Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaki jest przeciętny koszt obiadu w restauracji?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
artas666
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 664
Dołączył(a): 17.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) artas666 » 30.08.2015 20:37

Co tu dużo gadać :) Ceny jak większości Europy. Polaka powoli nie stać na wypoczynek nad Jadranem :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.08.2015 21:05

bigredone napisał(a):Za 72 e każdy zjadł po przystawce i daniu głównym plus woda, soki i 0,5 litra wina. Sery, mięso, makarony itp. I wiem bo jadłem. Kuchnie starsi właściciele otworzyli dla nas i bardzo się bronili przed 8 e napiwku.


Mieszkaliście tam :?: 8)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.08.2015 21:26

artas666 napisał(a):Co tu dużo gadać :) Ceny jak większości Europy. Polaka powoli nie stać na wypoczynek nad Jadranem :)


Kiedyś było dopiero przeje... :wink:
Za PRL Jugosławia była już strefą twardej waluty, dolara i marki niemieckiej.
Polacy zarabiali wtedy wielokrotnie mniej niż Chorwaci. Polski turysta był nad Jadranem ostatnim biedakiem,
chyba że miał zarobione na Zachodzie pieniądze 8)
No i ludzie wozili na handel różne rzeczy, żeby nie biedować 8)
Ostatnio edytowano 30.08.2015 21:27 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.08.2015 21:27

Nie. Tam gdzie mieszkaliśmy można było zamówić dinner 3 daniowy bez napojów za 20 e od dorosłego.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.08.2015 21:29

bigredone napisał(a):Nie. Tam gdzie mieszkaliśmy można było zamówić dinner 3 daniowy bez napojów za 20 e od dorosłego.


20 euro od osoby :?: 8)
Jakoś mi to nie pasuje z 72 euro rachunku dla 6 osób
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.08.2015 21:47

8)
Lednice napisał(a):
bigredone napisał(a):Nie. Tam gdzie mieszkaliśmy można było zamówić dinner 3 daniowy bez napojów za 20 e od dorosłego.


20 euro od osoby :?: 8)
Jakoś mi to nie pasuje z 72 euro rachunku dla 6 osób

Nie wiem co ci nie pasuje. Przeczytaj ze zrozumieniem.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.08.2015 21:58

bigredone napisał(a):W toskańskiej agroturystyce 6 osób dobrze zjadło za 72 euro. Nie koniecznie we Włoszech jest drożej.


bigredone napisał(a):Za 72 e każdy zjadł po przystawce i daniu głównym plus woda, soki i 0,5 litra wina. Sery, mięso, makarony itp. I wiem bo jadłem. Kuchnie starsi właściciele otworzyli dla nas i bardzo się bronili przed 8 e napiwku.



bigredone napisał(a):Nie. Tam gdzie mieszkaliśmy można było zamówić dinner 3 daniowy bez napojów za 20 e od dorosłego.


12 euro od dorosłego za wszystko, kiedy gdzie indziej kasują 20 euro od osoby bez napojów :?: :roll:
I nie nocowaliście tam

Trafiliście na osoby prowadzące działalność dobroczynną i z premedytacją dokładające do biznesu, żeby zbankrutować :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.08.2015 22:14

Nadal nie wiem z czym masz problem. Ale nie będę się w to zagłębiać.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.08.2015 22:30

Ja nie mam problemu, ja znam ceny w knajpach we Włoszech :wink:

Wiem, że jak turyści wykupią noclegi z wyżywieniem, to mogą liczyć na bardzo korzystne ceny. 8)
Hotel, pensjonat czy agroturystyka działa jak stołówka i wtedy to się może skalkulować.
Jak są dzieci, to wiadomo, że tyle nie zjedzą co dorosły, jak się ich umieści w pokoju z rodzicami, to koszt noclegu będzie niższy niż przy wynajęciu 2 pokojów.

Ale jedzenie a la carte to inna para kaloszy. To się zupełnie inaczej kalkuluje.
No, dobra gratuluję takiej okazji cenowej. 8)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 30.08.2015 23:07

Chorwaci nie są korekt! :evil:
Kiedyś już sytuację na Molunacie opisywałem.
Gospodarz zarekomendował kolacyjki mięsno-rybne przy swoim domu nad brzegiem morza. Jakieś spaghetti czy kurczak dla jednego, reszta mule i ryba. Do tego minerałka i 1/2l wina.
Na pytanie po pierwszej kolacji o cenę, to potem, potem. Nie chciał dac rachunku/info o koszcie; potem, potem.
Była jeszcze jedna kolacyjka zbliżona. Rekomendacje, że żona w Molunacie w hotelach gotowała.
Świeża ryba i spaghetti się obroni, żadna sztuka. Było smacznie.
Ale przy rozliczaniu za apartman juz miło nie było. Policzył jak w Dubrovniku na rynku.
Wyciągnąłem kasę, zapłaciłem i powiedziałem, że więcej na takie numery nie dam się nabrać.
Nie oczekiwałem za pół darmo ale niesmak za wykorzystanie sytuacji pozostał.
Aby było śmieszniej, w oficjalnej knajpie na Molunacie, przy białych obrusach, etc., zapłaciliśmy za wystawniejsze kolacje i więcej napitków mniej... :roll:
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 30.08.2015 23:09

Lednice napisał(a):Ja nie mam problemu, ja znam ceny w knajpach we Włoszech :wink:


:D świetnie, polecisz nam wkrótce wobec tego, co nieco...

Twoje ulubione danie w Italii, zdradzisz nam?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.08.2015 23:15

Zdarza się :? Wyjątkowo wku.wiająca sytuacja :evil:

I dlatego ja wolę mieć :
1) nocleg z wyżywieniem ( śniadania + kolacje ), już wliczone wszystko w cenę 8)
Dopłacam za napoje albo te są już w cenie. Ale ja o tym wiem od początku i nie ma zaskoczenia
2) sam nocleg

No i wtedy wszystko jest jasne.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.08.2015 23:17

majeczka napisał(a):
Lednice napisał(a):Ja nie mam problemu, ja znam ceny w knajpach we Włoszech :wink:


:D świetnie, polecisz nam wkrótce wobec tego, co nieco...

Twoje ulubione danie w Italii, zdradzisz nam?


Tak :D
https://www.google.pl/search?q=la+cotol ... 20&bih=955
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 30.08.2015 23:22

:D myślałam, że polecisz nam własne, raczej wysublimowane propozycje... :oczko_usmiech:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.08.2015 23:26

Takich nie ma w knajpach :D

Moim zdaniem najlepsza pizza na świecie :D :lol: :)
Deliziosa, z prsutem 8)
Obrazek

Ale i tak wygrywa pljeskavica :D
Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
Jaki jest przeciętny koszt obiadu w restauracji? - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone