Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Jaskinie skocjańskie - gdzie tanio zanocować?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.08.2010 09:48

Chcemy we wrześniu zwiedzić jaskinie skocjańskie, gdzie zanocować (1 noc, 2 dorosłych + dziecko 5 lat), żeby nie wydać majątku i zobaczyć coś ciekawego?
Bardzo proszę o namiary , adresy, sugestie.

Agnieszka.
Fatamorgana
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 01.08.2010 10:29

Wystarczy przy drogach wyglądać napisów "zimmer frei, sobe, room" itp.
Ewentualnie pensjonaty.

Po zwiedzeniu jaskiń nie zapomnijcie o wizycie na punkcie widokowym na samej górze ściany wiszącej nad tą rozpadliną do której prowadzi wylot jaskini... po wyjściu z wagonika kolejki- zaraz w prawo do ławeczek.
Lubicie mrówki w palcach? To zejdźcie na samą krawędź za barierki. :) :wink:

A w ogóle, to przy kasie albo u przewodnika spytajcie o "vodnika Boruta".
Borut to bardzo przyjazny gość - lubi Polaków. Jest grotołazem i przewodnikiem- a przynajmniej był wtedy.
I pozdrówcie go od pewnego Polaka- poznanego w 2000r. (mamy razem zdjęcie).

Pozdrawiam i życzę udanych wrażeń oraz braku mgły w podziemnym kanionie.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.08.2010 10:42

Dzięki za rady.
Na pewno skorzystamy, a vodnika Boruta pozdrowimy!
Agnieszka.
BigDaniel
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) BigDaniel » 23.08.2010 12:23

Byłem na tych jaskiniach w tym roku :D Coś pięknego, każdy powinien tam zajechać i zobaczyć :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.01.2011 23:53

Big Daniel, masz rację, warto było. Przeżycia niezapomniane.

Fatamorgana, Wodnika Boruta nie było :cry:

Spaliśmy w Grazu.
Fatamorgana
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 18.01.2011 00:08

Albo gdzieś popłynął (jak to wodnik...), albo łaził gdzieś po innych jaskiniach.
Albo najzwyczajniej miał wolne. :) :wink:

Cieszę się, że rośnie grono miłośników tej wspaniałej i jedynej w swoim rodzaju jaskini. :)
peligrosa
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) peligrosa » 02.08.2011 22:31

Sprawdzałam cennik na stronie przeznaczonej Postojnej jamie, nie widzę jednak inf odnośnie fotografowania. Czy jest wliczone w cenę biletu?
lichy
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) lichy » 12.02.2012 22:46

peligrosa napisał(a):Sprawdzałam cennik na stronie przeznaczonej Postojnej jamie, nie widzę jednak inf odnośnie fotografowania. Czy jest wliczone w cenę biletu?

Informacje na temat fotografowania są tutaj, punkt 6.
Jak widać nie jest wliczone w cenę biletu :wink:.
Chrobry
Podróżnik
Trasa Częstochowa - Skocjanskie jaskinie - Orebic

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chrobry » 09.08.2015 15:09

Witam !

W tym roku zaplanowałem zwiedzanie jaskiń Postojna w drodze do Orebica. Mam dwie możliwości:

1) wyjazd o 1 rano - na miejscu byłbym gdzieś koło 12. Znalezienie noclegu, zwiedzanie jaskiń. Rano wyjazd do Orebica aby być tam o rozsądnej porze i przeszukać lokalne kempingi.

2.) Wyjazd rano, na miejscu byłbym popołudniu. Nocleg. Rano zwiedzanie jaskiń, wyjazd do Orebica. Tylko nie wiem czy w tym programie będę w Orebicu o rozsądnej godzinie.

Wyjazd 15-08-2015.

Macie jakieś namiary na tani nocleg w tym rejonie czy w ciemno szukać ?

Jak to widzicie ?
Ostatnio edytowano 09.08.2015 15:44 przez Chrobry, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty
Re: Trasa Częstochowa - Postojna jaskinie - Orebic

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.08.2015 15:21

Chrobry napisał(a):Witam !

W tym roku zaplanowałem zwiedzanie jaskiń Postojna w drodze do Orebica. Mam dwie możliwości:

1) wyjazd o 1 rano - na miejscu byłbym gdzieś koło 12. Znalezienie noclegu, zwiedzanie jaskiń. Rano wyjazd do Orebica aby być tam o rozsądnej porze i przeszukać lokalne kempingi.

2.) Wyjazd rano, na miejscu byłbym popołudniu. Nocleg. Rano zwiedzanie jaskiń, wyjazd do Orebica. Tylko nie wiem czy w tym programie będę w Orebicu o rozsądnej godzinie.

Wyjazd 15-08-2015.

Macie jakieś namiary na tani nocleg w tym rejonie czy w ciemno szukać ?

Jak to widzicie ?

Jest tam 1 jaskinia :!:
Przynajmniej w mieście Postojna 8)

Niedaleko od Postojnej jest zamek Predjama z jaskinią. 8)

Raczej mało kto tam nocuje, po obejrzeniu jaskini prawie wszyscy zmykają :wink:
Samo zwiedzanie trwa razem z parkowaniem, przerwą na zobaczenie sklepów z pamiątkami, zjedzeniem małego coś niecoś, około 2-2,5 godziny 8)
Chrobry
Podróżnik
Re: Trasa Częstochowa - Postojna jaskinie - Orebic

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chrobry » 09.08.2015 15:42

Nie wiem jak to się stało ale chodziło mi o Skocjanskie jaskinie :) . Właśnie skończyłem czytać temat obu jaskiń i chyba stąd roztargnienie.
Użytkownik usunięty
Re: Trasa Częstochowa - Skocjanskie jaskinie - Orebic

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.08.2015 15:48

Jak już tam się wybieracie, to najlepiej zwiedzić jaskinie Skocjan i Postojną oraz ten zamek Predjama :!:

Do Orebica nie jest tak daleko z Postojnej :roll:
https://www.google.pl/maps/dir/Postojna ... 42.9757655

Jak się wcześnie rano z wyjedzie z Częstochowy to jedną jaskinie się zobaczy, drugą następnego dnia. A zamek zajmie z godzinkę 8)
https://www.google.pl/maps/dir/Cz%C4%99 ... 45.7830298

Warto :wink:
lichy
Croentuzjasta
Re: Trasa Częstochowa - Skocjanskie jaskinie - Orebic

Nieprzeczytany postnapisał(a) lichy » 09.08.2015 22:46

Chrobry napisał(a):Macie jakieś namiary na tani nocleg w tym rejonie czy w ciemno szukać ?

Jak to widzicie ?

Trzy lata temu jechaliśmy podobną trasą. Z Gliwic do Podobuče na Pelješcu, z dwoma noclegami w Matavun w Słowenii ze zwiedzaniem Jaskiń Škocjańskich i stadniny koni lipicańskich w Lipicy.
Nocleg mieliśmy ze 200 m od kas biletowych do jaskini.
Jechaliśmy rano, w Matavun byliśmy późnym popołudniem, na drugi dzień zwiedzaliśmy jaskinię, stadninę i kawałek okolicy, a trzeciego dnia dalej w drogę na Pelješac.... :D
Namiar na nocleg wyślę Ci na priv.
Sol-Wagon
Cromaniak
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 25.01.2016 08:18

slr napisał(a):Oby wszystko bylo sprawnie, a wracajac mozliwe ze zwiedzimy jeszcze jaskinie w Sloweni Postojna.... i tak bedziemy przez ta miejscowosc jechac a tamtejsza jaskinia dosc spora jest i znajomi polecali... kolejka sie tam jedzie itd.....

a nie myślałeś by zwiedzić zamiast Postojnej:
http://www.slovenia.info/en/naravne-zna ... 3899&lng=2

http://www.park-skocjanske-jame.si/en

ja np. tylko dla tego mostu tam byłem:p
https://www.google.pl/search?q=skocjans ... 0Sh81zM%3A
slr
Croentuzjasta
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) slr » 25.01.2016 08:26

Oooo... no to niezle... teraz mam o czym myslec :) Postojna polecili znajomi bo byli w niej jadac do Puli... My nigdy nie bylismy w tamtej czesci Chorwacji teraz jedziemy na wyspe Krk to mowie mozna przejechac sie przez Slowenie a przy okazji skoczyc wlasnie do tej jaskini w Postojnej skoro i tak tam jedziemy ta droga. Teraz dylemat bo drogi nie trzeba duzo nadkladac by podjechac do tej co ty dales... zdjecia ze srodka mmm robi wrazenie :)
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019