Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kempingi które warto polecić ....

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pkucaba
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 26.06.2013
Kemping okolice Pakostane

Nieprzeczytany postnapisał(a) pkucaba » 16.07.2016 15:48

Jak zwykle jest mnóstwo informacji na forum niestety część mocno nieaktualnych.
Proszę o polecenie kempingu w okolicach Pakostane (Biograd na Moru, Pakostane, Drage).
Kemping niekoniecznie przy morzu. Potrzebujemy miejsce do spania na dwie, trzy noce.
Zamierzam z tej lokalizacji zaliczyć Kornati, Szybenik oraz Nin.

Znalazłem Oaza Mira, ale cena mnie zabiła.
http://www.oaza-mira.hr/
Wg. strony za 2+2 (14l i 9l)
Za okres od 30/07/2016 do 01/08/2016 cena wynosi 158,00 €
Cena wynosi 158,00 €


O kempingu Mario w Drage znalazłem niezbyt pochlebne recenzje na forum.

Jak na razie wybrałem Kozarica http://adria-more.hr/en/camping-kozarica chociaż nie jestem przekonany.

Może ktoś podzieli się świeżymi wrażeniami.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005
Re: Kemping okolice Pakostane

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 16.07.2016 16:26

W Drage wiedzą, za co brać kasę.
Kozarica jest ok. Pozostaje jeszcze nord see. Tam potrafi być głośno przez Niemców chlejących do odcięcia.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107682
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Kemping okolice Pakostane

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.07.2016 16:36

pkucaba napisał(a):Jak zwykle jest mnóstwo informacji na forum niestety część mocno nieaktualnych.
Proszę o polecenie kempingu w okolicach Pakostane (Biograd na Moru, Pakostane, Drage).

Jak na razie wybrałem Kozarica http://adria-more.hr/en/camping-kozarica chociaż nie jestem przekonany.

Wg mnie wybór dobry :idea: - dlaczego nie jesteś przekonany :?:

Na pierwszej stronie masz opis innego kempingu w Pakoštane - obok Kozaricy.

Więcej masz TUTAJ
pkucaba
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 26.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) pkucaba » 16.07.2016 17:06

Dziękuję Januszu za przeniesienie.
Nie byłem pewien gdzie pytać :oops:

Dziękuję za błyskawiczne odpowiedzi.
O kempingu Karaba czytałem tu:Auto Camp w Pakostane KARABA
Wygląda na to, że może być trudno.

FUX zatem spróbuję zatem wbić się do Kozaricy. Jeśli Ty go polecasz to już nie mam obiekcji. :D

KAMP NORDSEE faktycznie nastawiony na Niemców. Strona tylko po niemiecku.
Widzę tuż obok Kamp LU-KA oraz Kamp Zora
Ciekawy trójkąt kempingowy.
TomAng12
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 20.07.2016
Pierwsza wyprawa do Chorwacji !

Nieprzeczytany postnapisał(a) TomAng12 » 20.07.2016 18:10

Witam serdecznie !

Tak jak w temacie, będzie to nasza pierwsza wyprawa do Chorwacji! Pierwsza wyprawa samochodem, pierwszy kemping zagranicą! :)
Zastanawiamy się jednak czy aby na pewno wyjazd na kemping to najlepszy pomysł? Czy nie jestem wydać odrobinę więcej i bez męczenia, a wygodnie spędzić czas w jakiś apartamencie/pokoju ?

Jedziemy jednym autem w 4 osoby ( 2 pary ) :)
Wyjazd planujemy od 9 września do końca września - ok 2 tygodnie wakacji :)
Nie wiemy jeszcze czy po drodze będzie nam się opłacać zwiedzać inne kraje, ale ogólnie nastawiamy się tylko na Chorwację. Żadne z Nas tam nie było dlatego piszę o Państwa pomoc! :lol:

-Gdzie mamy się udać? Która lokalizacja jest najlepsza ponieważ chcemy zwiedzić jak najwięcej ?
-Co wybrać? Kemping? Czy apartament? ( Będziemy mieli auto i namiot tak czy siak więc spanie gdzieś na jedno noc po drodze to nie problem)
-Jak taki wyjazd wychodzi cenowo?


Dziękuje za wszystkie odpowiedzi! :papa:
Seavolv
Croentuzjasta
Posty: 318
Dołączył(a): 28.03.2008
Re: Pierwsza wyprawa do Chorwacji !

Nieprzeczytany postnapisał(a) Seavolv » 20.07.2016 18:54

Kemping to nie wygoda czy widzi mi się, to raczej sposób spędzania wakacji i według stereotypu nie jest to tani urlop, jeśli rozmawiamy o prawdziwych Kempingach a nie o kawałku ogródka u jakiegoś chłopa jak to często w Polsce jest uzmysławiane słowo kemping.
Nie wiem też co znaczy męczyć się? Ja na przykład mecze się siedząc w apartamencie bo w sumie z domu jadę do drugiego domu :P
Albo się to lubi i tak spędza wakacje albo się tego nie trawi
tomaszz
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 27.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomaszz » 20.07.2016 21:07

Dokładnie podzielam zdanie przedmówcy - to raczej sposób spędzenia wakacji. Kempingi w Chorwacji nie należą do tanich, więc trzeba to lubić i tyle.
Kwatery są we wrześniu sporo tańsze, różnica nie będzie duża , a pogoda po 10 września już nie tak gwarantowana.
Jedynie autostrady we wrześniu nie są w promocji :)
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010
Re: Pierwsza wyprawa do Chorwacji !

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 20.07.2016 22:18

TomAng12 napisał(a):Witam serdecznie !

Tak jak w temacie, będzie to nasza pierwsza wyprawa do Chorwacji! Pierwsza wyprawa samochodem, pierwszy kemping zagranicą! :)
Zastanawiamy się jednak czy aby na pewno wyjazd na kemping to najlepszy pomysł? Czy nie jestem wydać odrobinę więcej i bez męczenia, a wygodnie spędzić czas w jakiś apartamencie/pokoju ?

Jedziemy jednym autem w 4 osoby ( 2 pary ) :)
Wyjazd planujemy od 9 września do końca września - ok 2 tygodnie wakacji :)
Nie wiemy jeszcze czy po drodze będzie nam się opłacać zwiedzać inne kraje, ale ogólnie nastawiamy się tylko na Chorwację. Żadne z Nas tam nie było dlatego piszę o Państwa pomoc! :lol:

-Gdzie mamy się udać? Która lokalizacja jest najlepsza ponieważ chcemy zwiedzić jak najwięcej ?
-Co wybrać? Kemping? Czy apartament? ( Będziemy mieli auto i namiot tak czy siak więc spanie gdzieś na jedno noc po drodze to nie problem)
-Jak taki wyjazd wychodzi cenowo?


Dziękuje za wszystkie odpowiedzi! :papa:


Jeśli macie dylemat dotyczący wyboru kempingu czy kwatery, to jest wątek o tym. Postaram się jednak doradzić.

Piszesz, że to wasz pierwszy kemping za granicą. Czy cała czwórka spędzała w Polsce wakacje w ten sposób?

Jeśli tak i wszyscy byli zadowoleni, to we wrześniu w Chorwacji będzie jeszcze lepiej. Należy jednak pamiętać o pogodzie. Im bardziej na południe, tym większa szansa na dobrą pogodę, ale gwarancji nie ma (obecnie nawet w sezonie).

Jeśli ktoś z was ma wątpliwości, to proponuję wynająć mobildomek na kempingu Baśko Polje. Z jednej strony jesteście na kempingu w południowej części Chorwacji jednocześnie nie rezygnując z "twardego dachu".

Udanych wakacji !
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Pierwsza wyprawa do Chorwacji !

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 28.07.2016 16:24

TomAng12 napisał(a):Witam serdecznie !

Tak jak w temacie, będzie to nasza pierwsza wyprawa do Chorwacji! Pierwsza wyprawa samochodem, pierwszy kemping zagranicą! :)
Zastanawiamy się jednak czy aby na pewno wyjazd na kemping to najlepszy pomysł? Czy nie jestem wydać odrobinę więcej i bez męczenia, a wygodnie spędzić czas w jakiś apartamencie/pokoju ?

Jedziemy jednym autem w 4 osoby ( 2 pary ) :)
Wyjazd planujemy od 9 września do końca września - ok 2 tygodnie wakacji :)
Nie wiemy jeszcze czy po drodze będzie nam się opłacać zwiedzać inne kraje, ale ogólnie nastawiamy się tylko na Chorwację. Żadne z Nas tam nie było dlatego piszę o Państwa pomoc! :lol:

-Gdzie mamy się udać? Która lokalizacja jest najlepsza ponieważ chcemy zwiedzić jak najwięcej ?
-Co wybrać? Kemping? Czy apartament? ( Będziemy mieli auto i namiot tak czy siak więc spanie gdzieś na jedno noc po drodze to nie problem)
-Jak taki wyjazd wychodzi cenowo?


Dziękuje za wszystkie odpowiedzi! :papa:


Witaj(cie).

Ze względu na termin planowanego wyjazdu proponuję Dalmację (południe).
Ze względu na termin planowanego wyjazdu proponuję kwaterę.
Ze względu na termin planowanego wyjazdu ceny są już "posezonowe".
Ciężko mi kalkulować nie znając Was, Waszych wydatków, trasy, spalania etc..
Lajtowy 2 tygodniowy wypad bez szaleństw powinien się zamknąć kwotą 6-7 tys. na 4 osoby.

Powodzenia
joanna młodzik
Odkrywca
Posty: 109
Dołączył(a): 25.02.2011
Re: Kemping okolice Pakostane

Nieprzeczytany postnapisał(a) joanna młodzik » 31.07.2016 12:50

Byłam na campingu Oaza Mira jakieś cztery lata temu. Bardzo nam się podobał , choć rzeczywiście jest drogi. Główną jego zaletą jest przepiękne położenie , trzy różne plaże , czyli dla każdego coś miłego . Rano lubiłam wylegiwać się na skałkach , a potem z dziećmi na szerokiej plaży z drobnymi kamieniami. Jeżeli chodzi o samą miejscowość Drage , to nic ciekawego , zero właściwie czegokolwiek . Jeździliśmy do pobliskiego Sveti Filii i Jakov lub do Biogradu na More .

pkucaba napisał(a):Jak zwykle jest mnóstwo informacji na forum niestety część mocno nieaktualnych.
Proszę o polecenie kempingu w okolicach Pakostane (Biograd na Moru, Pakostane, Drage).
Kemping niekoniecznie przy morzu. Potrzebujemy miejsce do spania na dwie, trzy noce.
Zamierzam z tej lokalizacji zaliczyć Kornati, Szybenik oraz Nin.

Znalazłem Oaza Mira, ale cena mnie zabiła.
http://www.oaza-mira.hr/
Wg. strony za 2+2 (14l i 9l)
Za okres od 30/07/2016 do 01/08/2016 cena wynosi 158,00 €
Cena wynosi 158,00 €


O kempingu Mario w Drage znalazłem niezbyt pochlebne recenzje na forum.

Jak na razie wybrałem Kozarica http://adria-more.hr/en/camping-kozarica chociaż nie jestem przekonany.

Może ktoś podzieli się świeżymi wrażeniami.
filip122 vel Darek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 743
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) filip122 vel Darek » 31.07.2016 13:50

A camping Karaba obok Kozarica ? Kozarica tez jest droga.
maarec
Croentuzjasta
Posty: 252
Dołączył(a): 02.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) maarec » 01.08.2016 14:37

Kozarica nie jest taka droga, dużo drożej na Oaza Mira, na Zatonie itd.

We wrześniu na campingach działają karty zniżkowe, warto poczytać i bardzo dużo zaoszczędzić. Ja w czerwcu zaoszczędziłem 1100zł na opłatach za camping.

Natomiast we wrześniu faktycznie lepiej na południe. 2 pary to 2 namioty :). Osobiście na 1 raz nie traciłbym czasu na zwiedzanie po drodze tylko 2 kierowców i dojazd bez noclegu. Wybrać sobie 5-7 campingów najciekawszych i jechać przykładowo od Zadaru lub Sibenika wzdłuż wybrzeża, oglądać i sprawdzać czy się podoba.
joanna młodzik
Odkrywca
Posty: 109
Dołączył(a): 25.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) joanna młodzik » 02.08.2016 17:35

Sorry , trochę z innej beczki , właściwie do Janusza prośba : była gdzieś na forum taka fajna lista najpotrzebniejszych rzeczy na kamping , nie mogę znaleźć :cry: Pomocy
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 02.08.2016 17:38

joanna młodzik napisał(a):Sorry , trochę z innej beczki , właściwie do Janusza prośba : była gdzieś na forum taka fajna lista najpotrzebniejszych rzeczy na kamping , nie mogę znaleźć :cry: Pomocy


Mów mi Janusz. :D

witam-prosba-co-zabrac-do-chorwacji-i-o-czym-nie-zapomniec-t11451.html

:papa:
Ostatnio edytowano 02.08.2016 17:45 przez Vjetar, łącznie edytowano 1 raz
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107682
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.08.2016 17:44

joanna młodzik napisał(a):Sorry , trochę z innej beczki , właściwie do Janusza pytanie : była gdzieś na forum taka fajna lista najpotrzebniejszych rzeczy na kamping , nie mogę znaleźć :cry:

Była kiedyś fajna "lista Jacunia" ale niestety zniknęła wraz nim :cry:
Jest coś takiego >>> witam-prosba-co-zabrac-do-chorwacji-i-o-czym-nie-zapomniec-t11451-375.html#p1006200
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Kempingi które warto polecić .... - strona 43
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone