Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaskinie skocjańskie - gdzie tanio zanocować?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty
Jaskinie skocjańskie - gdzie tanio zanocować?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.08.2010 10:48

Chcemy we wrześniu zwiedzić jaskinie skocjańskie, gdzie zanocować (1 noc, 2 dorosłych + dziecko 5 lat), żeby nie wydać majątku i zobaczyć coś ciekawego?
Bardzo proszę o namiary , adresy, sugestie.

Agnieszka.
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 01.08.2010 11:29

Wystarczy przy drogach wyglądać napisów "zimmer frei, sobe, room" itp.
Ewentualnie pensjonaty.

Po zwiedzeniu jaskiń nie zapomnijcie o wizycie na punkcie widokowym na samej górze ściany wiszącej nad tą rozpadliną do której prowadzi wylot jaskini... po wyjściu z wagonika kolejki- zaraz w prawo do ławeczek.
Lubicie mrówki w palcach? To zejdźcie na samą krawędź za barierki. :) :wink:

A w ogóle, to przy kasie albo u przewodnika spytajcie o "vodnika Boruta".
Borut to bardzo przyjazny gość - lubi Polaków. Jest grotołazem i przewodnikiem- a przynajmniej był wtedy.
I pozdrówcie go od pewnego Polaka- poznanego w 2000r. (mamy razem zdjęcie).

Pozdrawiam i życzę udanych wrażeń oraz braku mgły w podziemnym kanionie.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.08.2010 11:42

Dzięki za rady.
Na pewno skorzystamy, a vodnika Boruta pozdrowimy!
Agnieszka.
BigDaniel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 894
Dołączył(a): 07.12.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) BigDaniel » 23.08.2010 13:23

Byłem na tych jaskiniach w tym roku :D Coś pięknego, każdy powinien tam zajechać i zobaczyć :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.01.2011 00:53

Big Daniel, masz rację, warto było. Przeżycia niezapomniane.

Fatamorgana, Wodnika Boruta nie było :cry:

Spaliśmy w Grazu.
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 18.01.2011 01:08

Albo gdzieś popłynął (jak to wodnik...), albo łaził gdzieś po innych jaskiniach.
Albo najzwyczajniej miał wolne. :) :wink:

Cieszę się, że rośnie grono miłośników tej wspaniałej i jedynej w swoim rodzaju jaskini. :)
peligrosa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 131
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) peligrosa » 02.08.2011 23:31

Sprawdzałam cennik na stronie przeznaczonej Postojnej jamie, nie widzę jednak inf odnośnie fotografowania. Czy jest wliczone w cenę biletu?
lichy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 381
Dołączył(a): 25.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) lichy » 12.02.2012 23:46

peligrosa napisał(a):Sprawdzałam cennik na stronie przeznaczonej Postojnej jamie, nie widzę jednak inf odnośnie fotografowania. Czy jest wliczone w cenę biletu?

Informacje na temat fotografowania są tutaj, punkt 6.
Jak widać nie jest wliczone w cenę biletu :wink:.
Chrobry
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 08.06.2004
Trasa Częstochowa - Skocjanskie jaskinie - Orebic

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chrobry » 09.08.2015 16:09

Witam !

W tym roku zaplanowałem zwiedzanie jaskiń Postojna w drodze do Orebica. Mam dwie możliwości:

1) wyjazd o 1 rano - na miejscu byłbym gdzieś koło 12. Znalezienie noclegu, zwiedzanie jaskiń. Rano wyjazd do Orebica aby być tam o rozsądnej porze i przeszukać lokalne kempingi.

2.) Wyjazd rano, na miejscu byłbym popołudniu. Nocleg. Rano zwiedzanie jaskiń, wyjazd do Orebica. Tylko nie wiem czy w tym programie będę w Orebicu o rozsądnej godzinie.

Wyjazd 15-08-2015.

Macie jakieś namiary na tani nocleg w tym rejonie czy w ciemno szukać ?

Jak to widzicie ?
Ostatnio edytowano 09.08.2015 16:44 przez Chrobry, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty
Re: Trasa Częstochowa - Postojna jaskinie - Orebic

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.08.2015 16:21

Chrobry napisał(a):Witam !

W tym roku zaplanowałem zwiedzanie jaskiń Postojna w drodze do Orebica. Mam dwie możliwości:

1) wyjazd o 1 rano - na miejscu byłbym gdzieś koło 12. Znalezienie noclegu, zwiedzanie jaskiń. Rano wyjazd do Orebica aby być tam o rozsądnej porze i przeszukać lokalne kempingi.

2.) Wyjazd rano, na miejscu byłbym popołudniu. Nocleg. Rano zwiedzanie jaskiń, wyjazd do Orebica. Tylko nie wiem czy w tym programie będę w Orebicu o rozsądnej godzinie.

Wyjazd 15-08-2015.

Macie jakieś namiary na tani nocleg w tym rejonie czy w ciemno szukać ?

Jak to widzicie ?


Jest tam 1 jaskinia :!:
Przynajmniej w mieście Postojna 8)

Niedaleko od Postojnej jest zamek Predjama z jaskinią. 8)

Raczej mało kto tam nocuje, po obejrzeniu jaskini prawie wszyscy zmykają :wink:
Samo zwiedzanie trwa razem z parkowaniem, przerwą na zobaczenie sklepów z pamiątkami, zjedzeniem małego coś niecoś, około 2-2,5 godziny 8)
Chrobry
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 08.06.2004
Re: Trasa Częstochowa - Postojna jaskinie - Orebic

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chrobry » 09.08.2015 16:42

Nie wiem jak to się stało ale chodziło mi o Skocjanskie jaskinie :) . Właśnie skończyłem czytać temat obu jaskiń i chyba stąd roztargnienie.
Użytkownik usunięty
Re: Trasa Częstochowa - Skocjanskie jaskinie - Orebic

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.08.2015 16:48

Jak już tam się wybieracie, to najlepiej zwiedzić jaskinie Skocjan i Postojną oraz ten zamek Predjama :!:

Do Orebica nie jest tak daleko z Postojnej :roll:
https://www.google.pl/maps/dir/Postojna ... 42.9757655

Jak się wcześnie rano z wyjedzie z Częstochowy to jedną jaskinie się zobaczy, drugą następnego dnia. A zamek zajmie z godzinkę 8)
https://www.google.pl/maps/dir/Cz%C4%99 ... 45.7830298


Warto :wink:
lichy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 381
Dołączył(a): 25.06.2009
Re: Trasa Częstochowa - Skocjanskie jaskinie - Orebic

Nieprzeczytany postnapisał(a) lichy » 09.08.2015 23:46

Chrobry napisał(a):Macie jakieś namiary na tani nocleg w tym rejonie czy w ciemno szukać ?

Jak to widzicie ?


Trzy lata temu jechaliśmy podobną trasą. Z Gliwic do Podobuče na Pelješcu, z dwoma noclegami w Matavun w Słowenii ze zwiedzaniem Jaskiń Škocjańskich i stadniny koni lipicańskich w Lipicy.
Nocleg mieliśmy ze 200 m od kas biletowych do jaskini.
Jechaliśmy rano, w Matavun byliśmy późnym popołudniem, na drugi dzień zwiedzaliśmy jaskinię, stadninę i kawałek okolicy, a trzeciego dnia dalej w drogę na Pelješac.... :D
Namiar na nocleg wyślę Ci na priv.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 25.01.2016 09:18

slr napisał(a):Oby wszystko bylo sprawnie, a wracajac mozliwe ze zwiedzimy jeszcze jaskinie w Sloweni Postojna.... i tak bedziemy przez ta miejscowosc jechac a tamtejsza jaskinia dosc spora jest i znajomi polecali... kolejka sie tam jedzie itd.....

a nie myślałeś by zwiedzić zamiast Postojnej:
http://www.slovenia.info/en/naravne-zna ... 3899&lng=2

http://www.park-skocjanske-jame.si/en

ja np. tylko dla tego mostu tam byłem:p
https://www.google.pl/search?q=skocjans ... 0Sh81zM%3A
slr
Croentuzjasta
Posty: 436
Dołączył(a): 18.02.2013
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) slr » 25.01.2016 09:26

Oooo... no to niezle... teraz mam o czym myslec :) Postojna polecili znajomi bo byli w niej jadac do Puli... My nigdy nie bylismy w tamtej czesci Chorwacji teraz jedziemy na wyspe Krk to mowie mozna przejechac sie przez Slowenie a przy okazji skoczyc wlasnie do tej jaskini w Postojnej skoro i tak tam jedziemy ta droga. Teraz dylemat bo drogi nie trzeba duzo nadkladac by podjechac do tej co ty dales... zdjecia ze srodka mmm robi wrazenie :)
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Jaskinie skocjańskie - gdzie tanio zanocować?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone