Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jak to jest z tą rakiją

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Makta
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 50
Dołączył(a): 17.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Makta » 18.05.2003 14:54

Może masz i rację, nie probowałam wszystkich rodzajów, ale ten który miałam okazje skosztować na pewno na długo utkwi mi w pamięci... ;-)))
A tak na poważnie to nie przepadam za tego typu trunkami. Rakija to jedyny minus,jaki udało mi się dostrzec w Chorwacji;-(
juli
Croentuzjasta
Posty: 373
Dołączył(a): 04.04.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) juli » 19.05.2003 07:43

:lol: założę się, że Makta nadziała się na travaricę...To zdecydowanie "trudny" smak dla kobiet :wink:
Spróbuj czegoś owocowego (byle nie kawa), polecam morele albo pomarańcz.

juli

Ps.Makta - Spróbuj, bo szkoda w Chorwacji jakiekolwiek minusy dostrzegać :mrgreen:
Marcin W.
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 124
Dołączył(a): 26.07.2002
Rakija

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin W. » 19.05.2003 09:23

Maciej napisał(a):Pod tym względem sa jak najbardziej normalni, Państwo i tak nie byłoby w stanie wyekzekwować jakichkolwiek zakazów wiec rakiję podobnie jak wino własnej roboty kupisz na kazdym targu, ba prawie na kazdym domu jest tabliczka informujaca o mozliwosci zakupu tych trunków.
Domowa jest pyszniasta, industrialna(czytaj sklepowa) duzo, duzo gorsza.
PZDR :)

Witam
I tu się z tobą nie zgadzam, jest u nich monopol, na bazarach łapią sam kupowałem od gościa który trząsł porami jak cholera.
Niestety na północy Rakija znacznie droższa od tej z południa . Miałem okazję pić różne i powiem szczerze że najbardziej mi smakowała u cyganów za plitvicami u których spaliśmy. Z różnych względów przed wyjazdem do Cro w ubiegłym roku w ciągu 48 h spałem może 3 godziny, żona prowadziła do wrocławia (z poznania) ja potem do plitwic (wyjechaliśmy coś koło 5 a byliśmy na miejscu o 20) piłem z cyganem i całą jego rodziną od 21 do 1 w nocy a rano młody bóg.
O 9 rano jechaliśmy dalej.
Cholera kocham tych ludzi za ich serdeczność.
Co do cen to nie pamiętam ale na w Baskiej były piękne buterlki ozdobne z wkładką za 25-35 kuna. Czysta raczej na północy i taka se. Ale u cugana niebo w gębie. W tym roku jedziemy spowrotem do nich i też będę degustował :)))))
Aquila
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 4
Dołączył(a): 28.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aquila » 06.06.2003 16:12

Legalnie czy nielegalnie to sprzedają - nie wiem :roll:
ale wiem, że są wszędzie gdzie turyści i problemu z nabyciem tego nie ma.
W smaku ostry, mocny trunek ale raczej niepodobny do bimbru lub grappy (to ostatnie to straszne świństwo).
Bardzo dobrze rozgrzewa, szczególnie dobrze smakuje w długie zimowe wieczory w Polsce, dlatego zapasy na później bardzo wskazane.

Dla kobiet polecam jednak wersje trochę osłodzone i łagodniejsze czyli rakiję i med (mieszanka z miodem) o różnych smakach. :)

W jednym miejscu na północy trafiłem przy winnicy na straganik z ok. 15 8O różnymi smakami i dodatkami w środku (m.in miętowe, bananowe, kawowe, z jakimiś trawkami itp.)

Moje zapasy już się kończą :roll:
ale kolejny wyjazd juz blisko :D
Eveli
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 05.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eveli » 06.06.2003 16:31

No dobrze kochani, w sklepach niedobra, na straganach różnie (ale nie najlepiej) - to poradzcie gdzie można kupić doooobrą rakiję - między Splitem a Dubrownikiem??? nie dostanę dobrego trunku od gospodarza bo będę nocować na kempingach.... :hut:
bybus
Croentuzjasta
Posty: 286
Dołączył(a): 29.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) bybus » 06.06.2003 16:59

Eveli napisał(a):No dobrze kochani, w sklepach niedobra, na straganach różnie (ale nie najlepiej) - to poradzcie gdzie można kupić doooobrą rakiję - między Splitem a Dubrownikiem??? nie dostanę dobrego trunku od gospodarza bo będę nocować na kempingach.... :hut:


Cos co ma Branko to po prostu poezja, idzie gladziutko bez popychacza i rano nic nie boli, a adres juz Ci podaje :

Branko Culiak
Duce Golubinka II/3

Duce lezy tuz przed Omiszem, latwo przeoczyc, musisz bardzo zwracac uwage na drogowskazy.

no i ten piasek na plazy................. :mrgreen:

najlepszego !
Zbigniew Małecki
Croentuzjasta
Posty: 177
Dołączył(a): 10.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbigniew Małecki » 17.06.2003 13:33

Między Splitem a Dubrownikiem jest przepiękna Dolina rz. Neretvy. Po przejechaniu na południowym stoku parking z widokiem na północ. Ale miało być o rakiji. Doliną jedzie się prawie cały czas wzdłuż licznych kanałów nad którymi, przy drodze rozlokowały sie równie liczne stragany, generalnie z arbuzami chłodzonymi wodą z kanałów - pycha w tym upale. Straganiarze proponują również trunki - prosiak, wino domowe i rakija. Ceny są bardzo dobre. Można degustować na miejscu????? w takim upale trunek staje się diabelskim :twisted: . pozdr.
agnieska
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 12.06.2003
rakija

Nieprzeczytany postnapisał(a) agnieska » 17.06.2003 18:10

Proponuję zamiast Rakiji kruskovac! Trunek polecam szczególnie Paniom, to likier na bazie spirytusu i gruszek, mozna kupic na targu ( nie mylić z rakija od kruske)Pija się czystą na lodzie, pycha!!! 1l kosztuje ok. 15 zł

smacznego:)
maciogg
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 372
Dołączył(a): 26.05.2002
Re: rakija

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciogg » 17.06.2003 19:58

agnieska napisał(a):Proponuję zamiast Rakiji kruskovac! Trunek polecam szczególnie Paniom, to likier na bazie spirytusu i gruszek, mozna kupic na targu ( nie mylić z rakija od kruske)Pija się czystą na lodzie, pycha!!! 1l kosztuje ok. 15 zł

smacznego:)


No 1 litr to akurat miarka dla pań :D :D :D
monaa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 11.06.2002
Re: rakija

Nieprzeczytany postnapisał(a) monaa » 17.06.2003 20:46

agnieska napisał(a):Proponuję zamiast Rakiji kruskovac! Trunek polecam szczególnie Paniom, to likier na bazie spirytusu i gruszek, mozna kupic na targu ( nie mylić z rakija od kruske)Pija się czystą na lodzie, pycha!!! 1l kosztuje ok. 15 zł

Piłam w zeszłym roku, rzeczywiście wyborne. Ale smakowało nie tylko paniom, panom również.
PZDR
:papa: Monika
SylwiaMM
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 137
Dołączył(a): 22.08.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) SylwiaMM » 18.06.2003 10:41

Keszel napisał(a):Gorszego bimbru niż rakija nie piłem. To jeden z nielicznych minusów Chorwacji. :D :D


Noooo...paskudztwo, ale jeszcze gorsza jest Grappa...choć to chyba włoski twór :lol: :lol: :lol:
Franek
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 09.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franek » 18.06.2003 19:34

W tym roku będę miał przyjemność porównać Rakiję z Uzo. Uzo mi nie smakowało, zobaczymy jak ten inny ichniejszy trunek.

Tak naprawde uzo smakowało mi tylko raz - z prawie lodowatą wodą mineralną 50/50. Z niczym innym jest chyba niespecjalnie dobre...
Chyba że Wy znacie jakieś lepsze metody łączenia uzo z innymi trunkami...
SylwiaMM
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 137
Dołączył(a): 22.08.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) SylwiaMM » 20.06.2003 11:59

Franek napisał(a):W tym roku będę miał przyjemność porównać Rakiję z Uzo. Uzo mi nie smakowało, zobaczymy jak ten inny ichniejszy trunek.

Tak naprawde uzo smakowało mi tylko raz - z prawie lodowatą wodą mineralną 50/50. Z niczym innym jest chyba niespecjalnie dobre...
Chyba że Wy znacie jakieś lepsze metody łączenia uzo z innymi trunkami...


Hej

Greckie UZO albo tureckie YENI RAKI smakuje tylko (i to nie zawsze ) na urlopie. Raki było baaaaardzo OK właśnie w proporcji 50/50 z lodowatą wodą, ale w Turcji :) Ale Rakija.... jakoś mnie nie przekonała.
Pzdr
Idziol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 584
Dołączył(a): 27.06.2003
To jest tak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Idziol » 27.06.2003 19:39

Idzie sie na bazar, są stoły z rakijami i kazdy cie woła, podchodzisz do każdego i probójesz, zanim skonczysz juz jestes wstawiony - ewentualnie na koncu mozna cos kupic :lol:
Poprzednia strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Jak to jest z tą rakiją - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone