o tym sądzicie? A może jednak jestem w mniejszości??
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 27.12.2017 20:55

Popieram
ZytaS
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2068
Dołączył(a): 08.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZytaS » 27.12.2017 22:00

Też popieram. A tak na marginesie, do KasiS: nie ma możliwości, żeby było 5 osób w apartamencie maksymalnie 4 osobowym...
daniel1961
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 130
Dołączył(a): 02.09.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) daniel1961 » 27.12.2017 22:24

piekara114 napisał(a):Na bieżąco czytam wątek i jego tytuł wskazuje na Klub miłośników.... a ostatnio zrobił się tu niestety wątek o kwatery.... gdyby to choć były konkretne informacje, pytania, a nie co polecacie.... Może lepiej wyodrębnić watek Kwatery/noclegi na wyspie Hvar i wtedy kwestie noclegów będą w jednym wątku??? Pół roku temu jak szukałam informacji praktycznych i ciekawostek o wyspie to ciężko było się przebić przez całość.....

Miłośnicy, co o tym sądzicie? A może jednak jestem w mniejszości??

Jestem zdecydowanie za osobnym wątkiem, tylko czy tego rodzaju informacje nie będą się kwalifikować pod reklamowanie?
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 27.12.2017 23:27

piekara114 napisał(a):Na bieżąco czytam wątek i jego tytuł wskazuje na Klub miłośników.... a ostatnio zrobił się tu niestety wątek o kwatery.... gdyby to choć były konkretne informacje, pytania, a nie co polecacie.... Może lepiej wyodrębnić watek Kwatery/noclegi na wyspie Hvar i wtedy kwestie noclegów będą w jednym wątku??? Pół roku temu jak szukałam informacji praktycznych i ciekawostek o wyspie to ciężko było się przebić przez całość.....

Miłośnicy, co o tym sądzicie? A może jednak jestem w mniejszości??


Jak najbardzie ale tu prośba moze do Janusza ? Może znajdzie chwilę czasu ?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.12.2017 23:32

Posprzątać 232 strony 8O syzyfowa praca :idea:
Ale może jest ktoś chętny do pomocy, Admin nada mu status opiekuna wątku i niech spróbuje posprzątać. :?:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 232
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone