Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jak to jest z tą rakiją

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Darekk
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 29.08.2002
Rakija ,a łącka śliwowica

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darekk » 03.09.2002 14:48

Zbigniew Małecki napisał(a):Panie Rysiu, taki gwizd jak na Pańskim logo to może być tylko po dobrej rakiji lub po polskim odpowiedniku - śliwowicy nowosądeckiej (78v), od Pana to chyba niedaleko jeżeli Pan jest z Gieraltowic Małopolskich. Bardzo polecam, następnego dnia tylko szklanka wody i stan wczorajszy. :lol:

Panie Zbyszku, Numer jeden prywatnej produkcji to łącka śliwowica.
Rakiję dostałem kiedyś w prezencie, ale była dużo gorsza (smakowo i procentowo).
Zbliża się czas mojego wyjazdu do HR i może znajdę coś lepszego od łąckiej ?
Pozdrawiam
Darekk
Zbigniew Małecki
Croentuzjasta
Posty: 177
Dołączył(a): 10.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbigniew Małecki » 03.09.2002 21:41

Oczywiście, że łącka ale jak pamętam z dawnych lat to i w Nawojowej też, ale my z takiej odległości, tzn z W-awy, pochodzenie uogolniamy tak jak np.: prosek lub rakiję. :wink:
Bruno
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 05.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bruno » 06.09.2002 13:45

A ja miesiąc po powrocie a tu wczoraj miła niespodzianka kolega wrócił z Cro.. i podrzucił mi travarice :D :D :D i Tak sobie sobie wspominaliśmy słoneczko 8) , morze i góry i ...... :mrgreen: 8O :oczko_usmiech: :lol:
i........ cięzko dzisiaj w pracy oj ciężko
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 09.09.2002 11:42

Bruno wydaje mi się że i tak mniej się męczysz niż gdybyś się napoił na HR przy 50st w słońcu. Uwierz można zdechnąć - pozostaje tylko maska z rurką i do wody z zastrzeżeniem że człowiek ma na tyle silną wolę żeby ustnik z rurki do ust włożyć bez odruchu - wiesz jakiego :o 8O
Bruno
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 05.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bruno » 09.09.2002 11:50

zażywałem kąpieli w stanie mocno wskazującym, wprawdzie bez maski i rurki ale na szczęście w Adriatyku nie można się utopić (zasolenie) :D :D :D
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 09.09.2002 13:49

A to się zgadza. Ale wyobraź sobie numer pojechaliśmy po tygodniu pławienia się w adriatyku na Plitvicke i po dniu zwiedzania znaleźliśmu na Plitv. miejsce do kąpieli (prawie wszędzie są zakazy) wskoczyliśmy do wody - pozbawieni odruchu pływania i niewiele brakowało potopilibyśmy się. Strasznie głupie uczucie woda nie chce człowieka sama unosić tylko trzeba machać 8O
Miniu.
Orechowica.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miniu. » 25.09.2002 15:30

Moim zdaniek orechowica jest lepsza od rakiji. A trawica - to coś jak anyżówka. Tez dobra. Ale białe domaszne wino - było super.
jaccco
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 06.04.2003
Re: Rakija

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaccco » 07.04.2003 18:11

meffistox napisał(a):Bimber jak bimber - osobiscie mi Rakija nie smakowala, fakt - kaca 0.
cena domowej od 25-30 zaleznie czy z winorosli czy moze ze sliwek.



M

Kaca 0? O to zazdroszczę, ja miałem strasznego, całodobowego...
tomtot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 151
Dołączył(a): 27.03.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomtot » 08.04.2003 14:27

Trudno mi mówić o kacu na drugi dzień, ale popiłem rakiji na tzw. "fish picnik" i cały rejs przespałem na górnym pokładzie barki. Jak się obudziłem na wyspie i pojadłem tych słonych ryb to myślałem że do Trogiru już nie wrócę.
Natomiast przed wyjazdem do Polski gospodarze dali nam po półtora litra w butelkach kapslowanych po wodzie mineralnej i znajomi w Polsce się zachwycali. Jaki wniosek ?- rakija dla Polaków jest dobra do degustacji a nie do chlania . To tak jak z koniakiem - spróbujcie się nim ochlać.
erloy

Nieprzeczytany postnapisał(a) erloy » 09.04.2003 11:39

Bo pic to trzeba umiec ;-)
Ja tam chlalem rakije na wiadra i zawsze sie dobrze czulem.
A co do smaku to tak jak by zapytac o smak alkoholu ;-]
Jest tego tyle rodzaji a kazdy w innym smaku ze nie da sie powiedziec. Sa z ziolami, trawkami, pomaranczowe, figowe, mandarynkowe, kiwi, orzechowe i sto innych.
Bruno
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 05.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bruno » 09.04.2003 13:23

A ja już tęsknię za Rakiją , z kacem czy bez cóż to gdy słonko świeci i cudna woda ehhhhhhhhhhhh ale się rozmarzyłem :wink: ale co tam słychać ..... (to kierownik) ...... do roboty !!!
bybus
Croentuzjasta
Posty: 286
Dołączył(a): 29.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) bybus » 09.04.2003 14:34

Bruno napisał(a):A ja już tęsknię za Rakiją , z kacem czy bez cóż to gdy słonko świeci i cudna woda ehhhhhhhhhhhh ale się rozmarzyłem :wink: ale co tam słychać ..... (to kierownik) ...... do roboty !!!


czesc !
a kto nie teskni....................... :(
Czy doszlo ? wsio OK ?
gdzie planujesz w tym roku , ja tydzien Ciovo. :oczko_usmiech: i tydzien okolice Dubrovnika :devil:
pozgrw
Łukasz
Cromaniak
Posty: 1088
Dołączył(a): 03.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz » 09.04.2003 14:40

Chyba żle trafiliście. Ja uważam wręcz przeciwnie do degustacji się nie nadaje bo smak bimbru nawet winogronowego mi nie odpowiada. Ale ponieważ nie ma po niej kaca to można jej czasami nadużyć.
juli
Croentuzjasta
Posty: 373
Dołączył(a): 04.04.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) juli » 09.04.2003 15:01

Nie wiem czy dobrze te napitki rozróżniam, ale tłumaczono mi , że winogronowy bimber to grappa (blee), a rakija to te wszystkie owocowe i trawkowe etc. nalewusie, które nawet mi :oops: smakują.
Ach Chorwacjo, w alkoholizm nas wpędzisz. :nice:


Idę do domu napić się Prośka, może troche ukoję tęsknotę
juli
Polo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 142
Dołączył(a): 06.03.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Polo » 09.04.2003 15:48

juli napisał(a):Idę do domu napić się Prośka, może troche ukoję tęsknotę
juli

Juli, a skąd go masz??? Jeśli przywiozłaś z wakacji - to wydaje mi się niemożliwe, aby dotrwał do tej chwili. Chyba, że kupiłaś w Polsce (widziałem taki, ale u nas rozlewany, więc pewnie pół na pół z jakimś świństwem...). A może można kupić "prawdziwy" Prosek u nas? Kto widział?

pozdrawiam,
Polo :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Jak to jest z tą rakiją - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone