Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jak dotrzeć z Makarskiej do Dubrownika?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 24.06.2012 11:36

rekordarek napisał(a):Podłączę się pod temat. Będę jechał do Dubrovnika z Pisaka - czy czasowo opłaca się wjechać na autostradę i pojechać do końca, czy jednak Jadranka?
z tego co widziałem to droga za autostradą zahacza chwilowo przez BiH (przez Wielki Prolog), a potem jest strasznie kręta droga. Może to summa summarum trwa dłużej? Jak radzicie?

Ojej Ludzie, ja rozumiem, że zawsze będą ci nowi i będą mieli nieraz naprawdę zielone pytania. Przecież te autostrady nie są tam od zawsze to efekt ostatnich 2 lal to jak sie tam można było dostać wcześniej? Ja tą trasę pokonywałem już jak autostrada była do Karlovaca. :D
Reasumując Jardrnka będzie mniej lub bardziej kręta bo biegnie po nabrzeżnym zboczu skalnym dająca bodźce wzrokowe ( enklawa BiH to krótki odcinek gdzie możesz taniej zrobić sprawunki i zatankować paliwo nie koniecznie :lol: ) Nie są wymagane paszporty bo jest podpisana umowa i możesz jechać tamtędy na dowody osobiste i w zasadzie nie odbywa się żadna kontrola. Jednak jeśli chcesz zyskać troszkę czasu - troszkę to jedź autostradą. I jednym i drugim wariantem dojedziesz do wspaniałego Dubrownika lądem bez promu jak wielu myśli 8O .
Ps. Skoro chcesz zobaczyć Dubrownik co grzechu wart polecam zostać tam do zmroku kiedy pokaże swoje drugie równie piękne oblicze. Pisak super miejsce sąsiadka Brela zajeb..sta
rekordarek
Odkrywca
Posty: 62
Dołączył(a): 25.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) rekordarek » 24.06.2012 12:28

@consett0805

cool 8)
doskonale to wszystko co napisałeś rozumiem i wiem :) chodzi o to czy jadąc autostradą i nadkładając drogi nie nadkłada sie przypadkiem również czasu - przez mniejsze drogi za autostradą i dwukrotne przekraczanie granicy. Jestem gotów jechać np w drodze powrotnej trasą dłuższą i droższą pod warunkiem że będę jechał krócej i wygodniej. Ot cały cel mojego pytania :)
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 24.06.2012 16:48

To jest sprawa każdego z nas indywidualna. Wiadomo że odcinek autostradą pokonasz szybciej. Ja jednak mam autostrad po dziurki w nosie i wybrał bym i tak panoramiczna Jadrankę. Przez to że autostrada odciążyła znacznie ruch w nadmorskim pasie to teraz podróżuje się znacznie wygodniej, jak naście lat temu. Jeśli nie straszne Tobie owoce morza w enklawie BiH jest tam jedna z największych hodowli ostryg. Tak samo warto zatrzymać się w Trsteno, no ale to wszystko za dużo jak na jeden dzień czasowo.
Zrobisz jak uważasz, życzę miłych wakacji.
simones
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 07.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) simones » 11.03.2018 14:45

Hej,
Czy jadąc do Dubrownika z Makarskiej muszę posiadać oprócz zielonej karty paszporty? Czy wystarczy mieć dowody osobiste?
MarcinG09
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 72
Dołączył(a): 24.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarcinG09 » 11.03.2018 14:50

Witam, jadąc w 2016 r. wystarczyły dowody osobiste, w stronę Dubrownika sprawdzali - wracając machnęli ręką "następny".
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 11.03.2018 14:54

simones napisał(a):Hej,
Czy jadąc do Dubrownika z Makarskiej muszę posiadać oprócz zielonej karty paszporty? Czy wystarczy mieć dowody osobiste?

w Europie paszporty tylko na Ukrainę, Białoruś i do Rosji...no i Turcja...
mrbobster
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 21.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) mrbobster » 21.07.2019 17:44

Hej, w ubiegłym miesiącu wróciłem z Chorwacji i miałem też okazję zwiedzić Dubrownik. Odniosłem wrażenie, że straż graniczna patrzy tylko na rejestrację i puszcza dalej, tylko jeden strażnik nas zatrzymał ale to może z mojej winy bo podałem mu już otwarte paszporty zamiast okładką "do niego" :)

A teraz chciałbym przestrzec wszystkich bo w poradnikach jak dojechać lub co zwiedzić w Dubrowniku nie znalazłem. Większość turystów przejedzie przez Bośnię i Hercegowinę a jak wiadomo nie należy ona do krajów UE i nasz kochany operator może naliczyć nam spore stawki za rozmowy/smsy a zwłaszcza internet. W moim przypadku skończyło się na 4550kB przez co mój portfel skurczył się o 137,41zł.
yanek37
Cromaniak
Posty: 676
Dołączył(a): 13.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 21.07.2019 17:49

mrbobster napisał(a):Hej, w ubiegłym miesiącu wróciłem z
A teraz chciałbym przestrzec wszystkich bo w poradnikach jak dojechać lub co zwiedzić w Dubrowniku nie znalazłem. Większość turystów przejedzie przez Bośnię i Hercegowinę a jak wiadomo nie należy ona do krajów UE i nasz kochany operator może naliczyć nam spore stawki za rozmowy/smsy a zwłaszcza internet. W moim przypadku skończyło się na 4550kB przez co mój portfel skurczył się o 137,41zł.

Są też mapy papierowe albo mapy GM offline..
I już koszty mniejsze będą..
mrbobster
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 21.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) mrbobster » 21.07.2019 19:41

Są też mapy papierowe albo mapy GM offline..
I już koszty mniejsze będą..

Tak w tym wypadku lepiej mieć mapę offline i wyłączyć transmisję bo przyjdzie nam jakiś mail, zrobimy zdjęcie, włączy się synchronizacja i już jesteśmy w plecy nie małe pieniądze.. :/
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 21.07.2019 19:43

mrbobster napisał(a):
Są też mapy papierowe albo mapy GM offline..
I już koszty mniejsze będą..

Tak w tym wypadku lepiej mieć mapę offline i wyłączyć transmisję bo przyjdzie nam jakiś mail, zrobimy zdjęcie, włączy się synchronizacja i już jesteśmy w plecy nie małe pieniądze.. :/

Na taki kawałeczek to żadna mapa chyba nie jest potrzebna. https://www.google.pl/maps/dir/42.94046 ... .62z?hl=pl
Pedros29
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pedros29 » 21.07.2019 21:23

Aktualna dobra mapa załatwia sprawę.Nawigację używam tylko w poszukiwaniu konkretnej ulicy.Taka stara szkoła i chyba tego nie zmienię,nawigacja mnie wkurza. Na pewno zdaje egzamin kiedy się ktoś totalnie zgubi.Warto mieć.
jotusia
Croentuzjasta
Posty: 139
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jotusia » 25.07.2019 08:24

Dzień dobry. A orientujecie się jaki jest koszt zielonej karty kupowanej na granicy?
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 25.07.2019 08:27

jotusia napisał(a):Dzień dobry. A orientujecie się jaki jest koszt zielonej karty kupowanej na granicy?

Jak masz czas do wyjazdu to idź do ubezpieczyciela, wyda od ręki taki dokument za free.
jotusia
Croentuzjasta
Posty: 139
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jotusia » 25.07.2019 08:34

wikol napisał(a):
jotusia napisał(a):Dzień dobry. A orientujecie się jaki jest koszt zielonej karty kupowanej na granicy?

Jak masz czas do wyjazdu to idź do ubezpieczyciela, wyda od ręki taki dokument za free.


Mam jeszcze czas, dzięki za radę.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5245
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 25.07.2019 09:41

wikol napisał(a):
jotusia napisał(a):Dzień dobry. A orientujecie się jaki jest koszt zielonej karty kupowanej na granicy?

Jak masz czas do wyjazdu to idź do ubezpieczyciela, wyda od ręki taki dokument za free.


No nie do końca tak jest. Zależy od ubezpieczyciela i ubezpieczenia.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Jak dotrzeć z Makarskiej do Dubrownika? - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone