Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kilka fotograficznych wycieczek po Bałkanach

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
armar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) armar » 10.09.2011 08:48

ciągnęło mnie w sronę Albanii... nieznanym muzułmańskim krajem.


Powtarzasz mity Leszku ...... Tak naprawdę to jeden z najbardziej zlaicyzowanych krajów Europy ... Poza tym wg oficjalnych statystyk 30% wierzących to chrzescijanie :D

Tam gdzie zerkałeś po drugiej stronie jeziora, na trasie Szkoder-Podgorica jest więcej kościołów niz meczetów - jechałem tamtędy 1.09. 8)
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 15.09.2011 19:55

Cóż... ja jadąc od strony morza do Szkodry widziałem zgoła inne obrazki, ale skoro tak mówisz i jesteś o tym przekonany... :D Człowiek uczy się całe życie ;)

11a. Wspinamy się....
Obrazek

11b. Do Monastyru Gradište
Obrazek

Monastyr ten został wybudowany w XII w.

11c. Masa schodów na sam szczyt
Obrazek

11d. Widoki z góry.
Obrazek

Zmęczeni wróciliśmy znów na naszą plażę... c.d.n. ;)
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 16.09.2011 00:01

Leszku, nadrabiam zaległości i co widzę?! Taaaakie widoki 8O , że nic tylko wstrzymać oddech :!: :roll:
Obrazek


PRZEPIĘKNE OBRAZY! Zostaję :D

I pozdrawiam :papa:
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 16.09.2011 17:24

Cieszę się :)

A teraz trochę zachodów słońca a w zasadzie jeden zachód ;) tego samego wieczora w kilku odsłonach ;)

12a.
Obrazek

12b.
Obrazek

12c.
Obrazek

12d.
Obrazek

12e.
Obrazek

12f.
Obrazek

Dobranoc :papa: ;)
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 17.09.2011 11:43

Widzę, że zainteresowanie słabiuchne, ale wrzucę jeszcze kilka fotek na zachętę ;)

Dzisiaj odwiedziliśmy Sv. Stefan :twisted: i pocałowaliśmy sznury zagradzające przejście na wyspę :twisted:

13a. Folderowy widoczek na wyspę ;)
Obrazek

13b. Szersze spojrzenie
Obrazek

13c. I z góry
Obrazek

Niestety Sv Stefan nie zasłużył na to, żebyśmy weszli i uwiecznili go od środka :twisted: nie ma to jak się pocieszać ;) :P. A na plażę również nie można było weść bo była zarezerwowana tylko dla gości hotelowych. Co tam... niech se snoby grzeją kości na pustej plaży... my jedziemy dalej :D ... Obejrzeć twierdzę górującą nad regionem ;) :twisted: też będzie ciepło... oj nawet bardzo ciepło, bo tam padł rekord temperaturowy.... wystarczy że powiem, że wewnątrz samochodu temperatura przekroczyła skalę termometru i termometr pokazał nam HI zamiast wartości :twisted: za to na zewnątrz... (żebym nie widział, to bym nie uwierzył) Wy pewno też nie uwierzycie, ale co tam ;) było 63,8*C 8O

14a. W drodze do twierdzy
Obrazek

14b. Twierdza Kosmac przed nami 843 m.n.p.m.
Obrazek

14c. Niepewnie zaglądamy do środka
Obrazek

14d. No to jesteśmy w środku :D
Obrazek

14e. Wnętrza ciąg dalszy
Obrazek

14f. Pewno tam kiedyś było piętro :lol:
Obrazek

14g. Namiary GPS :lol: na twierdzę ;)
Obrazek

14h. Obrońcy Twierdzy mieli takie widoki
Obrazek

14i. Jedyny mieszkaniec
Obrazek

14j. Prawda, że śliczne :?: ;)
Obrazek

Na dzisiaj to tyle... w następnym odcinku będzie Lovcen z Mauzoleum króla Niegosza

Jeszcze tylko ...

14k. Pożegnalny rzut oka na wspaniałe widoki ;)
Obrazek

...i w drogę ;)
Rafał K
Cromaniak
Posty: 2318
Dołączył(a): 07.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał K » 17.09.2011 11:57

Hej Lesiu.

Światło z 12a a kadr (i czas naświetlania) z 12e połączyć i byłoby... 8)

Pewnie też zauważyłeś, że w Montenegro jest ze światłem dość duży problem - zaraz nad morzem górzyska (znacznie wyższe niż w Cro) i w efekcie rano coś zaczyna się dziać dopiero po 6.30, a po południu już koło 18.30 (w zależności od miejscówki) gęsto często też jest pozamiatane...

Pzdr
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 17.09.2011 12:04

Cześć Rafał :!: :D

Hm... No góry są ciutkę jakby wyższe... i bliżej morza choć przy masywie Biokovo jest dość podobnie, ale czy ok 18.30 jest problem ze światłem... nam się słońce chowało w morzu a nie za górami, więc jakotakiego problemu nie widziałem... Każdy zachód był inny, a zatem niepowtarzalny... bardzo często tam jeździliśmy na tę plażę ;) więc z niej będzie sporo zdjęć ;)
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 17.09.2011 12:40

Leszek moze załozymy klub tych co pocałowali klamkę u Stefana. Hotelowa jest plaza z prawej strony od grobli na wyspę. Ta z lewej jest chyba normalna. Czym obrabiasz zdjęcia?
Ostatnio edytowano 20.09.2011 17:47 przez LRobert, łącznie edytowano 1 raz
Rafał K
Cromaniak
Posty: 2318
Dołączył(a): 07.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał K » 17.09.2011 12:41

Ja w sumie rejon Budvy i św. Stefka miałem "pod ręką", jak gdzie indziej jest lepiej to luz :wink:

Pzdr
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 17.09.2011 12:48

Leszek Skupin napisał(a):wewnątrz samochodu temperatura przekroczyła skalę termometru


Trza se było auto z klimą kupić :mrgreen: :wink:

Jak oglądam zdjęcia to z jednaj strony mnie tam ciągnie a z drugiej ... 8)

niech se snoby grzeją kości na pustej plaży...


Co Ty wiesz o pustych plażach :lol: :wink:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 19.09.2011 09:04

Leszek Skupin napisał(a):Widzę, że zainteresowanie słabiuchne, ale wrzucę jeszcze kilka fotek na zachętę ;)


12d - dla mnie bomba.

Pozdrav

Czy możesz wyjaśnić jak to jest z tym wejściem do miasta?
armar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) armar » 19.09.2011 09:38

Czy możesz wyjaśnić jak to jest z tym wejściem do miasta?


Wejścia na Św. Stefan ( na wyspę ) po prostu nie ma bodajże od dwóch - trzech lat , wyspa została sprzedana i nie wiadomo czy będzie otwarta skoro apartamenty wykupiły tam ponoć takie osoby ( cytuję za przewodnikiem ze statku z Petrovaca ) jak Sylvester Stallone czy Claudia Schiffer .....

Swoja droga zaczyna się odczuwać już niechęć Czarnogórców do panoszenie się w ich kraju nowobogackich ruskich

Leszek piękne fotki dawaj dalej :D
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 19.09.2011 18:38

Jacek S napisał(a):12d - dla mnie bomba.


Ja jednak podzielam zdanie Rafała.
Sylwetka...
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5132
Dołączył(a): 14.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwetka... » 20.09.2011 12:49

Leszek Skupin napisał(a):Widzę, że zainteresowanie słabiuchne, ale wrzucę jeszcze kilka fotek na zachętę ;)




Słabiuchne? od tych widoków, mowę odejmuje, a i po co zbędnie kłapać ozorem :wink:
Pzdr. czekam na cd. :D
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 20.09.2011 19:08

Leszek Skupin napisał(a):
12f.
Obrazek

Dobranoc :papa: ;)

Zawsze chciałam takie zdjęcie zrobić, ale nigdy nie wyszło, przeważnie już za ciemno było ;)
Piękne, pozdrawiam! :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Kilka fotograficznych wycieczek po Bałkanach - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone