Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jak dotrzeć z Makarskiej do Dubrownika?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Jacek_P
Odkrywca
Posty: 91
Dołączył(a): 25.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek_P » 20.08.2019 12:10

Tym razem w Bośni byłem kilka razy, takie tam szlajanka. I również potwierdzam, totalny lajt na granicy. Bośniacy tylko dzieciom się uważniej przyglądali, czy buzie zgodne z dowodami. Sprawy związane z autem ich zupełnie nie interesowały. Rok temu w Metković to mi sie chyba ZK na pamięć uczyli, tyle to trwało.

ps. piszę to jako ciekawostkę, nie jako zachętę "że jakoś to będzie". Stosowne dokumenty zawsze należy mieć.
kubek_77
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 24.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) kubek_77 » 20.08.2019 12:19

A i jeszcze jedno mi się przypomniało, bo były pytania o Mostar i tą olbrzymią górę kamieni z bazarem u jej podstawy - Medjugorie...
No więc jedźcie do Dubrownika, a dopiero wracając wstąpcie do Mostaru. Przynajmniej wg mnie to miasto jest ładniejsze i to o wiele ładniejsze po zmroku. Tak naprawdę to tamtejsza starówka to domy ułożone wzdłuż rzeki i most, a i jedno i drugie pięknie jest oświetlone. Poza tym klimat meczetów i wieczornego wykrzykiwania azan'u przez muezina to trzeba poczuć ;-)

Medjugorie - mnie nie zachwyca, to już chyba lepiej pojechać na te bośniackie wodospady, które są nieopodal...

Co do podejścia, że ZK to tylko na granice i dla celnika - podtrzymuję co napisałem to jest potwierdzenie zawarcia ubezpieczenia OC. Nie masz, to masz (możesz mieć) problem... i naprawdę najmniejszym problemem może być tu celnik.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.08.2019 12:22

A u mnie odwrotnie. Chorwacki strażnik pierwszy raz od wielu lat sprawdził DR i zeskanował wszystkie dokumenty. Było to na bocznym przejściu w okolicach Neum.
Chorwacja stara się o wejście do strefy Schengen i być może mają jakieś wytyczne.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5245
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 20.08.2019 18:43

kubek_77 napisał(a):z moich doświadczeń:

- do Dubrownika można się dostać z Makarskiej również promem lub prywatnym statkiem "wycieczkowym" - w cenie rakija ;-)


z moich doświadczeń:
Z Makarskiej prom pływa tylko do Sumartinu. Do Dubrownika pływa katamaran Kapetan Luka. Jest to trzygodzinny rejs w jedną stronę. W Dubrowniku jesteś w południe i na dostanie się na Stari Grad, zwiedzanie i powrót do Luka Gruz masz 4 godziny, bo o 16 wraca z powrotem. Czy warto zapłacić 320 kun od osoby??? Sam sobie odpowiedz.
Z Makarskiej do Dubrownika nie płynie żaden fish-picnic. Po prostu za daleko.
Jacek_P
Odkrywca
Posty: 91
Dołączył(a): 25.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek_P » 20.08.2019 23:52

kubek_77 napisał(a):A i jeszcze jedno mi się przypomniało, bo były pytania o Mostar i tą olbrzymią górę kamieni z bazarem u jej podstawy - Medjugorie...
(...)

Medjugorie - mnie nie zachwyca, to już chyba lepiej pojechać na te bośniackie wodospady, które są nieopodal...


Mam bardzo podobne odczucia. No nie jest to miasto, które w jakikolwiek sposób mogłoby zwrócić uwagę, gdyby nie istniało jako miejsce kultu. Dodatkowo jadąc od strony autostrady trafiliśmy na zwinięty asfalt. (droga 425a) :D Wracaliśmy już przez Ćaplinę z nieco innej strony.

Na filmie od 01:13..... ;)

https://youtu.be/NMgFxr1lSNY?t=4371
kubek_77
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 24.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) kubek_77 » 21.08.2019 13:02

Bravik napisał(a):z moich doświadczeń:
Z Makarskiej prom pływa tylko do Sumartinu. Do Dubrownika pływa katamaran Kapetan Luka. Jest to trzygodzinny rejs w jedną stronę. W Dubrowniku jesteś w południe i na dostanie się na Stari Grad, zwiedzanie i powrót do Luka Gruz masz 4 godziny, bo o 16 wraca z powrotem. Czy warto zapłacić 320 kun od osoby??? Sam sobie odpowiedz.
Z Makarskiej do Dubrownika nie płynie żaden fish-picnic. Po prostu za daleko.


Chodziło mi o statek (tak ogólnie) ale bardzo dziękuję za sprostowanie.
Co do tych prywatnych "fish-picnic" to ja pytałem w Dubrowniku i wiem, że pływają do Makarskiej, przynajmniej kilku deklarowało własnie takie trasy. Możliwe, że oni płyną tam jak zbiorą "załogę" ;-)
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Jak dotrzeć z Makarskiej do Dubrownika? - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone