Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaka pogoda dla wkrótce wyjeżdżających?

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
slawekk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 311
Dołączył(a): 22.04.2003
Jaka pogoda dla wkrótce wyjeżdżających?

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekk » 15.07.2003 19:57

Na to pytanie najlepiej odpowie chyba nasz guru Leon.

Drogi Leonie !
Jakie są prognozy pogody w okolicach Splitu na najbliższe dni (a może tygodnie)?
Bardzo to zapewne zainteresuje wkrótce wyjeżdżających forumowiczów w Twoje strony (ja np. za 3 dni), brać polary i sztormiaki czy wystarczą tylko okulary przeciwsłoneczne i figowy listek?

Sławek K
SNIPER
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 675
Dołączył(a): 24.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) SNIPER » 15.07.2003 21:21

Podpowiedź dla Leona :wink:
http://cro.pl/pogoda.php
8)
slawekk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 311
Dołączył(a): 22.04.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekk » 15.07.2003 23:35

Szanowny ekspercie SNIPERZE
Zanim napisałem ten post zadałem sobie trud i sprawdziłem pogodę w Chorwacji w kilku serwisach - łącznie z zagranicznymi.
Co innego oglądać obrazki ze słoneczkami i chmurkami, a co innego zasięgnąć informacji u osoby która przbywa tam stale i np. ogląda chorwacką telewizję i słucha radia.
Leon jako osoba wykształcona i niewątpliwie inteligentna na pewno ma też wiedzę i doświadczenie i jak odczytywać i prognozować pogodę na podstawie obecnych warunków atmosferycznych lub zachowania przyrody i nie mam bynajmniej na myśli łupania w krzyżu (np. kiedy pająki plotą sieci to przez kilka dni będzie sucho i bezwietrznie).
Ciekawe dlaczego nad polskim morzem podawana jest rybacka prognoza pogody? No nie dla turystów, ale słuchając jej możemy dowiedzieć się jaka jest temperatura wody, powietrza i siła wiatru w konkretnym miejscu a nie na całym wybrzeżu, które ma kilkaset kilometrów.
Dziękuję za radę
Sławek K
SNIPER
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 675
Dołączył(a): 24.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) SNIPER » 16.07.2003 07:35

Szanowny globtroterze slawekuk.
Prezentowane prognozy na tej stronie nie dotyczą kilkuset kilometrów, tylko są sporządzane przez miejscowe IMiGW. Pytałeś o Split - jest tam prognoza sporządzona przez IMiGW z tego miasta i dla tego miasta.
A co do rybackiej prognozy, to jasne, że Leon wie więcej...
A tak na marginesie, była to podpowiedź dla Leona... :wink:
Pozdrawiam
slawekk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 311
Dołączył(a): 22.04.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekk » 16.07.2003 12:34

I wszystko jasne
:lol: :papa: :hut:
wielbiciel Chorwacji
jest spoko

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel Chorwacji » 18.07.2003 19:34

bylem dziesiec dni na poludniu Chorwacji w pierwszej polowie lipca.Pogoda marzenie upalne dnie zero chmur a noce cieplutkie.Jest bosko.Only Hrvatska.
slawekk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 311
Dołączył(a): 22.04.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekk » 01.08.2003 00:56

31.07.2003 wróciłem z Chorwacji.
Między Omisem a Makarską pogoda suuuuuuuuuuuper.
Aż może trochę za gorąco. Woda wspaniała.
Prawie co noc bura (wiatr) nie dawał spać. W nocy gorąco - nie dało otwierać się wszystkich okien bo wiatr mało ich nie wyrywał z zawiasów.
Z tarasu "mojego" domu obserwowaliśmy dwa bawiące się delfiny.
Pewnego dnia wracając z kolejnej wycieczki widzieliśmy na jakiejś zalesionej górze tumany dymu - dzisiaj z polskiego radia dowiedzieliśmy się, że w Chorwacji z powodu upałów szaleją pożary.
Figi (smokvy), winogrona, śliwki zaczynają już dojrzewać.

Sławek K
inga!!!
Croentuzjasta
Posty: 194
Dołączył(a): 27.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) inga!!! » 01.08.2003 12:42

Zgadzam się jak najbardziej ze Sniperem a za ciekawostkę niech Wam posłuży ten oto przykład: Będąc w U S A spiker lokalnej tv podał że o godz 16 spadnie snieg (będzie storm) a była godz 14 i niebo bezchmurne za radą kuzyna (citizen) wzięłam sztormiak i parasol wychodząc na spacer i zakupy i wierzcie mi przydał się (lokalna tv ma bardzo dokładne info sprawdz. wacha się w gr. 97-99 % porównajcie z TVN..... pozdr!!!

Powrót do Pogoda i klimat



cron
Jaka pogoda dla wkrótce wyjeżdżających?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone