Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jak to jest z tą rakiją

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marek
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 24.04.2002
Jak to jest z tą rakiją

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek » 30.07.2002 07:25

Czy produkcja w domu i sprzedaż na targach rakiji przez Chorwatów jest legalna.
Spotkałem się z informacją o braku monopolu państwowego w Chorwacji na wyrób alkoholu. Czy to jest prawdą.
Proszę i dziękuję za informacje. :lol: Marek
Maciej
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2470
Dołączył(a): 20.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej » 30.07.2002 08:22

Pod tym względem sa jak najbardziej normalni, Państwo i tak nie byłoby w stanie wyekzekwować jakichkolwiek zakazów wiec rakiję podobnie jak wino własnej roboty kupisz na kazdym targu, ba prawie na kazdym domu jest tabliczka informujaca o mozliwosci zakupu tych trunków.
Domowa jest pyszniasta, industrialna(czytaj sklepowa) duzo, duzo gorsza.
PZDR :)
Emilek
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Emilek » 30.07.2002 12:37

Maciej napisał(a):Pod tym względem sa jak najbardziej normalni, Państwo i tak nie byłoby w stanie wyekzekwować jakichkolwiek zakazów wiec rakiję podobnie jak wino własnej roboty kupisz na kazdym targu, ba prawie na kazdym domu jest tabliczka informujaca o mozliwosci zakupu tych trunków.
Domowa jest pyszniasta, industrialna(czytaj sklepowa) duzo, duzo gorsza.
PZDR :)


Cześć!

A ile taka "rakija" kosztuje :?: w sklepie bądz od prywatnego "wytwórcy".
I takie chyba jedno głupie pytanie: Jak to smakuje :?:

Udanych wakacji

Emil :D

adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
#gg: 2003340
Marek
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 24.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek » 30.07.2002 13:49

Słyszałem, że w tym roku sprzedaje się rakiję z pod straganu czy wręcz z samochodu.
Z takim czymś dotychczas się w Chorwacji nie spotkałem.
Czy coś się zmieniło od zeszłego roku.

pozdrowienia :lol: Marek
Łukasz
Cromaniak
Posty: 1088
Dołączył(a): 03.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz » 30.07.2002 14:01

Byłem w tym roku i rakija normalnie stała na straganach.
Ceny 20-25 Kn/Litr.
Jedą butelkę sprawdziłem w Polsce i wskazało 53 %
Nie jestem smakoszem mocnych trunków ( w Polsce preferuje piwo w Chorwacji wino) więc o smaku trudno mi cos powiedzieć w każdym razie da się wypić i nie ma kaca.
Keszel
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 19.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Keszel » 30.07.2002 14:27

Gorszego bimbru niż rakija nie piłem. To jeden z nielicznych minusów Chorwacji. :D :D
meffistox
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 10.07.2002
Rakija

Nieprzeczytany postnapisał(a) meffistox » 31.07.2002 16:51

Bimber jak bimber - osobiscie mi Rakija nie smakowala, fakt - kaca 0.
cena domowej od 25-30 zaleznie czy z winorosli czy moze ze sliwek.

M
gripen
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 31.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) gripen » 01.08.2002 00:10

Ile Rakiji można przewieżć przez granice :?:
pasta
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 30.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasta » 01.08.2002 08:21

Rakjia jest okropna. Dostałem miarkę jak płyneliśmy na Wodospady na rzece Krka myślałem , że oczy wyskoczą mi z orbity. Ale w tym roku postanowiłem sobie wypić buteleczkę z kolegą na pół. Zobaczymy czy przeżyję. To jest ochydny bimber.
dariusz krystosiak
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 17.07.2002
Rakija

Nieprzeczytany postnapisał(a) dariusz krystosiak » 01.08.2002 08:29

Bimber ale zalezy od tego z czego i jak zrobiony.Raz w zyciu pilem z moreli po 3-krotnej destylacji i to byl nektar co prawda prawie 70% ale nieodczuwalne.Robia z brzoskwin i winogron,jak dobrze zrobiony to da sie pic,ale probowalem takiego ktory mozna bylo przelknac dopiero jak sie juz czlowiek narabal.Wszystkie spostrzezenia dotycza produkcji bulgarskiej.W Chorwacji bede pierwszy raz w zyciu to przetestuje.
jaam
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 25.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaam » 01.08.2002 15:09

wszyscy pisza o rakij a ja polecam travarice. Pijam to to od 2 lat mnie bardzo smakuje. Bimber (mocny) z duza iloswcia roznych ziół, radze sprobowac dla tych ktorym nie smakuje rakija :lol:
daro
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 77
Dołączył(a): 02.02.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) daro » 03.08.2002 17:42

Witam :D
Wszystko zależy gdzie się kupi rakiję . Nasz gospodarz sam ją robił i muszę przyznać , że była super . Mocna , dobry smak i to co mówili poprzednicy nie było kaca . Co wieczór gospodarz zapraszał na kawę i przy okazji polewał schłodzoną rakiję , a suszona kiełbasa do tego dopełniała smak leniuchowania . Jeśli mogę to polecałbym wino z suszonych winogron - Proszek . Smaczne, słodkie i można je traktować jak lekarstwo na przeziębienia - bardzo człowieka wewnętrznie rozgrzewa . Myślę że i wtym roku gospodarz się spręży i już nastawił destylarkę . Będę u niego w 2 połowie sierpnia . Z Polski dla niego wiozę Żubrówkę . Nie wiem dlaczego , ale Chorwaci ją uwielbiają . Może Leon wyjaśni dlaczego . 8)
Z pozdrowieniami :lol:
daro
sp5xsc
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 9
Dołączył(a): 28.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) sp5xsc » 05.08.2002 12:10

Travarica mi smakowala jezeli mozna sie tak wyrazic. Poczestowano nas w restauracji/gospodzie (konobie) w Primostenie po tym jak zostawilismy im ponad 600Kn (5 osob) zajdadajac sie kalmarami, krewetkami, malzami i popijajac Prosek i piwo. Byla bardzo mocna ale fajny smak - taki ziolowy.
:lol:

W przeciwienstwie do "rakiji" ktora nas poczestowali na powitanie w hotelu. Ta hotelowa "rakija" miala pewnie ze 30% albo mniej bo pilem ja zupelnie bez zadnych problemow. A smakowala jak rozrzedzony spirytus w woda. Przypusszczam wiec, ze z "normalna" rakija to cos mialo niewiele wspolnego.
:(
MarekCh

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarekCh » 07.08.2002 15:06

rakija to bimber. A smak takiego trunku ściśle zależy od tego jak jest zrobiona. Ta, którą częstowali nas nasi gospodarze była IMO - doskonała. Smak dobrej brandy. Ale jak powiedział nam nasz gospodarz - tak smakuje jego rakija, którą częstuje tylko swych przyjaciół. Na odchodne dostaliśmy z kumplem po litrze tego trunku. Sprawdzałem alkometrem - moja ma 73%.
Według informacji Karla - jego ojciec robi tę rakiję następująco :
miażdży 100 kg śliwek, które gotuje bez wody, cukru, czy jakichkolwiek innych dodatków. Po 40 dniach fermentowania - destyluje z tego 7..10 litrów rakiji. Efekt - świetny smak, moc przepisowa i zero kaca, nawet po sporej ilości trunku. jedyna wada - takiej rakiji nie znjdziecie w handlu.

Travarica i Orechovka zrobione z tej rakiji również zmakowały wybornie
Markoni
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 25.08.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Markoni » 31.08.2002 18:26

Rakija 50/50 z Coca-colą i dużo lodu na wieczory polecam :lol:
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone